Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tajemniczy projekt Bungie

26 postów w tym temacie

Spayki

Od jakiegoś czasu mówi się, że Bungie, obok prac nad trzecim Halo, równolegle realizuje drugi, nowatorski projekt. Pierwsze informacje na temat nowej produkcji twórców jednej z najpopularniejszych gier na Xboksa mają zostać ujawnione w trakcie wrześniowego X06.

Przeczytaj cały tekst "Tajemniczy projekt Bungie" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ale lepiej jakby pokazali historie Master Chiefa przed pierwszą częścią.Fajnie by było zobaczyć jak powstała legenda Chiefa !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcie:)
A co do niusa to Microsoft nigdy nie zabija kur znoszących złote jajka, więc następna gra z MC w roli głównej albo w tle faburalnym była prawie pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obrazek super :) Co do halo, to grałem w 1 i nie wiem co w tym wszyscy widze (a niektórzy kupuja specjlanie xoboxa by zagrac w halo) dwójki jeszcze na PC nie ma ma byc razem z Vista, miejmy nadzieje ze zrobia to przed ukazaniem 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 09:11, Numer 47 napisał:

Świetne zdjęcie:)
A co do niusa to Microsoft nigdy nie zabija kur znoszących złote jajka, więc następna gra z
MC w roli głównej albo w tle faburalnym była prawie pewna.

Raczej nie. Jest duża szansa na to, że Master Chief zginie w finalnej części trylogii - Bungie może w taki sposób uniemożliwić powstanie sequela a z drugiej strony potężnie zaskoczyć, tak jak to zrobiło w Halo2 (Arbiter) - zakończenie Halo 2 będzie początkiem Halo3 - Covenanci przecież zajmują Ziemię i znajdują Arkę (co było pokazane na trailerze Halo3) - ich krucjata dobiegła końca - znaleźli artefakt swej religii - a jeśli okaże się to kłamstwem, manipulacją ? Jaki w tym udział miał Flood umieszczony na pierścieniach Halo (co z motywem Cortany "złapanej" przez Flood?) ? Zapowiada się mega ciekawie i pewnikiem Halo3 wyjaśni wszystko. Master Chief musi w jakiś sposób uratować Ziemię - w pojedynkę nie będzie miał szans,więc w jaki sposób ma "finish the fight"? Jego własne poświęcenie byłoby na miejscu (ostatniego Spartana) i pewnikiem technologia Forerunner''ów odegra dużą rolę - musieli mieć jakiś powód umieszczając Arkę na Ziemi...
Co do nowej gry - krążyły plotki jakoby tym tytułem był Forerunner - miał to być tytuł MMO tworzony wspólnie przez Bungie i Ensemble Studios
, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, imie gl. bohatera jest dosc absurdalne. Master Chief moze oznaczac: Glowny Wodz, czy cos w tym rodzaju. To sie nadaj na nazwe piastowanej funkcji, ale nie na imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 09:58, Hegemon napisał:

Swoja droga, imie gl. bohatera jest dosc absurdalne. Master Chief moze oznaczac: Glowny Wodz,
czy cos w tym rodzaju. To sie nadaj na nazwe piastowanej funkcji, ale nie na imie.

John 117 - to prawdziwe i jedyne imię, które należało do dziecka, które wraz z 74 innymi w projekcie Spartan 2 na planecie Reach zostaje przerobionych na super-żołnierzy noszących zbroje mjolnir a po zniszczeniu tej planety... dalej odpowiedz sobie sam... mimo, że odpowiedziałeś sobie na to pytanie w ostatnich wyrazach swojego postu.
Mniej Serio : <rotfl> - to tak samo, jak zapytać co znaczy imię Big Boss :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nievil troszke źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że można było się domyślić, że powstanie następna gra ze świata Halo, która będzie albo przed trylogią (powstanie legendy MC) albo trochę później (czyli nowy bohater, a MC jest legendarnym bohaterem, który uratował Ziemię, lecz przy tym zginął) albo wogóle coś innego np. MMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 10:18, Numer 47 napisał:

nievil troszke źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że można było się domyślić, że powstanie
następna gra ze świata Halo, która będzie albo przed trylogią (powstanie legendy MC) albo trochę
później (czyli nowy bohater, a MC jest legendarnym bohaterem, który uratował Ziemię, lecz przy
tym zginął) albo wogóle coś innego np. MMO

Popieram - MMO byłby doskonałym wyborem i mam nadzieję, że taki tytuł powstanie już niedługo - w końcu byłby powód do przejścia z Live silver na gold a tym samym udowodnienia właścicielom blachy, że MMO to nie tylko ich domena - szanse na wersję pc są minimalne - Microsoft musi w silny sposób promować swoją konsolę i usługę sieciową a taka gra byłaby wodą na młyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam w ogóle nie miałęm styczności z żadnym XBX a tym bardziej z Halo :P ale pożyjemy zobaczymy może to będzie zdecydowanie lepsze od tej Halo''wej trylogii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 10:28, nievil napisał:

Popieram - MMO byłby doskonałym wyborem i mam nadzieję, że taki tytuł powstanie już niedługo
- w końcu byłby powód do przejścia z Live silver na gold (...)


Chyba jednak by nie było:P Microsoft inaczej podszedł do kwesti MMO. FinalFantasy 11 (MMO) jest na x360. Do grania w niego nie jest wymagana wersja gold. Opłacasz wyłącznie abonament- przelewem i chyba jest jeszcze zdrapka (zupełnie jak World of Warcraft). Oczywiście, zapłacony abonament uprawnia cię jedynie do grania w Final Fantasy. Jeżeli chcesz to za XLive gold płacisz oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2006 o 15:33, shinian napisał:

Chyba jednak by nie było:P Microsoft inaczej podszedł do kwesti MMO. FinalFantasy 11 (MMO)
jest na x360. Do grania w niego nie jest wymagana wersja gold. Opłacasz wyłącznie abonament-
przelewem i chyba jest jeszcze zdrapka (zupełnie jak World of Warcraft). Oczywiście, zapłacony
abonament uprawnia cię jedynie do grania w Final Fantasy. Jeżeli chcesz to za XLive gold płacisz
oddzielnie.

Ok, ale gdyby ten MMO się pojawił to byłaby to wewnętrzna produkcja microsoftu i to od niego zależałoby czy wystarczy opłacony gold czy osobna opłata jak czyni to square-enix (i zarabiają głównie Japończycy, bo to ich gra i mogą ustawić miesięczny abonament na takim poziomie jaki im się ubzdura) - gold kosztuje ponad 200 zł rocznie a za taką kwotę chętnych do gry MMO by nie brakowało (prawie że pół-darmo vide ile kosztuje roczna opłata za WOW''a) a microsoft mógłby zarabiać na płatnych dodatkach z marketplace''u. Hype na "nową grę twórców Halo" zgromadziłby masę ludzi na serwerach (jak robi to do teraz Halo2) - wzrosłyby opłaty za subskrypcję gold, bo chętnych do gry MMO za niewygórowaną opłatę byłaby cała masa, a microsoft zarabiałby tylko dla siebie napędzając sieciową koniunkturę i skutecznie odciągając od konkurencji Sony i Nintendo - pomysł jest niegłupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama Idea aby Gold''em można było płacić za MMO mi się podoba. Jest jednak parę drobnych ''ale''. Gold kosztuje teraz 239zł rocznie. Nie wydaje ci się, że cena tego abonamentu poszłaby w górę gdyby trzeba było opłacać jeszcze Bungie? Może wtedy ten zespół developerski rzeczywiście próbowałby odbić sobie na MarketPlace. Tu pojawia się jednak kolejny problem. Jak nagonić klientów do ściągania dodatków? Najprostszy sposób to wystawianie mocno doładowanych itemów. A to niestety nie służyłoby zbalansowaniu rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować