Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2014 o 11:42, Boguslav4 napisał:

Wiadomo już coś nowego o ostatniej części? Myślicie, że po premierze WoD dadzą jakieś
info?

Blizzcon jest tuż przed WoD, te same dni jak w zeszłym roku, 7-8 listopada. Liczę, że wtedy zapowiedzą Legacy of the Void (i tak porażką było, że nie zrobili tego w zeszłym roku). Inaczej nie mają nic nowego do pokazania, WoD już niedługo, Heroes of the Storm już jest dobrze znane również dzięki becie, więc przynajmniej ten dodatek powinni ogłosić, bo na razie więcej nie mają do zaprezentowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 11:42, Boguslav4 napisał:

Wiadomo już coś nowego o ostatniej części? Myślicie, że po premierze WoD dadzą jakieś
info?


Jeżeli mają zamiar wypuścić informacje o LotV, to muszą czymś zaskoczyć, bo jeżeli dadzą kilka obrazków, trochę informacji o kampanii i będą milczeć na temat multi to zaleje ich tona hejtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2014 o 07:24, Muradin_07 napisał:

Będziesz miał chociaż komfort, że grasz dla
funu, a nie dla ladder pointsów ;)


Ale ja gram dla funu, przegrane mnie nie wkurzają, ale zastanawia dobór przeciwników. Bo umiejętnościami przypomina to co spotkało mnie 3 sezony temu miesiące temu kiedy zdecydowanie za dużo ludzi zamknęło w brązie. Tylko, że tam udawało że gram z brąziakami póki nie sprawdziłem profilu. Teraz matchmaking nawet nie stara się kamuflować, że chce mnie upupić. Niby nowy profil. Niby stosunek zwycięstw spada czasem do poziomu 20% a tak utrzymuje się na 35% a ja dwa razy trafiłem na ludzi z brązu (choć trzeba uczciwie przyznać, że 2 razy na srebra które grają jak brąz). A jeśli już widzę srebra srebra to zdecydowanie za często gracze mający rozegranych <10 meczy i 70%+ zwycięstw będący złotem/platyną w zeszłym sezonie.

Przyznam się, że dziwiłem się że na kompletnie nowym profilu dostaję przeciwników odpowiadających poziomem tym którego osiągnięcie na europejskim zajęło mi 3 sezony. I długo się nic nie zmienia. Jeśli zaczynasz od pięciu przegranych, potem robi się z tego 3:15, 6:25 itd. a ciągle trafiasz na gold/platynę to człowiek zaczyna się zastanawiać czy nie ma tu takiego samego motywu jak z teamówkami. Że jeśli nie zagrało się żadnej jeszcze to do pierwszych meczy korzysta z MMR 1v1 a potem są już rozdzielne, może tu tak samo. Jeśli nie grało się w innym regionie to na początek pożycza MMR z podstawowego a potem rób co chcesz. Bo jeśli nie to plotki o niskim poziomie amerykańskich serwerów to bujda. Może prawdziwa dla diament+ ale w niskich ligach srebra grają rozsądniej niż nasze goldy :D

A granie przeciw AI jest nudne. Przed Elite to debile. A Elite do dalej debil, który oszukuje bo mając rezultaty i buildy jak srebro/gold smapuje apmi za wysoko i za dużo micro, a za mało a-move. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie limity na możliwość edycji. Nie powinienem starć naprawiać się szyku niektórych zdań, bo potem wypacza się treść. Nie 2 razy trafiłem na brąz, tylko wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak APM nie ma nic do tego, że można wygrać grę z niższym! :D

Poza tym AI ma niektóre rzeczy zakodowane. Po prostu przyjmuje jedną, słuszną drogę i nawet nie wiem czy jeśli zauważy coś w bazie podczas scoutu to czy wystosuje kontrę. Raz na jakiś czas potrafi odpowiedzieć wieżyczkami na moje Banshee, ale jak wleci się to potrafi odejść od linii minerałów na dobre kilka sekund. Na pewno można w ten sposób dobrze trenować jakieś zagrywki, testować mapy, przypomnieć sobie mechanikę samej gry, bo po co wpadać na laddera i przegrywać z byle kim.

A co do samego MMRa to też pamiętaj, że ostatnio Blizzard "naprawił" laddera i dziś ktoś, kto jest w Goldzie potrafi był na poziomie Bronzu i dopiero faktyczna Platyna jest wyznacznikiem jakiegoś poziomu gry. Więc dzisiaj jeśli już się widzi złotą ramkę to nie oznacza to, że ktoś wymiata. A to, że gra build i ogrania grę to nawet chwała mu. Bo dziś to jak się gra na Terrana to już z góry trzeba zakładać albo Wdowie Minki, albo Hellbaty z dropów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo Merry Go Round. Najpierw banshee w naturalu. Później 1.5 medivaka marine maruder dropu w mainie, żeby na końcu siege tanki weszły i rozniosły ci 3 bazę kiedy twoje bio stara się przepędzić intruzów od SCV. I to wszystko w odstępie 1 minuty. W srebrze. Amerykańskim. Dla kogoś kto ma 30% win ratio. Blizzard™

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z każdym miesiącem poziom graczy rośnie, bo jeszcze rok temu, ludzie w ~platyna-gold, grali na poziomie obecnego srebra. Wyjdzie dodatek, więcej osób zacznie grać, wtedy spadnie poziom i to bardzo mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i fakt, jak czasem oglądam VoDy z 2010 czy nawet premiery HotSa to widać że wtedy dużo więcej uchodziło płazem.

Jest też jeszcze jedna możliwość o której nie pomyślałem. Może mój europejski MMR jest po prostu niższy niż startowy na nowym profilu i muszę amerykański zbić niżej żeby w końcu dostawać przeciwników odpowiadających mi skillem. Jeśli to okaże się prawdą, to będzie zabawnie. Wyższy MMR a pozycjonowanie w niższej lidze. I trochę dołujące, bo okazałoby się, że po 500 rozegranych meczach ciągle jestem poniżej poziomu z którym staruje się na nowym koncie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z MMR polega na tym, że poniżej high-mastera to parodia, bo grając w low masterze ciągle trafiają się smurfy z GMa i nawet można trafić na platynę, jak MMR mocno spadnie. A co do pozycji w lidze, to jak robiłem konto na NA, rozegrałem wszystkie 5 meczy, trafiłem do platyny(było to w okresie czasowym jak można było zakładać konta na innych regionach), później przestałem grać, bo mam straszne lagi grając na ich serwerze, niedawno wszedłem, zagrałem mecz i wrzuciło mnie do srebra, a ostatnio jak ladderowałem to byłem w high masterze. Na koreańskim serwerze z kolei po 5 wygranych wrzuciło mnie do golda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie platyna a gdzie ja :) Nie to podejście i nie to doświadczenie. Choć patrząc na podsuwanych mi graczy na amerykańskim serwerze to Blizzard chciałby mnie tam przenieść, ale sam widzę siebie tam gdzie jestem na EU czyli gdzieś między srebrem a słabym złotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grupy na IEM Toronto są tak chore, że jak z open bracket wyjdzie Maru i dołączy do którejkolwiek to rozsadzi ją od środka. Tak czy inaczej warto będzie wcześniej wstawać lub później kłaść się spać :)

Jeszcze bracket, miałem dołączyć grafikę, ale mam linka: http://postimg.org/image/hr9a87s8r/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji obejrzeć State Of Play - dokumentu na temat koreańskich graczy w Starcrafta, gdzie pojawiają się m.in. Jaedong i Impact to jutro będzie można obejrzeć ten film za darmo na specjalnym kanale na Twitchu z tego co dobrze zrozumiałem przez cały dzień :)

http://blog.twitch.tv/2014/08/state-of-play-documentary-live-airing/

Polecam, tak samo jak drugi film na temat Mvp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno info:

Od jakiegoś czasu twórca Gameheart współpracuje z Blizzardem jeśli chodzi o Starcrafta. I tym samym już niedługo pojawią się nowe usprawnienia w grze, które będą zauważalne w WCS jak i na ladderze.

http://us.battle.net/sc2/en/blog/15463641

I jak Wam się to podoba? I nie - Swarm Hosty nadal w grze zostają, bo w GSLu jest teoretycznie balans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SC 2 i od razu pojawił się problem - zapomniałem nicku do konta battle.net. Jak mogę je odzyskać? Dodam że przy zakładaniu nie wybrałem opcji przypomnienia przez numer telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować