Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2011 o 08:47, Jeggred napisał:

StarCraft Universe - trailer.
http://www.youtube.com/watch?v=3mZNrzKLO5I


Widzę, że po prostu WoW-owe raidy w uniwersum SC, ale wygląda to całkiem imponująco i niegłupio, tylko pewnie komp nie wyrobi przy tych wszystkich efektach. Trzeba formata zrobić i ustawić wszystko na low, zdaje się... :( Ale przynajmniej pogram sobie w jakiś raid i nikt nie będzie narzekał, że mam za słaby ekwipunek na to :P. Interesujące jest to, że twórcy moda odtwarzają po prostu wydarzenia - bitwy z SC i SC2, zobaczymy, co z tego wyjdzie, zwłaszcza, że prace już są na zaawansowanym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieją w ogóle jakieś normalne (nie minigierki) i ciekawe kampanie zrobione przez graczy? Tzn. takie wykorzystujące oryginalne jednostki i dziejące się w uniwersum SC z jakąś fabułą stworzoną przez fanów. Nie mam tutaj na myśli prób odtworzenia wydarzeń z SC1, ale coś innego. Szukałem i coś ciężko znaleźć coś takiego, większość zdaje się zainteresowana robieniem tylko różnych minigierek lub jakichś pseudo-RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety kampanii jest mało, a póki co SC2 ich nie obsługuje i trzeba odpalać mapki pojedynczo (co za beznadzieja). W czasach bety było parę projektów, ale nie wiem, co z nimi, zwłaszcza, że takie Mapstery czy SC2Curse straciły rację bytu przez system uploadu na BNet i pełno tam śmieci i niedokończonych map.

Ostatecznie możesz jednak spróbować z Ashes of Freedom - póki co znalazłem dwie misje. Teoretycznie to odtworzenie, a w istocie dość ciekawie zrealizowana nowa interpretacja kampanii Terran z SC1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie "taki", tylko to właśnie ex-World of StarCraft ;). Wygląda na fajnie zrealizowany (inna sprawa to gracze, bo pewnie dwóch nie wystarczy), ale szkoda, że trochę mało w tym twórczego wykorzystania tychże pomysłów. Po prostu przełożenie zasad z WoW-a na SC, nic więcej. Naprawdę szkoda, że wyobraźnia graczy, jeśli chodzi o potencjalnego World of StarCraft ogranicza się do World of WarCraft z Zergami :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 17:04, Demagol napisał:

Niestety kampanii jest mało, a póki co SC2 ich nie obsługuje i trzeba odpalać mapki pojedynczo
(co za beznadzieja). W czasach bety było parę projektów, ale nie wiem, co z nimi, zwłaszcza,
że takie Mapstery czy SC2Curse straciły rację bytu przez system uploadu na BNet i pełno
tam śmieci i niedokończonych map.

To właśnie mnie dziwi, bo już Warcraft 3 oferował wsparcie dla kampanii, gdzie wszystko zapisywało się do jednego pliku. Teraz z publikowaniem map online taka opcja tym bardziej powinna być obecna.

Dnia 20.07.2011 o 17:04, Demagol napisał:

Ostatecznie możesz jednak spróbować z Ashes of Freedom - póki co znalazłem dwie misje.
Teoretycznie to odtworzenie, a w istocie dość ciekawie zrealizowana nowa interpretacja
kampanii Terran z SC1.

Wygląda całkiem interesująco aczkolwiek to nadal tylko jakieś odtworzenie istniejących wydarzeń, ale może spróbuję. Tak na marginesie to grałem kiedyś w kampanię odtwarzającą prequelowe misje z dema SC1. Całkiem niezła robota, aczkolwiek do takich remaków przydałyby się gdzieniegdzie nowe modele (np. Firebaci mieli wtedy inne pancerze, używany był starszy model siege tanka itd.).

Kiedyś zrobiłem do SC1 własne side-story o innej grupie rebeliantów walczących przeciwko Dominium. Trochę szkoda, że nie ogarniam edytora do SC2, bo aż chciałoby się to odtworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2011 o 18:05, Arcling napisał:

To właśnie mnie dziwi, bo już Warcraft 3 oferował wsparcie dla kampanii, gdzie wszystko
zapisywało się do jednego pliku.


No właśnie dopiero The Frozen Throne to oferował, ale w podstawce działało bez problemu przechodzenie do kolejnych misji (chyba, nie pamiętam już). Ale w SC2 to może po prostu wina źle ustawionych triggerów.

Dnia 20.07.2011 o 18:05, Arcling napisał:

Wygląda całkiem interesująco aczkolwiek to nadal tylko jakieś odtworzenie istniejących
wydarzeń, ale może spróbuję. Tak na marginesie to grałem kiedyś w kampanię odtwarzającą
prequelowe misje z dema SC1. Całkiem niezła robota, aczkolwiek do takich remaków przydałyby
się gdzieniegdzie nowe modele (np. Firebaci mieli wtedy inne pancerze, używany był starszy
model siege tanka itd.).


Wiesz, co mnie wkurza w takich misjach? Duke. Coś map makerom brakuje wyobraźni, bo zamiast użyć do tego kierowcy Siege Tanka (który wygląda jak taki młody Edmund), to wstawiają tego frańcowatego kapitana BC. Gdzie w tym sens? Ale gdzieś widziałem remake, w którym zrobiono ten element poprawnie.

Dnia 20.07.2011 o 18:05, Arcling napisał:

Kiedyś zrobiłem do SC1 własne side-story o innej grupie rebeliantów walczących przeciwko
Dominium. Trochę szkoda, że nie ogarniam edytora do SC2, bo aż chciałoby się to odtworzyć.


Tak, edytor SC to było coś. Prosty i można było go szybko opanować do perfekcji (inna sprawa to talent do tworzenia ładnych map czy pisania dialogów), chociaż kilka rzeczy można było zrobić lepiej. W SC2 przydałoby się całkowicie przerobić część modułów, bo są po prostu paskudne w obsłudze i przesadnie skomplikowane, co mnie odrzuciło, a edytor miał być jednym z tych elementów pakietu, które miały mnie trzymać przy grze przez parę kolejnych lat. Kampanię ukończyłem kilka razy, na kilka map w multi poświęciłem po parę ładnych godzin, w edytorze pobawiłem się chwilę i odrzuciłem go jako jakieś sensowne narzędzie, a teraz coś mi się już grać nie chce. Czekam na kuzyna, aż przyjedzie, bo jak gram z nim w multi, to nagle większość gier robi się fajna (tak np. odkryłem TFT na nowo), tylko wkurza mnie, że grać trzeba przez BN. Teraz, gdy padnie net, to nici z grania :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy kochamy blizzarda! Nowy patch usprawniający grę... spowalnia grę! Wohoo! Polać wszystkim. A tak na serio.. Czyżby blizzard uważał, że każdy człowiek ma pc jak z pentagonu i jak popsują patcha to nikt nie zobaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2011 o 17:24, B1SH0P napisał:

Wszyscy kochamy blizzarda! Nowy patch usprawniający grę... spowalnia grę! Wohoo! Polać
wszystkim. A tak na serio.. Czyżby blizzard uważał, że każdy człowiek ma pc jak z pentagonu
i jak popsują patcha to nikt nie zobaczy?


Osobiście mi nic nie spowalnia, a pc nie mam z pentagonu ;-) Tak na prawdę ma już ponad rok, staruszek... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Phew, mój ma kilka lat (pochodzi gdzieś z końcówki 2006), dzisiaj więc już jest to niezły staroć, a jakoś daje radę, ba, w kampanii mogę nawet odpalić większe detale i mam te 20-30 fps, wyłączając okazjonalne kilkusekundowe zaciachy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 09:31, Demagol napisał:

Phew, mój ma kilka lat (pochodzi gdzieś z końcówki 2006), dzisiaj więc już jest to niezły
staroć, a jakoś daje radę, ba, w kampanii mogę nawet odpalić większe detale i mam te
20-30 fps, wyłączając okazjonalne kilkusekundowe zaciachy ;).


To ciekawe, bo mi kampania kompletnie wywala grę. Tzn, zagram 2, może 3 misje i SC się pluje o brak pamięci i za chwilę wywala grę do windowsa o_O
Nie wiem, czy kampania bardziej obciąża kompa, niż multi?

B1SHOP
Absolutnie nic takiego nie powiedziałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to, co mówi Bishop - nowa łatka obniża płynność działania gry (u mnie wszystko poleciało o 15 klatek w dół, z 60 FPS na ~45).

Mam zieloną czcionkę przy pisaniu postów, więc musicie mi zaufać. Ja bym sobie zaufał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard dodał na BN w customach nowe mapy w 3 sezonie. Moim zdaniem nie są zbyt dobre, bardziej nastawione na cheesy, niż na makro grę. Nie wiem czemu Blizz tak opiera się mapom np z GSL''a. Tak bardzo chciałbym w ladderze zobaczyć Terminus, Crevasse, czy Xel''Naga Fortress!

Nie wiadomo nadal co z dotychczasowym map poolem. Czy zostanie taki jak teraz, plus nowe mapy, czy może część z obecnych zostanie usunięta.

Tutaj spis nowych map:
http://neetgamer.com/news-and-updates/starcraft-ii-season-3-new-maps-out-in-custom/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 12:22, ww3pl napisał:

Potwierdzam to, co mówi Bishop - nowa łatka obniża płynność działania gry (u mnie wszystko
poleciało o 15 klatek w dół, z 60 FPS na ~45).


To na pewno przez nową ikonkę blue flame u helionów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2011 o 12:22, ww3pl napisał:

Mam zieloną czcionkę przy pisaniu postów, więc musicie mi zaufać. Ja bym sobie zaufał.


lol.. Powinni zrobić niebieską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Achtung! Etc.! ;)

Blizzard leci na fali popularności modelu Free2Play i wypuszcza darmową wersję SC2. Nazywa się to to StarCraft 2: Starter. Jest to nic innego, jak rozszerzona wersja demo. Gracz otrzymuje 4 mapy z kampanii (3 z dema + jedna misja do wyboru z decyzji Tychus/Hensen), kilka wyzwań, terków w multi oraz zmienny pakiet map (tak przynajmniej deklaruje Blizz).
Ograniczenia: brak możliwości publikacji map (chociaż edytor z SC2 jest załączony do Startera), brak trybu versus (chyba największy ból), chat channels, brak możliwości tworzenia party, brak możliwości grania co-op vs. AI, dostęp tylko do wybranych map.

Link do stronki ze starter packiem: www.trystarcraft.com
Link do FAQ: http://eu.blizzard.com/support/article.xml?locale=en_GB&articleId=54325


W sumie ograniczenia spore, ale zawsze można jakoś się pobawić na standardowych mapkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować