Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kobiece postacie szturmują gry!

20 postów w tym temacie

Jestem w 100% hetero i w teorii granie kobietą powinno mnie kusić. Jednak nie kusi, a nawet odrzuca :D nie wiem z czego to wynika ale mam awersję do gry pannami. Cenię sobie immersję a kobiece postaci chyba jednak trochę mi ją zabijają.
No i jeszcze jedna sprawa - większość kobiecych postaci jest kiepska albo zwyczajnie nierealna. Chuda dziewczyna max 60 kilo bijąca dziesiątki mięśniaków albo półnaga wojowniczka z +100 siły. Lara Croft z nowych Tomb Raiderów swoją wiarygodnością bije takie kreatury na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lara Croft z nowych Tomb Raiderów swoją wiarygodnością bije takie kreatury
> na głowę.

Nie no, realistyczna jak diabli:D
Zabija ledwo kilkuset mięśniaków z karabinami z łuku i przez kilkanaście godzin/kilka dni (nie pamiętam już wybaczcie) skacze po mrozie w podkoszulku, przy okazji wykonując akrobacje których nie powstydziliby się rosyjscy cyrkowcy i znosząc takie upadki, bicie, strzelanie itd. jakiego nikt na ziemi by nie przeżył. Chyba, że przez wiarygodność masz na myśli model postaci i włosy z tressfx.
Mi osobiście wszystko jedno czy gram kobietą czy facetem jeśli postać jest z góry narzucona, ale jeśli gra daje możliwość stworzenia postaci to zwykle tworzę kobietę, skoro mam patrzeć na swoją postać kilkadziesiąt godzin to wolę patrzeć na płeć przeciwną mimo, że to tylko piksele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mamy gdzieś Murzynkę? Wtedy można by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Gdyby do tego była homoseksualną żydówką, możemy już mówić o kumulacji. Do dzieła, BioWare!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio?To postaci męskie są realistyczne?Za dużo filmów z Van Damme''em,Steven Sigal''em(tak,niepoprawnie)Jeżeli mam wybór wybieram postać żeńską (osiłki już się znudziły) bo jest rzadziej spotykana.Postać żeńska jako główny bohater-super.Głupotą jedynie byłoby wciskać na siłę postać żeńską w typową rolę męską jak np. w Wiedźminie lub odwrotnie,ale tego nikt nie robi.Jest mnóstwo gier z postaciami męskimi więc zawsze coś sobie znajdziesz,a opcja wyboru będzie dobra dla wszystkich.Horizon Zero Dawn-niby w jaki sposób "ona" może być tu odpychająca,niepasująca?Miałam zawsze wrażenie, że gry kupują ludzie o lepszej,ciekawszej wyobraźni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam wybór, tak jak w wielu grach RPG lub erpegopodobnych to nigdy nie tworzę postaci kobiecej. Dla mnie liczy się by choć w niewielkim stopniu identyfikować się z kierowanym przeze mnie bohaterem, a na szczęście kobietą się nie czuje ;>
Jeśli jednak postać kobieca jest narzucona z góry i dobrze wpasowana w fabułę gry, to nie przeszkadza mi to, choć przyznam, że w niewiele takich gier grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić jakiś action-RPG z Ahri w roli głównej :) Gameplay a''la Gothic lub Wiedźmin z dużą ilością magii. Moja ulubiona postać ever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faceci w grach wzięli się z prostej przyczyny: w wiekuistości graczowi łatwiej się zżyć z postacią tej samej płci co on, a w większości grają (lub grali kiedyś) faceci (choć dziwne, obecnie ponad połowa znanych mi graczy to kobiety, ale może dlatego, ze znam raptem 6 graczy w ogóle)
@Calypso No nie wiem w co ty grasz, ale bohaterowie Asasynów, Adam Jensen, czy sam Fisher to nie "osiłki". Normalni, wysportowani faceci.
P.S. Wyobraźnia nie może być ani lepsza, ani ciekawsza.
> A mamy gdzieś Murzynkę? Wtedy można by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Gdyby do
> tego była homoseksualną żydówką, możemy już mówić o kumulacji. Do dzieła, BioWare!
W Mass Effect można stworzyć postać kobiecą będącą Murzynką i do tego poprowadzić wątek lesbijski. Nie widzę w tym nic złego. Wciepywanie tego na siłę jest kiepskie, ale skoro ja mogę grać facetem o cechach niemal mnie kopiujących (jednak w 100% tak dobrze jak ja to on nigdy nie będzie wyglądał z twarzy :) ), a przynajmniej takich, jakie sobie zamarzę i może sypiać z kim tam wybiorę, to czemu ktoś miałby nie móc grać homoseksualna Murzynką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Miałam
> zawsze wrażenie, że gry kupują ludzie o lepszej,ciekawszej wyobraźni....
Pomyliło ci się z książkami (i nie mam na myśli podręczników). :)

A co do artykułu o krzykliwym tytule "Kobiece postacie szturmują", to słabo, chociaż to nie jego wina, że sytuacja jest, jaka jest. A jest bida, panie (i panowie), choć pomalutku zmierza ku lepszemu. O szturmie natomiast nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z branży robienia ankiet przedstawili wyniki, że gry RPG, które pozwalają na wybór płci bohatera, nie stanowią ani większości, ani nawet połowy rynku gier.
Dodatkowo ci experci postanowili zbadać rynek usług, których odbiorcami są mężczyźni.
Domagam się parytetów broni palnej i samochodów na okładkach "Cosmopolitan" i "Pani".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy nadchodzący [ albo kolejny ] Deus Ex gdzie moglibyśmy pograć kobietą [ i mieć przez odmienną płeć znaczące możliwości zmiany rozwiązywania problemów stawianych graczowi tak jak to miało miejsce np: w Falloucie 3 ]. Ach ... pomarzyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2015 o 17:14, AstroDeer napisał:

Ludzie z branży robienia ankiet przedstawili wyniki, że gry RPG, które pozwalają na wybór
płci bohatera, nie stanowią ani większości, ani nawet połowy rynku gier.

I co to ma niby reprezentować? Ja jestem facetem i w zasadzie jak się zastanowię. To w zasadzie większość RPG jakiego grałem pozwalał grywać laską. I wcale nie uważam, że Wieśniak, czy Gotyk były jakoś lepsze z powodu przypisania płci postaci. W największym stopniu jest to neutralne. Nawet z wielką chęcią Jensena bym zmienił :P

Dnia 19.09.2015 o 17:14, AstroDeer napisał:

Dodatkowo ci experci postanowili zbadać rynek usług, których odbiorcami są mężczyźni.

Yhm, i żadna część kobiet niby? :P

Dnia 19.09.2015 o 17:14, AstroDeer napisał:

Domagam się parytetów broni palnej i samochodów na okładkach "Cosmopolitan" i "Pani".

Ja bym wolał aby pisma dla pań były pismami dla pań, a pisma o broni i samochodach, były pismami o broni palnej (+ wojskowości) i samochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobiety nie są głównymi odbiorcami gier. Kobiety głównie grają w klikadła, a nie akcje, przygody, mmo, rpg strategie, symulatory. Kobiety chcą, by produkt głównie dla mężczyzn był dla kobiet. Ja chcę, żeby produkt gównie dla kobiet był dla mężczyzn.
Tak trudno to było zrozumieć, @LaplaceNoMa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2015 o 20:38, AstroDeer napisał:

Kobiety nie są głównymi odbiorcami gier.

Zapomniałeś dodać... gier o cechach które mnie interesują :>

Dnia 21.09.2015 o 20:38, AstroDeer napisał:

Kobiety głównie grają w klikadła, a nie akcje, przygody, mmo, rpg strategie, symulatory.

Ja nie jestem kobietą i mnie, nie interesują akcje, przygody, ani symulatory. Już nawet strategie.
Ba, symulatory stosunkowo mało kogo obchodzą. Strategie w sumie tyż. O przygodówkach nie ma już co mówić :P
RPGi i kobiety? Czemu nie?

Dnia 21.09.2015 o 20:38, AstroDeer napisał:

Kobiety chcą, by produkt głównie dla mężczyzn był dla kobiet.

Bo kobiety nie poruszają się samochodami po miastach. WCALE, ale to WCALE.

Dnia 21.09.2015 o 20:38, AstroDeer napisał:

Ja chcę, żeby produkt gównie dla kobiet był dla mężczyzn.
Tak trudno to było zrozumieć, @LaplaceNoMa?

Chcesz czy tak brandzolisz hiperbolizując?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Zapomniałeś dodać... gier o cechach które mnie interesują :>
Nie zapomniałem. Kobiety nie są głównym obiorcą gier.
> > Ja nie jestem kobietą i mnie, nie interesują akcje, przygody, ani symulatory. Już nawet
> strategie.
> Ba, symulatory stosunkowo mało kogo obchodzą. Strategie w sumie tyż. O przygodówkach
> nie ma już co mówić :P
> RPGi i kobiety? Czemu nie?
No i co?
> > Bo kobiety nie poruszają się samochodami po miastach. WCALE, ale to WCALE.
Samochód nie jest produktem specyficznym dla płci. Podpaski są. Strzelanie do innych jest. Walka jest. Konflikty są.
Czyli jednak było trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2015 o 23:10, AstroDeer napisał:

Nie zapomniałem. Kobiety nie są głównym obiorcą gier.
> Samochód nie jest produktem specyficznym dla płci.

Troll 2/10. Mentalność korwinisty który stwierdza, że miejsce kobiety jest w kuchni.
Albo kobiety to nie prawdziwi gracze XD

Dnia 22.09.2015 o 23:10, AstroDeer napisał:

No i co?

No ja się pytam. No i jak się to ma mieć do tego co pindolisz?

Dnia 22.09.2015 o 23:10, AstroDeer napisał:

Samochód nie jest produktem specyficznym dla płci. Podpaski są. Strzelanie do innych
jest. Walka jest. Konflikty są.

A w grach to tylko się walczy w konfliktach i są specyficzne dla płci? :P

Dnia 22.09.2015 o 23:10, AstroDeer napisał:

Czyli jednak było trudno.

W twoim przypadku bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2015 o 20:38, AstroDeer napisał:

Kobiety nie są głównymi odbiorcami gier.


Nie możesz tego stwierdzić. Tak samo jak nie możesz stwierdzić, że głównym odbiorcą, dajmy na to, Wiedźmina 3 jest biały mężczyzna, w wieku 25 lat, katolik, z dużego miasta, wykształcony. To bzdura. Już jak pisałem licencjat m.in z teorii gier wideo musiałem opisać profil gracza. Już wtedy (a to był 2012) wszelkie badania wskazywały, że nie mozna jednoznacznie sklasyfikować profilu gracza. Stosunek grających kobiet i mężczyzn był niemal równy (w granicach błędu statystycznego). Myślę, że teraz jakbym odkopał jakieś badania ta różnica byłaby jeszcze mniejsza.

Dnia 21.09.2015 o 20:38, AstroDeer napisał:

Kobiety głównie grają w klikadła, a nie akcje, przygody, mmo, rpg strategie, symulatory.

Źródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.theguardian.com/technology/2014/sep/17/women-video-games-iab
57% wszystkich graczy to kobiety. Połowa tego gra w te porządne gry. 25% hardcore''owych graczy to kobiety. 1/3 najpopularniejszych gier to klikadła. Połowa próby też napiernicza na komórach.
http://www.iabuk.net/research/library/gaming-revolution
Większość graczy stanowi o popularności platformy i gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować