Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2012 o 12:15, Fimbulvinter napisał:

Skąd brać aktualne buildy?


I tak większość buildów nie ma zastosowania w niższych ligach, lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 13:28, B1SH0P napisał:

I tak większość buildów nie ma zastosowania w niższych ligach, lol.


jasne, uczyc sie od poczatku sensownych build orderow to strata czasu ;) zamiast zniechecac napisz cos sensownego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no tak, przepraszam bardzo za mówienie prawdy :C, znając życie na pewno przyda mu się stephano style na tossa, który potrafi robić tylko 4gate. Na początku najlepiej zacząć od nauki podstaw, a dopiero później nauczyć się bardziej skomplikowanych buildów, napisałem wcześniej, że najlepiej znaleźć sobie kogoś z kim poćwiczy się grę na "swoim poziomie"... Jedyne czego on może się nauczyć to openingów, które będą bezużyteczne na ciągle rushujących graczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 13:50, B1SH0P napisał:

Hmm, no tak, przepraszam bardzo za mówienie prawdy :C, znając życie na pewno przyda mu
się stephano style na tossa, który potrafi robić tylko 4gate. Na początku najlepiej zacząć
od nauki podstaw, a dopiero później nauczyć się bardziej skomplikowanych buildów, napisałem
wcześniej, że najlepiej znaleźć sobie kogoś z kim poćwiczy się grę na "swoim poziomie"...
Jedyne czego on może się nauczyć to openingów, które będą bezużyteczne na ciągle rushujących
graczy...


taaaa bo danie komus linka do taktyk znaczy zeby nauczyl sie wszystkich na pamiec... jasssne... szczegolnie ze tam jest podzial na podstawowe i zawansowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 14:02, EmperorKaligula napisał:

taaaa bo danie komus linka do taktyk znaczy zeby nauczyl sie wszystkich na pamiec...
jasssne... szczegolnie ze tam jest podzial na podstawowe i zawansowane.


Mam pytanie, grałeś kiedyś w multi w sc? Jeżeli tak to dobrze wiesz, że jeżeli nie miało się wcześniej styczności z sc to przez pierwsze 2-3 miesiące człowiek się uczy samych podstaw i bez względu na to czy ma build order przed sobą czy nie.. Ale przecież najlepszą formą pomocy jest rzucenie komuś linka do taktyk..
Co do tematu, to najważniejszą rzeczą jakiej trzeba się nauczyć to scoutowanie, bez tego nie ma gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie, co wy tam na górze wiecie o brązie i srebrze? Nicccccc. Wyszedłem z brązu głównie dzięki buildowi Thorzaina zastosowanemu na Pumę. Build IMO łatwy i super szybkokliku nie trzeba mieć i tylko na tossa nie ma zastosowania, aczkolwiek tak jak wspomniałeś bez podstawy podstaw nie będzie miał większego sensu, ale buildy baaardzo pomagają w wyjściu z najniższych lig, bo i przy okazji ćwiczenia buildów rośnie też APM i analizowanie sytuacji. Ja zaczynając z 20 APM w brązie wyszedłem do złota z 60 APM. Ale teraz mam ponad 40 tyg. przerwy, więc pewnie jestem coś w okolicach drewna :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 14:07, B1SH0P napisał:

Mam pytanie, grałeś kiedyś w multi w sc? Jeżeli tak to dobrze wiesz, że jeżeli nie miało
się wcześniej styczności z sc to przez pierwsze 2-3 miesiące człowiek się uczy samych
podstaw i bez względu na to czy ma build order przed sobą czy nie..


czyli mozolne budowanie apma przez proby wykonania sensownych otwarc to strata czasu, co ? dobrze wiedziec.

Dnia 23.12.2012 o 14:07, B1SH0P napisał:

Co do tematu, to najważniejszą rzeczą jakiej trzeba się nauczyć to scoutowanie, bez tego
nie ma gry.


ktos to oglada sc2 (czytaj wszytkie posty) raczej o tym wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 90% granie w niższych ligach to pure luck, ostatnio rozmawiałem ze znajomym, który ma ratio 1/15, bo każda z jego gier kończy się po 5 minutach.. Dlatego IMO najlepszym sposobem na wyjście z niższych lig jest po prostu dobry scout i dobra obrona przed rushami wszelkiej maści..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat nieprawda. Jak się zaczyna od zera, to najważniejszą rzeczą jest budowanie robotników i ciągłe wykorzystanie baraków/fabryk/gejtów/larw. Brąz można przejść bez scoutowania, bo po 10 minutach z ciągłą budową wszystkiego masz armie 2x przeciwnik i w zasadzie nieważne co on tam sobie buduje. A że są rushe? Mozesz poprostu bez scoutowania założyć, że będzie rush i się przygotować, ale absolutnie nigdy nie psuć sobie produkcji dla obrony. Scout zaczyna być potrzebny w srebrze, gdzie buildy są już dość konsekwentne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 14:20, hans_olo napisał:

Akurat nieprawda. Jak się zaczyna od zera, to najważniejszą rzeczą jest budowanie robotników
i ciągłe wykorzystanie baraków/fabryk/gejtów/larw. Brąz można przejść bez scoutowania,
bo po 10 minutach z ciągłą budową wszystkiego masz armie 2x przeciwnik i w zasadzie nieważne
co on tam sobie buduje. A że są rushe? Mozesz poprostu bez scoutowania założyć, że będzie
rush i się przygotować, ale absolutnie nigdy nie psuć sobie produkcji dla obrony. Scout
zaczyna być potrzebny w srebrze, gdzie buildy są już dość konsekwentne.


Wszystko zależy od tego na jakich ludzi się trafi ^ ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 14:25, B1SH0P napisał:

Wszystko zależy od tego na jakich ludzi się trafi ^ ^

Jasne, sam miałem ciężką przeprawę, ale wiem co mówię. Chcesz się wymądrzać, to się wymądrzaj o swojej lidze :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wymądrzam się, tylko mówię jak to jest z mojego punktu widzenia, oczywiście nie u każdego jest tak samo, ostatnio miałem okazję grac na koncie w brązowej lidze, przez 20 gier tylko 3 czy 4 gry było "makro"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2012 o 14:51, Akoss-94 napisał:

Potwierdzam
Ja jestem w srebrno-drewnianej lidze i gry makro to nadal rzadkość. Najczęściej gra trwa
do 15 minut.


W diamencie rzadko kiedy jest inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący, aktualnie przechodzę te 50 wstępnych meczy "rozgrzewających" które są wstępem do prawdziwej rywalizacji w multi. Są gdzieś jakieś poradniki odnośnie taktyki? W tych wstępnych meczach nie jest tak źle, bo trafiam przeważnie na ludzi, którzy mają podobną wprawę w grze jak ja, więc raz na wozie raz pod wozem. Jednak w becie HotS jestem każdorazowo rozjechany walcem, niedługo skończą mi się mecze rozgrzewkowe w WoL i pewnie wtedy będzie rzeźnia, dlatego chciałbym się podszkolić. Ostatnio grałem głównie w Company of Heroes i Dawn of War 2, gry zupełnie inne niż SC2, dlatego trochę się gubię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hai, mam ogromny problem, otóż mam mega kosmiczne lagi, ale, tylko gdy zacznę coś robić, tzn. budować coś lub robić jednostki, wtedy sam siebie widzę w okienku do dropa.. Myślałem, że to jakiś chwilowy problem, stało się to wczoraj, dzisiaj znowu włączam sc i znowu to samo.. Na pewno nie jest to problem neta, miał ktoś już coś takiego?

EDIT, dzisiaj to już wystarczy kliknąć i laguje.. >_>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 08:04, B1SH0P napisał:

Hai, mam ogromny problem, otóż mam mega kosmiczne lagi, ale, tylko gdy zacznę coś robić,
tzn. budować coś lub robić jednostki, wtedy sam siebie widzę w okienku do dropa.. Myślałem,
że to jakiś chwilowy problem, stało się to wczoraj, dzisiaj znowu włączam sc i znowu
to samo.. Na pewno nie jest to problem neta, miał ktoś już coś takiego?

EDIT, dzisiaj to już wystarczy kliknąć i laguje.. >_>


Jakby ktoś miał podobny problem to.. Podłączyłem internet kablem i jakoś działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować