Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA przejmie CD Projekt RED? Polacy zaprzeczają

31 postów w tym temacie

Nie sądzę, żeby Redzi pracowali tak ciężko na swoją indywidualną markę po to, żeby teraz dać się wciągnąć w jakiegoś molocha, którego wizja tworzenia gier znacznie różni się od ich wizji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie sądzę, żeby Redzi pracowali tak ciężko na swoją indywidualną markę po to, żeby teraz
> dać się wciągnąć w jakiegoś molocha, którego wizja tworzenia gier znacznie różni się
> od ich wizji :)
W takich sytuacjach to raczej zarząd / udziałowcy sprzedają firmę dla grubej kasy - nie chodzi tu o wizję tworzenia gier tylko dożywotnią emeryturę na tropikalnej wyspie :). A im ciężej pracowało się nad swoją marką tym grubsza kasiora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałoby to swoje plusy (większy budżet na produkcję), miałoby i minusy (polityka wydawnicza EA, choć ta wraz z nowym prezesem zmieniła się choć odrobinę na lepsze; kwestie DRM i supportu), niemniej nie chcę się teraz bawić w jakieś analizy.

Nie wiem ile w tych plotkach jest prawdy, ale jedno jest pewne - z Wiedźminem 3 wylądowali w pierwszej lidze deweloperów, skoro taki moloch jest zainteresowany kupnem.

Jak to się skończy, to się okaże* - wiadomo, że będą decydowali właściciele firmy, zarząd i udziałowcy, a nie rozżaleni "fani" i "gracze" na młodzieżowych forach ;-). Jak EA wyjmie z sakwy OKRĄGŁĄ SUMKĘ to wszelkie sentymenty mogą pójść na bok - dla mnie jest to absolutnie zrozumiałe, doskonale zresztą podsumowuje to post nr 2 :)Jakiekolwiek rozmowy i tak będą się toczyć za zamkniętymi drzwiami, postronni nie są mile widziani. Zobaczymy, ja generalnie wolałbym nie - obawiam, się że po przejęciu mogą stracić "pazur" ;/ No, ale ja nie mam tu nic do gadania ;-).

*swego czasu na Polygamii pojawił się tekst, że anulowano pracę nad grą The Witcher: Rise of The White Wolf na PS3/X360. CDP prawie natychmiast zaprzeczył, na Piotrze Gnypie (autorze tego newsa) nie zostawiono suchej nitki. Tydzień później CDP podał oficjalną informację o "wstrzymaniu produkcji" w/w gry ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarząd zazwyczaj zaprzecza do chwili podpisania umowy więc tak na 100% to nie wiadomo czy w tej plotce nie ma jakiegoś ziarnka prawdy. Do polityki zakupowej EA mam delikatnie mówiąc negatywne nastawienie więc takie plotki raczej mnie nie cieszą. Za dużo ich przejęć skończyło się likwidacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby planowali sprzedaż firmy, po wielkim sukcesie, byłby to najlepszy moment, na uzyskanie najlepszej ceny.
Sprzedadzą to sprzedadzą, nie sprzedadzą to nie i tak nie mamy na to żadnego wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że REDzi wiedzą jak kończą firmy wykupione przez EA. Żadna nie poszła w górę. Biorąc pod uwage jak zawsze opowiadają czasy lat 80 i 90 i jak pracowali na to co mają to chyba nie byli by tak głupi aby sprzedać to czemu poswięcili całe swoje życie. Tym bardziej raczej firma problemów finansowych nie ma po sukcesie Wiedzmina 3 który nadal rozchodzi się jak ciepłe bułeczki a to daje gwarancje tego iż Cyberpunk też będzie schodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kiedyś EA to było Electronic Arts... Już nic chyba z tego nie zostało... Niech lepiej pozostaną przy corocznych sportówkach bo oni tradycje mają raczej do niszczenia marek (C&C i BF im nie wybaczę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polityka gier wg. EA: najpierw zwolniliby polaków (Prezes EA: "Co oni wiedzą o grach, meh"), potem przenieśliby siedzibę do Vancouver, potem szantażowaliby Sapkowskiego by dał im pełne prawa do Wieśka, a na końcu wypuściliby gniot i podzieliliby na dupyliard DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDPR jest w swojej najlepszej formie, sprzedawanie czegokolwiek w tym momencie byłoby moim zdaniem marnym posunięciem. Fakt, teraz po sukcesie wiedźmina są w stanie wyciągnąć wysoką cenę, ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Cyberpunk sprzeda się jeszcze lepiej. A więc wtedy będą mogli wyciągnąć jeszcze więcej. Myślę, że jeśli to w ogóle prawda ze spotkaniem z przedstawicielami EA, to CDPR są świadomi własnej pozycji i wartości firmy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najmniej przyjazny graczom wydawca miałby pochłonąć najbardziej przyjaznego? Dziwny układ by to był, choć może zwiastowałby zmianę EA na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oby nie, bo zaraz będą pluli Wiedźminami co rok jak z kałacha...
Nie mogliby bo IP wiedzmina nie nalezy do nich :P

Gdyby wykupilo ich EA to juz zadnej gry bym od nich nie kupil .Dlaczego? Bo nie kupuje gier od EA :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 10:57, Sark9 napisał:

Wykupienie CD Projekt RED przez EA to najlepsze, co mogłoby się tej firmie przydarzyć.


Tak, bo to marzenie każdej szanującej się firmy ;)

PS: Teraz przyszedł czas zobaczenia czy CDP uderzy woda sodowa, i czy przejdzie na Ciemną stronę dając się omamić kasie czy też nie. Jeśli już mają się sprzedać i zniszczyć swój wizerunek i lata ciężkiej pracy, to ich sprawa, ale mam nadzieję że dodatki do W3 jeszcze wydadzą po swojemu bez EA wtykających tam swojego nochala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2015 o 10:43, Kafar napisał:

Mam nadzieje że REDzi wiedzą jak kończą firmy wykupione przez EA. Żadna nie poszła w
górę. Biorąc pod uwage jak zawsze opowiadają czasy lat 80 i 90 i jak pracowali na to
co mają to chyba nie byli by tak głupi aby sprzedać to czemu poswięcili całe swoje życie.
Tym bardziej raczej firma problemów finansowych nie ma po sukcesie Wiedzmina 3 który
nadal rozchodzi się jak ciepłe bułeczki a to daje gwarancje tego iż Cyberpunk też będzie
schodził.

Ale redzi nie mają nic do powiedzenia są spółką giełdową nie oni decydują, a dla akcjonariuszy i zarządu jest to obecnie okazja do bardzo dużego zysku która szybko się nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ale redzi nie mają nic do powiedzenia są spółką giełdową nie oni decydują, a dla akcjonariuszy
> i zarządu jest to obecnie okazja do bardzo dużego zysku która szybko się nie powtórzy.
To jeszcze zależy kto posiada pakiet kontrolny akcji. Przeważnie właściciele firm zostawiają sobie przynajmniej 50% akcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować