Zaloguj się, aby obserwować  
solki

Warhammer Online: Age of Reckoning

2590 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2008 o 19:04, argetlam napisał:

Jest jakas klasa która bedzie mogla uzywac 2 broni jednoczesnie (dw)


Marauder (Chaos) technicznie rzecz biorąc. Choć konkretnie to używa jednej broni i magicznie, można powiedziec, modyfikuje drugą rękę, która moze się zmienić w druga broń.
Z tego co widze także The Disciple of Khaine (Dark Elves) używa bliżniaczych mieczy. Choc to właściwie lecząca klasa, taki support troche.
Co do reszty to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 19:36, HumanGhost napisał:

> Jest jakas klasa która bedzie mogla uzywac 2 broni jednoczesnie (dw)

Marauder (Chaos) technicznie rzecz biorąc. Choć konkretnie to używa jednej broni i magicznie,
można powiedziec, modyfikuje drugą rękę, która moze się zmienić w druga broń.
Z tego co widze także The Disciple of Khaine (Dark Elves) używa bliżniaczych mieczy.
Choc to właściwie lecząca klasa, taki support troche.
Co do reszty to nie wiem.

z tych to nie za bardzo bardziej mi podchodzi ta 2 strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 19:36, HumanGhost napisał:

> Jest jakas klasa która bedzie mogla uzywac 2 broni jednoczesnie (dw)

Marauder (Chaos) technicznie rzecz biorąc. Choć konkretnie to używa jednej broni i magicznie,
można powiedziec, modyfikuje drugą rękę, która moze się zmienić w druga broń.
Z tego co widze także The Disciple of Khaine (Dark Elves) używa bliżniaczych mieczy.
Choc to właściwie lecząca klasa, taki support troche.
Co do reszty to nie wiem.

oglądając filmiczek link powyżej chyba można jeszcze dodać Shadow warrior^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 16:04, argetlam napisał:

Powtorze pytanie co zadalem kiedys, wiadomo cos o craftingu w war ? np czy wogole bedzie
?


Będzie, będzie. W tym filmiku masz wszystko ładnie wytłumaczone: http://pl.youtube.com/watch?v=gjCJFfU5Hy8 . W skrócie --> rezygnacja z popularnych w innych grach receptur, zamiast tego zobaczymy coś na wzór obliviona i alchemii - czyli wrzucamy składniki o różnych właściwościach do jednego gara i patrzymy co wychodzi.

Ze swojej strony chciałbym polecić recenzje bety autorstwa ClassyGamer''a --> http://classygamer.blogspot.com/2008/08/classy-gamer-warhammer-online-beta.html [/ i]. Naprawdę bardzo dobra i dokładna relacja z rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> . W skrócie --> rezygnacja z popularnych w innych grach receptur, zamiast tego
> zobaczymy coś na wzór obliviona i alchemii - czyli wrzucamy składniki o różnych właściwościach
> do jednego gara i patrzymy co wychodzi.

Obejrzałem i TBH sam nie wiem ... ;-)
Z jednej strony dobrze, że nie trzeba grindować i levelować osobno profesji (czego osobiście w WoWie nienawidziłem), ale niemniej brak na przykład możliwości scraftowania sobie jakiegoś oręża albo zbroi nieco razi.
Ja w sumie i tak na profesje w WoWie nie zwracałem zbytniej uwagi, zwykle w tzw. "players note", gdzie ludzie często wpisują profesje jakich się uczą, ja mam wpisane "opierdala się jak nic". ;-P
Także zobaczymy jak będzie. Zacząłem się tylko zastanawiać, cz w Warhammerze Online jest coś na wzór AH z WoWa, gdzie można wystawić znaleziony sprzęt lub jakies ingridients na sprzedaż ?

> Ze swojej strony chciałbym polecić recenzje bety autorstwa ClassyGamer''a --> http://classygamer.blogspot.com/2008/08/classy-gamer-warhammer-online-beta.html
> [/ i]. Naprawdę bardzo dobra i dokładna relacja z rozgrywki.


Recenzję przeczytałem w całości. ;-)
Ziarko długa, ale jakoś dałem radę. Widać pewną dozę subiektywizmu, aczkolwiek która recenzja takowej nie posiada ? ;-) Ale mniejsza o to.
Bardziej zastanowiły mnie tylko dwie rzeczy. Po pierwsze, jak będzie się miała sprawa PvE do PvP ? Gość pisze, że specjalizowanie danej klasy w wybranym z trzech niejako stylów gry nie będzie miało tak dużego wpływu na specjalizację ogólną, np. do osobno PvE albo do PvP, jak ma to miejsce w WoWie (gdzie jak wiemy, bez odpowiedniego specca możesz zapomnieć o PvP albo o raidowaniu). Mam nadzieję, że jest to prawda, jako że z recenzji wynika również jasno, że PvP i PvE w WARze niejednokrotnie mają się ze sobą mieszać (szczególnie na wyższych poziomach postaci, aż do max 40 lvl).
Kolejną kwestią są itemy. W WoWie jak wiemy z itemami stricte PvE do PvP ani rusz, bo cię zjedzą na śniadanie. Czy taka sama dywersyfikacja itemów będzie miała miejsce w Warhammerze ? Autor recenzji niby o tym nie wspomina, ale jeśli tak by miało być, to sorry ale dla mnie jest to nie do przyjęcia. I TBH wolałbym o tym wiedzieć już przed ewentualnym zakupem gry w drugiej połowie września.

Ciekawe wrażenie (przynajmniej z opisu) zrobiły na mnie tzw. public quests, ale znowu nie wiem, czy do końca zrozumiałem tą część odnośnie lootu z takiego zabitego w public queście bossa. Że niby im więcej razy dany quest wykonujesz, tym większą masz szansę na zgarnięcie takiego lootu ? I że niby za każdym razem wszystko trafia do jednej osoby ? ... . Musiałbym sprawdzić to w praktyce, bo atm jakoś średnio mi się to widzi.

Coby nie było, grę już postanowiłem kupić i zapewne tak też zrobię, bo mimo wszystko perspektywa powrotu do WoWa wywołuje u mnie jeszcze gorsze odruchy, niż niepewność związana z tym, czego doświadczę w Warhammerze Online i czy wydana na grę kasa (a będzie to na wstępie ponad 200 zł) nie okaże się wywaloną w błoto. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Niby dwa posty pod rząd, ale za to w jakim odstępie czasowym. ;-)

Chciałem się zapytać, jak to jest z tą Open betą WO, która ma się niby zacząć 7 września.
Jeśli złożę zamówienie na pre-order, to dostaję wtedy jakiś klucz do tej Bety ?
Co dokładnie trzeba zrobić, aby móc w ową betę zagrać ? Wiadomo, pobrać clienta itd., a co potem ?
Z góry dzięki za wszelkie wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dobrze zrozumiałem przeglądając oficjalną stronę gry, Open Beta WO nie jest dostępna dla Europy, tylko dla Singapuru itp. :-/
Jeśli to prawda, to w takim razie nie było tematu. ;-) Czekam do dnia premiery, a potem się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 10:39, Dann napisał:

Z tego co dobrze zrozumiałem przeglądając oficjalną stronę gry, Open Beta WO nie jest
dostępna dla Europy, tylko dla Singapuru itp. :-/
Jeśli to prawda, to w takim razie nie było tematu. ;-) Czekam do dnia premiery, a potem
się zobaczy.


Ogólnie to u nas strasznie blado z pre-orderami. Mythic totalnie olał Polskę (a nawet Europę).

Gdy zamawia się pre-ordera w USA (za jakieś ~100zł. U nas cena sugerowana to 140zł) mamy dostęp do open (rofl) bety, dodatkowo dostajemy klucz head-start dzięki któremu można rozpocząć rozgrywkę wcześniej niż reszta graczy. Dostajemy jeszcze w grze dwa ekskluzywne przedmioty "Rittenbach''s Portable Camp" i "Guardian''s Iolite Band."

A w Polsce? Nic. Dostajemy produkt droższy i z wyższym abonamentem. Nie ma nawet spolszczonej instrukcji (!) do gry. Niby człowiekowi nie przeszkadza - ale jednak trochę razi ;)

Pozostaje więc nadzieja, że chociaż sama gra będzie dobra :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 18:53, KrisK91 napisał:

A w Polsce? Nic. Dostajemy produkt droższy i z wyższym abonamentem. Nie ma nawet spolszczonej
instrukcji (!) do gry. Niby człowiekowi nie przeszkadza - ale jednak trochę razi ;)


W sumie z tego co pamiętam, to z WoWem było to samo. Nawet instrukcji PL nie było. W sumie to chyba normalne dla tego gatunku.
A myślałem, że może jednak po zamówieniu pre-order WO dostanę dostęp do Open Bety, a tutaj nici. :-/
Trzeba zaczekać do 18 września. Ale nie takie rzeczy człowiek już przeżywał. ;-P A co nas nie zabija ... ;-)
Całe szczęście, że chociaż pre-paidy będzie można u Nas normalnie nabyć. ;-)

Dnia 26.08.2008 o 18:53, KrisK91 napisał:

Pozostaje więc nadzieja, że chociaż sama gra będzie dobra :].


Niech się stanie. ;-P


PS. Bo się nie orientuję za bardzo w tej materii. Czy w WO również będą jakieś serwery do wyboru ? Jak w WoWie. Bo jakby co, to miło byłoby trafić na swoich. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 12:33, KrisK91 napisał:

Płakałem, płakałem i wypłakałem :D


A właśnie. ;-)
Na Ultimie też zauważyłem coś takiego, wraz z pre-orderem.
Generalnie mnie pre-ordery nie interesują i WARa zamierzam kupić normalnie w sklepie w dniu premiery, aczkolwiek jako że mam w planach płacić wyłącznie pre-paidami, może być problem z zakupem takiej karty w dniu premiery w normalnym sklepie typu Empik.
Dlatego też samą kartę najprawdopodobniej będę musiał zamówić osobno w jakimś sklepie internetowym, np. w Ultimie.
A co za tym idzie, wstrzymać się z graniem jeszcze z kilka dni (zapewne tak do poniedziałku/wtorku), aż do otrzymania game card (poczta polska to nie "ekspres" ;-)). :-/ , mimo że samą grę będę miał już 18-tego.
Chyba że da się tak jak w WoWie, podać numer karty kredytowej z kosmosu, a po otrzymaniu pre-paida usunąć go (zmienić payment method) wpisać numer pre-paida ;-).

PS. Może ktoś udzielić informacji w sprawie tych serwerów ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą open i core. Core czyli pvp w terenach rvr i można chodzić po wszystkich tierach. Open czyli pvp wszędzie ale jak masz np. 15 level czyli jesteś w tier 2 to już nie możesz wrócić do tier 1 (znaczy możesz ale zamienia cię w kurczaka z 1hp). Co do open jeszcze to testują, w becie były tylko core.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 22:08, Wielki Bubba napisał:

Będą open i core. Core czyli pvp w terenach rvr i można chodzić po wszystkich tierach.
Open czyli pvp wszędzie ale jak masz np. 15 level czyli jesteś w tier 2 to już nie możesz
wrócić do tier 1 (znaczy możesz ale zamienia cię w kurczaka z 1hp). Co do open jeszcze
to testują, w becie były tylko core.


Generalnie preferuję sytuacje, w których są jednak jakieś strefy pure PvE, gdzie nie muszę się obawiać o swoje plecy wykonując np. jakiś quest. A poza tym niemożność normalnego powrotu do wcześniejszych tierów brzmi nieco odpychająco ... tylko czy to nie jest czasem tak, że w kurczaka zamienia cię tylko w strefach PvP ?
Ale to się jeszcze zobaczy, dzięki za info.

Powiem tak, jeśli znajdzie się grupa uprzejmych ludzi, nastawionych na grę dla gry, a nie dla epixów tudzież Bóg wie dla czego jeszcze, to dla takiej grupy mogę grać choćby i na open. W WoWie było z tym dość cięzko. :-/
Jakby co, to piszcie które serwery są waszym zdaniem warte wyboru. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc dziwna jest ta gra...:P Heh a dokładnie mowa o klimacie, z jednej strony nastawiłem się na kupno. Odpowiada mi jak najbardziej tryb PvP, z drugiej jednak strony oglądając skriny itp itd klimat tej gry dosłownie mnie odpycha. Wygląd krasnoludów czy tudzież jakiś elfów jest dla mnie tragiczny. Zacząłem oglądać filmiki na youtubie gra prezentuje się ciekawie. Osobiście grał bym zielonoskórym "misiem" może Choppa albo Szaman. Co do serwerów to zdecydowanie Core, jakoś nie odpowiada mi zamiana w kurczaka, chociaż serwer PvP mógł by być ciekawy imo. Trudna decyzja, jednak sam fakt transmutacji w kurczaka jest imho debilnym pomysłem i głupkowatym żartem ze strony twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 23:19, oOreVenOo napisał:

Wygląd krasnoludów czy tudzież jakiś elfów jest dla mnie tragiczny.


Nie przesadzajmy... Elfy wyglądają o wiele poważniej niż w WoWie (nawet nie przyrównując do WOWa, wyglądają dla mnie dostatecznie poważnie :) ). Krasnale... miałem do czynienia z WFB przez dłuższy czas i owszem - ani razu nie przeszło mi przez myśl by włączyć się w ich szeregi :) Figurki niezbyt imponujące a modele do WARa zrobione na ich podstawie IMHO równie nieciekawe.

Dnia 28.08.2008 o 23:19, oOreVenOo napisał:

Osobiście grał bym zielonoskórym "misiem" może Choppa albo Szaman.


Chyba na starych wieściach się opierasz, bo Choppa został usunięty.

>jednak sam fakt transmutacji w kurczaka jest imho debilnym pomysłem i głupkowatym żartem ze strony >twórców.

Moim zdaniem niezły pomysł na zlikwidowanie gankingu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 23:19, oOreVenOo napisał:

Ogólnie rzecz biorąc dziwna jest ta gra...:P Heh a dokładnie mowa o klimacie, z jednej
strony nastawiłem się na kupno. Odpowiada mi jak najbardziej tryb PvP, z drugiej jednak
strony oglądając skriny itp itd klimat tej gry dosłownie mnie odpycha. Wygląd krasnoludów
czy tudzież jakiś elfów jest dla mnie tragiczny.


Na pewno nie gorszy niż wygląd Blood Elfów z WoWa. ;-) (śmieję się, chociaż piszę to jak najbardziej poważnie).
Natomiast generalnie co do klimatu, to już kwestia gustu i osobistych preferencji. Ja zbytniej uwagi do grafiki nigdy nie przykładałem, a świat Warhammera jest mi na tyle bliski, co świat Warcrafta (choć jeśli idzie o gry Blizzarda, to TBH bardziej wolę Starcrafta. ;-)). Także jestem dobrej myśli.

Dnia 28.08.2008 o 23:19, oOreVenOo napisał:

Zacząłem oglądać filmiki na youtubie
gra prezentuje się ciekawie. Osobiście grał bym zielonoskórym "misiem" może Choppa albo
Szaman.


Ja jednak pozostaję po stronie tych "ładniejszych". Tak samo jak w WoWie nigdy nie mogłem przekonać się do frakcji zielonoskórych, kościejów i krówek. ;-) A że w WARze nie ma gnomów, to wybór będzie o tyle łatwiejszy. ;-)
Zresztą wiem już nawet, jaką klasą będę grał od początku. ;-)

Dnia 28.08.2008 o 23:19, oOreVenOo napisał:

Co do serwerów to zdecydowanie Core, jakoś nie odpowiada mi zamiana w kurczaka,
chociaż serwer PvP mógł by być ciekawy imo. Trudna decyzja, jednak sam fakt transmutacji
w kurczaka jest imho debilnym pomysłem i głupkowatym żartem ze strony twórców.


Wiesz, w razie czego dostaniesz warninga, że pakujesz się do strefy znacząco poniżej twojego lvlu. Bo niby po co miałbyś tam iść ? Żeby się odstresować ? ;-)
Ja zakładam, że ma to właśnie w założeniu ograniczać gankowanie, ubijanie graczy lower levels przez graczy "??", i inne takie procedery. Zgodnie z zasadą: chcesz walczyć ? Pick on somebody your own size. ;-)
Czytałem też o takim rozwiązaniu, że jeśli masz np. lvl 12 (czyli niedawno wszedłeś do tier 2) i wchodzisz do strefy PvP, Twój poziom na czas pobytu w tej strefie wzrasta do 18-tego. Po to żebyś mógł walczyć jak równy z równym z innymi graczami z tej strefy. Znowu coś jak w WoWie, że wchodzisz na BG z lvl 12 lub 21 i co się dzieje ? Jadą po tobie aż wstyd się wychylić poza bramę. ;-)
Ale co z tego wszystkiego wyjdzie w praktyce, to nie wiem. Nie wiem, a chcę się przekonać, bo w WoWie (z uwagi na duże rozróżnienie PvP od PvE) z innymi graczami niewiele sobie powalczyłem. Głównie raidy, instancje, itd.
I nareszcie będzie sens szturmować stolice wrogich frakcji. ;-)

PS. Porównań do WoWa używam celowo, bo widzę po adnotacji, żeś jest stary czarodziej veteran. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować