Zaloguj się, aby obserwować  
CzytamIGram

Czarna Samica Kruka, czyli książki, które przeczytaliście i chętnie widzielibyście je na swoich blaszakach/konsolach

14 postów w tym temacie

Witam,
jestem nowy na tym forum.
Nie widziałem tutaj takiego tematu, wobec tego postanowiłem takowy założyć a zarazem zaprosić Was do wymiany opinii: jakie książki widzielibyście przeniesione na ekrany swoich monitorów? Wiadomo, jaki sukces odniosły trzy części Wiedźmina :)
Moje pierwsze trzy typy:
- Wybrzeże Szkieletów (widziałbym jako FPS),
- Czarna Samica Kruka: Lot nad Krawędzią Świadomości (HORROR/PRZYGODA),
- Starship (STRATEGIA/TAKTYKA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ...

Władca Pierścieni - J.R.R.Tolkien - przydałoby się w końcu jakieś porządne RPG w tym uniwersum.

Trzej Muszkieterowie - A Dumas - może gra trochę w stylu AC?

Może coś z książek Karola Myaa? Może Winetou? Westernów w postaci gier nie ma zbyt wiele, a tu można by zrobić coś w stylu RDR z otwartym światem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cykl Inkwizytorski. Widziałbym to jako RPGa. Samodzielnie prowadzić śledztwa, gromadzić dowody, a potem wydawać wyroki. Gra która w końcu by wykorzystywała potencjał leżący w podejmowaniu decyzji przez gracza.
Ew. zagrałbym w dobrą grę akcji jako Conan. I przychodzi mi do głowy jeszcze przygodówka z Wędrowyczem roli głównej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Lśnienie" Stephena Kinga - horror w hotelu Panorama byłby czymś wprost cudownym. Żeby tak jeszcze można było wejść do każdego pokoju (lub przynajmniej do liczby pokoi liczonej w setkach) i żeby większość z nich zawierała jakąś straszną tajemnicę...

W sumie to chyba tyle, co najwyżej widziałbym jeszcze klon HoM&M/Disciples w tolkienowskim Śródziemiu lub hack''n''slash w tymże uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kłamca - jako solidne, fabularyzowane cRPG. Fabularnie mocno liniowe.
Cykl Wojna Pajęczej Królowej - j/w jako solidny cRPG.

Dopiszę tego jeszcze sporo - tylko już w domu i szerzej. Bo na smartfonie to gucio nie pisanie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Gra w klimatach noir+fantasy umiejscowiona w mieście Adrilankha z serii Vlad Taltos.
Oj nie sprzedało by się zapewne, ale chciałbym to zobaczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować