Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Everybody`s Gone to the Rapture - recenzja

6 postów w tym temacie

Zaciekawiła mnie ta gra, ale czy na tyle, żebym ją kupił ?
Jeszcze nie wiem. To znaczy, nie wiem, czy kupię ją teraz czy kiedyś w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawiedliwa recenzja. W czasie gdy gry online i cdaction jadą po tej grze będącej niewiele gorszej od ethana cartera wy oceniacie ją sprawiedliwie: 0.8 punkta niżej od Ethana. Podobnie jak zachodnie media. Kolejny plusik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kolejna sprawiedliwa recenzja. W czasie gdy gry online i cdaction jadą po tej grze będącej
> niewiele gorszej od ethana cartera wy oceniacie ją sprawiedliwie: 0.8 punkta niżej od
> Ethana. Podobnie jak zachodnie media. Kolejny plusik
Przepraszam, ale co znaczy "sprawiedliwa recenzja"? Czy to znaczy, że jeśli jest ładny graficznie produkt, który poza fabułą nic, ale to kompletnie nic nie oferuje zostanie słabo oceniony, bo jest po prostu nudny to recenzja jest nie sprawiedliwa? Gdyby robić "sprawiedliwą recenzje" to trzeba, by rozłożyć grę na czynniki pierwsze, porównać ją do części poprzedniej, do innych gier itd... Gdyby taką "sprawiedliwą recenzje" robić to Everybody''s Gone to the Rapture nie powinno dostać więcej niż 4, poza grafiką (nad którą troszkę trzeba popracować) i fabułą (tą akurat łatwo umieścić w grze) wszystko zasługuje na 1/10.
Ps. Nie mówię, że ta gra jest słaba (choć jest), tylko czepiam się zwrotu "sprawiedliwa recenzja", już gorzej można by powiedzieć tylko "obiektywna recenzja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy moja recenzja jest "sprawiedliwa". Mam nadzieję, że jest rzetelna ;)

"ładny graficznie produkt, który poza fabułą nic, ale to kompletnie nic nie oferuje"
w moim przekonaniu oferuje nie tylko poznanie historii, ale przeżycie jej. A to spora różnica. Doświadczenie płynące z gry nie jest tylko wynikiem słuchania kolejnych dialogów, ale postrzegania całego świata i odkrywania na własną rękę elementów całej układanki. Oglądania ładnych, choć często niepokojących widoków, wsłuchiwania się w miejscami genialną muzykę.

Dla mnie EGTTR było świetnym, zaskakującym, dającym do myślenia przeżyciem. Z celowym zastosowaniem minimalnej interakcji. Tego się spodziewałem po takiej grze, i to właśnie dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem tą grę. Dosłownie i w przenośni. Moje odczucia są takie: wciągająca i klimatyczna post-apokaliptyczna fabuła (10/10, parę razy chwyta za serce), grafika niesamowita, raj dla oczu (10/10), natomiast dołączam się do zbyt wolnego chodzenia (jak ktoś już obszedł całe miasteczko, a przypomni sobie o posiedzeniu na karuzeli na samym początku to musi pół godziny iść. Skrótami...), ogólnie w moim odczuciu gra jest 9/10, ze względu na człapanie bohatera. Reszta jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować