Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 3 - 70 proc. kopii sprzedało się na konsolach

50 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2015 o 17:14, Rick napisał:


>
> Skoro uważasz, że wersja PC jest lepsza, to jesteś w mniejszości, a dokładnie w
30%.
> 70% graczy na świecie uważa, że wersje konsolowe są lepsze.

Przykro mi, ale noty są nieubłagalne. W większości recenzji wersje konsolowe dostawały
0,5-1 punktu mniej. Ot, nie chodzi o samą grafikę, na konsolach gra się częściej sypała.
Nie wiem jak jest teraz po patchu 1.08, ale początkowo tak to wyglądało.


Co nadal nie zmienia faktu, że gracze głosują portfelami a nie recenzjami. A jak zagłosowali tak zagłosowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2015 o 17:02, kartofle napisał:

To, że wersja PC jest ładniejsza
nie oznacza, że jest lepsza. Lepsza dla kogoś może oznaczać tyle, że wygodniej mu usiąść
na kanapie z padem przed dużym telewizorem, niż gnieździć się na krzesełku zgarbionym
przed monitorkiem grając niewygodną klawiaturą i myszką, martwiąc się przy okazji o wymagania.

Przy PC można siedzieć też komfortowo na fotelu z wygodnym oparciem. Obserwuję wojnę "konsole vs PC" od lat, ale argument "przy PC ludzie się garbią na krzesłach" jest dosyć innowacyjny, muszę przyznać. I niewygodna klawiatura i myszka? Jaką masz klawiaturę, że jest niewygodna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2015 o 21:35, DonOskar napisał:

Co nadal nie zmienia faktu, że gracze głosują portfelami a nie recenzjami. A jak zagłosowali
tak zagłosowali.

Eeee, nie? Moglibyśmy powiedzieć, że gracze zagłosowali gdyby każdy kto kupił wiedźmina 3 miał w domu PC i konsolę. Wtedy możnaby powiedzieć, że "gracze zagłosowali". :P Jest powód, dla którego kupuję zwalony port nowego Batmana, a nie świetną wersję na konsolę - nie mam konsoli. :P Wyników sprzedaży doszukiwałbym się raczej w posiadanym sprzęcie - na zachodzie konsole wciąż są popularniejsze, a jeśli gracze mają dodatkowo PCta - w większości nie jest on tak dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Co nadal nie zmienia faktu, że gracze głosują portfelami a nie recenzjami. A jak
> zagłosowali
> > tak zagłosowali.
> Eeee, nie? Moglibyśmy powiedzieć, że gracze zagłosowali gdyby każdy kto kupił wiedźmina
> 3 miał w domu PC i konsolę. Wtedy możnaby powiedzieć, że "gracze zagłosowali". :P Jest
> powód, dla którego kupuję zwalony port nowego Batmana, a nie świetną wersję na konsolę
> - nie mam konsoli. :P Wyników sprzedaży doszukiwałbym się raczej w posiadanym sprzęcie
> - na zachodzie konsole wciąż są popularniejsze, a jeśli gracze mają dodatkowo PCta -
> w większości nie jest on tak dobry.


A dlaczego nie? Człowiek w momencie wyboru platformy do gier głosuje, która wersja kupionej w przyszłości gry wygra. Myślisz, że gdyby wygląd gry i te 0,5-1 pkt w recenzjach więcej miały znaczenie dla zachodniego gracza, to nie stać byłoby go wydać 200-300 dolarów na upgrade swojego PC? To w Polsce mamy ten problem, że w większości nie możemy mieć dwóch platform do gier.
W tej chwili mam wybór między wersją W3 na PC, a konsolę. Zawsze, gdy będę miał wybór, wybiorę wersję konsolową, bo przez wiele lat byłem graczem PC i mając porównanie stwierdzam, że granie na konsoli jest dla mnie wygodniejsze i dla 70% graczy na świecie także. Tak odczytuję te dane podane przez CDPR.
Bez urazy, ale po latach doświadczeń z grami PC stwierdzam, że klawiatura i myszka służą do Worda i Excella, a dokupowanie dodatkowych akcesoriów typu pady, kable HDMI, podłączanie PC pod telewizor uważam za zbędne i nie potrzebne, bo mam to już w standardzie w konsoli. Szanuję jednocześnie wybór każdego gracza, bo wszyscy lubimy się dobrze bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Skoro uważasz, że wersja PC jest lepsza, to jesteś w mniejszości, a dokładnie w 30%.
> 70% graczy na świecie uważa, że wersje konsolowe są lepsze. To, że wersja PC jest ładniejsza
> nie oznacza, że jest lepsza. Lepsza dla kogoś może oznaczać tyle, że wygodniej mu usiąść
> na kanapie z padem przed dużym telewizorem, niż gnieździć się na krzesełku zgarbionym
> przed monitorkiem grając niewygodną klawiaturą i myszką, martwiąc się przy okazji o wymagania.
>
> PC nie umiera i nie umrze, bo zawsze znajdą się hardkorowcy, dla których grafika będzie
> najważniejsza.

pier...cie Hipolicie. posiadam sprzęt sprzed trzech lat, gtx 570 na pokładzie i u mnie na moim pięknym 25`` monitorze Wiedźmin hula we w miarę wysokich detalach. widziałem dla porównania wersję PS4 u znajomego na jego wypaśnej plazmie i... no cóż... it looks like shit. graj sobie zatem rozwalony na kanapie z padem w ręce. ja wolę klawiaturę. mysz i mój, jakże wygodny fotel, nie zaś małe krzesełko. o wymagania się nie martwię, bo gra na moim sprzęcie w ogóle nie powinna ruszyć, tymczasem śmiga, że aż miło. jakby nie potrzeba zjechania z jakością grafiki celem dostosowania do wymagań konsol "nowej generacji", otrzymalibyśmy mistrzostwo. na szczęście są mody, o których posiadacze pudełek pod tv mogą pomarzyć. że tylko przykład Skyrima przytoczę. no... to dość hejtu na dziś. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim pececie też nie powinna ruszyć, a chodzi w nisko-średnio-wysokich w rozdzielczości 1360:768 z włączoną większością post-procesów i jest najładniejsza gra jaką uruchomiłem na swoim PC. Naprawdę pięknie to wszystko wygląda. Choć ja tam akurat jakoś niewielką uwagę do grafiki przykładam. Bez problemu mogę po sesji z W3 uruchomić pierwszego Gothica i nie zwrócić uwagi na przepaść graficzną. Owszem, widzę różnicę, ale nie przeszkadza mi to we "wczuwce", bo w jeśli o grafikę w grach chodzi to przede wszystkim zwracam uwagę na jej styl, klimat, lokacje. Technikalia są na drugim albo i trzecim miejscu. W końcu wyobraźnia sporo potrafi do gry dodać. Jestem pewien, że gdy za kilka lat uruchomię W3 na ultra to nie dostrzegę jakiejś ogromnej różnicy.
A co do platform to każdy gra na tym co ma albo na tym na czym lubi, a że w ludziach jest jakaś potrzeba usprawiedliwiania zakupu, chęci myślenia, że ma się to co najlepsze, więc powstają jakieś głupie platformowe wojenki. Mnie tam cieszy, że W3 świetnie się sprzedał i nie interesuje mnie jakie były proporcje sprzedaży gry na poszczególne platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2015 o 23:14, Rick napisał:


> Co nadal nie zmienia faktu, że gracze głosują portfelami a nie recenzjami. A jak
zagłosowali
> tak zagłosowali.
Eeee, nie? Moglibyśmy powiedzieć, że gracze zagłosowali gdyby każdy kto kupił wiedźmina
3 miał w domu PC i konsolę. Wtedy możnaby powiedzieć, że "gracze zagłosowali". :P Jest
powód, dla którego kupuję zwalony port nowego Batmana, a nie świetną wersję na konsolę
- nie mam konsoli. :P Wyników sprzedaży doszukiwałbym się raczej w posiadanym sprzęcie
- na zachodzie konsole wciąż są popularniejsze, a jeśli gracze mają dodatkowo PCta -
w większości nie jest on tak dobry.


Obawiam sie ze zapominasz o jednej drobnej sprawie - jesli ktos zdecydował sie na zakup konsoli zamiast gamingowego peceta to cóż... podjął taka decyzje. Gracze zagłosowali portfelem kupując konsole i powtórnie zagłosowali kupując wiedźmina na konsole. Przyczyn ku temu moze byc wiele ale nie da sie racjonalnie zakwestionować faktu, ze ludzie maja wolna wole i w dużej części przypadków zamiast wybrać peceta wybierają konsole. To wlasnie miałem na myśli pisząc głosowanie portfelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz pociskać te swoje farmazony wiedz, że ludzie tutaj znają się odrobinę na sprzęcie i nie potrzebują twojego pseudo-technicznego majaczenia. GTX 570 jest czasami minimalnie szybszy, czasami minimalnie wolniejszy od HD7850 (właściwie lecąc po testach częściej wolniejszy, nie licząc benchmarków), więc daruj sobie.

A co do Wiedźmina 3 na takiej karcie? Tak widzę właśnie na YT, te twoje "w miarę wysokie detale" to maksymalnie "medium" dla 30 niezbyt stabilnych klatek na sekundę. Nawet ps4 robi to lepiej, więc cokolwiek popycha cię do pisania takich pierdół o potrzebie zaniżania grafiki dla konsol w realnym świecie nie ma najmniejszego sensu. Gdyby nie to nie miałbyś szans na zobaczenie W3 w 1080p, o ile w ogóle gra by powstała (nagłówek newsa mówi na ten temat dostatecznie wiele);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2015 o 22:01, Madoc napisał:

Przy PC można siedzieć też komfortowo na fotelu z wygodnym oparciem. Obserwuję wojnę
"konsole vs PC" od lat, ale argument "przy PC ludzie się garbią na krzesłach" jest dosyć
innowacyjny, muszę przyznać. I niewygodna klawiatura i myszka? Jaką masz klawiaturę,
że jest niewygodna?


To ja mam odwrotnie, zazwyczaj przy konsoli się garbiłem, a przy PC siedzę w wygodnym fotelu. Dużo wygodniejszym od kanapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2015 o 11:18, DonOskar napisał:

Obawiam sie ze zapominasz o jednej drobnej sprawie - jesli ktos zdecydował sie na zakup
konsoli zamiast gamingowego peceta to cóż... podjął taka decyzje. Gracze zagłosowali
portfelem kupując konsole i powtórnie zagłosowali kupując wiedźmina na konsole.

...
A jak niby mieli "zagłosować" za drugim razem? "Hej, kupiłem konsolę, nie mam PCta, ale kupię wiedźmina na PC"?

Rynek konsolowy jest olbrzymi, czy mi się to podoba czy nie. Redzi nie bez powodu chcieli wydać trójkę również na konsole. Abstrahując od tego czy komuś jest wygodniej, czy nie, w takiej Ameryce jeśli kupuje się komputer, to kupuje się Maca. Do grania zaś używa się zazwyczaj konsoli. Posiadanie gamingowego peceta wciąż było w mniejszości. To się zmienia, ale na werdykt trzeba poczekać gdzies do marca - aż wyjdą badania z 2015 roku przeprowadzone na reprezentatywnej próbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gdyby nie to nie miałbyś

Dnia 27.09.2015 o 12:06, kodi24 napisał:

szans na zobaczenie W3 w 1080p


Poważnie? :D
Hmm, pierwsza część była w FHD, druga część też, a nawet więcej jak ktoś miał możliwości. Swoją drogą W2 był najlepiej wyglądającą grą w swoim czasie i był przygotowany z myślą o PC. Trzecia część też by powstała, może nie w takiej formie i na pewno nie z takim budżetem na marketing i promocje, ale co do tego nie ma wątpliwości.

Edit:
@Rick

Rynek PC nie jest znowu taki mały względem current-genów, co zresztą jest odzwierciedlone w statystykach przedstawianych przez takie firmy jak Ubisoft, EA, czy właśnie CDPR. Ok. 30% to całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że nie zrozumiałeś tego co napisałem. To nie zasługa konsol, że możesz odpalić grę w takiej rozdzielczości tylko RED-ów, że udostępnili ci taką możliwość na komponentach produkowanych już cztery lata temu. Gdyby nie konsole a high-endowe komputery stanowiły "minimum logistyczne" kolega >od w miarę wysokich ustawień< mógłby o nowym Wiedźminie jedynie pomarzyć. Z resztą -co pokazują statystyki- nie tylko on;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulegacie magii mało znaczących cyferek (tu X milionów egzemplarzy, tu Y mln), a mnie najbardziej zainteresował fragment, z którego wynika, że ~25% ogółu sprzedanych egzemplarzy ("cyfrówki") wypracowało 50% (!!!) przychodu. Wniosek z tego taki, że nie samą ilością rozprowadzonych kopii człowiek żyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2015 o 12:59, fenr1r napisał:

Rynek PC nie jest znowu taki mały względem current-genów(...). Ok.
30% to całkiem sporo.

Och, nie mówię nie. Jakby było mało na PC mielibyśmy tylko RTSy i FPSy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zanim zaczniesz pociskać te swoje farmazony wiedz, że ludzie tutaj znają się odrobinę
> na sprzęcie i nie potrzebują twojego pseudo-technicznego majaczenia. GTX 570 jest czasami
> minimalnie szybszy, czasami minimalnie wolniejszy od HD7850 (właściwie lecąc po testach
> częściej wolniejszy, nie licząc benchmarków), więc daruj sobie.
>
> A co do Wiedźmina 3 na takiej karcie? Tak widzę właśnie na YT, te twoje "w miarę wysokie
> detale" to maksymalnie "medium" dla 30 niezbyt stabilnych klatek na sekundę. Nawet ps4
> robi to lepiej, więc cokolwiek popycha cię do pisania takich pierdół o potrzebie zaniżania
> grafiki dla konsol w realnym świecie nie ma najmniejszego sensu. Gdyby nie to nie miałbyś
> szans na zobaczenie W3 w 1080p, o ile w ogóle gra by powstała (nagłówek newsa mówi na
> ten temat dostatecznie wiele);
>
proszę Cię bardzo "miszczu i znawco". autor filmu ma minimalnie lepszy ode mnie procesor i gorszą kartę graficzną. można? można i wcale nie tak mizernie. na PS4 wygląda gorzej. przy okazji polecam zaprezentowane ustawienia posiadaczom słabszych sprzętów. śmiga jak marzenie i nie zwalnia.

https://www.youtube.com/watch?t=1&v=981wOqr4euU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2015 o 16:06, Oscar_Oks napisał:

proszę Cię bardzo "miszczu i znawco". autor filmu ma minimalnie lepszy ode mnie procesor
i gorszą kartę graficzną. można? można i wcale nie tak mizernie. na PS4 wygląda gorzej.
przy okazji polecam zaprezentowane ustawienia posiadaczom słabszych sprzętów. śmiga jak
marzenie i nie zwalnia.

Przecież na tym wideo ewidentnie widać, że gra klatkuje i zbija do 15 klatek na sekundę.

Also, i7 2600k kosztował sam prawie tyle co PS4 w momencie premiery i niewiele mniej w późniejszych miesiącach, gdy wychodziły inne procki. Z czym do ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2015 o 12:55, Rick napisał:


> Obawiam sie ze zapominasz o jednej drobnej sprawie - jesli ktos zdecydował sie na
zakup
> konsoli zamiast gamingowego peceta to cóż... podjął taka decyzje. Gracze zagłosowali

> portfelem kupując konsole i powtórnie zagłosowali kupując wiedźmina na konsole.

...
A jak niby mieli "zagłosować" za drugim razem? "Hej, kupiłem konsolę, nie mam PCta, ale
kupię wiedźmina na PC"?


Znasz jakiegoś człowieka, który nie ma peceta? A już tym bardziej nie ma peceta ale ma konsole?
Ciekawe... Jak wrócisz z Afryki do Europy to zobaczysz że u nas sytuacja jest troche inna. :-)

Dnia 27.09.2015 o 12:55, Rick napisał:

Rynek konsolowy jest olbrzymi, czy mi się to podoba czy nie. Redzi nie bez powodu chcieli
wydać trójkę również na konsole. Abstrahując od tego czy komuś jest wygodniej, czy nie,
w takiej Ameryce jeśli kupuje się komputer, to kupuje się Maca. Do grania zaś używa się
zazwyczaj konsoli. Posiadanie gamingowego peceta wciąż było w mniejszości. To się zmienia,
ale na werdykt trzeba poczekać gdzies do marca - aż wyjdą badania z 2015 roku przeprowadzone
na reprezentatywnej próbie.


A tak całkiem na serio - jak ktoś się decyduje na zakup konsoli to tym wyborem głosuje na gry konsolowe w tym konsolowego wiedźmina. Ludzie nie potrzebowali tych Twoich recenzji z kilkoma oczkami niżej żeby iść do sklepu i kupić konsolę wraz z "tranzakcją wiązaną" że to właśnie na niej będą grali w Wiedźmina. Wyobraź sobie, że aż tak zmotywowani byli żeby głosować na konsole a nie peceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2015 o 17:01, DonOskar napisał:

Znasz jakiegoś człowieka, który nie ma peceta? A już tym bardziej nie ma peceta ale ma
konsole?
Ciekawe... Jak wrócisz z Afryki do Europy to zobaczysz że u nas sytuacja jest troche
inna. :-)


Wot? :ooo Ty tak na poważnie?

Dnia 27.09.2015 o 17:01, DonOskar napisał:

Wyobraź sobie, że aż tak zmotywowani byli
żeby głosować na konsole a nie peceta.

Ty, a ja mam wrażenie, że oni kupili konsolę zanim jeszcze wiedźmin był w planach. ;P Albo inaczej - wątpię czy kupowali konsolę tylko dla wiedźmina. Wolę jednak poczekać na badania i opierać się na źródłach. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Erm, serio? :D Na tym twoim video gra zapiernicza średnio w 15fps, momentami dostrzegam tu wartości jednocyfrowe. Co się tyczy GTX570.. Średnie detale (i ani kroku dalej), brak AO (obie konsole mają załączone SSAO), brak AA (MSAAx2 + temporal na konsolach), wyłączony motion blur (na konsolach ostatnio też, co poprawiło framerate), konsolowy AF i możesz atakować w miarę stabilne 30fps, miszczu.

Mało ficzerów przez konsole? Włącz sobie HBAO+ i Hairworks, oczywiście przy konkretnym wygładzaniu i voila, masz nextgen :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2015 o 17:02, kartofle napisał:

> szkoda bo wersja pc jest o wiele lepsza, oczywiście o ile posiada się odpowiednio
mocny
> sprzęt
> myślę że sprzedaż pudełkowa jest właśnie napędzana tym że duża część egzemplarzy
sprzedawana
> jest na konsolach gdzie wersje pudełkowe nadal mają się świetnie; drugim atutem
kupna
> w pudełku jest regionalizacja cen, dzięki której gry np. w polsce mogą być tańsze
niż
> na zachodzie


Skoro uważasz, że wersja PC jest lepsza, to jesteś w mniejszości, a dokładnie w 30%.
70% graczy na świecie uważa, że wersje konsolowe są lepsze. To, że wersja PC jest ładniejsza
nie oznacza, że jest lepsza. Lepsza dla kogoś może oznaczać tyle, że wygodniej mu usiąść
na kanapie z padem przed dużym telewizorem, niż gnieździć się na krzesełku zgarbionym
przed monitorkiem grając niewygodną klawiaturą i myszką, martwiąc się przy okazji o wymagania.

PC nie umiera i nie umrze, bo zawsze znajdą się hardkorowcy, dla których grafika będzie
najważniejsza.


Dla kogo niewygodna dla tego nie wygodna. Mi się przyjemnie grało na takim zestawie. Jeżeli siedzisz zgarbiony przed "monitorkiem" to współczuję ale uwierz, że wygodny fotel czy krzesło biurowe nie kosztuje dużo a zapewnia sporą wygodę. Więc argumenty masz strasznie słabe. Każdy grał na tym, na czym chciał. Ktoś nie miał dobrego kompa(tak, niektórzy mają laptopy) a miał konsole to logiczne ze kupił na konsoli. Pokaż mi te 70% bo liczba sprzedanych egzemplarzy nie odzwierciedla tego, że ludzie wybierali grę na platformę X bo nie chcieli kupować wersji PC. Sam gdybym miał konsole i kompa na ktorym Wiedźmin by nie miał szans, polowalbym na wersję XONE lub PS4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować