Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opinia: Lubię kupować remastery

17 postów w tym temacie

"Dlatego też właśnie skupiam swoją uwagę na remasterach. Nabywając takie wydanie wiem, że twórcy zakończyli już prace nad produkcją i nie otrzyma ona żadnych DLC oraz aktualizacji. Wiem, że to, co aktualnie zakupiłem, to kompletne, definitywne, ostateczne i najbogatsze wydanie. "

Skąd pewność, że nie zrobią kiedyś remastera remasteru (jakkolwiek to brzmi) dodając coś przy okazji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2015 o 15:51, eLp_Ne napisał:

"Dlatego też właśnie skupiam swoją uwagę na remasterach. Nabywając takie wydanie wiem,
że twórcy zakończyli już prace nad produkcją i nie otrzyma ona żadnych DLC oraz aktualizacji.
Wiem, że to, co aktualnie zakupiłem, to kompletne, definitywne, ostateczne i najbogatsze
wydanie. "

Skąd pewność, że nie zrobią kiedyś remastera remasteru (jakkolwiek to brzmi) dodając
coś przy okazji?


Teoretycznie już zrobili wystarczy spojrzeć na wersję GTA V ze starej generacji i obecnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2015 o 16:16, TigerXP napisał:

A czy przypadkiem nie zapowiedziano jakiegos dodatku do zremasterowanej wersji Age of
Mythology?

Nie tylko. Dodatki otrzymają także odświeżone wersje Age of Empires II czy Baldur''s Gate. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że kolejna generacje będzie wstecznie kompatybilna, tylko, że trudno będzie zrezygnować Sony czy MS z tak ogromnego dodatkowego źródła zarobku, szczególnie w świetle świetnej sprzedaży kotletów, które zdaje się są jednymi z najchętniej kupowanych gier na PS4 - żeby nie wspomnieć o tym, że należą do czołówki najlepiej ocenianych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, w pięknych czasach, jak próbowali nam sprzedawać jeszcze raz to samo, co poprzednio, to jednak coś do tego dodawali, coś zmieniali i nazywali to sequel :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2015 o 20:03, KeyserSoze napisał:

Kiedyś, w pięknych czasach, jak próbowali nam sprzedawać jeszcze raz to samo, co poprzednio,
to jednak coś do tego dodawali, coś zmieniali i nazywali to sequel :D

Porty na nowsze platformy to praktyka tak stara jak sama branża. Wystarczy spojrzeć chociażby na porty starych Final Fantasy z konsol Nintendo na pierwsze Playstation. Myślałem, że redaktor powinien jednak trochę się na branży znać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co nazywamy remasterem bo ostatnio to słowo stało się bardzo popularne. Czy jak po kilku latach wyszło GTA V na PC to już remaster, czy może jedynie port albo reedycja? Czy większość tytułów na GoGu jest remasterami czy to po prostu staruszki dostosowane do dzisiejszych systemów? Dla mnie ważne jest też co kto oferuje i za jaką cenę (oczywista oczywistość:P), bo niestety, ale mamy podejście GoGowe, w moim przekonaniu uczciwe względem klienta i mamy podejście, które się pojawia na steamie i u większych wydawców. Chodzi mi o wydawanie starych gier, reklamowanie ich, po czym się okazuje, że nie działają, bo to najzwyczajniej w świecie czysta kopia ostatniej wersji gry jaka wyszła przed laty bez wsparcia dla dzisiejszych systemów.
Zresztą niektóre wersje remastered lub innego rodzaju hd edition budzą niesmak, kiedy się porówna ilość włożonej pracy do tego ile sobie liczą, szczególnie kiedy niektóre rzeczy już dawno zostały poprawione modami.
Druga sprawa, że mamy przypadki takie jak np. Homeworld Remastered Collection, który kompletnie nie oddaje tego co można było robić w oryginale. Tak na pierwszy rzut oka wygląda świetnie, wszystko odświeżone, działa (co prawda u mnie był gamebreaking bug, ale powiedzmy, że działa). Jednak co z tego, skoro najbardziej doceniane przez graczy rzeczy, czyli taktyczna walka, zachowanie formacji, zachowanie statków w walce, totalnie kuleją. Czasem warto się zastanowić, bo możemy wdepnąć w coś co nie jest klasykiem, który chcemy posiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA V to doskonały przykład, gracze grali, kupili, zmieni platformę (chcą zobaczyć grę w lepszej jakości) kupili drugi raz, i to w milionach egzemplarzy. Mowa tu głównie o konsolach.

Stawiam na to, że gdyby zrobili port na PS5 / X2 mogliby liczyć na kolejne mln sprzedanych egzemplarzy. Niedługo nikomu nie będzie się opłacało robić nowych gier, jak można wydawać co roku praktycznie to samo (CoD, FIFA, PES, inne gry sportowe, BF (co dwa, góra trzy - ze ściśle zaplanowanym pakietem dodatków, map rozciągniętym do czasu premiery kolejnej odsłony, czy nawet AC który powstaje podobnie) to będą dopiero jaja.

Bo co tu nie ukrywać, dla większości gry ograniczają się właśnie do CoDa, czy inne gry sportowej - reszta to zaledwie ciekawostka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem remasterom przeciwny tak z zasady. Uważam, że to świetny patent, ale niekiedy nie mają one sensu. Najlepszy przykład: God of war 3 na ps4. Remastery poprzednich części miały bardzo dużo sensu, bo sprawiały, że każdą część serii można było ograć na jednej platformie. Miód i malina! A GoW na ps4? Dla kogo to? Bo chyba nie dla nowych graczy? Ta gra jest bezpośrednią kontynuacją dwójki, nowy gracz po odpaleniu tej gry powie "wtf, co to za goście, o co się biją? Co jest grane?". Albo Kingdom hearts. Pierwsze 2 remastery to strzał w dziesiątkę. Wkrótce premiera trójki i posiadacze ps3 mogą se przypomnieć/ograć niemal całą serię. Ale jest jedno ale: zapowiedziany trzeci remaster. Port gier z 3DSa. Czemu jest tylko na ps4? Że niby co, ps3 nie jest dla nich dość dobre? Nie udźwignie ich? A może ja nie będę chciał dopłacać dodatkowej stówy tylko za to, że gra będzie na nowszą platformę (tak jak Final fantasy: Type-0)? Nie mogli zrobić jak z Final fantasy X, że jak ktoś chce to może wybrać se wypasione wydanie na ps3 albo super wypasione na ps4? Mam to na ps3 i nie widzę powodu, dla którego miałbym w to grać na mocniejszej konsoli. Na ps3 gra chodzi bardzo dobrze.

No i nie zapominajmy o takich remasterach, które chodzą gorzej niż oryginały (patrz: Prototype). To to już jest splunięcie graczom w twarz. Albo robimy remaster dobrze, albo lepiej wcale.

A tak poza tym jestem wielkim zwolennikiem idei remasterów, ale muszą być robione z sensem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2015 o 21:58, Henrar napisał:

Porty na nowsze platformy to praktyka tak stara jak sama branża. Wystarczy spojrzeć chociażby
na porty starych Final Fantasy z konsol Nintendo na pierwsze Playstation. Myślałem, że
redaktor powinien jednak trochę się na branży znać...


To były porty. Remastery to coś innego. Redaktor się zna, spokojna głowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 13:11, KeyserSoze napisał:

To były porty. Remastery to coś innego. Redaktor się zna, spokojna głowa :)


Porty z podbitą rozdzielczością, czasami lekkim zbalansowaniem rozgrywki, wydane na nowszą platformę.

Chwila, czy ja właśnie nie podałem definicji remastera? Czymże wszakże jest remaster jak nie portem gry na nowszą platformę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować