Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poradnik: jak ugryźć serię Metal Gear?

7 postów w tym temacie

Jeśli chodzi o MGS V, to tam ponoć pewne ważne rzeczy związane z fabułą (przynajmniej jakaś istotna dla fabuły misja, sceny etc.) zostały wycięte - ''One Of Metal Gear Solid V''s Most Important Story Scenes Was Cut'' - http://kotaku.com/one-of-metal-gear-solid-vs-most-important-story-scenes-1728467641

(Pierwsze akapity tekstu są bezpieczne, dalej jest ostrzeżenie o spoilerach, więc tam już nie czytałem, bo jeszcze nie grałem.)

To może (chociaż częściowo) tłumaczyć dlaczego część osób narzeka na historię opowiedzianą w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej chodzi nie tyle co o scenę wyciętą co...

Spoiler

praktycznie wycięty trzeci rozdział i wyglądający na niedokończony drugi

. A to już są poważne zarzuty, tym bardziej że w grze wszystko prezentuje się jako swego rodzaju
Spoiler

cliffhanger, który tylko sugeruje późniejsze wydarzenia z pierwszych Metal Gearów, a nie dokańcza wątków

.

Kiedyś ktoś powiedział, że MGS kończący się bez większych pytań i wątpliwości nie może nazywać się faktycznie MGSem. Coś w tym jest, choć jeśli chodzi o samą grę to jeśli jest ona ogłaszana jako "brakujący element zamykający historię" to dobrze by było to zakończyć. Dlatego też z jednej strony nie dziwię się ocenom pokroju 9-10 (bo też miałem takie uczucie, że to jest potencjalne GOTY), ale też nie jestem zdziwiony, że pojawiła się chociażby 7/10 (bo sam byłem mocno zawiedziony tym w którą stronę to wszystko poszło).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Big Boss wyruszył na prywatną przeciw Skull Face''owi"
Na prywatną co?
A pdsumowując: MGSV prawie nie ma fabuły, której nie zrozumiecie bez nadrobienia trzydziestu lat historii gry. Gameplay jest wporzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2015 o 16:52, AstroDeer napisał:

"Big Boss wyruszył na prywatną przeciw Skull Face''owi"
Na prywatną co?


Dzięki, poprawione, czasami nawet mimo kilkukrotnego sprawdzenia tekstu chochlik się przedrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować