• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
AngelusPL

NWN1 i patch 1.68 PL

Pytanie

Dzień dobry,

Czy CDProjekt zamieża dokonać polonizacji patcha i 1.68, gdy ten przejdzie z wersji beta na oficjalną, pełną? Pytanie tyczy się też zapowiadanej już na forum Bioware łatki 1.69 która podobno ma być finalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

158 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam

Mam pewien klopot. Kupilem Extra klasyke z 2 dodatkami i po zainstalowaniu 1.68 Critical Rebuild od HotU <co bylo potrzebne bo bez tego gra w skrocie mowiac nie dzialala) moje polskie znaki zostaly zastapione wspomnianymi "e" z daszkami itp. a ze mecze sie z giekra caly dzien to juz sie troche pogubilem i prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.07.2007 o 18:59, Arthemus napisał:

Witam

Mam pewien klopot. Kupilem Extra klasyke z 2 dodatkami i po zainstalowaniu 1.68 Critical Rebuild
od HotU <co bylo potrzebne bo bez tego gra w skrocie mowiac nie dzialala) moje polskie znaki
zostaly zastapione wspomnianymi "e" z daszkami itp. a ze mecze sie z giekra caly dzien to juz
sie troche pogubilem i prosze o pomoc



Sprawdź czy nie masz czasem pliku fdialog.tlk w folderze z grą-jeżeli masz to go przenieś do innego folderu i sprawdź czy czcionka wygląda jak powinna.

Spróbuj zainstalować zwykłą łatę zamiast krytycznej.
Trochę o łatach do poczytania: http://gry.wp.pl/iforum/viewtopic.php?t=28854

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.

Przepraszam, że odnawiam satry wątek ale nie chce robić nowego. Kupiłem grę w wersji 1.67 ale troche za późno to zauważyłem. Gram przez sieć z kolegą i jesteśmy teraz w 2 rozdziale. Czy po zainstalowaniu patcha 1.68 bedziemy musieli przechodzić grę od nowa?

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2007 o 14:31, sl9 napisał:

Witam.

Przepraszam, że odnawiam satry wątek ale nie chce robić nowego. Kupiłem grę w wersji 1.67 ale
troche za późno to zauważyłem. Gram przez sieć z kolegą i jesteśmy teraz w 2 rozdziale. Czy
po zainstalowaniu patcha 1.68 bedziemy musieli przechodzić grę od nowa?

Z góry dziękuje za pomoc.



Jeżeli obaj zainstalujecie łatęto racej nie-dla pewności możecie zrobić backup save''a-gdyby coś poszo nie tak wystarczy przeinstalować grę i wrzucić kopję zapasową save''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gry mnie nie lubią :[

Wersja zainstalowana 1.67 podstawka ( nic mi nie pisze o innej edycji, a w menu co prawda pisze Shadow of Undrentide i to drugie "Dostępne", ale to chyba nie o to chodzi ;) ) W każdym razie aktualizuję patchem 1.67 -> 1.68, jednak w trakcie zostaje przerwane, z informacją o błędnych plikach. Help !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dodam jeszcze, że plik Critical Rebuild 1.68 rownież nie chce się poddać aktualizacji. Zauważyłem jednak, że ten plik w formacie .zip za każdym razem kiedy jest ściągany - nie można go eksplorować - błędny lub uszkodzony. Help Ponownie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2008 o 19:12, Omnikoron napisał:

Dodam jeszcze, że plik Critical Rebuild 1.68 rownież nie chce się poddać aktualizacji.
Zauważyłem jednak, że ten plik w formacie .zip za każdym razem kiedy jest ściągany -
nie można go eksplorować - błędny lub uszkodzony. Help Ponownie ?

Tego pliku zip się nie wypakowuje, należy wrzucić do folderu z grą i włączyć aktualizator - to raz. Nie musisz upgradować critical rebuildem, wystarczy patchem 1.67-1.68 podanym przez Akashiego w przypiętym poście.

Jeśli upgrade właściwym patchem też nie pomoże, to spróbuj reinstalki gry (po skopiowaniu save''a oczywiście :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2008 o 21:07, Fagno napisał:

> Dodam jeszcze, że plik Critical Rebuild 1.68 rownież nie chce się poddać aktualizacji.

> Zauważyłem jednak, że ten plik w formacie .zip za każdym razem kiedy jest ściągany
-
> nie można go eksplorować - błędny lub uszkodzony. Help Ponownie ?
Tego pliku zip się nie wypakowuje, należy wrzucić do folderu z grą i włączyć aktualizator
- to raz. Nie musisz upgradować critical rebuildem, wystarczy patchem 1.67-1.68 podanym
przez Akashiego w przypiętym poście.

Jeśli upgrade właściwym patchem też nie pomoże, to spróbuj reinstalki gry (po skopiowaniu
save''a oczywiście :))



Dzięki za odpowiedz - z tym, że pliku nie rozpakowuje, próbowałem z ciekawości zajrzeć, jednak informował, że jest zepsuty, a skoro do takiego 1.68 da się zajrzeć, nawet wypakować - uznałem, że może jest zepsuty. To że wrzuca się je nierozpakowane do katalogu z grą, wiem.

Patchem 1.67 -> 1.68 probowałem, program informował mnie o tym, że aktualizacji nie da się wykonać, przerywał w połowie.

I tak, próbowałem reinstalować grę, bez zmian niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2008 o 22:37, Omnikoron napisał:

Dzięki za odpowiedz - z tym, że pliku nie rozpakowuje, próbowałem z ciekawości zajrzeć,
jednak informował, że jest zepsuty, a skoro do takiego 1.68 da się zajrzeć, nawet wypakować
- uznałem, że może jest zepsuty. To że wrzuca się je nierozpakowane do katalogu z grą,
wiem.

Patchem 1.67 -> 1.68 probowałem, program informował mnie o tym, że aktualizacji nie
da się wykonać, przerywał w połowie.

I tak, próbowałem reinstalować grę, bez zmian niestety.

Hmm a pobrałeś na pewno odpowiednią poprawkę ? Znaczy do odpowiedniej wersji gry, bo możliwe że pobierasz np. do wersji bez dodatków, albo jakoś tak. Jeśli pobierasz Flashgetem, GetRightem lub innym programem do przyspieszenia - spróbuj zassać bez jego pomocy (lub na odwrót jeśli ich nie używasz).

Ja do swojej aktualki ściągałem patche z gramu - były ok. Z jakiego wydania masz grę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2008 o 22:39, Fagno napisał:

Hmm a pobrałeś na pewno odpowiednią poprawkę ? Znaczy do odpowiedniej wersji gry, bo
możliwe że pobierasz np. do wersji bez dodatków, albo jakoś tak. Jeśli pobierasz Flashgetem,
GetRightem lub innym programem do przyspieszenia - spróbuj zassać bez jego pomocy (lub
na odwrót jeśli ich nie używasz).

Ja do swojej aktualki ściągałem patche z gramu - były ok. Z jakiego wydania masz grę
?


Na 99% pobieram odpowiedni. eXtra Klasyka neXt DVD - nie pisze mi nic o dodatkach, chociaż w menu są te tytułu po prawej stronie z dopiskiem "dostępne" - ale to raczej nie o to chodzi ? Jak na zdjęciu.

Tylko 1.68 critical rebuild pobiera mi z błędem, reszta plików poprawnie. Nie wiem, sprawdz u siebie jeżeli możesz, wysnułem jedynie taką teorię, że skoro nie działa, to może o to chodzi. Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek z problemem patchowania.

Dodaję zrzuty ekranów.

Edit: Plik oczywiście próbowałem ściągać róznymi programami, efekt ten sam. Jednak jak wyżej, nie wiem czy to problem. Problem w tym, że nie mogę spatchować 1.67 do 1.68

20080417224404

20080417224922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.04.2008 o 22:49, Omnikoron napisał:

Na 99% pobieram odpowiedni. eXtra Klasyka neXt DVD - nie pisze mi nic o dodatkach, chociaż
w menu są te tytułu po prawej stronie z dopiskiem "dostępne" - ale to raczej nie o to
chodzi ? Jak na zdjęciu.

Tylko 1.68 critical rebuild pobiera mi z błędem, reszta plików poprawnie. Nie wiem, sprawdz
u siebie jeżeli możesz, wysnułem jedynie taką teorię, że skoro nie działa, to może o
to chodzi. Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek z problemem patchowania.

Dodaję zrzuty ekranów.

Edit: Plik oczywiście próbowałem ściągać róznymi programami, efekt ten sam. Jednak jak
wyżej, nie wiem czy to problem. Problem w tym, że nie mogę spatchować 1.67 do 1.68

U siebie obecnie mam zainstalowaną wersję 1,68 z diamentowej edycji, pomyślmy... wyłącz antywirusy firewalle etc. i spróbuj ponownie, jeśli nie pomoże znów odinstaluj grę - jednak po wykonaniu tej czynności wykasuj wszelkie wpisy w rejestrze dotyczące nwn (choćby programem CCleaner http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1125&CCleaner+2.06.567). Wtedy w systemie nie pozostaje już chyba żaden ślad po grze, więc nie wiem co by jeszcze mogło przeszkadzać w patchowaniu.

Aa jeszcze sobie coś przypomniałem - z Extra Klasyką były jakieś tam problemy jesli chodzi o instalację dodatków, pamiętam że do instalacji była wymagana instalacja jakiegoś specjalnego patcha. Poszperaj na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>
Jeszcze tym (ftp://ftp2.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights/patch/nwn_pc_polish_from1678093_to1688 099.zip) patchem spróbuj. Nie mogłem już edytować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2008 o 13:52, Fagno napisał:

>
Jeszcze tym (ftp://ftp2.gram.pl/pub/pl/neverwinter_nights/patch/nwn_pc_polish_from1678093_to1688
099.zip) patchem spróbuj. Nie mogłem już edytować


Nie chce się ściągać ten plik coś.

Reinstaluję, clenera odpaliłem, posprzątałem, zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zadziałało :)

Wielkie dzięki za zainteresowanie i interwencję :] Nie wiem czy organizujecie jakieś spotkania, zloty czy coś, ale jak by co, stawiam nie jeden kufel piwa :]

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2008 o 14:18, Omnikoron napisał:

Zadziałało :)

Znaczy zadziałał sposób z czyszczeniem rejestru czy inny patch ? Tak z ciekawości pytam :) I cieszę się że pomogłem.

Wiesz NWN to dla mnie święta gra, więc zawsze staram się pomóc :D A co piwo to nie, bo cię oskarżą o rozpijanie nieletnich, co najwyżej mocny soczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2008 o 14:50, Fagno napisał:

> Zadziałało :)
Znaczy zadziałał sposób z czyszczeniem rejestru czy inny patch ? Tak z ciekawości pytam


Pomogło zdaje się wyczyszczenie rejestru. Wcześniej grę odinstalowywałem, i wyrzucałem cały katalog, ale po ponownej instalacji patch nie działał. Zakładam zatem, że to czyszczenie rejestru pomogło, bo jedynie tego nie próbowałem.

Ja sobie tą świętość chcę od nowa przypomnieć właśnie :) W takim razie duży soczek, a po osiemnastce mocne piwko ;) Bez odbioru. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No dobrze, jeszcze jeden, mały ale upierdliwy jednak problem - otóż gra, po ustawieniu zestawu tekstur w trybie zgodności powyżej 16MB, krzaczy mi tekstury na niektórych postaciach, pojawiają się paski na ich twarzach.

Potraktowałem to critical rebuild, nic nie zmieniło - czy to może być wina najnowszych sterowników ?

20080419004719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.04.2008 o 00:47, Omnikoron napisał:

No dobrze, jeszcze jeden, mały ale upierdliwy jednak problem - otóż gra, po ustawieniu
zestawu tekstur w trybie zgodności powyżej 16MB, krzaczy mi tekstury na niektórych postaciach,
pojawiają się paski na ich twarzach.

Potraktowałem to critical rebuild, nic nie zmieniło - czy to może być wina najnowszych
sterowników ?



Przeinstaluj grę jak należy czyli w.g : http://gry.wp.pl/iforum/viewtopic.php?t=29883
Załataj grę łatą krytyczna według instrukcji pod : http://gry.wp.pl/iforum/viewtopic.php?t=28854

Jak nie pomoże to rzeczywiście kwestja sterowników chodź najnowsze powinny działać jak należy (na wypadek poproszę o przypomnienie jaki masz sprzęt). Możesz spróbować poprostu przeinstalować ten sterownik który masz. A dostałeś jakiś firmowy z zakupem sprzętu? Może na tym pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować