Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CD Projekt RED chce dać dobry przykład, udostępniając darmowe DLC do Wiedźmina 3

32 postów w tym temacie

A ja dla odmiany chciałbym żeby wcale nie było takich DLC. Owszem nie są one jakieś bardzo ważne, bez których gra jest obcięta ale ja np. przeszedłem Wiedźmina 3 już pod koniec czerwca(a zrobiłem WSZYSTKO co się dało zrobić), i przez to ominęło mnie sporo jakichś DLC typu jakieś tam fajne zestawy pancerza itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja dla odmiany chciałbym żeby wcale nie było takich DLC. Owszem nie są one jakieś bardzo
> ważne, bez których gra jest obcięta ale ja np. przeszedłem Wiedźmina 3 już pod koniec
> czerwca(a zrobiłem WSZYSTKO co się dało zrobić), i przez to ominęło mnie sporo jakichś
> DLC typu jakieś tam fajne zestawy pancerza itp.
Jak ci się nie podobają to ich nie instaluj. A jak nie chcesz, żeby cie ominęły to graj później. od początku było wiadomo, że wyjdą. To dość chamowata postawa "Ma nie być DLC, bo ja przeszedłem grę wcześniej i ich nie miałem." Raz, że możesz przejść 2. raz, dwa, ze teraz maja je inni. Jakby ich nie było nadal byś grał bez nich, ale inni też by nie mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jakby gry były kompletne przy premierze ale i tak plus ode mnie dla CDPR. Większość wydawców zażyczyłaby sobie pieniędzy za nawet mniejsze pierdołki niż to co jest w DLC do Wieśka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej jakby gry były kompletne przy premierze ale i tak plus ode mnie dla CDPR. Większość
> wydawców zażyczyłaby sobie pieniędzy za nawet mniejsze pierdołki niż to co jest w DLC
> do Wieśka.
Niektore osoby koncza swoja prace przy grze szybciej niz reszta wiec oni wlasnie zajmuja sie miedzy innymi DLC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Lepiej jakby gry były kompletne przy premierze ale i tak plus ode mnie dla CDPR.
> Większość
> > wydawców zażyczyłaby sobie pieniędzy za nawet mniejsze pierdołki niż to co jest
> w DLC
> > do Wieśka.
> Niektore osoby koncza swoja prace przy grze szybciej niz reszta wiec oni wlasnie zajmuja
> sie miedzy innymi DLC ;)
Dokładnie. Poza tym chyba lepiej, że zespół wspiera grę po premierze? Wiedźmin był kompletny jako gra sama w sobie. Po prostu zdecydowano, że można jeszcze parę rzeczy dorobić, a nie zawsze jest na to czas podczas tworzenia gry. CDP i tak dął wszystko za darmo, więc nie wiem o co ludzie maja pretensje. To nie jest tak, że wcięli pół gry i sprzedają po 5$ za jedną skórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, właśnie dlatego w gry warto grać ostatnio jakiś czas po premierze, gdy wyjdzie wydanie kompletne, lub ukaże się interesujący pakiet dodatków. Już nie wspominając o tym, że sama gra będzie stabilniejsza, do tego pozbawiona premierowych wad czy innych niedoróbek.

No chyba, że ktoś nie może wytrzymać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2015 o 14:10, NemoTheEight napisał:

> Niektore osoby koncza swoja prace przy grze szybciej niz reszta wiec oni wlasnie
zajmuja
> sie miedzy innymi DLC ;)
Dokładnie. Poza tym chyba lepiej, że zespół wspiera grę po premierze? Wiedźmin był kompletny
jako gra sama w sobie. Po prostu zdecydowano, że można jeszcze parę rzeczy dorobić, a
nie zawsze jest na to czas podczas tworzenia gry. CDP i tak dął wszystko za darmo, więc
nie wiem o co ludzie maja pretensje. To nie jest tak, że wcięli pół gry i sprzedają po
5$ za jedną skórkę.


Tylko nie rozśmieszajcie mnie z tym że po ukończeniu produkcji studio nie miało co robić, tak się składa że w przypadku RED-ów zapowiedzieli 16 DLC po czym miesiąc później przełożyli premierę gry o trzy miesiące, zabawny jest ich dział PR choć gra sama w sobie pomimo moich wcześniejszych obaw okazała się całkiem w porządku. Co nie znaczy że nie ustrzegła się bugów, do dzisiaj nie naprawiono pieśni Priscilli a wyszło zdaje się dziewięć patchy.

Ja wolałbym już żeby nikt nie brał z nich takiego przykładu, bo większość z tych darmowych DLC jest nic lub niewiele warte. Właściwie to jeśli już bym miał jakiekolwiek kupić to te na odrastającą brodę, chociaż zapewne i bez tego bym się obył. Byłoby lepiej jakby dodawali je w patchach jak to czasami dawniej bywało bez tej ogromnej pompy marketingowej, od której głowa może rozboleć. Przykładowo chwilami dość miałem przeglądania takiego portalu purepc bo zamiast informacji związanych z sprzętem, technologiami i.t.p. to dostawałem kolejny news o tym że wyszło darmowe DLC do wiedźmina. Jak dla mnie te DLC to darmowy generator reklam/spamu od działu marketingowego CDP RED, dodatkowo powiększany przez niektórych komentujących chwalących tą decyzje studia pod niebiosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że studio nie miało co robić- studio składa się z poszczególnych działów, min. projektowego, potrzebny głównie we wstępnej fazie produkcji. Właśnie takie chwilowo bezrobotne działy zajmują się DLC;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie powiedzmy 5 działów pracujących nad grą, a ze 3 z nich już skończyły swoją robotę i nie mają co robić, to to chyba dobrze, że dali im jakąś dodatkową rzecz do zrobienia, którą potem dodadzą do gry za darmo. Ogólnie jestem przeciwnikiem DLC i ich nie kupuję, chyba że w GOTYE, ale do darmowych dodatków nie mam nic przeciwko, bo traktuję to jako wspieranie gry po premierze po prostu, a nie łatwy sposób, żeby sobie dorobić na skórkach dla konia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

precz z niemożliwymi standardami piękna kreowanymi prez CDPR!
takie zachowanie powoduje tylko, że DLC, których gracze pragną mogą przestać być opłacalne! co więcej, taka postawa może doprowadzić do wydawanie gier, które nie posiadają DRM czy nawet nie będą wymagać ciągłego łącza z internetem do gry solo! rynku gier gdzieśmy zbłądzili!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to "straty" firmy na wykonanie pierwszego większego DLC zafunduje .... Unia Europejska z dotacji :]

Pieniądz tuli pieniądz -> Unia i CD-P Red zarobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2015 o 15:49, blackfish napisał:

Tylko nie rozśmieszajcie mnie z tym że po ukończeniu produkcji studio nie miało co robić,
tak się składa że w przypadku RED-ów zapowiedzieli 16 DLC po czym miesiąc później przełożyli
premierę gry o trzy miesiące,

Zdajesz sobie sprawę, że produkcja gier to taki proces, gdzie część ludzi kończy swoją robotę przed inną ekipą i muszą coś robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze CDP! Miałem niezłą bekę, kiedy BioWare wypuściło paczkę z ubrankami do Dragon Age: Inquisition za 15 zł tego samego dnia, kiedy CDP wypuściło swoje kolejne darmowe dlc. Swoją drogą to dlc od BioWare''u jest wręcz absurdalnie zabugowane i do dzisiaj błędy nie zostały naprawione (nie, nie kupiłem tego, tylko przeczytałem w internetach. Nie jestem takim idiotą :p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dlc zostały specjalnie wstrzymane, aby potem dodawać je po premierze. Tym sposobem wielu ludzi ma wrażenie, że dostają coś "za darmo". Prosty sposób na PR. Za faktycznie dodatki przyjdzie jednak zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gracze to najgorszy rodzaj odbiorców mediów. Dawać im coś całkowicie i bezwarunkowo za
> darmo a i tak znajdą powody żeby jęczeć i narzekać.

Chyba nie można było tego ująć lepiej. Kurde ludzie opanujcie się ! Macie świetną grę i dodatki (skromne, ale jednak) za które nie musicie płacić. Chociaż słowo ''skromne'' jest tu może nie na miejscu bo wiem ile trzeba włożyć pracy, żeby powstało coś nowego. Jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy i tak znajdą dziurę w całym. Troszkę znam branżę i sam chciałbym kiedyś być częścią tego zespołu, który tworzy świat Wiedźmina, ale co ja tam wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2015 o 22:34, Arcling napisał:

Te dlc zostały specjalnie wstrzymane, aby potem dodawać je po premierze.


No i o to chodzi. Gracze mają takie nadęte ego i poczucie uprzywilejowania że tam gdzie chociaż troszkę jest coś nie w porządku to jęczą i mazgają się w każdym temacie o grze. A jeśli nie ma na co narzekać, to najlepiej sobie wymyślić wielką konspiracje. Najlepiej jest sobie wmawiać to że studio znane z rzetelnej i solidnej roboty oraz otwartego podejścia do fanów to banda oszustów która "wstrzymuje" DLC.

Sens to ma czepianie się EA czy innego Ubisoftu które za garść broni czy kilka skórek każe sobie płacić sporą kasę, ale żeby dosrywać się do firmy która wydała porządną grę w rozsądnej cenie i do tego dała szesnaście małych dodatków całkowicie za darmo? To już jest po prostu zaściankowość i paranoiczne myślenie.

A że za kolejne DLC każą sobie płacić? I jak najbardziej im się należy, to duże dodatki mają być. Rozgrywka na wiele godzin jest warta kilku złotych. A i tak zapowiedziane duże DLC w przeliczniku długość gry/cena biją na głowę fabularne rozszerzenia do takich Mass Effectów czy Assassin''s Creedów.

Trochę przyzwoitości ludzie, dają wam coś za darmo a wy pyskujecie jakby was lano po mordach i okradano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł był zacny szkoda tylko, że te DLC niewiele wnoszą do samej gry.
Liczyłem, że może dadzą lepsze ustawienia graficzne ;)
Oby przyszłe duże dodatki okazały się lepsze i warte tej dodatkowej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować