Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2014 o 18:29, B1SH0P napisał:

Ja jestem zwolennikiem jednostek wymuszających micro(oczywiście dla każdej rasy), ponieważ
wtedy ludzie nie mogą narzekać na to, że np. Toss OP A move race, albo, że Terran biedna
rasa, bo jako jedyna micrować musi itp itd.

Otóż to, najlepiej gdy wszystkie te aspekty są rozłożone mniej więcej po równo dla każdej rasy. Dlatego całkiem dobry jest z pomysł z immortalami, że zamiast stałych tarcz, mają je aktywowane tymczasowo.

Dnia 09.11.2014 o 18:29, B1SH0P napisał:

Ogólnie największym powiewem świeżości byłaby
zmiana ekonomii, wtedy można by było zrobić większe mapy z większą ilością ekspansji,
a to wymusiłoby więcej multitaskingu.

To chyba można by rozwiązać w bardzo prosty sposób, dodając do rozgrywek rankingowych 1vs1 i 2vs2 mapy wielkości tych dla 3vs3 czy 4vs4. Profesjonaliści i tak grają głównie rozgrywki 1vs1, więc większe mapy dla 4vs4 raczej nie byłyby potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard ma jeszcze dużo czasu aby wszystko doszlifować i zapewne tak jak to zostało powiedziane, większość zmian i tak nie dotrwa do finalnej wersji produktu, a po tych ostatnich latach można jeszcze powiedzieć, że zawsze będzie coś co ludzie okrzykną mianem "OP. IMBA"

Ogólnie ostatnio zauważyłem, że ludzie podchwycili pomysł zmiany map na bardziej różnorodne, jakiś czas temu oglądałem jak TotalBiscuit castował turniej na którym była mapa gdzie były mosty, które się chowały co jakiś czas, lub mapa na której lawa wylewała się na powierzchnię(Jak w jednej z misji kampanii WoL) i dla graczy się to spodobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 22:35, B1SH0P napisał:

(...)lub mapa na której lawa wylewała się na
powierzchnię(Jak w jednej z misji kampanii WoL) i dla graczy się to spodobało.

Mapa z lawą w multi była chyba już dawno, zdaje mi się, że sam Blizz ją dodał. Takie małe dodatki są całkiem fajnym pomysłem. Może nie wszyscy by chcieli aby łączono je z mapami rankingowymi, ale jak są osobno, to czemu nie.

Jeszcze odnośnie jednostek, to mam nadzieję, że Lurker dotrwa do finalnej wersji. To jedna z najbardziej symbolicznych jednostek. Do kompletu brakuje mi tylko Reavera u protossów i Firebata u terran ^^ Nie wiem czemu tego Herca zrobili, również ma splash damage, starczyłoby go podmienić na Firebata z takim hakiem przyciągającym go do jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 22:52, Arcling napisał:

Jeszcze odnośnie jednostek, to mam nadzieję, że Lurker dotrwa do finalnej wersji.


Zgadzam się w 100%

Dnia 09.11.2014 o 22:52, Arcling napisał:

i Firebata u terran ^^ Nie wiem czemu tego Herca zrobili, również ma splash damage, starczyłoby
go podmienić na Firebata z takim hakiem przyciągającym go do jednostki.


Pewnie dlatego, że jakby dodali firebata i lurkera za jednym zamachem to znaleźliby się ludzie, którzy hejtowaliby sposób dodawania "starych nowych jednostek" i gadaliby, że Blizzard nie ma pomysłu na nowe jednostki to bierze ze starej gry, tak samo jak było na początku WoL, gdzie byli ludzie, którzy mieli problem z tym, że SC2 to nie remake Brood Wara, oraz byli tacy, którzy uważali, że SC2 powinien być kompletnie inną grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano, wszystkim nigdy się nie dogodzi. Pewnie znaleźliby się narzekający na powrót Firebata, chociaż sam design pancerza Herca wygląda jakby był takim miksem Firebata z kampanii SC2 i Maraudera. Nostalgia za starymi jednostkami jest silna, o czym świadczy popularność modu StarBow, który miksował dobór jednostek, robiąc coś pośredniego między Brood Warem a SC2. Mimo wszystko Firebat jest bardzo ikoniczną jednostką i szkoda, że nie trafi w ogóle, bo po LotV chyba już nie będzie żadnego dodatku. Słysząc słowo "terran" pierwsze co przychodzi mi na myśl to marine, siege tank i właśnie firebat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2014 o 23:23, Arcling napisał:

Ano, wszystkim nigdy się nie dogodzi. Pewnie znaleźliby się narzekający na powrót Firebata,
chociaż sam design pancerza Herca wygląda jakby był takim miksem Firebata z kampanii
SC2 i Maraudera.


Problem z Firebatem polega na tym, że jego rolę całkowicie przejął Hellbat (i z oczywistych względów Stimpack nie ma w jego przypadku zastosowania, to jedyna różnica).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego Herca mogliby zamienić na Firebata, który działałby identycznie jak Herc. Obaj mają splash damage, więc zamiast tamtej strzelby (czy co to on tam ma) byłby miotacz ognia po jednej stronie pancerza, a po drugiej ten chwytak :) Design pancerza Firebata i miotacz ognia zachowane, z nową mechaniką jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 00:29, Arcling napisał:

Tak, dlatego Herca mogliby zamienić na Firebata, który działałby identycznie jak Herc.
Obaj mają splash damage, więc zamiast tamtej strzelby (czy co to on tam ma) byłby miotacz
ognia po jednej stronie pancerza, a po drugiej ten chwytak :) Design pancerza Firebata
i miotacz ognia zachowane, z nową mechaniką jednostki.


Nie ma sensu dawać firebata skoro odpowiednik już jest w postaci transformera to znaczy hellbata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 18:20, Numenpl napisał:

Nie ma sensu dawać firebata skoro odpowiednik już jest w postaci transformera to znaczy
hellbata.

Tylko obie te jednostki by działały inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 19:03, Arcling napisał:

Tylko obie te jednostki by działały inaczej.


Nyet, ponieważ zniwelowałoby to kompletnie ling/bane i jedyną opcją dla Zerga byłoby granie Roach/Hydra, a to jest samobójstwo na dużych mapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy. Chodziło o dodanie Firebata zamiast Herca, ale z jego mechaniką. Nowy Firebat nie działałby jak ten z kampanii. Chyba, że chcesz przekazać, że Herc powinien wylecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 13:46, Arcling napisał:

Chyba się nie zrozumieliśmy. Chodziło o dodanie Firebata zamiast Herca, ale z jego mechaniką.
Nowy Firebat nie działałby jak ten z kampanii. Chyba, że chcesz przekazać, że Herc powinien
wylecieć.


Po co dla terrana kolejna jednostka AoE, specjalnie zrobiona przeciwko ling/bane. (Znając życie to to będzie musiało mieć stimpacka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 14:53, B1SH0P napisał:

Po co dla terrana kolejna jednostka AoE, specjalnie zrobiona przeciwko ling/bane. (Znając
życie to to będzie musiało mieć stimpacka)

Czyli sądzisz, że Herc wyleci (bo o tym jest mowa, chodziło właśnie o Herca w skinie Firebata, tłumacząc dosłownie)? On właśnie ma mieć splash damage z tej swojej broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 15:37, Arcling napisał:

Czyli sądzisz, że Herc wyleci (bo o tym jest mowa, chodziło właśnie o Herca w skinie
Firebata, tłumacząc dosłownie)? On właśnie ma mieć splash damage z tej swojej broni.

To co blizzard pokazał to tylko na razie propozycje przecież w hots podczas produkcji warhound wyleciał z dostępnych jednostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 18:01, Numenpl napisał:

To co blizzard pokazał to tylko na razie propozycje przecież w hots podczas produkcji
warhound wyleciał z dostępnych jednostek.

No napisałeś to samo, co ja kilka postów wyżej :)

Wiele rzeczy pewnie się jeszcze zmieni, ale Herca akurat specjalnie by mi nie brakowało, bo nie jest Firebatem. Nowe jednostki u protossów też niezbyt oryginalne, umiejętności jakby się lekko dublowały, więc pewnie też nie przetrwają w niezmienionej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie nowych jednostek zawsze niesie za sobą ryzyko, nie mówiąc już o tym, że powoduje ogromne problemy z balansem. Blizzard pewnie w ogóle nie tykałby tematu, ale przecież fani oczekują nowości. Mam nadzieję, że będę się mógł pobawić w becie, bo z tego co widziałem u Terran jest się z czego pośmiać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 19:34, Shinigami napisał:

Dodawanie nowych jednostek zawsze niesie za sobą ryzyko, nie mówiąc już o tym, że powoduje
ogromne problemy z balansem.


Swego czasu Blizz mówił, że w LotV nie będą dodawane nowe jednostki, a nawet mają kilka wywalić, ale jak widać, publiczność domagała się czegoś nowego, czyli znowu wprowadzą coś IMBA i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Wojman w podróży, a tu podają pierwsze szczegóły o drugim dodatku do StarCrafta II. I dopiero teraz się dowiaduję o nowościach jakie się w grze pojawią. Póki co brzmią... interesująco. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że skoro już StarCraft II jest mniej więcej 4,5 roku na rynku, a co więcej nadal tę grę bardzo lubię i z niecierpliwością czekam na drugi dodatek czyli Legacy of the Void i mając EK Wings of Liberty oraz EK Heart of the Storm to mogę w końcu prostego achievmenta zrobić. :) Wczoraj po 4,5 roku od premiery gry wbiłem osiągniecie za wygranie 10 meczów 1v1 losową rasą. :-)

20141230070502

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować