Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Stasis - recenzja

4 posty w tym temacie

Fajnie, że redaktorzy w końcu sobie o Stasis przypomnieli.
Kibicowałem tej grze od dawna, zanim w ogóle projekt wystartował na Kickstarterze, po obejrzeniu jakiejś starej zajawki na YT.
Po dołożeniu swojej cegiełki na KS czekałem na ten tytuł i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem. Gra jest naprawdę klimatyczna i przyjemnie się w nią gra.
Z recenzją w sumie zgadzam się w 100%. Faktycznie nie da rady się bać. Kilka jumpscare''ów nawet nie podnosi za bardzo ciśnienia, ale samo niepewność co się dzieje i niepokój faktycznie towarzyszą podczas grania.
Co do niskiej wartości życia naszego protagonisty, to należy dodać, że gra posiada achievementy za dokonane samobójstwa. To tym bardziej powoduje, że życie Johna nie ma większej wartości dla gracza.

@ Sławek Serafin
Nie mogę zgodzić się jedynie ze zdaniem "Rzecz dzieje się w bliżej nieokreślonej przyszłości". W jednym ze znalezionych PDA John wyraźnie mówi, który jest rok i nawet dziwi się, że przecież układał się z rodziną do hibernacji 3 lata wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2015 o 12:50, Phobos_s napisał:

Nie mogę zgodzić się jedynie ze zdaniem "Rzecz dzieje się w bliżej nieokreślonej przyszłości".
W jednym ze znalezionych PDA John wyraźnie mówi, który jest rok i nawet dziwi się, że
przecież układał się z rodziną do hibernacji 3 lata wcześniej.


Szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na ten rok, ale "bliżej nieokreślona" oznacza bardziej fakt, że w zasadzie nic o niej nie wiemy, że cały świat poza Groomlake jest dla nas tajemnicą. Ot, jakaś tam przyszłość ze statkami kosmicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2015 o 18:15, KeyserSoze napisał:

Szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na ten rok, ale "bliżej nieokreślona" oznacza bardziej
fakt, że w zasadzie nic o niej nie wiemy, że cały świat poza Groomlake jest dla nas tajemnicą.
Ot, jakaś tam przyszłość ze statkami kosmicznymi.


To także nie jest prawdą :)
Pod koniec gry, gdy przechodzi się przez sale dla odwiedzających, można sporo się dowiedzieć o historii Cayne Corporation a także o wydarzeniach historycznych, jak na przykład wojna eugeniczna zakończona w 2049 roku.

Edit: Wojna ta ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia fabuły gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować