Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Samsung Gear VR - pierwsze wrażenia - wirtualna rzeczywistość ze smartfona

8 postów w tym temacie

Nie trzeba przy GearVR sie pochylać :) Obecnie tylko Oculus DevKit 2 ma taka funkcje.
Testowana wersja to ... nieoficjalna wersja konsumencka pospiesznie wypuszczona przez samsung''a nazwana "Innovators Edition".

Jest tez wersja pierwsza dla Note4 i ma nieco lepszy vertical FOV.

Robilismy gre na OculusGameJam 2015 i jak na moc obliczeniowa komorki to bardzo ladnie wygladaja gry kolorowe, animowane. Ale wraz ze zblizajacym sie eventem Oculus''a oglosza nowe rozwiazanie, czyli pierwsza pelnoprawna WERSJA KONSUMENCKA - byc moze wersja telefonu od stóp do głowy specjalnie dla GearVR.

Dzieki za fajna recke :) Byliście w OculusBooth na Gamescomie albo HTC - Vive?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można zrobić przelew machając głową ? ;))

Dla mnie jest to dobry sposób na to, jak szybciej zniszczyć sobie wzrok.
Według mnie, to jest całkowicie zbędne urządzenie, służące jedynie wyciąganiu kasy od kolekcjonerów gadżetów, znanych marek.
Oczywiście możecie się nie zgadzać z moją oceną tego sprzętu, ale ja tak to widzę ;))

Pytanie do gram.pl.
Jak to działa dla kogoś, kto ma wadę wzroku i nosi okulary ?
Czy należy to założyć na okulary i czy to jest w ogóle możliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy można zrobić przelew machając głową ? ;))
>
> Dla mnie jest to dobry sposób na to, jak szybciej zniszczyć sobie wzrok.
> Według mnie, to jest całkowicie zbędne urządzenie, służące jedynie wyciąganiu kasy od
> kolekcjonerów gadżetów, znanych marek.
> Oczywiście możecie się nie zgadzać z moją oceną tego sprzętu, ale ja tak to widzę ;))
>
> Pytanie do gram.pl.
> Jak to działa dla kogoś, kto ma wadę wzroku i nosi okulary ?
> Czy należy to założyć na okulary i czy to jest w ogóle możliwe ?
>
>

Martivar zakładał na głowę z okularami – delikatnie cisnęło, ale dawał radę komfortowo się bawić. Z oprawkami takimi jakie ma Myszasty mogłoby być już ciężko. Samo urządzenie ma pokrętło do regulacji dioptrażu, ale dla niektórych to może być za mało jeśli muszą zdejmować okulary.

Bardzo ważne, żeby dobrze sobie dopasować pozycję urządzenia na głowie już na samym początku. Przy złym ustawieniu bolą oczy i głowa od komy, która pojawia się momentalnie. Ustawienie soczewek w jednej osi z oczami rozwiązuje problem i można spokojnie siedzieć dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2015 o 19:31, mofftarkin napisał:


Martivar zakładał na głowę z okularami - delikatnie cisnęło, ale dawał radę komfortowo
się bawić. Z oprawkami takimi jakie ma Myszasty mogłoby być już ciężko. Samo urządzenie
ma pokrętło do regulacji dioptrażu, ale dla niektórych to może być za mało jeśli muszą
zdejmować okulary.

Bardzo ważne, żeby dobrze sobie dopasować pozycję urządzenia na głowie już na samym początku.
Przy złym ustawieniu bolą oczy i głowa od komy, która pojawia się momentalnie. Ustawienie
soczewek w jednej osi z oczami rozwiązuje problem i można spokojnie siedzieć dłuższy
czas.


O.K. Dziękuję za wyjaśnienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VR do smartfona ? Samsungowi się nudzi? Naprawdę, im dalej w las, tym dziwniejsze pomysły mają. Jak dla mnie całkowicie zbędny (i pewnie kosztowny) bajer. Next.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> VR do smartfona ? Samsungowi się nudzi? Naprawdę, im dalej w las, tym dziwniejsze pomysły
> mają. Jak dla mnie całkowicie zbędny (i pewnie kosztowny) bajer. Next.

Tak samo twierdziło około 70 osób, przed tym jak im dałem demo DK2 i mojego GearVR ... tego trzeba po prostu spróbować nie da się tego wytłumaczyć :) VR to przyszłość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie jest to dobry sposób na to, jak szybciej zniszczyć sobie wzrok.

Nie zniszczysz tym wzroku - ekran jest zrobiony tak, ze oczy skupiają się w nieskończoności, więc oko się nie męczy. Ew. tak jak z monitorem - warto pomrugać okiem od czasu do czasu.
Jest też taki program jak Diplopia, który potrafi polepszyć zdolność widzenia w stereo 3D dla tych, którzy nie mają takiej wizji.

> Jak to działa dla kogoś, kto ma wadę wzroku i nosi okulary ?

... każdy jest inny i ma różne wady wzroku ale takie headsety możesz również używać patrząc nawet jednym okiem :P Wada musiała by być bardzo poważna aby mieć problemy i nic nie widzieć.
Okulary zmieszczą się w HTC Vive, Oculus DK2 ale GearVr niestety nie jest do tego stworzone - podrapiesz soczewki... wersja konsumecka Oculusa będzie tak mała że zmieścisz okulary rożnych oprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować