Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

http://i.imgur.com/akgLPah.jpg

Najciekawsza jest wypowiedź Total Biscuita na ten temat. Z jednej strony - moim zdaniem jest nieco za mocna, bo jednak Tossi z Axiom to nie "ogórki z golda". Z drugiej strony - wygrać Tossem w ten sposób może każdy, który jest no name''em. Nie, że Arthur jest nim, bo widziałem jego gierki, całkiem fajnie gra na streamie. Tak czy inaczej no... ciekawie się robi, będzie drama, będą igrzyska, chleba też się trochę znajdzie, a Dave Kim będzie robił za cezara XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak sie zmienia nick w sc2 ? pamietam ze byla kiedys taka mozliwosc, i do tej pory jej nie wykorzystalem. chcialbym to zrobic teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na swoje konto battle.net przez przeglądarkę, klikasz konto, wybierasz Starcrafta i na dole masz zmianę nazwy postaci gry. Wybierasz serwer, na którym grasz i zmieniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 13:43, Muradin_07 napisał:

Wchodzisz na swoje konto battle.net przez przeglądarkę, klikasz konto, wybierasz Starcrafta
i na dole masz zmianę nazwy postaci gry. Wybierasz serwer, na którym grasz i zmieniasz.


dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie działa season lock na ladderze? Trochę się zagapiłem a to już jutro i tak się zastanawiam czy nie będąc zakwalifikowanym do żadnej ligi drużynowej jest jeszcze szansa zrobić to w tym ostatnim tygodniu podczas locka. Czy już za późno i historia mojego pierwszego sezonu to będzie tylko te 150-200 meczy 1v1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy rozpocznie się season lock wszystkie ligi są zamykane i jeśli ktoś nie ma jej to chyba raczej jej nie dostaje. Ale można grać w ladderze i nadal przeliczane jest wszystko normalnie, tylko nie zmieniają się ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak właśnie obstawiałem. Wczoraj jakiś dziwny bug pokazywał mi koniec sezonu na 12.3.14, na teamliquid też mają jeszcze starą datę a przecież przy okazji 2.1 przedłużono sezon do 14.4.14. Czyli dobrze mi się zdawało, że coś za szybko koniec. Na szczęście jeszcze miesiąc, wiec może jakoś uda mi się zagrać te 15 meczy kwalifikujących żeby zgarnąć po achivek. Chyba że komp wybuchnie przy 4v4 jeśli dojdzie do bitwy 800vs800 supply.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dzieje się słabo na scenie SC II w Ameryce:

- NASL rezygnuje z prowadzenia WCS NA
- ESL zaopiekuje się pierwszym sezonem i wszystkie gry będą prowadzone z Kolonii od RO 16, końcówkę RO 32 poprowadzą Nathanias i Rotterdam w formie online (nie wiadomo czy będzie studio czy też nie)
- Oznacza to także w przypadku gier od RO 16 wzwyż praktycznie 24 godzinną casterkę obydwu WCSów, pytanie co na to nasi polscy komentatorzy.
- Nie wiadomo kto zaopiekuje się WCS NA w drugim sezonie. Na razie obstawiałbym ESL ze wsparciem Red Bulla. Wtedy gry komentowaliby pewnie DJ Wheat, Day[9], Mr. Bitter, który niedawno do nich przeszedł i jakoś by to tam wyszło całkiem dobrze pewnie.
- Jetlag wszystkich z NA zje i będzie nadzwyczaj ciekawie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.teamliquid.net/forum/starcraft-2/446041-naniwa-forfeits-mid-series-at-iem-katowice

Można rzucić po prostu - discuss... ale powiem szczerze: Naniwa to kawał... no... mógł oddać komuś miejsce w Katowicach, pewnie dostałby to miejsce albo ktoś z Polski, albo np. Jaedong. A tak wziął, namieszał ostro i tym samym praktycznie na bank kończy karierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A spodziewałeś się po nim czegoś innego? Przecież pisał wcześniej, że od porażki w WCS w ogóle nie grał w Starcrafta, więc oczywiste było, że nie ma po co do Katowic jechać. No i oczywiście musiał w swoim stylu zwalić winę na organizatorów, jakby to była ich wina, że jest takim idiotą. :P Z jednej strony się cieszę, że prawdopodobnie nie będę musiał już oglądać NaNiwy, z drugiej - jak sam napisałeś - szkoda, że się po prostu nie wycofał wcześniej z turnieju. W takiej sytuacji zapewne HasuObs zająłby jego miejsce (jako że był trzeci w Open Bracket), a on na pewno dałby z siebie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy czego się spodziewałem - spodziewałem się, że chociaż zagra do końca. Nie spodziewałem się jednak tego, że zakończy to wszystko w taki sposób. Ale za to Polt przeszedł dalej i wisi nad nami potencjalny rematch za IEM Cologne między Hero i nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 18:01, Muradin_07 napisał:

To znaczy czego się spodziewałem - spodziewałem się, że chociaż zagra do końca.

Według mnie w tym przypadku pozostawiłby jeszcze gorsze wrażenie. Sądzę, że w tych dwóch grach też by zrobił jakieś błyskawiczne all-iny, a potem (gdyby został zescoutowany albo wiedział, że już nie ma szans na wygraną) napisałby coś głupiego i wyszedł z gry.

Dnia 14.03.2014 o 18:01, Muradin_07 napisał:

Nie spodziewałem się jednak tego, że zakończy to wszystko w taki sposób.

Jak dla mnie ta sytuacja jest doskonałym podsumowaniem całej jego kariery (jeśli faktycznie ją kończy). :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 18:06, matiz123 napisał:

Według mnie w tym przypadku pozostawiłby jeszcze gorsze wrażenie. Sądzę, że w tych dwóch
grach też by zrobił jakieś błyskawiczne all-iny, a potem (gdyby został zescoutowany albo
wiedział, że już nie ma szans na wygraną) napisałby coś głupiego i wyszedł z gry.

Teoretycznie - tak. Tylko także wychodzi na to, że zajęcie przez niego drugiego miejsca, premiowanego grą w Katowicach, podczas IEM w Nowym Jorku było tylko po to, aby zgarnąć punkty na Blizzcon. Już nie wnikając w przeróżne imby i brak balansu - po prostu mógł nawet nie przyjeżdżać, powiedzieć że nie chce mu się grać i tyle. Wtedy faktycznie HasuObs dostałby miejsce Naniwy. I tak jestem ciekawy czy jakieś konsekwencje z tego powodu poniesie.

Dnia 14.03.2014 o 18:06, matiz123 napisał:

> Nie spodziewałem się jednak tego, że zakończy to wszystko w taki sposób.
Jak dla mnie ta sytuacja jest doskonałym podsumowaniem całej jego kariery (jeśli faktycznie
ją kończy). :D

I tutaj trzeba się zgodzić z tym, chociaż jednak jakby nie spojrzeć tym najlepszym foreignerem był. Szkoda, że się... stoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2014 o 18:11, Muradin_07 napisał:

I tak jestem ciekawy czy jakieś konsekwencje z tego powodu poniesie.

Mam nadzieję, ale prawdopodobnie się o tym nie dowiemy. Nie wydaje mi się, żeby ESL miało prawo go ukarać - zapewne faktycznie gracze mogą słyszeć kibiców, być może to jest podstawa do wycofania się z turnieju. Pewnie gdzieś istnieje regulamin, który takie sytuacje rozwiązuje. :P Ja bym się raczej spodziewał, że team/sponsorzy dadzą mu jakąś karę, bo NaNiwa im najbardziej zaszkodził. Tylko że o tego typu karach raczej się nie informuje publicznie (a przynajmniej ja takich wiadomości nie widuję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mógłbym powiedzieć tak - nie dziwota, skoro na trybunach jest taka chmara ludzi. Ja nie wiem za pomocą czego musieliby je wytłumić, aby były w stu procentach dźwiękoszczelne. Pytanie czy inni także się na to skarżyć będą. Jeśli tak to będzie coś na rzeczy, ale z tego co widać to raczej Koreańczycy nie krzyczą z tego powodu, więc hm... Naniwa jest jak ta baletnica z przysłowia? Po prostu chyba naprawdę mu się grać nie chciało, nie udał się serek (gdzie na RO 32 w WCS też grał chyba dużo serowizny z tego co pamiętam).

No ale dobra... koniec gadania - Taeja vs. Cheese... to znaczy Stardust :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NaNiwa to kawał dupka. Serio... Wielka księżniczka się znalazła. Mam nadzieję, że już zejdzie ze sceny na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mamy finał IEM Katowice między

Spoiler

sOs i herO



Moje osobiste odczucia:

Spoiler

Prawda jest taka, że wielu już naprawdę na siłę chyba narzeka na Tossa w wyższych ligach rozgrywkowych. Oczywiście sam uważam, że Terran powinien dostać jakiegoś buffa, SH Zerga albo skasować albo ostro przetrzebić, a u Protossów po prostu zastanowić się nad jeszcze kilkoma rozwiązaniami, które dawałyby jakiś balans... ale wielu naprawdę często narzeka chyba na siłę. Przeszło tak naprawdę dwóch najlepszych Protossów z takiego TOP5 Koreańskiego (nie wiem jak herO, ale sOs można na 100% do nich zaliczyć), a w półfinale pojawiło się dwóch najlepszych Terranów także z TOP 5 - Polt i Taeja to nie są ogórki z bronzu przecież - dwukrotny triumfator WCS America i Dreamhack Terminator. Finał będzie PvP, już na reddicie szaleją, że oglądać finału nie będą bo Protoss... a potem narzekania idą, że mało kto ogląda SC II na streamach, że LoL to dla gimbazy i tak dalej. Dla porównania stream SC II na IEM oglądało jakieś 50k widzów zaporowo, a CS: GO chyba z 80k. Nie wiem jak z LoLem, ale pewnie jeszcze więcej. Więc jeśli wielu będzie nadal narzekać to faktycznie nie ma co oglądać zepsutej, martwej gry. Tylko teraz mam nadzieję, że Taeja tylko pod wpływem emocji napisał, że kończy karierę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie są frajerami i nię będą po raz kolejny oglądać PvP w finale, blink to jakiś żart wchodzi w 95% gier, scout nie ma żadnego znaczenia, po prostu wiesz od czego za parę minut zginiesz. Taki build może zagrać byle janusz na ladderze i ma free wina.Nawet najlepsi terranie nie są w stanie tego bronić. Liczba graczy na ladderze i na stremach systematycznie spada. GJ David Kim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2014 o 00:29, BoloMaster napisał:

Liczba graczy na ladderze i na stremach systematycznie spada. GJ David Kim


Nie czarujmy się - spada bo ile można SC oglądać. Zwyczajnie się nudzi.

Spoiler

Chociaż to ze trzeba coś zrobić z protossem to inna sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować