Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2013 o 16:14, BoloMaster napisał:

Wielkie finały będą transmitowane za friko czy trzeba kupić wirtualny bilet na Blizzcon?


Wydaje mi się, że za free. Na wirtualnym bilecie będzie można oglądać zamknięte pokazy jak np. przedstawienie najnowszych zmian w SC II wraz z patchem 2.1 no i turnieje będą w wersji HD do oglądania. Inna sprawa to to, że dopiero sobie zdałem sprawę, że w następnym tygodniu już rusza BlizzCon... o.O

Będziecie również mogli bezpłatnie obejrzeć transmisję na żywo z ceremonii otwarcia oraz turniejów e-sportowych — w tym ze światowych finałów WCS w StarCrafta II — na stronie www.blizzcon.com. Kolejne informacje już wkrótce!

To tak aby było potwierdzenie, źródło: http://eu.battle.net/blizzcon/pl/blog/11218303/blizzcon%C2%AE-2013-harmonogram-i-mapka-17-10-2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ciekawa rozmowa była na temat całego systemu WCS Points. Bo ok - lineup graczy jest naprawdę super plus dogrywka zapewne miedzy Naniwą i Revivalem o 16-te miejsce. I tutaj Szwedowi życzę jak najlepiej, choć jego wielkim fanem nazywać się nie mogę. Ale kurczę... np. widziałbym trochę większą liczbę "foreignerów", a na dodatek Zergów to jak na lekarstwo - co nie zmienia faktu, że Soulkey i Jaedong są na pierwszym i trzecim miejscu. I jeszcze tak trochę... taki Mvp w pierwszym sezonie faktycznie dobrze zagrał, a potem wszystko leciało w dół, a i tak gra w finale na BlizzConie.

Co do zwycięstwa w całości to dużo osób obstawia, że wygra Dear i coś mi się wydaje, że tak może się to wszystko skończyć, bo jest na fali po GSL i finale sezonu. Ale kurczę... ja chcę aby tam wygrał albo JD, albo MC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muradin_07
Zawsze bedzie czegos brakowac. Jesli zrobisz region locka to na blizzconie mialbys wielkie miazgi od topki z kr na zawodnikach z eu przez co lineup nie bylby taki mega. Ja na przyklad nie ma nic przeciwko takiemu turniejowi. Wystarczy spojrzec na pary i juz serce zaczyna szybciej bic.

Bardzo fajnie w jedynym z artykulow Artosis napisal, jaki mogl byc powod takiej malej ilosci zergow w top16. Odniosl sie do kazdego regionu i wnioski byly naprawde przkonywujace. Niestety nie jestem wstanie teraz dac do niego linka, ale jak tylko usiade przed PC to go znajde i wkleje tutaj. z gory przepraszam jak bedzie to post pod postem ;)

Co do MVP, to on podczas 2 lub 3 sezonu, znowu musial sie zmagac z kontuzja. Mimo to, jesli dobrze sie przygotuje i nic mu nie bedzie przeszkadzalo, to ma spore szanse zajsc daleko. Na finalach pierwszego sezonu tez nikt na niego nie stawial, a zaszedl bardzo daleko i razem z Inno pokazali swiatu kawal dobrego tvt.

No i jeszcze kwiestia zwyciezcy. Na prawde ciezko kogokolwiek obstawic, wlasnie ze wzgledu na bardzo silna obsade turnieju.

Postarm sie napisac jak widze szanse poszczegolnych graczy.

Soulkey- Najlepszy zerg i kandydat na final.

Nani/Revival- walka o to by nie dostac miazgi od Soulkeya ;)

Bomber vs MMA- znakomite tvt zawodnika Startale, nie powinien miec problemow. Rowniez wieli potencjal i pewne jest to, ze latwo sie nie podda.

Hero vs sOs- tutaj sklaniam sie ku zawodnikowi WJS. Hero jest odrobine z tylu, a w pvp sOs potrafi zaskoczyc wieloma groznymi zagraniami.

Polt vs aLive- wygrana Polta, obydwoje bez szans na cwiercfinal.

Dear vs Taeja- bardzo silna para. Dear na ta chwile jest nie do zatrzymania. Jedyny zawodnik ktory wygral jednoczesnie w swoim regionie(KR!) i na finalach. Taeja ma 77% win ratio w tvp. na pewno latwo sie nie podda.

Jaedong vs MVP- mysle, ze bedzie to bardzo wyrownany pojedynek. MVP ostatnio zginal z radarow i moze to zadzialac na jego korzysc. Znany tez jest z mnogosci taktyk jakie potrafi wprowadzic w zycie, jego znajomosc gry stoi na bardzo wysokim poziomie. JD jak zwykle glodny sukcesow, na pewno nie bedzie chcial opasc na starcie.

Maru vs MC- Dear dzieki swojej zelaznej defensywie mogl sie opierac temu dzieciakowi, ale dla boss tosaa moze to byc wzbyt wiele. Tylko dobre alliny moga powalic na kolana terrana.

INnoVation vs duckdeok- win ratio 83% vs 46%. trzeba cos dodawac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak ogólnie już są rozmowy na temat region locka, gdzie poza Koreą mogliby grać tylko gracze z drużyn zagranicznych. Może nie rozwiązałoby to do końca sprawy... Chyba że wprowadzono by offline RO 32.

Co do poszczególnych szans to tak naprawdę najbardziej szkoda mi Polta - wygrał dwa razy WCS America i... dwa razy odpadł w fazie grupowej, nawet nie wiem czy czasem nie dwa razy na ostatnim miejscu.

Swoją drogą to chyba o wiele większy hype mam na Dreamhack Winter, bo tam to będą się cuda działy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Map Pool na szósty sezon w SCII:

Usunięte mapy 1 na 1
Akilońskie Pustkowia (Akilon Wastes)
Wir ER (Whirlwind LE)

Dodane mapy 1 na 1
Stacja gwiezdna ET (Star Station TE)
https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/content_folder_media/A8GQM52FNSWA1383077977286.jpg
Twierdza Alterzim ET (Alterzim Stronghold TE)
https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/content_folder_media/IWG85O26NCX31383077956540.jpg

Pełna lista map 1 na 1 na sezon 6
Twierdza Alterzim ET
Ruiny na Bel’Shir ER (Bel’Shir Vestige LE)
Porzucony Obserwator ET (Derelict Watcher TE)
Mróz ER (Frost LE)
Noc polarna ER (Polar Night LE)
Stacja gwiezdna ET
Yeonsu ER (Yeonsu LE)

Moje serce krwawi, Akilona tracę... dodatkowo coś tak czuję, że Star Station w nowej wersji jest taki za duży. Ale mogę się mylić. Tak czy inaczej zapewne sobie Yeonsu odejmę z banowanych, bo miałem go zamienić z Derelictem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 10:53, Mange napisał:

Mvp vs Jaedong


Dlaczego nie liczę na jakieś kosmiczne fajerwerki w tym starciu... No ale dobra, powiedzmy że obstawiam JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w SC2 wraz z patchem 2.1:

Calendar events for clans/groups
Custom clan decals
SC1 music has been remastered and added
Warcraft horde hero models being updated and added to editor
Starter edition: all races unlocked
Starter edition: arcade unlocked
Starter edition: custom games unlocked

Powiem szczerze - bardzo fajne zmiany. Szczególnie ta z muzyką z SC (original theme Terrana, hymn narodowy Kor... phephephe). Dodatkowo bardzo podoba mi się wreszcie odblokowanie wszystkich ras w Starterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2013 o 00:11, Muradin_07 napisał:

SC1 music has been remastered and added


No i wspaniale. Zawsze twierdziłem, że tak muzyka, jak i komunikaty jednostek w SC2 nie umywają się do tych z originału (o ile śieżka dźwiękowa Terran w "dwójce" jest ogólnie... OK (choć bez rewelacji), to kawałki Zergów i przede wszystkim Protossów wołają o pomstę do nieba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie nic ciekawego. Szkoda, że nie ogłosili Legacy of the Void. Kiedy teraz to może nastąpić? Minęło już trochę czasu od premiery Heart of the Swarm, a tutaj cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2013 o 18:53, Arcling napisał:

Czyli w sumie nic ciekawego. Szkoda, że nie ogłosili Legacy of the Void. Kiedy teraz
to może nastąpić? Minęło już trochę czasu od premiery Heart of the Swarm, a tutaj cisza.


Najpierw niech zajmą się balansem (dla przykładu - mam serdecznie dosyć TvP, MMM plus Viking/Ghost i fruwająca Fabryka, czyli Overlord v2.0 - i tak w kółko od 3 lat, HotS nie zmienił NIC, Toss zjada wszystkie jednostki budowane w Faktorii na dzień dobry - z beznadziejnie słabymi Czołgami na czele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to je panie protosska imba :D

Tak czy inaczej ja się zastanawiam kiedy coś wymyślą na statycznego zerga siedzącego w okopach przez 3 godziny... bo może i tak naprawdę ani Toss, ani chyba Terran nie byłby w stanie nic zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować