Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wybitne brytyjskie umysły w nowym zwiastunie Assassin`s Creed Syndicate

22 postów w tym temacie

Wielu naukowców na znanych uczelniach skłania się ku temu, że za powstaniem świata stoi Stwórca - nawet ci, którzy nie są wierzący. Stephen Hawking, choć nie nazywa tego Bogiem, mówi o "jakiejś formie inteligencji", która stoi za stworzeniem wszechświata. Edukacja publiczna jest po prostu jakieś 20 lat do tyłu w stosunku do tego, co dzieje się na uczelniach w tym względzie.

Przykład biologa, który przeszedł z religii ewolucji do wiary w Boga, dzięki m.in. dociekaniom naukowym (sorry, że po angielsku, ale łatwiej jest coś znaleźć na ten temat w tym języku):
http://www.icr.org/article/from-evolution-creation-personal-testimony/

I o wypowiedzi Hawkinga:
http://worldnewsdailyreport.com/stephen-hawkins-admits-intelligent-design-is-highly-probable/

A tu komentarz ze Słowa Bożego na ten temat. Choć spodziewam się, że wielu z was się z tym nie zgodzi, to jednak rozumiem wasze wątpliwości. Been there, done that.

"Napisane jest bowiem:
Wytracę mądrość mędrców,
a przebiegłość przebiegłych zniweczę
.
Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Człowiek szuka po kanałach Ubisoftu, a nie sprawdzi tego najbardziej oczywistego... Dzięki za zwrócenie uwagi :)

You''re welcome ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@JesusFreak

Tyko czekam aż zjedzą cię oświeceni przez inteligencję gimnazjalni ateiści w fedorach :D

Co do serii AC - trochę beka bo staje się to jak CoD. Zagrałem w bodajże dwójkę, nigdy mi nie podszedł gameplay tych gier a poroniony pomysł z animusem kompletnie psuje imersję. Gra się fajnie do pierwszej sekwencji z łażeniem po biurach.
Anglia jako lokacja też do mnie nie przemawia - brzydki kraj z paskudną pogodą, więc kolejny powód żebym nowej części nie tykał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > http://www.icr.org/article/from-evolution-creation-personal-testimony/
> Institute of Creation Research to nie jest obiektywne naukowe źródło.

Tak samo jak źródła dotyczące ewolucji. Dlaczego zakładasz, że bycie subiektywnym jest z góry złe? Sam sobie strzeliłeś w głowę swoim stwierdzeniem, tudzież ściąłeś sobie nim głowę. I subiektywność i obiektywność są dobre same w sobie, reszta to kwestia zachowania równowagi między nimi.
Sam wyszukaj sobie błąd/błędy logiczny/e, który popełniłeś (jeden z nich znadziejsz w pierwszej 10, bo lista długa): http://lewandowski.apologetyka.info/ateizm/najczestsze-bedy-logiczne-u-racjonalistow-i-ateistow,253.htm

Obie pozycje, i kreacjonizm i ewolucjonizm, są subiektywne i wynikają z osobistych przekonań/opinii/wierzeń nabytych w drodze dojścia do dowodów, na podstawie których się one uformowały. W obu pozycjach występuje zatem element wiary.

Natomiast w kontekście osoby już wierzącej dowody fizyczne wskazują na ich sprawcę, czyli Boga, o czym pisze apostoł Paweł: "Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk." Hebr. 11,3

W myślowym skrócie, nie można udowodnić istnienia lub nieistnienia Boga metodami naukowymi. Sprawy duchowe można badać tylko metodami duchowymi:
"Nam zaś Bóg objawił to przez swojego Ducha. Duch bowiem bada wszystko, nawet głębokości Boga.
Bo kto z ludzi wie, co jest w człowieku oprócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo i tego, co jest w Bogu, nikt nie zna, oprócz Ducha Bożego.
My zaś nie przyjęliśmy ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, żebyśmy wiedzieli, które rzeczy są nam od Boga darowane.
A o tym też mówimy nie słowami, których naucza ludzka mądrość, lecz których naucza Duch Święty, stosując do duchowych spraw to, co duchowe.
Lecz cielesny człowiek nie pojmuje tych rzeczy, które są Ducha Bożego. Są bowiem dla niego głupstwem i nie może ich poznać, ponieważ rozsądza się je duchowo.
Człowiek duchowy zaś rozsądza wszystko, lecz sam przez nikogo nie jest sądzony.
Kto bowiem poznał umysł Pana? Kto go będzie pouczał? Ale my mamy umysł Chrystusa." (1 Kor 2,10-16)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2015 o 14:15, Jesus_Freak napisał:

Obie pozycje, i kreacjonizm i ewolucjonizm, są subiektywne i wynikają z osobistych przekonań/opinii/wierzeń
nabytych w drodze poznawania argumentów, na podstawie których się one uformowały. W obu
pozycjach występuje zatem element wiary.

Ewolucja jest potwierdzona w sposób naukowy, przez lata badań i obserwacji i takie fajne coś, co nazywa się genetyką. Kreacjonizm to pseudonauka, próba zaprzeczenia istnienia zjawiska przez ludzi, którzy tego nie rozumieją (vide słynny przykład z ewolucją oczu), podobnie jak zaprzeczanie lądowania na Księżycu i podawanie jako dowodu brak gwiazd na zdjęciach (a wytłumaczenie tego jest niezwykle proste -> czas ekspozycji).

PS. Zdajesz sobie sprawę z tego, że teoria ewolucji

Spoiler

inb4 "teoria

nie zaprzecza istnienia Boga, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2015 o 12:44, jakubcjusz napisał:

Przecież ta seria niedługo będzie miała więcej części niż Moda na Sukces...


Jak komuś się nie podoba to nie musi wcale grać, podobnie jak ja już nie gram w CoD ( co nie znaczy, że nigdy nie zagram ). Gra, jak wiele innych serii jest przede wszystkim dla fanów, do których się zaliczam - choć i mnie jak kogoś wyżej wkurza ten cały Animus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Jesus_Freak

Nie ma dowodu na nieistnienie Latającego Potwora Spaghetti.

Poza tym, pierwsza wskazówka mówi:
"1 : Naprawdę wolałbym, żebyś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty, fałszywie pobożny dupek, gdy opisujesz Mą Makaronową Doskonałość (Boga dop. K). Jeśli niektórzy ludzie nie wierzą we mnie, to trudno, nic się nie stanie. Naprawdę, nie jestem do tego stopnia próżny. Poza tym, nie chodzi o nich, więc nie zmieniaj tematu."

Zatem wróćmy może do tematu gier, bo to jest temat tego serwisu. Nie jest nim niesienie pochodni do oświecania czy krucjat światopoglądowych.

PS:
"Nie będziesz używał imienia pana boga swego nadaremnie" - wiesz, przykazania i te sprawy ;) To tak odnośnie nicku.

Peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wielu naukowców na znanych uczelniach skłania się ku temu, że za powstaniem świata stoi
> Stwórca - nawet ci, którzy nie są wierzący. Stephen Hawking, choć nie nazywa tego Bogiem,
> mówi o "jakiejś formie inteligencji", która stoi za stworzeniem wszechświata. Edukacja
> publiczna jest po prostu jakieś 20 lat do tyłu w stosunku do tego, co dzieje się na uczelniach
> w tym względzie.
>
> Przykład biologa, który przeszedł z religii ewolucji do wiary w Boga, dzięki m.in. dociekaniom
> naukowym (sorry, że po angielsku, ale łatwiej jest coś znaleźć na ten temat w tym języku):
> http://www.icr.org/article/from-evolution-creation-personal-testimony/
>
> I o wypowiedzi Hawkinga:
> http://worldnewsdailyreport.com/stephen-hawkins-admits-intelligent-design-is-highly-probable/
>
> A tu komentarz ze Słowa Bożego na ten temat. Choć spodziewam się, że wielu z was się
> z tym nie zgodzi, to jednak rozumiem wasze wątpliwości. Been there, done that.
>
> "Napisane jest bowiem:
> Wytracę mądrość mędrców,
> a przebiegłość przebiegłych zniweczę
.
> Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg
> głupstwem mądrości świata?
> Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu
> przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków,
> a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem
> dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów,
> jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. To bowiem, co jest głupstwem
> u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi."
>
Hawking jest akurat angostykiem. Poza tym nie można przejsć od ewolucjonizmu do wiary w słowa Kościoła Katolickiego, bo KK wierzy w teorie ewolucji. Jej współczesna wersja to modyfikacja teorii Darwnia w oparciu o odkrycia Mendla. Zakonnika. No i fenr1r ma rację. Brednie na temat wiary naukowców nie maja związku z dodatkiem do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @Jesus_Freak
>
> Nie ma dowodu na nieistnienie Latającego Potwora Spaghetti.
>
> Poza tym, pierwsza wskazówka mówi:
> "1 : Naprawdę wolałbym, żebyś nie zachowywał się jak jakiś świętoszkowaty, fałszywie
> pobożny dupek, gdy opisujesz Mą Makaronową Doskonałość (Boga dop. K). Jeśli niektórzy
> ludzie nie wierzą we mnie, to trudno, nic się nie stanie. Naprawdę, nie jestem do tego
> stopnia próżny. Poza tym, nie chodzi o nich, więc nie zmieniaj tematu."
>
> Zatem wróćmy może do tematu gier, bo to jest temat tego serwisu. Nie jest nim niesienie
> pochodni do oświecania czy krucjat światopoglądowych.
>
> PS:
> "Nie będziesz używał imienia pana boga swego nadaremnie" - wiesz, przykazania i te sprawy
> ;) To tak odnośnie nicku.
>
> Peace.

Pisząc "bóg" małą literą mówisz o panteizmie. Ja jestem wyznawcą jedynego Boga - w Ojcu, Synu i Duchu Świętym. A nadaremnie to próbujesz mnie ośmieszyć. Na mnie to nie działa i wręcz było do przewidzenia.

Na cóż, chyba trudno oczekiwać od ludzi o wąskim umyśle (choć stwierdzam to jedynie na podstawie tego, co przeczytałem od Ciebie) rzeczowej dyskusji. Są jednak ateiści, którzy potrafią z szacunkiem dyskutować.

A ośmieszasz to się sam próżnymi wywodami o jakimś potworze spaghetti, który jest tylko głupkowatym tworem ateistów i jednocześnie błędem logicznym: Humor or ridicule (zwany też galileo gambit). Czytaj więcej na: http://lewandowski.apologetyka.info/ateizm/najczestsze-bedy-logiczne-u-racjonalistow-i-ateistow,253.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam, zamiast zarzucać cały czas nam błędy logiczne, pozytać CAŁOŚĆ:

http://www.talkorigins.org/indexcc/

I tak, wiem, że zaraz powiesz, że stosuję tutaj jakiś błąd logiczny. Problem w tym, że te błędy wymyślili kreacjoniści, którzy na siłę chcą zaprzeczyć teorii ewolucji i zamiast szukać naukowych argumentów i rzeczowo dyskutować na ten temat, to będą próbowali na siłę udowodnić, że popełnia błędy logiczne.

EOT. Ja tego spamu ciągnąć już nie będę. Temat od religii jest gdzie indziej.

PS. Nie udowodniłeś nam, że Latający Potwór Spaghetti nie istnieje, podobnie jak inni bogowie, w którego wierzyli ludzie na przestrzeni lat i którzy mieli własne cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie za zbędny OT, Spam i prowokacyjne "przepychanki".
Macie skończyć robienie bajzlu w tym newsie, chcecie sobie dyskutować dalej - macie od tego na forum adekwatne wątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz na koncie degrad, nie chce ci wsadzać kolejnego. Skończ ciągnąc ot który zapoczątkował twój kolega albo przenieś się z nim do adekwatnego wątku i tam sobie dyskutujcie ile dusza zapragnie. Leci upomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować