Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 29.12.2010 o 15:06, iPeXx napisał:

Widać dołączyłeś do jakiejś nowej dywizji i dopiero się zapełnia. Za kilkanaście godzin
będzie już pełna.
A co do strategii to polecam nie robić 4 gate''a, bo w ten sposób nie nauczysz się grać
długich gier. Lepiej spróbuj 3 gate, robisz cały czas jednostki i jak będziesz miał 400
minerałów to stawiasz Nexus. (na jednym gazie to wszystko)

Pewnie masz racje bo jak robię 4 gate to kończę grę bardzo szybko. Pylon koło bazy przeciwniki, atak i cały czas dosyłanie jednostek. Napisałeś na jednym gazie? Chodzi ci o 1 asymilator ? Nie będzie to za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 15:10, Mange napisał:

Pewnie masz racje bo jak robię 4 gate to kończę grę bardzo szybko. Pylon koło bazy przeciwniki,
atak i cały czas dosyłanie jednostek.


No właśnie i to albo się udaje i wygrywasz, albo przeciwnik Cię odpiera i wtedy jesteś do tyłu z ekonomią i raczej na pewno przegrasz, tzw. all-in. W niższych ligach można 4 gate''em wygrywać prawie 100% gier, ale potem dostaniesz się do wyższej i tam tego typu taktyki są mniej skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 12:09, Mange napisał:

Tak ten sam :D Feno z FD?


Tak :-)
A, więc jednak to ty :-) Miło powitać w świecie SC ;-)
Jak coś to nick: feNo (kod 409)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 15:38, Feno napisał:

Tak :-)
A, więc jednak to ty :-) Miło powitać w świecie SC ;-)

Dziękuję :D

Dnia 29.12.2010 o 15:38, Feno napisał:

Jak coś to nick: feNo (kod 409)

Poszedł inv.
EDIT
Co mecz to się wszyscy "łolują" pełno działek i z bazy nawet nosa nie wytknie :( Zawsze tak będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 15:50, Mange napisał:

EDIT
Co mecz to się wszyscy "łolują" pełno działek i z bazy nawet nosa nie wytknie :( Zawsze
tak będzie ?


Jak dla mnie to najlepsze co może być. Niech zamyka się w bazie. Wtedy ty trzymasz go w garści. Expujesz na całą mapę i głodzisz na śmierć. W końcu musi wyjść, wtedy rozjeżdżasz mu armię i od razu odbudowujesz nową, a on nagle nie ma kasy :D Głodzenie przeciwników to jedno z moich ulubionych sposobów na wygrywanie :P
Szkoda, że w mojej lidze już takie zakopywanie się w bazie to wielka rzadkość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 15:50, Mange napisał:

> Jak coś to nick: feNo (kod 409)
Poszedł inv.


Sorry za dubla, ale możesz tez podać swoje namiary? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 15:55, Feno napisał:

Jak dla mnie to najlepsze co może być. Niech zamyka się w bazie. Wtedy ty trzymasz go
w garści. Expujesz na całą mapę i głodzisz na śmierć. W końcu musi wyjść, wtedy rozjeżdżasz
mu armię i od razu odbudowujesz nową, a on nagle nie ma kasy :D Głodzenie przeciwników
to jedno z moich ulubionych sposobów na wygrywanie :P
Szkoda, że w mojej lidze już takie zakopywanie się w bazie to wielka rzadkość :P

No pewnie, że tak. Przed chwilą miałem taki mecz. Po pewnym czasie nie miał już żadnych minerałów i nie miał za co produkować. Choć wolał bym, żeby przeciwnik też coś od siebie dawał bo chce się nauczyć grać :D
Mam narazie problem jak już założę expe i walczę to strasznie dużo mam golda :( Cały czas go wydaje, a on ciągle do 2000 dojeżdża. Będzie trzeba popracować na jednoczesną walką, ulepszeniem wojska i budową :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypiętym poście masz napisane. To takie punkty, która są naliczane jeśli nie grasz przez dłuższy czas. Z tego co wiem, jeśli spadniesz do niższej ligi z powodu nieobecności, to dzięki nim możesz wrócić na swoje miejsce. (chyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 18:50, revolt505 napisał:

W przypiętym poście masz napisane. To takie punkty, która są naliczane jeśli nie grasz
przez dłuższy czas. Z tego co wiem, jeśli spadniesz do niższej ligi z powodu nieobecności,
to dzięki nim możesz wrócić na swoje miejsce. (chyba)


Po pierwsze, punkty bonusowe są naliczane cały czas, nie tylko kiedy nie gramy w tempie jednego na 2 godziny chyba. Po drugie, nie ma możliwości żeby z powodu nieobecności spaść do niższej ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mecze ligowe rozgrywane są pomiędzy zawodnikami danej div ? Bo nie mogę znaleźć w tabeli nicków graczy z którymi grałem mecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 21:57, Mange napisał:

Mecze ligowe rozgrywane są pomiędzy zawodnikami danej div ? Bo nie mogę znaleźć w tabeli
nicków graczy z którymi grałem mecz.


Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 21:57, Mange napisał:

Mecze ligowe rozgrywane są pomiędzy zawodnikami danej div ? Bo nie mogę znaleźć w tabeli
nicków graczy z którymi grałem mecz.


Możesz dostać przeciwników z innych dywizji i lig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 22:33, Volvox napisał:

Możesz dostać przeciwników z innych dywizji i lig.

Lig? Przecież to by rujnowało cały system. Po co byłby podział skoro z bronzie mogę grać ze srebrem. Jeszcze przeciwników z innych dywizji rozumiem ale też po co był ten podział na dywizję skoro nie grałem chyba jeszcze z nikim z mojej.
BTW luzac twierdzi, że jest inaczej... Sam już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem "nie", bo mecze nie są rozgrywane tylko i wyłącznie pomiędzy członkami danej dywizji, czyli po prostu zanegowałem Twoje stwierdzenie. Dywizje służą właściwie tylko temu żebyś nie był na 999456 miejscu na battle.net i nie było ci smutno. W czasie szukania przeciwnika i tak jesteś wrzucany do wielkiego tygla wszystkich graczy na battle.net którzy to robią. Z kolei fakt że dostajesz przeciwników z innych lig służy zbadaniu twoich umiejętności czy nadajesz się do wyższej ligi jak również czasami po prostu trafiasz na gościa z podobnym ELO, który z jakiś niewyjaśnionych przyczyn jest w wyższej albo niższej lidze. Nie wspominając o tym, że system czasem przydzieli ci totalnego żółtodzioba który akurat dopiero zaczyna swoją przygodę z SC2. Osobiście na system nie narzekam, w moim przypadku sprawdza się całkiem nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)
Więc wybacz za nieporozumienie =)
Ja też nie mam co narzekać. Raz wygrywam, raz przegrywam ale mniej więcej walki są wyrównane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 10:16, Mange napisał:

(...)
Więc wybacz za nieporozumienie =)
Ja też nie mam co narzekać. Raz wygrywam, raz przegrywam ale mniej więcej walki są wyrównane.


W tej grze będąc w platynowej lidze cały czas dostawałem ludzi z Diamond, więc granie z innymi ligami to powiedziałbym więcej niż normalne tutaj. Plusem jest to że często faworyzowani nie oznacza lepsi i można dostać łatwo dużo punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie na szybki atak zarglingami? Chodzi oczywiście o protosa. Foton Canony i zelote blokującego przejście ?
BTW, w brązie na razie tylko terran widać, 2 razy z zergami tylko grałem i może 4 z protosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na bardzo szybki atak lingami możesz nie zdążyć nawet z tym zelaotem, na szczęście AI lingów nie radzi sobie zupełnie z probe''ami zorganizowani w jedną kulkę więc jak tylko wpadną w minerały wystarczy je przyblokować z jednej lub drugiej strony nexusa. A tak to jeden czy dwa zeloty w przejściu wystarczą. Ważne, żeby nie ciachały ich więcej jak dwa lingi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować