Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Liberalizm i socjalizm dominującymi nurtami w Democracy 3

12 postów w tym temacie

hmm w rzeczywistości jak ogólnie zawsze wygrywa populizm polityczny i szukanie "wroga numer 1 " żydzi? emigracji? czarni? klechy? do wyboru do koloru dla każdej ideologi polityczniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam moją pierwszą sesję w tej grze (a może to było Democracy 2, tego już nie pamiętam), kiedy uczyniłem z mojego państwa prawicowy raj i zapewniłem sobie dożywotnie re-elekcje, a mniej lub bardziej szczęśliwa była każda grupa społeczna. Za wyjątkiem lewicowców, którzy protestowali, ale wysłałem na nich wojsko i się uspokoili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2015 o 22:18, Kaerobani napisał:

Pamiętam moją pierwszą sesję w tej grze (a może to było Democracy 2, tego już nie pamiętam),
kiedy uczyniłem z mojego państwa prawicowy raj i zapewniłem sobie dożywotnie re-elekcje,
a mniej lub bardziej szczęśliwa była każda grupa społeczna. Za wyjątkiem lewicowców,
którzy protestowali, ale wysłałem na nich wojsko i się uspokoili.


Żeby w rzeczywistości to było takie łatwe... A w realu nie ma jednego idealnego ustroju, skrajności są najbardziej niebezpieczne, często dobrymi chęciami droga do piekła jest wybrukowana :D
Próba zmiany czegokolwiek spotka się najprawdopodobniej z niechęcią społeczeństwa, bo ludzie generalnie nie lubią zmian, natomiast bardzo cenią zupełnie bezwartościowe populistyczne hasła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2015 o 02:32, kuzyn123 napisał:

Nie dziwie się, że tak to wygląda, w tej pseudo symulacji prawie niemożliwe jest zrobienie
normalnego kraju.

Zdefiniuj "normalny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2015 o 07:24, LaplaceNoMa napisał:

Zdefiniuj "normalny".

Normalny dla niego to pewnie ten, gdzie rządzi niewidzialna ręka wolnego rynku i nie ma parszywego socjalu oraz imigrantów :v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2015 o 09:26, Henrar napisał:

Normalny dla niego to pewnie ten, gdzie rządzi niewidzialna ręka wolnego rynku i nie
ma parszywego socjalu oraz imigrantów :v

Na pewno nauczyłem się jednego. Żadna z ideolo nie nauczy ludzi przyzwoitości, etosu pracy, nie wypleni korupcji, a już tym bardziej nie sprawi, że zechce ludzikom coś ze sobą zrobić.
A co do populizmu... Nie, nie chce mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Pamiętam moją pierwszą sesję w tej grze (a może to było Democracy 2, tego już nie
> pamiętam),
> > kiedy uczyniłem z mojego państwa prawicowy raj i zapewniłem sobie dożywotnie re-elekcje,
>
> > a mniej lub bardziej szczęśliwa była każda grupa społeczna. Za wyjątkiem lewicowców,
>
> > którzy protestowali, ale wysłałem na nich wojsko i się uspokoili.
>
> Żeby w rzeczywistości to było takie łatwe... A w realu nie ma jednego idealnego ustroju,
> skrajności są najbardziej niebezpieczne, często dobrymi chęciami droga do piekła jest
> wybrukowana :D
> Próba zmiany czegokolwiek spotka się najprawdopodobniej z niechęcią społeczeństwa, bo
> ludzie generalnie nie lubią zmian, natomiast bardzo cenią zupełnie bezwartościowe populistyczne
> hasła :D
Dlatego ludzie nie powinni o niczym decydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Normalny dla niego to pewnie ten, gdzie rządzi niewidzialna ręka wolnego rynku i
> nie
> > ma parszywego socjalu oraz imigrantów :v
> Na pewno nauczyłem się jednego. Żadna z ideolo nie nauczy ludzi przyzwoitości, etosu
> pracy, nie wypleni korupcji, a już tym bardziej nie sprawi, że zechce ludzikom coś ze
> sobą zrobić.
> A co do populizmu... Nie, nie chce mi się.
O co kogo obchodzi co ludzie uważają i co się im chce. To ich los i jak są nieprzyzwoici lub nie chcą nic ze sobą zrobić to ich sprawa. Chodzi o to żeby ci którzy chcą ze sobą coś zrobić mogli. Natomiast dzisiaj nie mogą bo państwo przeszkadza na każdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oesu, kolejny zbuntowany anarchista-resentymentalista

Dnia 24.08.2015 o 15:55, Niki133 napisał:

Dlatego ludzie nie powinni o niczym decydować.

Jak mają o niczym decydować, jak z zasady muszą decydować o wszystkim, co więcej.
Te decyzje muszą być w pełni racjonalne i należy wręcz mówić w takim wypadku o homo oeconomicus.
Co jest ściemą totalną. Jeżeli nie działają racjonalnie, albo w inny sposób piętrują problemy, różnica jest taka, że Państwo>akap :P. Ergo czcze pitupitu.

Dnia 24.08.2015 o 15:55, Niki133 napisał:

O co kogo obchodzi co ludzie uważają i co się im chce. To ich los i jak są nieprzyzwoici
lub nie chcą nic ze sobą zrobić to ich sprawa

Zdegenerowana definicja wolności. W sumie nie wiem czy bardziej. Wolność, to nie wola. Czy niewolnictwo to wolność ;) No bo przecież wolność się kończy na granicy mojego nosa, right?

Dnia 24.08.2015 o 15:55, Niki133 napisał:

Chodzi o to żeby ci którzy chcą ze sobą coś zrobić mogli.

Ponieważ? Będą mogli szkodzić innym? Cool

Dnia 24.08.2015 o 15:55, Niki133 napisał:

Natomiast dzisiaj nie mogą bo państwo przeszkadza na każdym kroku.

No i oto chodzi przecież :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Zdefiniuj "normalny".
> Normalny dla niego to pewnie ten, gdzie rządzi niewidzialna ręka wolnego rynku i nie
> ma parszywego socjalu oraz imigrantów :v

Zapraszam na studia ekonomiczne to zrozumiesz i tak, opiera się to na niewidzialnej ręce rynku, która jest pojęciem ekonomicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować