Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2012 o 17:44, B1SH0P napisał:

Tylko najśmieszniejsze jest to, że te wszystkie "mody" włącza się jak zwykłe mapy.

Tak to już działają Blizzardowskie mody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do SC2 brakuje mi dobrych kampanii fabularnych (i nie chodzi mi tutaj o rzeczy typu remake z kampanii jedynki), ale po prostu jakaś kampania w klasycznym stylu z jakąś wymyśloną fabułą (np. jako side-story) osadzoną w świecie SC. Nie musi nawet zawierać nowych jednostek. Niestety taka formuła najwyraźniej nie jest popularna i większość woli robić jakieś dziwne minigierki bez żadnej historii niż wymyślić jakąś grywalną kampanię w normalnym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnośnie skrótow klawiszowych. Pytałem ostatnie o szybki dostęp do bram przesyłowych u protosa: powiedziano mi o "W". Gdzie jest to napisane? Wszedłem w skróty klawiszowe w menu gry, ale tam miałem skróty do wykorzystania dla jednostki bądź budynku, ale nie ma podanych skrótów, dzięki którym można te jednostkę/budynek wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2012 o 18:32, Arcling napisał:

Do SC2 brakuje mi dobrych kampanii fabularnych


Kiedyś próbowałem taką zrobić w SC1 i W3, ale jak się okazało podczas testowania, brak głosów postaci bardzo negatywnie odbijał się na warstwie fabularnej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję angielską więc nie powiem dokładnie gdzie to ale jak zerkniesz na obrazek do znajdziesz.
Pierwszy pokazuje opcję którą warto włączyć (pokazuje skrót klawiszowy na przycisku).
Drugi pokazuje gdzie w w skrótach klawiszowych jest "W".

PS. Ikona Bram Przesyłowych wyświetla się po prawej nad nad menu, gdy tylko masz co najmniej jedną bramę.

20120126021424

20120126021443

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis ESL zaprasza na serię 5 otwartych, punktowanych turniejów oraz finał miesiąca (31 Stycznia) z nagrodami o wartości 755 PLN.

W Wielkim Finale weźmie udział 8 graczy z najwyższa ilością punktów w rankingu, już jutro (Sobota 17:00) ostatnia szansa, żeby zostać jednym z nich.

Informacje o styczniowej edycji:
http://www.esl.eu/pl/sc2/news/181137/

Strona GoPL4SC2 i ranking punktowy:
http://www.esl.eu/pl/sc2/gopl4sc2/

Zapisy na 5/5 turniej z serii:
http://www.esl.eu/pl/sc2/gopl4sc2/gopl4sc2_33/signup/

Check-in: 16:20 - 16:50

Late Sign-Up: 16:50 - 17:00

Zasady:
http://www.esl.eu/pl/sc2/gopl4sc2/gopl4sc2_33/leagueinfo/

Kanał BNet: GoPL4SC2

Admin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich powstawało całkiem sporo w okresie bety, ale po premierze gry na tych wszystkich sc2mapsterach i tym podobnych mapach są same niedokończone, syfiaste rzeczy... Blizzard dał niesamowitą plamę i zarżnął kreatywność community, bo i jakichś ciekawych UMS-ów jest naprawdę niewiele. Na dodatek zazdroszczę regionowi US - tam ciekawych map jest znacznie więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka przemyśleń odnośnie gry w multi.

Matchmaking ssie. O mamo, ssie tak bardzo, ze aż dziw mnie bierze, że ludzie go mogą akceptować. Blizzard to zbyt poważna firma, by system dobierania graczy był walnięty, na bank wszystko zostało ustalone specjalnie. O co kaman?

O to, że ten system jest po prostu... perfidny. Znajomy + ja zaraz po lidze treningowej. Nasz pierwszy mecz w trybie szybkim to porażka w kilka minut od graczy z brązu. Jak to możliwe po 50 meczach w treningowej? A no tak, że treningowa to tryb normalny. Zaraz potem wrzuca nas na srebra. Że na co nas wrzuca...? Żeby dobić iskierkę normalności w tym wszystkim, trzeci mecz gramy przeciwko złotom. OK, to mecze sprawdzające: ale dlaczego dostajemy coraz trudniejszych przeciwników, jeżeli już ci początkowi robią z nami, co chcą?

Na czym polega perfidność? Wygram jeden mecz. Drugi mecz. Wszystkie random 2 na 2. W trzecim dostaję początkującego z brązu przeciwko srebrom. Potem gram przeciwko złotom. No co to ma być? Wygrałem za dużo razy, żeby nie było, że jestem taki dobry, trzeba mi pokazać, gdzie moje miejsce? Naprawdę rzadko kiedy gram z kimś, kto ogarnia grę. Niemalże zawsze rzuca mnie przeciwko graczom znacznie lepszym. Gdzie tu logika? Równie dobrze mogę wygrać te dwa, a potem z dwóch kolejnych gier wyjść od razu po załadowaniu mapy, zaoszczędzę na czasie.

Odnośnie wychodzenia po załadowaniu mapy: pomysł, by liczyły się do statystyk gry, które nie trwają przynajmniej 15 sekund, jest głupi. Właśnie przed chwilą mój random wyszedł natychmiast po rozpoczęciu. Nie pozostało mi nic innego, jak iść jego śladem: ja-brąz nie poradzę sobie z brązem i złotem.

Niezrozumiałe są dla mnie również informacje "z lekką przewagą" czy też "wyrównane siły". Wyrównane siły są wtedy, gdy mój towarzysz i-make-only-carriers-ok??? albo "zabuduję was na śmierć" niespecjalnie zdaje się wiedzieć, co się dzieje na mapie, a po drugiej stronie lufy hasają sobie brąz z wyższej półki i złoto? O co kaman? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 22:09, Jave napisał:

(...) O co kaman? oO


A, o to, że system przy doborze graczy w grach drużynowych nie bierze pod uwage osiągów z gier 1/1, tylko właśnie z drużynowych. W praktyce wygląda to tak, że nie raz widze typków, którzy w 1/1 mają srebro, a w 2/2 mastera. Co nie czyni ich oczywiście graczami na poziomie master.
Niestety, system dobierania graczy w drużynówkach, jak to okresliłeś "ssie" :) Polecam przerzucić sie na mecze 1/1. Dużo więcej frajdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 22:22, Feno napisał:

Niestety, system dobierania graczy w drużynówkach, jak to okresliłeś "ssie" :) Polecam
przerzucić sie na mecze 1/1. Dużo więcej frajdy.

Z tego co pamiętam jedyneczki nie losowały wcale rozsądniej, to po pierwsze. Po drugie swego czasu grałem ze znajomym trochę dwójek. Było ich na tyle dużo aby system spokojnie mógł zrozumieć, że jesteśmy na poziomie brąz/srebro. Niestety złoto, diamenty i platyna trafiały się nam tak często, że logika całego systemu stoi pod znkiem zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram tylko drużynowe gry.

Znamienny przykład absurdu: jestem jakoś na 19 pozycji w brązie. Dostaję do teamu początkującego, a na przeciwników dwóch graczy "ze średniej półki". Naprawdę ktoś myśli, że jak gra lepszy + słaby vs 2 średni gracze, to to są wyrównane drużyny? oO Z dnia na dzień cały ten system mnie coraz bardziej rozbraja. Jak tak dalej pójdzie, zrobię sobie dłuższą przerwę z sc2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 20:27, ChrisBgnr napisał:

Z tego co pamiętam jedyneczki nie losowały wcale rozsądniej, to po pierwsze.


Może w becie i ewentualnie chwilę po premierze, bo wtedy system był ustawiony na szybkość a nie dokładność. Teraz jak jesteś w top 8 brązu to okazjonalnie trafi się ktoś ze złota, ale zwykle przeciwnik będzie ze srebrnej lub brązowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. Ostatnio trafiłem na wątek na forum, w którym to została poruszona kwestia idiotycznych doborów graczy. Ponoć jest to szansa do szybszego awansu do wyższej ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeśli chodzi o graczy z brązu, srebra i niskiego złota, to ze względu na ich poziom gry ciężko określić ich umiejętności. Czasem nieźle im wychodzi, a zaraz potem popełniają duże błędy. Czasem podskoczą wysoko jedną strategią, aby potem się okazało, że niewiele poza tą jedną strategią umieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 23:44, Volvox napisał:

Niestety jeśli chodzi o graczy z brązu, srebra i niskiego złota, to ze względu na ich
poziom gry ciężko określić ich umiejętności. Czasem nieźle im wychodzi, a zaraz potem
popełniają duże błędy. Czasem podskoczą wysoko jedną strategią, aby potem się okazało,
że niewiele poza tą jedną strategią umieją.

Nie chcę nic mówić, ale w masterze jest podobnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nieomylnych, choćby w tej chwili Nerchio przegrał dwa mecze przez brak bejnów na prawie pure bio. Póki co 3:3, więc jeszcze spore szanse są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2012 o 22:55, Jave napisał:

Nie zgadzam się. Ostatnio trafiłem na wątek na forum, w którym to została poruszona kwestia
idiotycznych doborów graczy. Ponoć jest to szansa do szybszego awansu do wyższej ligi.


Raz - matchmaking ma wymuszać win/loss ratio w okolicach 50%. Dlatego nikogo nie interesują statystyki z laddera jak jest kolejna wojna o balans na BN. Dwa - obecnie wiele zależy od tego, jak dobrze się grało w poprzednim sezonie, bo o ile punkty z tabelki są resetowane, to te niewidzialne faktycznie wpływające na przydział do ligi i dobór przeciwników już nie. System wciąż "pamięta" jak kto grał sezon wcześniej i nawet jak na początku nowego jest na 80 miejscu w bronzie to i tak może dostawać graczy ze srebra jeżeli sezon wcześniej skończył w top 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 01:41, Bambusek napisał:

Raz - matchmaking ma wymuszać win/loss ratio w okolicach 50%

Czyli mój pomysł dwa posty wyżej, by po kilku wygranych, kilka razy wyjść z gry od razu po załadowaniu mapy, bo i tak nie ma się szansy na zwycięstwo, jest całkiem logiczny?:)

edit.
Jak mogę wyznaczyć trasę, po której ma się poruszać jednostka? Dajmy na to, wysyłam overlorda po całej mapie i chcę mu z góry zaplanować, gdzie ma się poruszać. Da się tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować