Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Największe hity, w które... nigdy nie zagraliśmy

30 postów w tym temacie

Nie trawię RPG i turówek i nie mam konsoli, ostatnimi laty "obraziłem się" na Activision- Blizzard- to mój katalog gier w które nie zagrałem i powód zarazem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w praktycznie żadne konsolowe exy, Gearsy, God`y etc. Mimo iż kocham strategie nie tknąłem serii Total War, Starcrafta liznąłem przypadkiem, w WoW`a nie dałem rady się wciągnąć (głównie z powodów finansowych), po obejrzeniu gameplayu z Mafii II nie zdecydowałem się na zakup,. Nie gram też w indyki, jak dobre by nie były - nawet Shovel Knight był dla mnie nieznośnie... słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długa lista u mnie XD - niemal każdy exclusive konsolowy. Jak mnie ciągnie czasem pożyczę konsolę, ale nigdy nie grałem w wielkie serie typu Final Fantasy... nigdy mnie zresztą do niego nie ciągnęło, strasznie zniewieściały i naiwny wydaje mi się świat tego uniwersum.

Assassins Creed - nie grałem w żadną część poza jedynką i dwójką. Nie podoba mi się gameplay a tym bardziej poroniony pomysł z animusem który skutecznie zabił szczątki immersji jakie narodziły się we mnie. Po pierwszych sekwencjach z łażeniem w biurze gry wyleciały z dysku.

Planescape, Baldurs Gate - nie ciągnie mnie, ograłem trochę jak byłem mały ale wiek nie umożliwiał czerpania przyjemności z takich gier

Call of Duty od 4 wzwyż - jak chcę się postrzelać w multi to wybieram sobie bardziej stabilną "platformę" niż grę która wychodzi co roku :) w drugowojenne grałem bo jeszcze był fajny single

Wiedźmin 1 i 2 - wolę RPG z otwartym światem. Do tego w jedynce klimat mi nie podszedł.

Dragon Age 2 i Inquisition - świat tych gier wydaje mi się naiwny, nic mnie nie ciągnie ku ratowaniu wszystkiego i walce ze złem po raz xxx

STALKER Czyste Niebo, STALKER Cień Czarnobyla - nie trawię post apo ani post sowieckich lokacji. Po prostu wydają mi się brzydkie i odrzucają. Nie chcę grać w takie gry. Jedynka jak dla mnie słaba, nie pcham się w inne części.

Seria Metro - te same przyczyny co wyżej.

Seria Fallout - izometryczna turówka... nie dla mnie, dodać niechęć do post apo i brzydki świat. Nie tknę kijem :D

DayZ - grałem w Armę 2 i wiem jak ułomny jest silnik tej gry. Do tego wieczna beta. Dalej wypominam znajomym że to kupili XD żaden z nich już nie gra.

Dark Souls i Dark Souls 2 - brzydki świat, nuda

No to by było na tyle, jest sporo więcej ale wypisałem z nudy tylko te które przyszły mi na pamięć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem tego tematu. No to jedziemy.

1. Nie przypominam sobie, bym grał w jakiegokolwiek konsolowego exclusive''a.
2. Nigdy nie grałem w Half-Life 2 (choć posiadam Orange Box), w "jedynkę" natomiast pograłem z godzinkę-dwie. Nie, żeby mi się nie podobała, bo była świetna, ale jakoś tak...
3. Skoro już o Orange Box mowa, to nie grałem w żadnego Portala.
4. Nie grałem w Obliviona ani Skyrima.
5. Nie grałem w Starcrafta, choć posiadam wydanie pudełkowe.
6. Od okołu roku mam w swoich zbiorach GTA V, w które pograłem może z godzinkę na PlayStation 3. Niemniej jednak będzie to jeden z pierwszych tytułów, do których się dorwę po kupnie nowej stacjonarki.
7. Nigdy nie grałem w żadną część Counter Strike.
8. Nie grałem w żadną część Mass Effect. Ostatnio miałem okazję kupić całą trylogię w pięknym opakowaniu za grosze, ale sobie odpuściłem.
9. Nigdy nie grałem w żadną z części Baldur''s Gate (choć posiadam "dwójkę" i dodatek do niej).
10. Nie grałem w Planescape: Torment, choć posiadam ten tytuł.
11. Nigdy nie grałem w żadną część Dragon Age.
12. W Dead Space również nie grałem, mimo że posiadam całą trylogię.
13. Seria Silent Hill też mnie ominęła.
14. Tak jak seria Metal Gear Solid.
15. Legend of Zelda czy Castlevania są mi nieznane.
16. Posiadam dwa pierwsze Batmany w wersji GotY, ale jeszcze ich nie ogrywałem.
17. Medal of Honor - nie potrafię znaleźć dla siebie wytłumaczenia, ale również nie grałem w żaden tytuł z serii.
18. Serię Sacred mam na oku od dawna, pudełka z dwoma pierwszymi częściami leżą na półce, ale żadnego z tytułów nigdy nie zainstalowałem.
19. Seria S.T.A.L.K.E.R. - strasznie kusi, mam wszystkie części, ale sami wiecie...
20. Final Fantasy - nie grałem w żaden tytuł z serii.
21. Tomb Raidery też mnie nie kręcą.
22. Command & Conquer? Poza demkiem Tiberian Sun nie miałem styczności z tą serią.
23. Saint''s Rowy też mnie ominęły.
24. Nigdy nie zagrałem w żaden tytuł z uniwersum Warhammera.
25. Splinter Cell - mam wszystkie tytuły (a nawet wydanie kolekcjonerskie The World of Tom Clancy's Splinter Cell), grałem kilka godzin w pierwszą część.
26. Seria Civilization od Sida Meiera również mnie ominęła.
27. Posiadam całą serię Deus Ex, ale ogrywałem jedynie genialną pierwszą część.
28. Podobny przypadek, co powyżej. Z całej serii Total War ogrywałem jedynie genialne Rome: Total War, za to przez wiele godzin. Ta część porwała mnie tak mocno, że ciężko jest mi się przesiąść na inne realia :D
29. Nie rozumiem również fenomenu Minecrafta.
30. Nigdy nie grałem w żadną z części serii Battlefield, poza kilkugodzinną przygodą z Battlefield: Heroes.
31. Seria Prince of Persia - posiadam wszystkie tytuły licząc od rebootu serii z 2003 roku, lecz grałem jedynie w Warrior Within.
32. Posiadam również wszystkie BioShocki, grałem jednak tylko kilka godzin w pierwszą część, choć aktualnie jestem w trakcie nadrabiania zaległości.
33. Jedyny mój związek z serią F.E.A.R., którą również posiadam, to... multiplayer do pierwszej części.
34. Moja przygoda z serią Thief to jakieś pół godziny gry w pierwszą część, pół godziny w drugą i ze 3-4 godziny w trzecią.
35. Kilka godzin temu uzupełniłem swoją kolekcję o Fallout 3 w wersji GotY, tym samym posiadam wszystkie części serii Fallout, jakie ukazały się do tej pory. Moja jedyna styczność z serią ogranicza się do pogrania kilka godzin w pierwszą część oraz nieco więcej godzin w Fallout Tactics: Brotherhood of Steel.

Wow, dopiero przy okazji tworzenia tej listy zobaczyłem, jak wiele hitów całkowicie mnie ominęło, a pewnie pominąłem kilka tytułów. Z drugiej strony grałem przecież w tak wiele gier, a tu takie zaległości, a mówimy przecież o bardzo głośnych tytułach. Oczywiście wszystkie te zaległości mam zamiar nadrobić (choć do niektórych, na przykład tych z uniwersum Warhammera, będę musiał naprawdę mocno się przekonać), ale to uda mi się chyba dopiero na emeryturze.

Uff, aż mi lżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem sobie listę najlepiej ocenionych gier (Metacritic), żeby mieć z czego wybierać. Pominąłem tytuły na wyłączność dla sprzętu, którego nie posiadam/posiadałem. No to jedziemy:
1. Zelda - na konsolach Nintendo zawsze mnie do jRPGów ciągnęło, poza tym gry z serii zawsze pieruńsko drogie są (a najlepszy sposób na spróbowanie czegoś nowego, to kupić za grosze na wyprzedaży ;d).
2. Tony Hawk''s Pro Skater - jakoś do deskorolki nigdy mnie nie ciągnęło.
3. Metal Seria Metal Gear Solid - skradanki to zuo.
4. Gears of War - ominęła mnie "jedynka" wydana dawno temu na PC, może próbuję remastera.
5. Splinter Cell - kolejne skradajki, meh.
6. Halo - znów olałem blaszakowe wydania, może teraz bym spróbował.
7. Braid - nawet nie wiem co to. :o
8. Dark Souls - to chyba oczywiste. :3
9. Thief - następna skradanka do skreślenia.
10. Guild Wars - nigdy nie chciałem w to zagrać, obecnie mam takie same odczucia, pomimo darmowej wersji.
11. Hokeje, futbole amerykańskie i koszykówki - nie interesują mnie te sporty.

Wcale tego tak dużo nie ma (choć pewnie sporo serii pominąłem).
Odrębną kwestią pozostają tytuły w które grałem, ale wywaliłem z dysku po kilkudziesięciu minutach. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 21:28, Oscar_Oks napisał:

miły Panie od pierwszych dwóch akapitów... i Ty pracujesz w serwisie o grach?! Gram.pl,
kogo Wy do cholery zatrudniacie?

O nie, ktoś nie grał we wszystkie gry na świecie. Co za podludź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przed wyruszeniem w drogę nie zbierałem drużyny (Baldur''s Gate), ale latami zagrywałem się w dwa pierwsze Fallouty, za którymi stała ta sama ekipa."

Rozumiem, każdy ma inny gust i mógł nie grać, ale to nie usprawiedliwia błędów merytorycznych.

Baldur''s Gate zrobiło BioWare z Muzyką i Zeschukiem na czele. Interplay był tylko wydawcą, który co najwyżej naprowadził produkcję na właściwy tor za sprawą Feargusa Urquharta (licencja AD&D, nowy tytuł gry, który zastąpił Battleground Infinity). Fallout to z kolei Interplay z Timem Cainem i Chrisem Taylorem (Fallout 2 również z Chrisem Avellonem). No i oczywiście Brian Fargo, który Feargusa uczynił szefem oddziału odpowiedzialnego za cRPG - Black Isle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli chodzi o mnie, to pecetowy ze mnie beton :D Nie grałem w żadne konsolowe exclusive''y, nie grałem też w 99% gier wydanych przed 2000 rokiem, bo nie miałem jeszcze wtedy komputera :D
Z takich większych hitów, to na pewno ominąłem wszystkie gry Blizzarda - Starcrafty, Diablo, Warcrafty, WoWy - nigdy nie tanialy do akceptowanego przeze mnie poziomu :D Wstyd się przyznać, ale nie przeszedłem Baldur''s Gate (pierwszej części, dwójkę już tak) i Planescape: Torment (choć ze dwie godziny pogralem) :D
Będąc na czasie - nie znam w ogóle serii MGS, może niedługo wreszcie to zmienię :D
Ominąlem zdecydowaną większość rts-ów, przygodowek i strategii (znam właściwie tylko Hirołsy, serię Total War oraz gry od relica - Down of Wary i Company of Heroes, z przygodówek Siberię).
Nie gralem w Spellforce''a, Sacred oraz w żadne horrory (więć cały gatunek od razu odpada) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie trawię taśmówek w stylu CoDa, czy AC i w nie nigdy porządnie nie zagram. Tak to w większość gier ostatnio nie gram, z braku czasu i samozaparcia. Ogólnie temat ciekawy, chyba każdy ma swoje powody do takiego wybiórczego traktowania niektórych serii i firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej boli fakt że nie grałem w Final Fantasy (nigdy nie miałem okazji nawet spróbować), MGS (tylko MGR grałem), oraz chciałbym kiedyś zagrać w Zelde. Ale zadowolony jestem z jednego: GoldenEye 007 kolega miał nintendo64 oraz posiadał grę, nigdy nie zapomnę chodzenia i szukania się po całej mapie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Oscar_Oks - skandal, no nie? ;) Właśnie takim "wyznaniom" miał służyć ten tekst. Nie ma recenzenta, który dałby radę zagrać we wszystko. Możesz być jednak spokojny - na pewno na gram.pl nie zobaczysz recenzji nowego Baldura, o ile taki powstanie, która byłaby napisana przeze mnie. Za gry, których "nie czuję" po prostu się nie biorę. To samo tyczy się innych członków redakcji.

@Silvaren - "ci sami ludzie" to oczywiście pewne uproszczenie, które zastosowałem. Oba wspomniane tytuły wywodzą się z jednej stajni, a dodatkowo są przedstawicielami tego samego gatunku. Co by tego było - także pod względem gameplayu są do siebie bardzo zbliżone. W tekście też mogłem posłużyć się cudzysłowem, mea culpa.

@pawbuk - nie wiem czy twoje pytanie było ogólne, czy bezpośrednio do mnie jako autora tekstu, ale pozwolę sobie na nie odpowiedzieć. Jestem zagorzałym graczem konsolowym. Moje ulubione gatunki to action/adventure, TPSy,FPSy, skradanki, gry muzyczne, wyścigowe oraz wszelkiego rodzaju eksperymenty. Te ostatnie uwielbiam pochłaniać ostatnimi czasy na urządzeniach mobilnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 13:51, Michael-O napisał:

@pawbuk - nie wiem czy twoje pytanie było ogólne, czy bezpośrednio do mnie jako autora
tekstu, ale pozwolę sobie na nie odpowiedzieć. Jestem zagorzałym graczem konsolowym.
Moje ulubione gatunki to action/adventure, TPSy,FPSy, skradanki, gry muzyczne, wyścigowe
oraz wszelkiego rodzaju eksperymenty. Te ostatnie uwielbiam pochłaniać ostatnimi czasy
na urządzeniach mobilnych.


Moje pytanie było skierowane do Gumisiek2 - wymienił tyle gier, w które nie grał, że zacząłem się zastanawiać w co w ogóle gra ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 23:48, pawbuk napisał:

Tak z ciekawości - w jakie gry grasz? Albo przynajmniej w jakie gatunki? :D


Wbrew pozorom nie grywam wyłącznie w indyki i inne niszowe tytuły :D Na początku zamierzałem utworzyć listę podobną do poprzedniej, lecz tym razem zawierającą głośne tytuły, w które grałem, ale ostatecznie po prostu wypiszę tytuły, a zacznę od trzech ulubionych serii.

Seria Gothic, seria Diablo, seria HoM&M, a także seria Warcraft (wliczając w to World of Warcraft), seria Risen, seria Call of Duty (tylko do World at War włącznie, znużyły mnie kolejne celowniczki w innych realiach), seria Assassin''s Creed (tylko do Revelations włącznie, choć w tej części wytrzymałem ledwie kilka godzin - w przeciwieństwie do kolejnych gier z serii Call of Duty, tu robisz jedno i to samo nie przez 6, lecz 30 godzin), seria Grand Theft Auto (poza najnowszą częścią, ale nie lubię grać na konsoli, a w pecetową wersję jeszcze się nie zaopatrzyłem), seria Brothers in Arms, seria Call of Juarez (w samym multi pierwszej części spędziłem około 150 godzin - tak, mówię o Call of Juarez :P), seria FIFA, seria Far Cry (choć w "trójkę" i "czwórkę" śladowo, ale kiedyś to nadrobię), seria Mortal Kombat, seria Disciples, seria Hitman, seria Kane & Lynch, seria Need for Speed (jedynie do ProStreeta), seria Quake, seria Tony Hawk, z pojedynczych tytułów grałem sporo w Borderlands, Fable: The Lost Chapters, Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi, Crysisa, Dead Island, Devil May Cry 4, Football Manager 2012, Gears of War, Guitar Hero, League of Legends (zdecydowanie zbyt dużo), Painkillera, Resident Evil 4, Return to Castle Wolfenstein, Sid Meier''s Pirates!, Lineage II, Soldier of Fortune, The Walking Dead, Titan Quest, TrackMania Nations Forever czy stare części Wormsów w 2D ;-)

Jak widać, jest tego całkiem sporo :D Dokładniejsze informacje znajdziesz w poniższym linku, zaznaczam jednak, że części tytułów nie znajdziesz tu wcale, natomiast część ma zaniżony czas gry, nieraz nawet o kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin.

https://www.evolvehq.com/players/gumis2/library

BTW. Wydłużyłem nieco listę tytułów, w które nigdy nie grałem :P

@Kadaj - no niech Ci będzie... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować