Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sicario - recenzja filmu

3 posty w tym temacie

Byłem na premierze Sicario i muszę napisać, że dawno nie widziałem tak dobrego filmu
pod względem budowania napięcia, klimatu i aktorstwa.Tutaj na prawdę widać całą otoczkę stresu i poświecenia bohaterów w walce z narkotykową mafia. W sumie na dobrze zbudowanym tle narko-wojny;) Śledzimy 2 główne watki dwoje bohaterów i jak by film w pewnym momencie dzielił się na pół sprawnie prowadząc do też jak by dwóch finałów filmu. Do tego nie do końca hollywoodzkie zakończenie pozostawiło u mnie lekki niedosyt, ale taki dobry niedosyt z pytaniami typu -co dalej i co by było gdyby?-
Dłuższe ujęcia i pierwsze sceny filmu z porządnym walnięciem by potem długo budować napięcie, klimat, zarys bohaterów i w szczególności właśnie powagę sytuacji w której się znajdują. Dokładnie jak u Hitchcocka właśnie i to robi "robotę" jak dla mnie, a niektóre scenki to majstersztyk w wykonaniu reżysera i aktorów np. gdy Benicio budzi się po koszmarze w samolocie to aż sam prawie że wyskoczyłem z fotela w kinie;)
Może parę krótkich scen mógłbym zrobić inaczej, nie mniej jednak uważam że Sicario to będzie prawdziwy klasyk filmowy i za 10 czy 20 lat będzie się go oglądało jeszcze lepiej, niż nawet teraz. I moim zdaniem to zapewne jeden z ważniejszych filmów tej dekady. Polecam z czystym sumieniem a bawiąc się w szkolne oceny to 5+/6
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować