Zaloguj się, aby obserwować  
lis_23

Mad Max - temat ogólny [m]

21 postów w tym temacie

Zakładam ten temat, gdyż nikt go jeszcze nie założył ;)
Gram od kilku dni, w sumie przegrałem 16 h i gra się fajnie. Jest sporo rzeczy do roboty, rozbudowa wozu, postaci, baz i umiejętności, wciąga, podobnie jak zbieranie złomu. Walka wręcz jest całkiem fajna ( a la Batman ), niestety, gra ma parę wad:

- Okropne sterowanie postacią Maxa, a szczególnie fatalny skok, słabe animacje poruszania się. Wygląda to tak, jakby skupili się tylko na prowadzeniu wozu, a sam bohater jest tylko na dokładkę. Choć z tym prowadzeniem wozu wcale tak różowo nie jest ...

- Czasami kamera i sterowanie podczas jazdy, szaleją. Kamera nie nadąża za skręcaniem, pad nie reaguje na zmianę kierunku, skręt, itp.

- Dla części graczy wadą będzie powtarzalność zadań, ale mi to nie przeszkadza ( fan serii AC ;) ).

- Dochodzimy do optymalizacji: niby jest ok, niby gra nie ma wygórowanych wymagań, a jednak się przycina: szczególnie podczas jazdy samochodem, gdzie występują przycięcia na ułamek sekundy, ale i dłuższe zwiechy, gdzie pojawia się pasek menu Windowsa. Specjalnie zmieniłem sterowniki na 355.82 ( dedykowane tej grze 0 ale niewiele to pomogło.

Ogólnie, jest dobrze i gra wciąga, przykuwając do monitora. Czekam na Wasze odczucia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2015 o 09:37, lis_23 napisał:

[ciach]
Ogólnie, jest dobrze i gra wciąga, przykuwając do monitora. Czekam na Wasze odczucia
;)


Planuję kupić niedługo Maxa, bo to moje klimaty. W Rage''a się zagrywałem, a Max to taki Rage na sterydach z tego co widzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2015 o 01:21, KannX napisał:


Planuję kupić niedługo Maxa, bo to moje klimaty. W Rage''a się zagrywałem, a Max to taki
Rage na sterydach z tego co widzę :)


Ragre jest trochę inną grą, a z Maxem łączą ją tylko samochody i świat po wojnie atomowej ;)
W Rage jest nacisk na strzelanie z pierwszej osoby ( które jest świetnie zrealizowane ) a w MM mamy nacisk na walkę wręcz. Nie pamiętam, czy w R były modyfikacje samochodu, ale tam chciało mi się brać udział w wyścigach, czego w Maxie robić mi się nie chce, bo i tak 80% czasu spędzam w wozie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2015 o 11:25, lis_23 napisał:

Nie pamiętam, czy w R były modyfikacje samochodu,
ale tam chciało mi się brać udział w wyścigach, czego w Maxie robić mi się nie chce,
bo i tak 80% czasu spędzam w wozie ;)


Był tuning. Opony, zawieszenie, swap silnika, dopalacz, pancerz, nawet taran można było zamontować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2015 o 11:33, KannX napisał:


Był tuning. Opony, zawieszenie, swap silnika, dopalacz, pancerz, nawet taran można było
zamontować :)


O, Widzisz ;) ja już nie pamiętam bo grałem w ten tytuł w 2011 roku, więc nadszedł czas aby grę sobie odświeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też gram od premiery i jest nieźle - czuć postapo Millera.
Jako fan Assassina też mi nie przeszkadza powtarzalność misji - taki ubisoftowy masochista ze mnie :]
Samochodem jeździ mi się bardzo klimatycznie po tych bezdrożach.
Chociaż tak jak pisze lis_23 animacje postaci Maxa (brak porządnego skoku, czy możliwość wspinania się w określonym przez twórców miejscu) troszkę drażnią podniebienie.

Polecam fanom trylogii jak i nowego filmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 11:48, ViPKiNG napisał:

Też gram od premiery i jest nieźle - czuć postapo Millera.
Jako fan Assassina też mi nie przeszkadza powtarzalność misji - taki ubisoftowy masochista
ze mnie :]


Heh, to tak samo jak ja ;)
Fajne jest to, że każdy obóz jest inny, bardziej kub mniej rozbudowany i czasami ciężko jest go " wyczyścić " do cna ( bandyci, złom, trofea, znajdźki, itp. ). Walka wręcz też potrafi być absorbująca i wymagająca, zwłaszcza gdy walczy się z większą hordą przeciwników. Szkoda tylko, ze gra na takim sprzęcie jak mój, przycina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ci mlze przycinac na takim sprzęcie? xd GTX 560Ti i gram na high-med w 1680x1050 i gra chodzi jak złoto. Ludzie ogólnie chwalą optymalizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 15:54, nurbi napisał:

Jak ci mlze przycinac na takim sprzęcie? xd GTX 560Ti i gram na high-med w 1680x1050
i gra chodzi jak złoto. Ludzie ogólnie chwalą optymalizacje


Przycina podczas jazdy samochodem na ułamki sekund. Czasem przytnie też podczas poruszania się Maxem, zaliczyłem już dwie kilkusekundowe zwiechy.
Zainstalowałem nowe stery od Invidii ale nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś pogooglować i poszukać rozwiązania, skoro gra chodzi świetnie na słabszych maszynach. Grając na takim sprzęcie jak ty oczekiwałbym rozgrywki bez nawet drobnych przycięć, szczególnie w Mad Maxie.
Z opisu wygląda na jakiś problem z ładowaniem terenu/tekstur, jak zawiechy przy poruszaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2015 o 16:19, nurbi napisał:

Z opisu wygląda na jakiś problem z ładowaniem terenu/tekstur, jak zawiechy przy poruszaniu.

To trochę dziwne, gdyż za wiele do ładowania tam nie ma ... teren jest pusty, tekstury nie są ostre jak brzytwa, a i szczegółowość nie zachwyca. Tylko niebo i warunki pogodowe są ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, problem z wydajnością może być spowodowany złymi ustawieniami w opcjach gry ...
Otóż, gra uruchamia mi się tak, że mam dolny pasek systemowy oraz gadgety na ekranie i dopiero po kliknięciu myszką to znika, więc gra, prawdopodobnie nie uruchamia się na pełnym ekranie. Wiele gier ma u mnie ten problem ( Wiedźmin 3, Śródziemie Cień Mordoru, itp. ). W Maxie te opcje są dosyć dziwne bo jest jakieś " wypełnienie " zamiast " pełny ekran ", itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 07:49, lis_23 napisał:

i dopiero po kliknięciu myszką to znika, więc gra, prawdopodobnie nie uruchamia się na
pełnym ekranie. Wiele gier ma u mnie ten problem ( Wiedźmin 3, Śródziemie Cień Mordoru,


Wiec moze sa winne ustawienia np. karty w systemie/kompie.
Mozesz sprobowac albo usunac geforce experience albo zrobic sobie test 3dmark albo szukac wiecej informacji na temat takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2015 o 22:31, kerkas napisał:

Chciałem się zapytać jak prezentuje się fabuła w komputerowym Mad Maxie ?.


Wiem, że nie mnie pytasz ale odpowiem - fabuła jest, bo jest i to w sumie wszystko co można o niej powiedzieć. Straciliśmy furę i chcemy ją odzyskać (prawie jak w jednym NFS hehe). Tak naprawdę ja nastawiłem się w tej grze na eksplorację, rozwałkę i mordobicie, więc fabuła nie przeszkadzała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2015 o 22:42, haderQ napisał:

Wiem, że nie mnie pytasz ale odpowiem - fabuła jest, bo jest i to w sumie wszystko co
można o niej powiedzieć. Straciliśmy furę i chcemy ją odzyskać (prawie jak w jednym NFS
hehe). Tak naprawdę ja nastawiłem się w tej grze na eksplorację, rozwałkę i mordobicie,
więc fabuła nie przeszkadzała :)


I to wszytko ? tylko odzyskać samochód ? żadnych npc-ów, zadań pobocznych, suspensu,
gwałtownych zwrotów akcji jak w filmie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o fabułę, powiedziałem o fabule.

Zadania poboczne - są, całkiem zróżnicowane jak na dość spory, otwarty świat.
NPC - Są, ale tacy sobie jak na moje oko, nie ma szału jeśli chodzi o nich poza Chumbucketem.
Zwroty akcji przemilczę, bo nie ma nawet o czym mówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2015 o 22:31, kerkas napisał:

Chciałem się zapytać jak prezentuje się fabuła w komputerowym Mad Maxie ?.

Jest tak, jak pisze haderQ.
Straciłeś furę i musisz mieć nową. Pomaga Ci w tym

Spoiler

mechanik ( taki " sługolas " ;) który wszystko dla Ciebie zrobi ), postać podobna do Orka z Cienia Mordoru, który to mechanik jest jedynym ciekawym NPC em.


Misje główne i poboczne są, ogólnie chodzi o znajdowanie kolejnych części i ulepszeń do wozu i czyścić poszczególne rejony z wrogów / konkurentów Twojego gospodarza ( na każdym terenie Masz do dyspozycji bazę a jej ... hmmm ... wódz? Władca? Zleca Ci misje ).
I to chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam tegoroczny film z serii na Blu-Ray i zastanawiam się:

- dlaczego w grze nie ma większych wozów?
- dlaczego nie ma w niej motocykli?

a może w. w. rzeczy będą na dalszym etapie gry? Choć ja już jestem dosyć daleko, nie eksplorowałem tylko tych najdalszych terenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować