Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

A i tak znając życie wszyscy po premierze będą narzekać :P heh no cóż wszystkim sie nie dogodzi ja poczekam do premiery i dopiero po premierze zacznę oceniać. A teraz wstrzymam się, jedyną sugestią jaką mogę dać to zmiana wyglądu tanków troszkę kiepsko wyglądają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Will StarCraft II take advantage of DirectX 10? What other graphical goodies are included?

The game will be compatible with DirectX 10, and we''re still considering whether there will be exclusive DirectX 10 graphic effects, but the graphics engine will also be very scalable to ensure that a wide range of different systems will be capable of running StarCraft II. The new engine is also capable of rendering very large units, as well as large numbers of units on screen together. Havok physics have been integrated into the engine for added realism as well.

"...but the graphics engine will also be very scalable to ensure that a wide range of different systems will be capable of running StarCraft II"

w tym fragmencie w oficjalnym faq juz blizz pisze ze engine jest na tyle skalowalny ze zadziala na roznych systemach. Wiec mysle ze o wymagania sprzetowe nie ma sie co martwic. Zreszta Warcraft II nie mial az takich straszliwych wymagan w tamtych czasach co wyszedl, raczej niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie KKND 2 też było strasznie kolorowe i z tego powodu nigdy w niego nie zagrałem. Po prostu mnie to odstraszało ; ).

A co do samego Stara to, to jest wersja beta, i wątpię by w ostatecznej wersji dali aż tak bajkowe kolory. Kto jak kto, ale wg. mnie sam Blizzard najbardziej wie co będzie najlepsze dla klimatyczności tej gry. Co by nie mówić sequele ich hitów zawsze były jeszcze większymi hitami, i tu nie będzie wyjątków- zwłaszcza w obliczu gniewu koreańczyków i ich ostatnich testów nukleranych ; ).

Jedyne co już mi się nie podoba to nowy design space marines. Pomijając wielgachne tarcze to ogólny całokształt jakiś taki zbyt bardzo techniacki z brzydkimi karabinami. Te starsze były ładniejsze : ). A siege tanki to już w ogóle mnie odstraszyły... mam szczerą nadzieję że je zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 23:16, Blindguardian napisał:

W sumie KKND 2 też było strasznie kolorowe i z tego powodu nigdy w niego nie zagrałem. Po prostu
mnie to odstraszało ; ).


Dokładnie. KKND 1 miał bardzo klimatyczną grafikę, a 2 to już krok wstecz. Na chwilę obecną to samo zapowiada się ze Starcraftem 2. :-/

Dnia 20.05.2007 o 23:16, Blindguardian napisał:

A co do samego Stara to, to jest wersja beta, i wątpię by w ostatecznej wersji dali aż tak
bajkowe kolory. Kto jak kto, ale wg. mnie sam Blizzard najbardziej wie co będzie najlepsze
dla klimatyczności tej gry.


W sumie nie ma to dla mnie aż tak gigantycznego znaczenia, ja czekam głównie na ciąg dalszy fabuły :-).
Chociaż może być ciężko wczuć się w taki nowy, cukierkowy klimat :-PP

Dnia 20.05.2007 o 23:16, Blindguardian napisał:

Jedyne co już mi się nie podoba to nowy design space marines. Pomijając wielgachne tarcze to
ogólny całokształt jakiś taki zbyt bardzo techniacki z brzydkimi karabinami. Te starsze były
ładniejsze : ). A siege tanki to już w ogóle mnie odstraszyły... mam szczerą nadzieję że je
zmienią.


Jeśli nie zmienią, to SC 2 będzie jedną wielką designową kichą, zupełnie jak HoMM 4 :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam sie graficzka SC II bardzo podoba. Dobrze, ze nie wpadli na pomysl dania grafy jak w War III bo bym sie chyba poplakal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi przyszla do glowy straszna mysl - sc2 w pl bedzie z dubbingiem :EEEE
jesli tak to panowie z cdp na mnie nie zarobia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nowi marines wyglądaja dobrze tylko w trailerze.W grze słabo, siege tanki to wole nie komentować... U protosów wiele rzeczy mi się nie podoba - nowi dragoni, ten wielki statek matka strasznie kiczowaty,co z dark templarsami, no i przede wszystkim gdzie są carriery?? Jedyne pocieszenie, że to jest wczesna wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się przyjrzał nowym zerglingom? Wyglądają już bardziej jak robale(modliszki?) Tamte z poprzedniej części kojarzyły mi się z... pieskami xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej z velociraptorami.Ciekawe,co by na takie raptorki powiedział dr Allan Grant? :P

Co do jednostek Terran - mi nie pasują np. rozmiary Battlecruiserów,w jedynce były sporo większe od piechoty,a tutaj właściwie za wielkie nie są,gorzej,bo na ziemi kilku marinesów odpowiada razem rozmiarem jednej tej jednostki.To trzeba poprawić koniecznie.

Myślę,że Blizz powinien koniecznie zostawić wygląd dawnych Marinesów oraz Siege Tanków oraz niektórych elementów.Poza tym,mam zastrzeżenia lekkie do muzyki - nie to,że słaba,przeciwnie,bardzo fajna,ale bardziej póki co pasuje do filmików z WarCrafta III czy też do Gwiezdnych Wojen.Wolę dawny hard rock dla Zergów i Terran oraz symfoniczną dla Protossów.

Muzyka budowała swojski klimat,zwłaszcza u Terran,u Protossów można było się poczuć majestatycznym wojownikiem tej rasy,zaś u Zergów...tu już nie wiem,ale jak słyszę kawałek Limp Bizkit - Show Me What You Got to mi się ich ósma misja w pierwszym StarCrafcie przypomina (Eye for an Eye). :P

Póki co tyle zastrzeżeń,no może jeszcze jedno - jedną z nowych jednostek Terran będzie Reaper,piechociaż wykorzystujący jetpack,uzbrojony w dwa pistolety.Ja bym mu dał jakiś karabin,a nie śmieszne pistoleciki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może wie jakie będą wymagania gry ?
czytałem wczoraj w necie że Starcraft 2 wyjdzie tylko pod Vistę - czy to może być prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 08:05, tosz napisał:

czy ktoś może wie jakie będą wymagania gry ?
czytałem wczoraj w necie że Starcraft 2 wyjdzie tylko pod Vistę - czy to może być prawda ?


Wszystko co chcielibyśmy wiedzieć o StarCrafcie: http://eu.starcraft2.com/faq.xml

A odnośnie samej Visty:
Will the game run natively on Windows Vista?
StarCraft II will be fully compatible with Windows Vista, as well as XP. We''ll have more details on system requirements closer to release.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 22:06, Ziomuś SmS napisał:


Wiesz bo ty uwielbiasz WH40k DoW , ale Dow też ma swoje mankamenty a jednym z największych
jest balans. Jeśli chodzi o pancerze to pancerze na pewno się pozmieniają.Nie zapominaj o tym
że to jak narazie jest baaardzo wczesna faza produkcji więc na pewno ogromna ilość rzeczy zostanie
zmieniona. A co do morale to to jest SC i w SC wcale nie chodzi o morale jednostek. Poza tym
trochę narzekasz wolałbyś pewnie żeby to była jakaś kserokopia DoW ??? Ja nie bo to jest wielki
SC :P pozdro.


Po pierwsze to musze zaznaczyc, ze do czasu zagrania w Dawn of War bylem fanem i graczem zarowno Starcrafta jak i Warcrafta. Po drugie niedawno wyszedl patch 1.15 do starcrafta a tam sa tylko 3 rasy i przez wiele lat Blizard staral sie zbalansowac swoja gre (choc Zergi byly i sa overpowered). W Dawn of War od pol roku mamy 7 ras i na razie wyszedl do nich jeden patch, ktory bardzo wyraznie zbalansowal gre, mysle, ze kolejny uczynia ja "prawie idealnie zbalansowana" i nie bedzie potrzebny zaden 1.5 - wiec balans w SC czy WC to mit !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard już daje znać o swoim pośpiechu w tworzeniu gier. Wczoraj miał być Gameplay trailer, a dzisiaj wciąż go nie ma :D Wiem, że są już gameplaye na YouTube i GameTrailers, ale chciałem mieć z oficjalnego źródła, no i w super jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 09:45, Daimon_Frey napisał:

> czy ktoś może wie jakie będą wymagania gry ?
> czytałem wczoraj w necie że Starcraft 2 wyjdzie tylko pod Vistę - czy to może być prawda
?

Wszystko co chcielibyśmy wiedzieć o StarCrafcie: http://eu.starcraft2.com/faq.xml

A odnośnie samej Visty:
Will the game run natively on Windows Vista?
StarCraft II will be fully compatible with Windows Vista, as well as XP. We''ll
have more details on system requirements closer to release.


no to dzięki - a tu dla ciebie coś ciekawego - 전작의 명성에 걸맞은 빠른 게임 진행과 박진감 넘치는 전투, 종족 간의 완벽한 균형을 계승하여 더욱 발전시킨 실시간 전략 게임플레이

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że po prostu nie zrozumiałeś co napisał Daimon;) Służę pomocą: "Starcraft II będzie w pełni zgodny zarówno z Vistą jak i z XP. Więcej informacji o wymaganiach systemowych będziemy mieli bliżej premiery" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 10:16, Rafal G napisał:

Zakładam, że po prostu nie zrozumiałeś co napisał Daimon;) Służę pomocą: "Starcraft II będzie
w pełni zgodny zarówno z Vistą jak i z XP
. Więcej informacji o wymaganiach systemowych
będziemy mieli bliżej premiery" :)

po prostu wkurza mnie że zadaję pytanie po polsku a ktoś odpowiada mi po angielsku - nie każdy zna języki obce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 10:16, Rafal G napisał:

Zakładam, że po prostu nie zrozumiałeś co napisał Daimon;) Służę pomocą: "Starcraft II będzie
w pełni zgodny zarówno z Vistą jak i z XP
. Więcej informacji o wymaganiach systemowych
będziemy mieli bliżej premiery" :)

aha - dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować