Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2007 o 16:51, General Sturnn napisał:

Odkładać kasę na kompa? Wątpie...Jeśli nic nie zmienią, nie bedzie miało wiekszych wymagan
niz nowe C&C


Czyli jakie, bo niestety nie jestem zorientowany w C&C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz filmiki-grafa faktycznie nie jest taka zla ale brak jednostek w oddzialach, nie rozroznienie pancerzy piechoty, pojazdow i budynkow sprawia, ze zerglingi w duzej ilosci znow gniota wszystko... brak morale i wplywu terenu, ktore pozwalaja pokonac slabszym jednostom lepsze... brak wyrazniej roli dowodcow lub bohaterow ech...

na pewno zagram w SC2 dla kampani ale RTSowe Multiplayer ma ciagle jedno imie - DAWN OF WAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 19:48, Teokrata napisał:

widzialem juz filmiki-grafa faktycznie nie jest taka zla ale brak jednostek w oddzialach, nie
rozroznienie pancerzy piechoty, pojazdow i budynkow sprawia, ze zerglingi w duzej ilosci znow
gniota wszystko... brak morale i wplywu terenu, ktore pozwalaja pokonac slabszym jednostom
lepsze... brak wyrazniej roli dowodcow lub bohaterow ech...


Hehe kojarzy mi sie wojna jaka kiedys byla miedzy fanami Duke Nukem a Quake i te "wspaniale" argumenty w stylu: "Duke Nukem jest lepszy bo ma shrinkera i freezing guna, a quake nie" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hell, its about time! :D
Ta gra to bedzie mega hit wg mnie.
Co do wymagan sprzetowych nie sadze zeby przekroczyly te z Warcraft III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 21:19, gemGreg napisał:

Hell, its about time! :D
Ta gra to bedzie mega hit wg mnie.
Co do wymagan sprzetowych nie sadze zeby przekroczyly te z Warcraft III.

Wymagania napewno beda DUZO wieksze;/
Popatrz na date premiery W3, StarCraft na 100% procent bedzie mial wieksze wymagania;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 21:23, NuGGet napisał:

Wymagania napewno beda DUZO wieksze;/
Popatrz na date premiery W3, StarCraft na 100% procent bedzie mial wieksze wymagania;/

O ile wiem , StarCraft2 ma obsługiwać dx10 , a przynajmniej tak było napisane w zapowiedzi SC2 na jednym z krajowych portali.Oznacza to , że efekty graficzne będa bardzo zaawansowane i nawet nie ma co porównywać tej gry z Warcraft3.Inna epoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 21:28, KrzychW napisał:

O ile wiem , StarCraft2 ma obsługiwać dx10 , a przynajmniej tak było napisane w zapowiedzi
SC2 na jednym z krajowych portali.Oznacza to , że efekty graficzne będa bardzo zaawansowane
i nawet nie ma co porównywać tej gry z Warcraft3.Inna epoka.


Gra ma działać na DirectX 10, ale jeszcze nie wiadomo czy będzie obsługiwała jakieś specjalne efekty, które ten umożliwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2007 o 21:36, Sarafan_Knight napisał:

Gra ma działać na DirectX 10, ale jeszcze nie wiadomo czy będzie obsługiwała jakieś specjalne
efekty, które ten umożliwia.

Widać po grafice , że nie będzie zabójcza , ale według mnie to dobrze bo gra zachowa klimat. Zmieniono tylko jako tako wygląd jednostek jednak te pozostały bez zmian. Przynajmniej te stare. Zapowiada się klasyka w nowym opakowaniu ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 21:36, Sarafan_Knight napisał:

Gra ma działać na DirectX 10, ale jeszcze nie wiadomo czy będzie obsługiwała jakieś specjalne
efekty, które ten umożliwia.

Na GOLu pisali o ekskluzywnych efektach graficznych dzięki DX10.Niestety nie jestem w stanie zweryfikować tych wiadomości.:-)
Z efektami , czy też bez nich , ważne że kontynuacja RTSa który dostarczył mi wiele tygodni rozrywki , w końcu ma się ukazać i to jest najważniejsze.Alleluja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 19:59, Szympek napisał:

Nie oceniaj tak źle Starcrafta 2 po jednym filmiku, jeszcze może sie dużo zmienić do wydania
gry.


widzialem wszystkie dostepne filmiki i gamplaye - razem bedzie tego jakies 8 czy 10 i nie wydaje mi sie by Blizzard nagle dorobil jednostkom morale czy pogrupowal je w oddzialy albo sprawij ze pancerz budynku to bedzie pancerz budynku a czolg to bedzie czolg - oni po prostu tego nie zrobia i to widac na filmikach z gry... dlatego tak oceniam ta gre - od czasow pierwszej czesci wiele sie zmienilo w RTSach a Blizzard ciagle stoi w miejscu - stad moja krytyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale lanie wody. Wiadomo, że Blizz nie zrobi SC2 wyłącznie pod DX10, bo im się nie opłaca. SC2 ma wykorzystywać możliwości DX10 jeżeli ktoś ma Vistę i kartę pod DX10. Po co się martwić.

Poza tym, screeny i filmiki są prawdopodobnie ze wczesnej wersji gry, może alpha, może prawie beta. Popatrzcie w necie na screeny ze SC1 - było kilka wersji, zanim mogliśmy zobaczyć tą ostateczną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 21:40, KrzychW napisał:

Na GOLu pisali o ekskluzywnych efektach graficznych dzięki DX10.Niestety nie jestem w stanie
zweryfikować tych wiadomości.:-)


W oficjalnym FAQ pisze, że jeszcze nie wiadomo czy gra będzie obsługiwała jakieś specjalne efekty DirectX 10:

"The game will be compatible with DirectX 10, and we''re still considering whether there will be exclusive DirectX 10 graphic effects, but the graphics engine will also be very scalable to ensure that a wide range of different systems will be capable of running StarCraft II.".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Wiesz bo ty uwielbiasz WH40k DoW , ale Dow też ma swoje mankamenty a jednym z największych jest balans. Jeśli chodzi o pancerze to pancerze na pewno się pozmieniają.Nie zapominaj o tym że to jak narazie jest baaardzo wczesna faza produkcji więc na pewno ogromna ilość rzeczy zostanie zmieniona. A co do morale to to jest SC i w SC wcale nie chodzi o morale jednostek. Poza tym trochę narzekasz wolałbyś pewnie żeby to była jakaś kserokopia DoW ??? Ja nie bo to jest wielki SC :P pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 21:41, Teokrata napisał:

widzialem wszystkie dostepne filmiki i gamplaye - razem bedzie tego jakies 8 czy 10 i nie wydaje
mi sie by Blizzard nagle dorobil jednostkom morale czy pogrupowal je w oddzialy albo sprawij
ze pancerz budynku to bedzie pancerz budynku a czolg to bedzie czolg - oni po prostu tego nie
zrobia i to widac na filmikach z gry... dlatego tak oceniam ta gre - od czasow pierwszej czesci
wiele sie zmienilo w RTSach a Blizzard ciagle stoi w miejscu - stad moja krytyka


Tylko że jest jedno ale. SC to w 75% gra przeznaczona do e-sportu, chociaż nie wydawało się, że do tego dojdzie. I dlatego sequel musi być prosty, szybki, efektowny, bez szczegółów. Takie rzeczy się ludziom podobają. Rozumiem, że od strategii powinno się dużo wymagać, no ale skoro Blizz tak sobie dobrze radzi dzięki prostym na pozór grom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś zapodać screena?


Obejrzałem gameplay i troche sie zawiodlem. To jest takie... kolorowe. :/ Z muzyką jest jak z Falloutem 3 od Bethesdy. Chociaz filmiki trzymaja poziom. Mam nadzieje, że to nadrobią i będzie klimat, jak ktoś sie dobrze wyrazil, jak z Aliena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 22:22, Abomek napisał:

A mógłbyś zapodać screena?


http://www.sclegacy.com/features/evolution.php

Dnia 20.05.2007 o 22:22, Abomek napisał:

Obejrzałem gameplay i troche sie zawiodlem. To jest takie... kolorowe. :/ Z muzyką jest jak
z Falloutem 3 od Bethesdy. Chociaz filmiki trzymaja poziom. Mam nadzieje, że to nadrobią i
będzie klimat, jak ktoś sie dobrze wyrazil, jak z Aliena.


SC1 tak naprawdę też jest kolorowy, tylko że te kolory są strasznie ciemne i nienasycone. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 22:28, Galadin napisał:

Nie wiem czemu, ale mi się nie chce załadować. :/

Dnia 20.05.2007 o 22:28, Galadin napisał:

SC1 tak naprawdę też jest kolorowy, tylko że te kolory są strasznie ciemne i nienasycone. :)

Czyli klimat był dzięki tym kolorom mroczny. Dźwięki walki Terran i Zergów przy pesymistycznej muzyce i bez jaskrawych kolorów(oprocz tych paru mapek na Aiur i innych planszach w dżungli) to jest imo StarCraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować