Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nintendo NX bez napędu optycznego?

15 postów w tym temacie

> Ale ja nie kupuję gier cyfrowo. Mam moja kolekcję gier, którą chce powiększać. I co teraz?
> :C
Powiększasz ją cyfrowo albo nie kupujesz konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na bank będzie fizyczny nośnik, ale po prostu nie płyty. Pewnie jakieś karty pamięci czy inne kartridże. 3DS też nie ma napędu optycznego a jakoś można kolekcjonować gry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupotą ze strony Nintendo byłoby zmuszanie przyszłych posiadaczy ich nowej konsoli do kupowania wyłącznie cyfrowych wersji gier. Na bank będzie możliwość kupienia fizycznej kopii gry. Może rzeczywiście wrócą do kartridży, dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2015 o 19:00, Makoko napisał:

Może rzeczywiście wrócą do kartridży, dlaczego nie?


Kartridże to bardzo drogi w produkcji nośnik danych. Bardzo wątpię w powrót do tak archaicznego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie żadnej formy fizycznych nośników, nawet kartridży, to ja dziękuję. Polityka Ninny względem cyfrówek jest tak żałosna, że aż boli - nie możesz kupić gry, jeśli nie masz miejsca na konsoli. Tak, nie wolno Ci kupić na potem, musisz na teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To byłby strzał w najmniejszy palec u nogi (co boli jak cholera). Osobiście nie widzę przyszłości w samej dystrybucji cyfrowej, bo gdy właściciele serwerów postanowią je zamknąć to *zonk* i wszystko przepada. Jestem za nośnikami fizycznymi zawsze i wszędzie, uwielbiam widok pudełek z grami na szafie specjalnie do tego wyznaczonej... Nintendo, nie psuj tego, bo się pogniewamy i nie kupię następnej konsoli od Was. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście nie zauważyli w tym schemacie mamy coś co się nazywa "Memory Card" i na 99,9% będzie to właśnie nośnik z danymi. Bo jak widać wewnątrz NX''a istnieje jak również wewnętrzna pamięć dyskowa, więc po co by była kolejna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 09:58, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Wydaje mi się, że Nintendo po wpadce przy pozostaniu przy kartridżach w GC dwa razy się
zastanowi zanim zdecyduje się na taką innowację.

GC czyli GameCube? Przecież ta konsola miała nośniki optyczne. Chyba chodziło Ci o Nintendo 64.

Ale i tak sytuacje są zupełnie inne. Wtedy nośniki optyczne były lepszym rozwiązaniem, bo były tańsze i miały większą pojemność. Teraz jedyną zaletą nośników optycznych jest ich niski koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2015 o 12:28, Henrar napisał:

Ale i tak sytuacje są zupełnie inne. Wtedy nośniki optyczne były lepszym rozwiązaniem,
bo były tańsze i miały większą pojemność. Teraz jedyną zaletą nośników optycznych jest
ich niski koszt.


mae coulpa, masz rację oczywiście. A wbrew pozorom sytuacja jest też dyskusyjna.. Są rynki, gdzie internet nie jest tak rozpowszechniony, są rynki gdzie ludzie nie lubią kupować cyfrowych wersji, bo im nie ufają. Pytanie czy Ninny chce sie zwijać, czy rozwijać. Ja wiem, że to firma która często wprowadza innowacje, pytanie ile razy można się na nich sparzyć... Po prostu wątpie, aby świat był na to gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale świat jest na to gotowy, przynajmniej jego rozwinięta część ;)

Nie bez powodu sprzedaż pudełkowych gier na PC maleje i to nawet na rynkach takich jak Rosja, gdzie z Internetem bywa różnie. To samo tyczy się zresztą smartfonów - tam nie kupuje się gier w pudełkach a cyfrowo.

Pytanie brzmi, czy Nintendo jest przygotowane na coś takiego. Patrząc na sytuację z kontami i licencjami cyfrowymi u nich na WiiU i 3DSie - nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 15:09, Henrar napisał:

Ale świat jest na to gotowy, przynajmniej jego rozwinięta część ;)


Chiny otwierają się na świat, a u nich z internetem jest baaaardzo różnie. Szczególnie przez cenzurę. To samo coraz bogatszy Kazahstan, Indie etc. Większość rynków wschodzących (a to będzie coraz ważniejsza gałąź sprzedaży - patrz na to jak wynik w chinach może zmienić wynik filmu) nie jest przygotowana, a to właśnie tam jest coraz więcej klientów, w przeciwieństwie do zachodu gdzie ich ubywa. Planowanie rozwoju marki w wielkich korporacjach to nie jest krótkofalowa decyzja.

Dnia 25.08.2015 o 15:09, Henrar napisał:

Nie bez powodu sprzedaż pudełkowych gier na PC maleje i to nawet na rynkach takich jak
Rosja, gdzie z Internetem bywa różnie. To samo tyczy się zresztą smartfonów - tam nie
kupuje się gier w pudełkach a cyfrowo.


Ja nadal uważam, że świat bez Big Boxów jest światem uboższym. Ale to kwestia gustu.

Dnia 25.08.2015 o 15:09, Henrar napisał:

Pytanie brzmi, czy Nintendo jest przygotowane na coś takiego. Patrząc na sytuację z kontami
i licencjami cyfrowymi u nich na WiiU i 3DSie - nie są.


To jest akurat sprawa do poprawienia. Poza tym akurat Nintendo istnieje na rynkach innych niż japoński bardziej z konieczności (przynajmniej sądząc po ich zachowaniu). Smutne, ale prawdziwe a Japończycy wybaczają im te przywary. Gdyby WiiU bylo normalnie wspierane w Polsce, to już dawno bym je kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować