Zaloguj się, aby obserwować  
solki

Warhammer Online: Age of Reckoning

2590 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2008 o 10:40, hangman napisał:

Chyba zacznę stosować taktykę partyzantki, będę się czaił na terenie Destru i podchodził
pojedyńcze ofiary. Kupa zabawy gdy gra się Shadow Warriorem! W dodatku w większości przypadków
będą mnie brali za moba :D Tak było za pierwszym razem...w dodatku mogę uciekać do skupisk
mobów które pomogą w walce, a nawet chować się wśród nich :] lol, niezły plan, co?


Powiem Ci kolego, że to bardzo interesujące. Dziś na naszej drugiej mapie ( gram destro-chosen) zjawił się witchhunter lev bodajże 13. Na mapie Wulfsiege jest obóz uchodźców imperium z mobkami i public questem. Jest to mapa niskolevelowa (4-7lv.), że tak to ujmę. A więc biegnę sobie spokojnie obok, a tu nagle ktoś mnie w plecy leje. Obracam się a tam witchhunter jakiś... Pewnie z obozu się zapuścił, ale jako że szybko mi health spadał zbadałem tego jegomościa hmm 13lev Deadly. Niestety zginąłem ( zasłużyłem sobie na tytuł Victim tym samym) w obozie krzyczę, nawołuję, do vendetty zero oddzewu też moby- chociaż gracze. Dopiero jak gościu upolował kilku, kilkunastu zaczęły się głosy w obozie, zebraliśmy mały warband i ja jako tank na wabia.... W końcu drania ubiliśmy ale było ciężko...Drugi raz się nie pojawił, pewnie miał daleko rezz pointa. ;) I tak darzę go szacunkiem jako wroga, bo dokonał niemałego wyczynu i według mnie klimatycznej zagrywki ^_^
Mam nadzieję , że po stronie orderu też są jakieś obozy destro w którym się kiedyś zaszyję na taką akcję ^_^
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 17:44, Selv napisał:

Czemu nic nie zmienia? Będzie mógł sobie statsy ulepszyć i to nawet sporo ;)


To oczywiste, chodzi o to że Renown Rank nie wpływa na to czy możesz wejść/grać/przebywać/questować w danym Tierze. :)

PS Coś z serwerami jest nie tak ? Nie mogę się zalogować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jako, ze w niedalekiej przyszlosci zakupie WARa (konto dla mnie i zony), chcialbym wiedziec czy bedzie istniec mozliwosc pozniejszego przeniesienia jednej z postaci z starego konta (mojego) na nowe (zony w przyszlosci:P)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że często trafia się na jakichś maniaków, którym klasa priest pomyliła się z zakonem rycerskim... Ale czasem w open party na PQ i PvP można trafić na całkiem sensownych ludzi. Kiedy nie trzeba, nawalają damage, kiedy zajdzie potrzeba, leczą. Zazwyczaj staram się wyłapywać ich ksywy i albo dodawać do friendsów, albo przynajmniej zapamiętywać. Zawsze jak się potem widzi kogoś takiego w terenie, wiadomo, że warto się podłączyć, bo dopilnuje, żeby tankowanie przebiegało w najmniej bolesny sposób. :)
Swoją drogą u brodatych najbardziej mi brakuje mocnego meele dps, 2h axe też nie zawsze daje radę. Więc latanie i klepanie upierdliwych zielonych pokurczy potrafi zając zbyt wiele czasu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj pokurczy waćpan, zielonki to najbardziej klimatyczna rasa w całym WAR. :)

Do rzeczy... Wrażenia po Tier3.

Jak to zawsze bywa i bywało Greenskins znowu dostali malutką liczbę questów, dużo ich nie było - ok godz roboty i po sprawie. Natomiast dzisiaj jestem po pierwszym spotkaniu z mobem, który był oznaczony jako Lord w PQ. Co mogę powiedzieć o nim ? Hmm standardowy mobek ale mocniej leje, niestety byłem jego królikiem doświadczalnym więc długo nie pożyłem. Następna sprawa jest taka, iż PQ w Tier3 dostały olbrzymiego boosta. Jak np kiedyś żeby wyciągnąć z PQ około 20-30k expa i pełny INF bar trzeba było ślęczeć z 2 godz, tutaj czegoś takiego nie ma. Za 8 minutowy PQ dostaje 20k expa i około 3500 INF więc porównajcie sobie sami. Zrobiłem takich cztery i skończyło się na tym, iż nabiłem dnia dzisiejszego około 250k expa więc sporo. Samo T3 jest ciekawe lecz znacznie trudniejsze, nie chodzi o to, że moby mają większy lvl bo to kolej naturalna, jednak że są one ciaśniej ułożone, nie raz można sobie na plecy ściągnąć całą grupę no i w T3 jest jeszcze mało ludzi. RvR na razie odpada, za mało osobników. Wszystko się ładnie rozwija więc myślę, iż kwestia jeszcze max tygodnia i T3 będzie zaludnione jak trzeba.

Co do mounta to porażka na pełnej linii, nie można jeździć po mostach itp, ciągły dismount, ciasno ułożeni wrogowie nie dają szansy na przejechanie itp. Wg mnie trochę przesada, czasem wole po prostu przejechać aniżeli walczyć, widać to nie WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patcher mythicowy to dość uciążliwy wynalazek, przynajmniej dla mnie. Mam nadzieje, że albo ja przegapiłem jakieś alternatywne źródła downloadów, albo takowe powstaną z czasem, bo użeranie się z tym paskudztwem potrafi zirytować. Może WoW mnie rozpuścił, że większe patche mogłem spokojnie zassać z normalnej stronki i odpalić execa. Załóżmy optymistycznie, że to uroki nowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 00:33, KaPe napisał:

Patcher mythicowy to dość uciążliwy wynalazek, przynajmniej dla mnie. Mam nadzieje, że
albo ja przegapiłem jakieś alternatywne źródła downloadów, albo takowe powstaną z czasem,
bo użeranie się z tym paskudztwem potrafi zirytować. Może WoW mnie rozpuścił, że większe
patche mogłem spokojnie zassać z normalnej stronki i odpalić execa. Załóżmy optymistycznie,
że to uroki nowości.


?
Hmmm... a w czym masz problem ?:) Osobiście nie miałem problemów z zaciągnięciem patch''y dlatego pytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (w końcu miałem chwilkę na Warka) rozpocząłem Tier2 i muszę przyznać że coraz bardziej mi się podoba, Ostland ciemny, ponury, mroczny w sam raz dla mojego Woja Chaosu :D, od cholery chapter pointów - chyba naliczyłem 8 lub 9 na mapie, publiców cała masa, ludzi dużo (serv K8P) lecz sporo osób to zwyczajni NINJA - need''ują co się da i jak tylko się da. W WoW krew mnie zalewała przy takich osobnikach a tutaj jakby sprawa gear''u jest drugoplanowa i zbytnio mi nie zależy - klimat gra pierwsze skrzypce i to jest najważniejsze.
Scenariusze RvR bardzo mi się podobają a jeszcze bardziej miejsca walk w poszczególnych Tier''ach (często związane z questami), walki z "żywym" przeciwnikiem to jest to ! :))) 2 wydawałoby się banalne questy polegające na przyniesieniu odpowiedniego przedmiotu X z miejsca Y wykonywałem przez kilka godzin - Order zaciekle bronił pozycji...do czasu:)

Jak na razie największe problemy w walce miałem z Witch Hunter''ami - potrafią nieźle przyłożyć. Z resztą kłopotów nie mam (jak na razie).

Kilka pytań:
- jaki jest level cap na Renown ?
- czy coś ciekawego dzieje się jak osiągniemy 40 poziom Rank ?
- podobno są podziemia na zasadzie instnace z WoW ? W którym Tier się znajdują?
- Czy wam tez po pewnym dłuższym czasie grania WAR.exe zżera ponad 1,5GB RAM ? (memory leak???)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i z mojego planu nici. Trafiłem do T2, wpadam do Ostlandu...a tam praktycznie wszędzie PVP :) Poza tym pogubiłem się, nie wiedziałem gdzie mam iść, w którą stronę mapy. Muszę przyznać że Chaos tam silny, mam chyba 12rank, dostawałem w skórę za każdym razem gdy kogoś spotkałem.
Najgorsze jest jak się biję z jakimś chosen czy marauder: biegamy wokół skały, tracimy się z oczu (jesteśmy po przeciwnych stronach głazu), a on nadal zadaje mi obrażenia mieczem, natomiast ja nie mogę do niego strzelić bo "nie widzę celu":(
Istna paranoja, mówię wam. Ciekawe czy coś z tym da się zrobić.

Troll Country to już w ogóle koszmar :) prawie WSZYSTKO musiałem omijać, a w szczególności Yeti :D Strzeliłem raz do takiego, normalnie zadaję strzałem z łuku 241 obrażeń...a on dostał...6 (słownie sześć). Jak już pozbierałem szczękę zacząłem spierdzielać...pobiłem chyba rekord w przemieszczaniu się po mapie, biegłem po wszystkim co się da, murkach, wodzie, drzewach,, gałęziach, skakałem po skałach, graczach, potworach...chyba mu się waypointy skończyły bo w końcu zawrócił :D

Klimatyczny obszar i śmieszny zarazem. Biegnę traktem, aż tu nagle drogę mi przebiega WH, zatrzymuje się na środku, odwraca i strzela w krzaki...skąd wybiega olbrzymi TROLL - i znikają po przeciwnej stronie drogi...

Robiłem też PQ z jakąś plagą. Podbiega do mnie przeciwnik, champion, i pada na glebę. Myślę sobie: przewrócił się? Ktoś do niego strzelił? A on leży w drgawkach. Normalnie umarłem ze śmiechu. Serio, przestałem się śmiać dopiero jak zauważyłem, że on mnie kopie po kostkach zadając DUŻE obrażenia. No ale wtedy było już za późno.

Co jeszcze? Dużo zabawy, dużo kombinowania jak się gra SW, a gra się trudno, przynajmniej ja mam pod górkę. I chociaż często mnie gnębią tacy duzi panowie to mam niesamowitą frajdę z biegania po świecie. Mszczę się za Nagarythe na wszystkim co nosi piętno chaosu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostland to teren jeszcze nie dla ciebie, wpierw porób Trolle.
Mnie za to rytuje to, że gdy przeciwnik ucieka - co się często zdarza wkońcu gram Witch Hunterem - biegnąc tuż za nim atakuje czym moge, jednak wciąż dostaje informacje, że cel jest za daleko - chociaż jestem tuż za nim nawet moge go wyprzedzić, po chwili takiego bezsensownego biegu, przeciwnik znika i pojawia się kawałek drogi dalej.... jest to niesamwocie wqrzające i już pare razy uciekł mi przez to "frag".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 09:11, Lost Paradise napisał:

Kilka pytań:
- jaki jest level cap na Renown ?


80

Dnia 24.09.2008 o 09:11, Lost Paradise napisał:

- czy coś ciekawego dzieje się jak osiągniemy 40 poziom Rank ?


Zapewne to co zawsze, czyli palisz, mordujesz, rabujesz i gw... i gwiżdżesz na wrogów. ;-)

Dnia 24.09.2008 o 09:11, Lost Paradise napisał:

- podobno są podziemia na zasadzie instnace z WoW ? W którym Tier się znajdują?


Chyba dopiero w Tier 4.

Dnia 24.09.2008 o 09:11, Lost Paradise napisał:

- Czy wam tez po pewnym dłuższym czasie grania WAR.exe zżera ponad 1,5GB RAM ? (memory
leak???)


Mi nie.


A tak już od siebie, to jednak chapter 6 i 7 daje BW się we znaki (przynajmniej w moim przypadku). Mam lvl prawie 15 i muszę przyznać, że jak już mob się do Ciebie przyklei, to padasz po sekundzie (szczególnie champion albo inny hero).
Do solo PvE ta postać niestety kompletnie się nie nadaje. A i w grupie, jeśli nie ma healera, a najczęściej nawet jeśli jest, to i tak nie leczy jak powinien, momentalnie ściągasz aggro i padasz. Bo TBH mechanizm działania aggro w tej grze póki co nawet dla najstarszych Indian pozostaje zagadką nieodgadnioną. ;-) Tankowie nie potrafią trzymać aggro (jest w tej grze coś w rodzaju sunder armora z WoWa ?), taunta podobno żadnego nie ma (dopiero od 20 lvl bodajmy) i co robić ? ;-)
To nie to co WoW, gdzie nawet fire magiem można było naprawdę trzymać wroga na dystans, a frost (mój ulubiony ;-)) to już w ogóle był cud, jeśli ktokolwiek się do mnie zbliżył. ;-) (a i wtedy pozostaje ice block, którego smoke screen raczej marnie rekompensuje).

W PvP jest już znacznie lepiej, ranged DPS rządzi. Chociaż też ciężko zdjąć z siebie wrogich melee i jeśli już się na Ciebie uwezmą, to najczęściej mogiła. Jednak to nie melee enemies są dla Ciebie największym zagrożeniem, a Ty sam. ;-)
Niestety w moim przypadku jest tak, że jak już zacznę swoją ognistą kanonadę, to zupełnie nie zwracam uwagi na combustion i nagle okazuje się, że mam 10% życia left i ktoś mnie dobija jednym strzałem. A o leczeniu mogę oczywiście zapomnieć ... najczęściej bywa tak, że jak już mam te 10% hp left i wycofuję się na tyły, to może wtedy łaskawie ktoś się obejrzy i rzuci jakiegoś pojedynczego HoTa od niechcenia. :-/
Aż się prosi o jakiś self-heal albo co. Innymi słowy klasa nadal fajna, aczkolwiek po kilku dość nieprzyjemnych failach zaczyna się dopiero dostrzegać pewne pros i cons. A może to ja nie umiem wyczuć sytuacji i tej klasy. ;-)

I W związku z powyższym zastanawiam się nad przetestowaniem Archmage''a. Oczywiście zgodnie z Waszymi zaleceniami będę skupiał się głownie na leczeniu (jak to healer ;-)) ale nie pogardzę jakimiś DoTami, jeśli tylko nadarzy się okazja. ;-)
W sumie w WoWie dłużej grałem priestem niż magiem. I wreszcie willpower też będzie miał większe znaczenie.
No i co najważniejsze, trzeba wreszcie pokazać tym pseudo DPSom jak się naprawdę leczy w MMO. ;-)

Bo klasy melee, jak już kiedyś wspominałem, pozostawiam dla innych, a krasnoludy jakoś do mnie nie przemawiają ;-). Także jeśli nie archmage, to już nie wiem co ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2008 o 14:50, zawcia napisał:

@gugli

"Dla wszytskich zainteresowanych majacych problem z wydajnością na komputerach high endowych....
u mni epomogła jedna zrecz.... pozbycie się Visty 64 i instalka sprawdzonego win xp...
gra chodzi aż miło o średnio 30-40 fps szybciej."

Hm...czyli jak Ci teraz śmiga? No i jaką masz pozostałą konfugurację?
Ja odkąd mam viste64 to przekonałem się, że to coś więcej niż zwykłe (i tutaj słowo na
g:).
Jestem naprawdę zadowolony i dotychczas nie miałem żadnych problemów w grach nawet w
AoC nie uświadczyłem legendarnego już OOM :)


Athlon 64 X2 4800+, 4gb ddr2 800Mhz, Ati HD4850 512mb, i... XFI Fatality, które UWAGA!!! Nie działa pod vistą (mowa o EAX)... próbowałem ściągać jakieś patche, które to zmieniają, ale nic nie działa w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasłuchałeś się bajek które wynikają z braku umiejętności graczy, taunt jest już chyba na 8 czy 9 lv a z agro, cóż, trzeba uważać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 11:29, Selv napisał:

Nasłuchałeś się bajek które wynikają z braku umiejętności graczy, taunt jest już chyba
na 8 czy 9 lv a z agro, cóż, trzeba uważać ;)

eeee...a co to jest taunt, znaczy jak to działa/jak się wykonuje (wiem co to znaczy, ale nie wiem jak działa szyderstwo i do czego się w WARZE używa)?
Answer plis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 11:33, hangman napisał:

> Nasłuchałeś się bajek które wynikają z braku umiejętności graczy, taunt jest już
chyba
> na 8 czy 9 lv a z agro, cóż, trzeba uważać ;)
>
eeee...a co to jest taunt, znaczy jak to działa/jak się wykonuje (wiem co to znaczy,
ale nie wiem jak działa szyderstwo i do czego się w WARZE używa)?
Answer plis?


Taunt''a ma Coosen (co do reszty Tanków nie wiem) - Taunt''owany Mob automatycznie atakuje Ciebie zostawiając wczesniej atakowaną ofiarę (zdejmujesz agroo w ten sposób na jakiś czas) i aby nie wrócił z powrotem bić kogoś innego otrzymujesz + 25-30% do DMG w tego moba na okres X sekund...

Dokładnych parametrów nie pamiętam ale działa bardzo dobrze przy tankowaniu w szczególności że umiejętność ma niski Cooldown:) Na RvR to zwyczajny bonus do DMG jak bijesz innych graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 11:33, hangman napisał:

eeee...a co to jest taunt, znaczy jak to działa/jak się wykonuje (wiem co to znaczy,
ale nie wiem jak działa szyderstwo i do czego się w WARZE używa)?
Answer plis?


Skill Swordmastera, otrzymywany na 7 poziomie:
Taunt Debuff
Core Ability Level 1
20 Action Points 65 ft range
Instant cast 15s cooldown
You enrage your opponent, interrupting any currently building abilities and forcing monsters to attack you. While taunted your opponent will take 30% more damage from your attacks. This effect will fade after 15 seconds or after your opponent has hit you 3 times.

Do tego dochodzi sporo umiejętności generujących dodatkowe aggro, z czego pierwsza na 6 poziomie. Pozostałe tanki (pozostali tankowie? whatever ;p) pewnie mają podobne skille.

edit: Sprawdziłem, każdy tank to dostaje na 7 poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy SW ma jakiś detaunt aby moby zostawiały w spokoju (i nie pytam tu o paniczną i bezładną ucieczkę przed Yeti:P)?
Jest coś takiego jak Distracting shot, ale nie używałem nigdy, niby rozumiem co napisane ale jak to w rzeczywistości działa?
"You Detaunt your target, making them hate you less and causing them to deal 50% less damage to you for 15 seconds. If you attack anyone that you have Detaunted, the effect will immediately end."
Czy to działa tylko na moby czy na graczy też? Ktoś korzysta z tej umiejętności (a w ogóle to gra ktoś Sadow Warriorem?)?

EDIT:
Czyli jak ciepnę kogoś (potwora) tym "skilem" to rzuci się na innego walczącego w pobliżu bo będzie miał większy "współczynnik aggro" ode mnie? Przestanie mnie zaciekle gonić? A inni gracze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 12:27, hangman napisał:

Czyli jak ciepnę kogoś (potwora) tym "skilem" to rzuci się na innego walczącego w pobliżu
bo będzie miał większy "współczynnik aggro" ode mnie? Przestanie mnie zaciekle gonić?
A inni gracze?


A inni gracze będą zadawać 50% mniej obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować