Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sześć gier, które powinny otrzymać kontynuacje

36 postów w tym temacie

Anachronox to pierwsza gra, która przychodzi mi na myśl. Tak bardzo chciałbym poznać finał tej historii. Mam nadzieję, że kiedyś ewentualnie powstanie, zwłaszcza, że jakiś czas temu była mowa o wskrzeszeniu tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się co do Remember Me. Najlepiej jakby markę wykupiło Ubi i zrobiło z tego grę z otwartym światem - oczywiście, bazując na pomysłach z jedynki + własne pomysły.

Kolejnym tytułem zasługującym na kontynuacje jest The Order 1886.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warzone 2100
Z dziką rozkoszą pograłbym w ewentualną kontynuację zmagań z odrodzonym Nexusem z praktycznie nie zmienioną mechaniką gry i contentem, ale z całym dobrodziejstwem współczesnej technologii.

Z opisanych w artykule gier pograłbym zaledwie w kontynuację świetnego XIII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysfunctional Systems : <
Poza tym The World Ends With You, baśniowy Prince of Persia z 2008, a z wymienionych w artykule tylko Remember Me.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Original War - nie ma i nigdy nie było RTSa bardziej oryginalnego i rozbudowanego niż ta mała produkcja czeskiego Altar Interactive.
Giants: Citizen Kabuto - prawdopodobnie najzabawniejsza gra akcji w historii Wszechświata.
Arcanum - magiczny steampunkowy cRPG od Troiki, której większość ekipy siedzi teraz w Obsidian.
Alpha Protocol - jeden z najlepszych pomysłów co do gry cRPG (i jedno z najgorszych technicznie wykonań) - szpiegowski cRPG z podróżowaniem po całym świecie i mnóstwem intryg.
Borderlands - jeszcze więcej, jeszcze śmieszniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej XIII, gra z interesującą fabułą i masą ciekawych rozwiązań (rzucanie w przeciwników szkłem, polecam).

Ja bym dorzucił Alpha Protocol, niesłusznie zapomnianą grę, rewelacyjnych Freedom Fighters, czy ścigałkę Split/Second.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 20:11, Lycz napisał:

Borderlands - jeszcze więcej, jeszcze śmieszniej!

Uhm... Borderlands ma sequel, a nawet dwa.

Dla mnie osobiście Enslaved: Odyssey to the West i Beyond Good & Evil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak najbardziej XIII, gra z interesującą fabułą i masą ciekawych rozwiązań (rzucanie
> w przeciwników szkłem, polecam).
>
> Ja bym dorzucił Alpha Protocol, niesłusznie zapomnianą grę, rewelacyjnych Freedom Fighters,
> czy ścigałkę Split/Second.

Yep, nie moge odzalowac skasowania Split Second 2... Taki potencjal!

Poza tym na sequel Blacka czekam jak na drugie przyjscie Chrystusa. Przydalaby sie tez legitna kontynuacja Duke Nukem 3D... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 20:15, mati285 napisał:

> Borderlands - jeszcze więcej, jeszcze śmieszniej!
Uhm... Borderlands ma sequel, a nawet dwa.

Dla mnie osobiście Enslaved: Odyssey to the West i Beyond Good & Evil.


Pisząc "Borderlands" miałem rzecz jasna kolejne części serii, czyli "trójkę" i inne potencjalne sequele, prequele i pre-sequele. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu widział nowego Gothic''a. Byle klimatem przypominał pierwszą część i Noc Kruka. Coś takiego kupiłbym w ciemno. Trzecia część też była jako taka, ale to już nie to samo. Gdyby fabularnie dało się jakoś powrócić do koloni karnej to byłoby coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vampire the Masquerade: Bloodlines - i wszystkie inne kontynuacje już by mnie nie obchodziły

no, może jeszcze Nexus: The Jupiter Incident, też bym nie pogardził następną taką grą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2015 o 18:46, lis_23 napisał:

Zgodzę się co do Remember Me. Najlepiej jakby markę wykupiło Ubi i zrobiło z tego
grę z otwartym światem - oczywiście, bazując na pomysłach z jedynki + własne pomysły.


Wypluj te słowa. Niech ubi trzyma swoje zachłanne łapska z dala od tego tytułu. Jak chcesz mieć wypuszczany co roku miałki sequel, robiony na zasadzie kopiuj/wklej tylko z innymi lokacjami to proszę bardzo.
Zdecydowanie lepiej by było, gdyby Dontnod otrzymało fundusze od inwestorów i sami stworzyliby drugą część RM.

Dnia 30.09.2015 o 18:46, lis_23 napisał:

Kolejnym tytułem zasługującym na kontynuacje jest The Order 1886.


No to chyba po ostrej zmianie podejścia do robienia gier przez Ready at Dawn. Bo nie wiem czy jest sens wypuszczanie takich filmów ze znikomą cząstką gry. Uniwersum fajne i dające dużo możliwości, strona techniczna też spoko, ale aspekt gameplay''owy do bani.
A tak gwoli ścisłości, Ready at Dawn planuje sequel TO1886. I ponoć mają się skupić na tym co olali przy części pierwszej. Zobaczymy.
http://www.youthhealthmag.com/articles/19503/20150716/the-order-1886-sequel.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Anachronox to pierwsza gra, która przychodzi mi na myśl. Tak bardzo chciałbym poznać
> finał tej historii. Mam nadzieję, że kiedyś ewentualnie powstanie, zwłaszcza, że jakiś
> czas temu była mowa o wskrzeszeniu tej marki.

"Anachronox" to absolutnie rewelacyjna gra, która przez brak odpowiedniej promocji została niesłusznie zapomniana. Ja również chciałby poznać dalszy ciąg opowieści. Mam jednak wątpliwości czy zobaczymy kontynuację historii zapoczątkowanej w grze. Wydaje mi się, że bardziej prawdopodobny jest restart serii. No chyba że najpierw porządnie odświeżą tytuł i ewentualnie dopiero później zrobią kontynuację (jeżeli oczywiście sprzeda się wersja odnowiona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2015 o 07:51, Phobos_s napisał:



Wypluj te słowa. Niech ubi trzyma swoje zachłanne łapska z dala od tego tytułu. Jak chcesz
mieć wypuszczany co roku miałki sequel, robiony na zasadzie kopiuj/wklej tylko z innymi
lokacjami to proszę bardzo.


Wiesz, mi się akurat te " tasiemce " od Ubi podobają - vide AC, więc nie mam nic przeciwko ;)
Napisałem wyraźnie, ze gra nie powinna zatracić tego, co posiadała pierwsza część.

Dnia 01.10.2015 o 07:51, Phobos_s napisał:

Zdecydowanie lepiej by było, gdyby Dontnod otrzymało fundusze od inwestorów i sami stworzyliby
drugą część RM.


Tak też może być ;)

Dnia 01.10.2015 o 07:51, Phobos_s napisał:




No to chyba po ostrej zmianie podejścia do robienia gier przez Ready at Dawn. Bo nie
wiem czy jest sens wypuszczanie takich filmów ze znikomą cząstką gry. Uniwersum fajne
i dające dużo możliwości, strona techniczna też spoko, ale aspekt gameplay''owy do bani.
A tak gwoli ścisłości, Ready at Dawn planuje sequel TO1886. I ponoć mają się skupić na
tym co olali przy części pierwszej. Zobaczymy.
http://www.youthhealthmag.com/articles/19503/20150716/the-order-1886-sequel.htm


Nie muszą nawet jakoś szczególnie zmieniać podejścia, wystarczy więcej swobody i terenów do eksploracji ( ach, chciało się iść na miasto ;) ). Przez x miesięcy czytałem o tym, jaka ta gra jest zła i słaba, dopóki sam nie zagrałem i nie wyrobiłem sobie własnego zdania. Gra jest zbyt liniowa, ale gameplayu jest całkiem sporo, a i bywa on trudny ( jedna z wymian ognia sprawiła mi na prawdę spore trudności na padzie ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować