Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Pisałem długiego posta, ale skrócę go do minimum:

Czy znalazłby się ktoś z forum, kto wsparłby towarzysza w multi? O co mi chodzi: ogólnie o takie ogranie się z samym StarCraftem. Bo niby grać gram, ale to takie granie na całkiem niskim poziomie. Przekonałem się o tym, jak zagrałem pierwsze starcie po "wyjściu z treningu". Jeżeli jest ktoś taki to niech napisze mi tutaj czy na GSie swoje namiary to chętnie pogram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoL, HotS jak uda mi się złożyć pre-orda (zakupy, zakupy świąteczne...) to też chętnie.

To zaraz wyślę Ci zaproszenie :) Jeżeli doszło to spoko, jak nie to wyślij mi na Cyro 849

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyślę ci inva, choć raczej rzadko pogrywam. Mój pozoim prosperuje na wysokości ligi silver (hahaha. Nawet oni mnie jadą) więc chętnie sobie poćwiczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 19:34, Akoss-94 napisał:

Wyślę ci inva, choć raczej rzadko pogrywam. Mój pozoim prosperuje na wysokości ligi silver
(hahaha. Nawet oni mnie jadą) więc chętnie sobie poćwiczę :)


Mnie jak dobrze pamiętał pojechał... brązowy? Tak więc wiesz- jak na razie jestem totalnym rookie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2012 o 19:37, Muradin_07 napisał:

Mnie jak dobrze pamiętał pojechał... brązowy? Tak więc wiesz- jak na razie jestem totalnym
rookie ;)


to nic nie znaczy, spada sie w lidzie jak sie nie gra przez jakis czas. kozak po jakims czasie gra w brazie przez pare gier ;)

ot na pocieszenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 07:23, Janek_Izdebski napisał:

Prośba o 10 powodów dla których warto kupić podstawkę, oraz o co najmniej 5, dla których
należy zingorować totalnie tę produkcję. :) Dziękuję.


1 najlepszy rts ever
2 dopracowany balans (na amatorskim poziomie doskonaly)
3 obszerna kampania singleplayer z przyzwoita fabula
4 darmowe nielimitowane multi z ogromna iloscia graczy online o kazdej porze dnia i nocy
5 dostep do MASY mini gier robionych przez moderow - zrecznosciowki (a''la pilka nozna), tower defense, moba, last man standing rpg itd
6 swietna optymalizacja
7 multi sprawiedliwe w 100%, nie ma lvlowania czy odkrywania rzeczy/run/perkow. szanse zawsze rowne.
8 darmowe mapy
9 wesja PL ? (dla niektorzych to plus)
10 achivmenty ? niektorzy to lubia ;) Te pod singla sa przemyslane i sensowne. dzieki temu jest sens przechodzic singla na wyzszych poziomach trudnosci ;)

1 multi jest trudne, bariera wejscia wysoka
2 trzeba tej gry sie ''uczyc'' - build ordery, taktyki, kontry. Ale wszytko jest logiczne jak sie zastanowic.
3 baaardzo stresujaca na poczatku w multi
4 jak Cie teraz wciagnie to czeka Cie za pol roku kolejny wydatek
5 i tak nie wygrasz z koreanczykiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też to wiem. Ale jednak widzę- mój skill vs. ich skill i to ja leżę i kwiczę. Dlatego chyba po prostu muszę się sporo nauczyć zanim będę jakoś dorównywał poziomem.

@Janek: Chalenge accepted

Plusy:
- to jest SC
- gra jest wspierana przez Blizza i będzie wspierana przez długi długi czas tak jak inne ich gry
- teraz- cena (ja swoją kopię kupiłem za 70 zł)
- możesz sobie sprawdzić co i jak ściągając starter z Battle.net
- kampania jest całkiem spoko, choć tak naprawdę nie należy się do niej przywiązywać (gracze w multi nawet jej nie przeszli niekiedy). Fajnie się gra i całkiem sporo czasu potrafi zająć.
- Czy mówiłem Ci już tym że to jest StarCraft? *joke* W porównaniu z jedynką wydaje mi się, że jest troszeczkę lepsza, choć trochę zamieszania wprowadza np. więcej jednostek do wyboru za jednym razem w porównaniu z innymi grami blizzarda.
- Graficznie jest miła dla oka, to tak dla ludzi, którzy lubią mieć jakieś eye candy
- BN jest całkiem fajnym systemem, tylko właśnie- trzeba mieć z kim grać.
- Pokaźna liczba achievmentów, map do multi i różnych innych bajerów
- Dla mnie muzyka w intrze

A teraz minusy:
- Napiszę jeden i w nim będzie zawarte wszystko: jeżeli nie grałeś w SC to przechodząc z modułu treningowego multi będzie mała miazga no i jak nie ma się znajomych to też ciężko jest grać, choćby treningowo. Po prostu trzeba mieć sprawne ręce i trochę oczy dookoła pola bitwy. Ale to kwestia wyuczenia się pewnych zachowań.

Powiem tak: jeżeli chcesz kupić to jak najbardziej polecam, bo to jest całkiem fajna okazja. Możesz sobie zawsze porównać ile kosztuje teraz (świąteczne wyprzedaże) StarCraft i StarCraft II. Jak dla mnie bardziej się opłacało kupić dwójkę choć i jedynkę chciałbym mieć w swojej kolekcji na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 08:12, EmperorKaligula napisał:

5 i tak nie wygrasz z koreanczykiem ;)


Man... ja sobie to dodałem do achievków życia przed końcem świata. Nie odbieraj mi nadziei :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 08:17, Muradin_07 napisał:

- Napiszę jeden i w nim będzie zawarte wszystko: jeżeli nie grałeś w SC to przechodząc
z modułu treningowego multi będzie mała miazga

To się ma na szczęście zmienić po wyjściu HotS, czego można się dowiedzieć z tego oto wywiadu przeprowadzonego przez Husky''ego: http://www.youtube.com/watch?v=z0JHmi62LVg&list=UUZ8D7Qvm0YHm0vZKFl-AFdA&index=10. Pytanie na ten temat zaczyna się nieco przed 14 minutą, ale zdecydowanie obejrzeć/przesłuchać całość, bo się można parę ciekawych rzeczy dowiedzieć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję, bo jak na razie to same przegrane mi się kurczę liczą, a przydałoby się, żeby gra mnie parowała z graczami o niższych skillach i potem jak mamy odpowiedni win/lose ratio to parować mnie z podobnymi. I tak cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 15:43, EmperorKaligula napisał:

padl mu net albo byl afk ;)


Niestety grał przez cały czas i hejcił w jakiejś dziwnej odmianie angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@EmperorKaligula
@Muradin_07
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Przemyślę zakup w najbliższych godzinach, dniach oraz dam Wam znać co i jak. :)

P.S. Choć i tak mam sporo gier, które leżą nie ruszone, a nawet nie aktywowane kluczykiem na Steam... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 08:17, Muradin_07 napisał:

jeżeli nie grałeś w SC to przechodząc z modułu treningowego multi będzie mała
miazga no i jak nie ma się znajomych to też ciężko jest grać, choćby treningowo. Po prostu
trzeba mieć sprawne ręce i trochę oczy dookoła pola bitwy. Ale to kwestia wyuczenia się
pewnych zachowań.

Ale tych znajomych do rozgrywki treningowej w multi można "zebrać" chociażby w tym wątku na forum Gramu, prawda? :)

Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tak :) Ale teraz też szukam kogoś na BNie. Chyba od dzisiaj zacznę :)

@B1SHOP: W engrishu hejcił. Nie ma to jak kultura grania ;) Ale jak pamiętam moje starcia z Koreańczykami chociażby w Batoo Online to nie było tam aż tak źle. Tylko zazwyczaj gdy któryś z nich leciał tylko hangulem to wiedziałem, że mnie obraża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest spora społeczność która chętnie z tobą poćwiczy, jeśli nie na tym forum to masz kanały chatu w grze, oraz kanały youtube casterów/let''s playerów - tam możesz bez problemu poszukać ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować