Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

WildStar już w modelu free2play

18 postów w tym temacie

Jestem autentycznie wzruszony, że Square pomimo takiej presji otoczenia i wbrew trendom dalej pobiera opłaty za FFXIV. I jeszcze nieźle na tym wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jestem autentycznie wzruszony, że Square pomimo takiej presji otoczenia i wbrew trendom
> dalej pobiera opłaty za FFXIV. I jeszcze nieźle na tym wychodzi.
Blizzard i WoW to samo robi :D i radzą sobie wyśmienicie w dodatku są top MMO.

Co do WS wypróbuję to "cudeńko"... kiedyś... może ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie to absolutnie nie dziwi, w końcu pod wieloma względami ich gra nie ma na zachodzie konkurencji, żeby nie powiedzieć, że nie jest kierowana do większości graczy którzy swoje doświadczenie opierają głównie na przygodzie z WoWem.

Kolejne MMO na które warto mieć oko to Black Desert, które również - z tego co do tej pory wiadomo - będzie u nas zarówno darmowe jak i płatne; wygląda to o tyle ciekawie, że Ci którzy zdecydują się na opłatę będą grali we własnym gronie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Wildstar i tak wybija się ponad to co zna większość grających w WoWa czy SW:TOR, głównie przez świetny i ciekawie zaprojektowany system walki, ze skokami, unikami czy sprintem - tyle trzeba im oddać.

Przeciwnika nie wystarczy sTABować i dusić 1-9 do skutku, trzeba go trafić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Blizzard i WoW to samo robi :D i radzą sobie wyśmienicie w dodatku są top MMO.
>
> Co do WS wypróbuję to "cudeńko"... kiedyś... może ;p

WoW przede wszystkim trafił w najlepszym momencie, dopiero zaczynała się epoka mmo, a mieli bardzo silną bazę fanów plus ugruntowaną pozycję na rynku tak więc nawet ci co nie zagrywali się specjalnie w warcrafty poszli za ocenami i standardowym podejsciem "każda gra Blizza to hit". Sama gra też była bardzo dobra, ale czuć już zmęczenie materiału, mmo mają niestety to do siebie, że wymagają masy czasu i zaangażowania więc jak już zainwestowaliśmy w jedno to ciężko odejść i zacząć grać w inne. Teraz gatunek umiera śmiercią naturalną przypływ graczy jest mniejszy niż odpływ a wśród gier online rządzi F2P, więc rzucanie się z mmo z abonamentem w tej chwili to trochę misja samobójcza, nieważne jak dobre mmo by to nie było. Te mmo, które jeszcze trwają w tym systemie żyją głównie dzięki graczom, którzy siedzieli w danym tytule od dłuższego czasu i będą sobie umierać lub przechodzić na F2P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2015 o 18:15, Shinigami napisał:

Kolejne MMO na które warto mieć oko to Black Desert, które również - z tego co do tej
pory wiadomo - będzie u nas zarówno darmowe jak i płatne;

A to nie będzie kolejny rasowy koreański grindowiec? Z tego co pamiętam, to słyszałem że generalnie gra poza niesamowicie rozbudowanym kreatorem postaci i śliczną grafiką nie ma nic do zaproponowania pod katem gameplayu :P

Dnia 29.09.2015 o 18:15, Shinigami napisał:

ciekawie zaprojektowany system walki, ze skokami, unikami czy sprintem - tyle trzeba im oddać.
Przeciwnika nie wystarczy sTABować i dusić 1-9 do skutku, trzeba go trafić ;)

To samo robi GW2 i - pomijając jego wady - robi to imo lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2015 o 18:56, Afgncap napisał:

WoW przede wszystkim trafił w najlepszym momencie, dopiero zaczynała się epoka mmo, a
mieli bardzo silną bazę fanów plus ugruntowaną pozycję na rynku tak więc nawet ci co
nie zagrywali się specjalnie w warcrafty poszli za ocenami i standardowym podejsciem
"każda gra Blizza to hit".

W sumie tak patrząc że co dodatek wraca rzesza graczy to WoW''owi ani się śni by zejść ze sceny co w sumie nie dziwota, ta gra to klasa sama w sobie, nie wiem w tym świecie jest coś takiego co przyciąga jak diabli ludzi, coś czego inne MMO nie mają, grałem lub próbowałem grać w inne MMO i jednak tego czegoś brakowało. Ale faktycznie wow zaczynał w czasie kiedy MMO nie były aż tak popularne i miał dobry start przez co uformowąła się tak jak piszesz stała baza graczy która co dodatek wraca na jakieś pół roku a później jest spadek i tak w kółko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2015 o 18:59, Adjatha napisał:

To samo robi GW2 i - pomijając jego wady - robi to imo lepiej ;)

Tylko GW2 ma jeden olbrzymi wręcz problem - oczywiście w moim mniemaniu: absolutny brak end game''u - tutaj W* wypada znacznie lepiej. Osobiście gdyby nie fakt, że W* jest dość trudny przez co ciężko było znaleźć dobrą polską gildię po prostu w pewnym momencie odpuściłem - granie w gildii, w której składzie są głównie ludzie z RPA było dość ciekawym, ale na dłuższą metę męczącym doświadczeniem. Teraz pewnie wrócę zobaczyć co się zmieniło - jeszcze jeden C.R.E.D.D. ostał mi się na koncie, a na chwilę obecną odpuściłem WoW, bo ileż można męczyć ten sam rajd skoro zmiany na Mythic są kosmetyczne i głównym problemem jest to, że boss sadzi takie szlagi, że oko bieleje? :D Do WoW jeśli wrócę to dopiero przy kolejnym dodatku: niestety jak się już rajd jakiś ogra to dla mnie nie ma zabawy: PvP w żadnej grze mnie nie nawilża. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do BD, sprawdź sobie gameplay, z tego co wiem ma być otwarta beta, do tego gra będzie darmowa, więc nawet jeżeli coś pójdzie nie tak (a z tego co widziałem w becie, jeżeli o walkę i jej dynamikę chodzi jest świetnie) to przecież nic nie stracisz.

Dnia 29.09.2015 o 18:59, Adjatha napisał:

To samo robi GW2 i - pomijając jego wady - robi to imo lepiej ;)


Lepiej czy gorzej, kwestia dyskusyjna, dla wielu było istotne to, że gra niby do WoWa podobna, a jednak z paroma nowościami - GW2 to trochę inna para kaloszy. W każdym razie jak widzimy, wszystko przechodzi na totalne (dobra prawie) F2P.

@Pajonk87

Słusznie zrobiłeś, WoWa odpuściłem sobie przed patchem z lataniem, teraz gratuję zaparcia niektórym z internetowych znajomych którzy pewnie spędzą w grze prawie rok czekając na legion.

Dobrze, że wprowadzili Token, tak nawet bym gry nie odpalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2015 o 19:20, Shinigami napisał:

Co do BD, sprawdź sobie gameplay, z tego co wiem ma być otwarta beta /ciach/

Musi poczekać do wymiany peceta ^^" niestety pod katem wymagań sprzętowych W* to chyba ostatnie mmo które mi ruszyło i działa w miarę sprawnie ;)

Dnia 29.09.2015 o 19:20, Shinigami napisał:

GW2 to trochę inna para kaloszy.

Nie no, jasne, to tylko taka dodatkowa uwaga coby posta wydłużyć :P

@Pajonk87
Cóż, tak jak wspomniałem - pomijając wady. Taki "feeling" postaci imo się nie pojawił w żadnym innym mmo, a system walki jest naprawdę świetny - a to, że twórcy nie potrafią korzystać z tego, co stworzyli, a do tego nie bardzo mają pomysł na balans, to już inna bajka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WildStar, gra przez którą NCsoft zrezygnował z wydawania Blade & Soul na zachodzie*.
Teraz widać jak świetna to była decyzja. No ale cóż, mieli dwie gry i nie mogli ich wydać na raz.
Grałem tylko w becie, bo otrzymałem klucz i gra okazała się zwyczajnie nieciekawa.
Najbardziej w pamięć zapadły mi tragiczny interface oraz nieczytelna grafika. Ciekawe, czy coś
się od tamtego czasu zmieniło.

*jak wiadomo, zmienili niedawno zdanie, pewnie w związku z klęską WS. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> w czasie kiedy MMO nie były aż tak popularne i miał dobry start przez co uformowąła się
> tak jak piszesz stała baza graczy która co dodatek wraca na jakieś pół roku a później
> jest spadek i tak w kółko

No te pół roku to przy najciekawszych dodatkach, od końca WotLK każda fala powrotów jest krótsza, a dodatek kończy zwykle ze szczuplejszą bazą niż poprzedni, można stworzyć stałą bazę graczy, ale niestety Blizzowi brakuje pomysłów i uderza jedynie do starych wyjadaczy i raiderów kiedy w tym czasie reszta się nudzi (nawet raidujący się już nudzą bo content jest ubogi). To co zachwycało jeszcze kilka lat temu teraz jest przestarzałe i mało kto skusi się żeby wpychać się w tak stare community, spróbować znaleźć w nim swoje miejsce i jeszcze za to płacić, kiedy gameplay do najciekawszych nie należy, a i graficznie nie zachwyca. Ci co kochają uniwersum Warcrafta już grali, chociaż Blizzard się postarał żeby zgwałcić lore do nieprzytomności, brakuje tylko więcej Med''ana i krzyżyk na drogę.
Wildstar starał się wprowadzić coś ciekawego, ale to wciąż themepark mmo, stary odgrzewany kotlet z nowymi przyprawami w świecie, w którym dominacja mmo już się skończyła. Teraz mamy F2P a za kilka lat będziemy grali w jeszcze coś nowszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że WoW zawsze będzie trzymał się dobrze. Niezależnie od tego co nowego pojawi się na rynku, szczególnie, że już teraz jest sporo lepszych, ciekawszych wprowadzających nowe rozwiązania tytułów.
Tak oddanych klientów, ze świecą szukać, wystarczy spojrzeć na to, że miliony graczy są w stanie opłacać abonament miesiącami nie dostając w zamian nic nowego.

Blizzard będzie to eksploatował przez lata, zresztą już teraz widać zmianę w ich strategii. Podejrzewam, że z Legionem będzie podobnie jak z WoD.

< nakręcimy hype,
< snujemy opowieści o tym jaka nowa jakość nas czeka,
< olejemy zupełnie feedback grających w betę,
< wprowadzimy w najlepszym wypadku 50% tego o czym opowiadaliśmy,
< przeprosimy, po czym będziemy grać na zwłokę, przeciągając do premiery kolejnego dodatku.

Win. Przecież nie czarujmy się... wprowadziliśmy grywalnego DH. Czego więcej trzeba? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2015 o 21:34, Shinigami napisał:

Powiedziałbym, że WoW zawsze będzie trzymał się dobrze. Niezależnie od tego co nowego
pojawi się na rynku, szczególnie, że już teraz jest sporo lepszych, ciekawszych wprowadzających
nowe rozwiązania tytułów.
Tak oddanych klientów, ze świecą szukać, wystarczy spojrzeć na to, że miliony graczy
są w stanie opłacać abonament miesiącami nie dostając w zamian nic nowego.


Miejmy nadzieję że tak nie będzie i content będzie bogatszy, nie będzie farmienia apexis non stop i koniec. Liczę również że PVP poprawią mocno, jedyne co mnie hmm niepokoi to może za mocne słowo ale zastanawia to system lvlowania tych artefaktów w wowie, czyżby miało już nie być loota broni z mobków i bossów? Jeszcze mnie zastanawia czemu garnizon przekształcają w Hall of Fame bodajże. Słyszałem również że w questach z dawnego garnizonu mamy MY uczestniczyć a nie jakieś nasze przydupaski co jest fajnym pomysłem gdyż obecnie niektóre questy dla naszych minionów są bardzo ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2015 o 22:02, Illidian_Stormrage napisał:

Miejmy nadzieję że tak nie będzie i content będzie bogatszy,


< przy rocznym (dobra prawie) modelu wydawania dodatków, może się okazać, że niespecjalnie im na tym zależy.

Dnia 29.09.2015 o 22:02, Illidian_Stormrage napisał:

Liczę również że PVP poprawią mocno,


< jest plan, jednak z tego co można wywnioskować z oficjalnych wypowiedzi (a raczej bełkotu) Holinki, oni sami nie wiedzą jak to ma wyglądać.

Dnia 29.09.2015 o 22:02, Illidian_Stormrage napisał:

jedyne co mnie hmm niepokoi to może za mocne słowo ale zastanawia to system lvlowania tych artefaktów w wowie, czyżby miało już nie być loota broni z mobków i bossów?


< z tego co powiedzieli do tej pory można wywnioskować, że specjalne właściwości będziemy odblokowywać w trakcie trwania całego dodatku (co ma na celu utrzymanie aktywnych subskrybentów, nie tak jak w WoD przez pierwsze dwa miesiące - co zresztą świetnie oddają oficjalnie podane materiały),
< mam nadzieję, że umiejętności broni nie wpłyną na PvP, a już tym bardziej nie zmuszą kogoś kto zupełnie olewa PvE, do udziału w rajdach - bo będzie słabszy na arenach, choć kto wie co im do głowy wpadnie...
< tak, nie będzie dropu broni, cały dodatek skupia się na artefaktach.

Dnia 29.09.2015 o 22:02, Illidian_Stormrage napisał:

Jeszcze mnie zastanawia czemu garnizon przekształcają w Hall of Fame bodajże. Słyszałem również że w questach z dawnego garnizonu mamy MY uczestniczyć a nie jakieś nasze przydupaski co jest fajnym pomysłem gdyż obecnie niektóre questy dla naszych minionów są bardzo ciekawe.


Z tego co wiem stary garnizon, zostanie tam gdzie jego miejsce bez zmian. Zawsze możesz do niego wrócić.
Nowy dodatek z nowym ''garnizono-podobnym'' systemem wprowadzi to o czym mówisz, z tym, że będzie łączył się z Twoją współpracą z NPC, nie darmowym goldem który dostajesz po prostu klikając.

Mimo wszystko od dłuższego czasu nie śledzę nowych informacji na temat tej gry, więc pewnie trochę się pozmieniało. Do tematu wrócę jak zaczną sypać konkretami z bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To uwolnienie to jakaś totalna katastrofa.Nie da się zalogować,a jeśli już jakimś cudem się uda to po chwili wywala.Pewnie nie przypuszczali że ktoś będzie chciał w nią grać,więc olali sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2015 o 22:15, Shinigami napisał:

Z tego co wiem stary garnizon, zostanie tam gdzie jego miejsce bez zmian. Zawsze możesz
do niego wrócić.
Nowy dodatek z nowym ''garnizono-podobnym'' systemem wprowadzi to o czym mówisz, z tym,
że będzie łączył się z Twoją współpracą z NPC, nie darmowym goldem który dostajesz po
prostu klikając.

Mimo wszystko od dłuższego czasu nie śledzę nowych informacji na temat tej gry, więc
pewnie trochę się pozmieniało. Do tematu wrócę jak zaczną sypać konkretami z bety.

Jak wprowadzą to wszystko to być możliwy będzie powrót do lat świetności wowa, tak samo liczę że te artefakty nie będa zmuszały ludzi do rajdowania tylko będzie można bronie rozwijać pod PVP np robiąc BG/areny i PVE robiąc dungi i rajdy. Trzymam za nich kciuki i czekam na możliwość pre orderów ;p.


Calwert Tak jest chyba z każdą grą która przechodzi na F2P, identycznie było z TERA, Aionem i chyba RIFT też miał takie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować