Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opinia: Potrzebny jest rozum i godność gracza, żeby pokochać Destiny

12 postów w tym temacie

76/100 to słabe oceny? Jak film dostaje 7/10 to znaczy, że jest o 2 punkty lepszy od przeciętniaka, a co za tym idzie dobry. 75 to już dobry+, a dla was to słaba ocena? Wszyscy płaczą o spaczonym ocenianiu gier, a sami przykładacie do tego rękę takimi tekstami. Jak gra, taka sama jak setki innych, kolejna strzelanka robiona dla mas ma być rewelacyjna? Taka gra powinna dostać 5 jako kolejny przeciętniak a skoro dostała 7 to znaczy, że się czymś jednak wyróżnia. Takie gry nie mają szans dostać 8 czy 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie dla przeciętnego kowalskiego ocena 100/100 ogólnie nie czytelna jest niczym mityczne światło każdy traktuje jako co innego? to może bóg? kolej? kot? kosmita ?pies? .
p.s:FPS MMO? bolę zwyczajne FPS nie zmuszają do farmienia LVL albo szukania tej samej pukawki z inny statystykami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem każda strzelanka, w której się dużo strzela, skupia się na "pierwotnych założeniach", a tym samym powinna być cudowna. Destiny to przeciętniak do szpiku kości, na którego wywalono miliony w błoto. Ilość hype''u i marketingowego szumu wokół tej gry zapowiadały cudo, a tymczasem dostaliśmy pospolite coś, w co grając mamy biegać i strzelać, tyle że ładnie opakowane. Dlatego też oceny typu 70/100 są i tak naciągane i mocno wygórowane. Tekst rzeczywiście słaby, bo w żadnym miejscu nie zawiera choćby średnio trafnego argumentu, dla którego warto byłoby się skłonić ku Destiny. Ba, wręcz potwierdza to, że takie gry robiono dziesiątki lat temu, tyle że grafika nie ta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, autorze - znajomość z Diablo 3 zacząłem od konsolowego UEE, ale to nie znaczy, że gra nie zaczęła jako wydmuszka z zerowym balansem.

Z Destiny jest tak samo.

EDIT: Tytuł artykułu jest obrażający, polecam go zawczasu zmienić, zanim pojawi się ktoś, komu naprawdę to zaboli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 20:20, J-Kow napisał:

Idąc tym tropem każda strzelanka, w której się dużo strzela, skupia się na "pierwotnych założeniach", a tym samym powinna być cudowna.


Nie, nie, nie. Nie twierdzę, że Destiny jest cudowne z tego powodu, żę się skupia na pierwotnych założeniach. Twierdzę, że z tego powodu, że atrakcyjność tego tytułu wynika z faktu, że elementy "growe" wysuwają się na pierwszy plan, to może się nie podobać wielu współczesnym graczom, którzy są przyzwyczajeni do innego rodzaju rozrywki przed konsolami. Mają inne "podniebienie", są mało "hardkorowi", "pecetowi" czy "prawdziwi", jak zwał tak zwał.

Dnia 03.10.2015 o 20:20, J-Kow napisał:

EDIT: Tytuł artykułu jest obrażający, polecam go zawczasu zmienić, zanim pojawi się ktoś,
komu naprawdę to zaboli.


Przecież jest wytłumaczone za gwiazdką o co chodzi. Mam wrażenie, że mnie trollujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2015 o 17:08, deamon-pl napisał:

p.s:FPS MMO? bolę zwyczajne FPS nie zmuszają do farmienia LVL albo szukania tej samej
pukawki z inny statystykami .


Tak tylko na marginesie, aktualnie prawie wszystkie sieciowe FPSy mają farmienie LVL i całe masy takich samych pukawek z nieco innymi statami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, podobne założenia jak w Borderlands (przez wielu określane jako Diablo FPS) co może się podobać, szczególnie w co-opie bo samemu się raczej w tytuły tego typu nie gra. Współpraca, wymiana i zabijanie hord - takie gry zawsze będą miały wzięcie.

Sieciowe FPSy nastawione nie tyle na kooperację co rywalizację, muszą rządzić się innymi prawami - zresztą nie bez powodu te najlepsze (np CS:GO) poza kosmetycznymi dodatkami, nie wprowadzają nic więcej - z założenia każdy zaczyna z tym samym, liczą się tylko umiejętności. Inny typ gry.

Są też ''nowożytne'' FPSy w których elementy cRPG to norma:

< poziomy, które wpływają na dostęp do różnego sprzętu,
< perki które również dostajemy z awansem,
< często lepsze ''wersje'' wyposażenia - które można przecież w niektórych tytułach odblokować za opłatą,

Dla każdego coś miłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2015 o 20:38, kostrowski napisał:

Przecież jest wytłumaczone za gwiazdką o co chodzi. Mam wrażenie, że mnie trollujesz
:)


Jeszcze tylko jedno pytanie, bo z pamięcią to ogólnie problemów nie mam - ta gwiazdka była od początku istnienia artykułu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze tylko jedno pytanie, bo z pamięcią to ogólnie problemów nie mam - ta gwiazdka
> była od początku istnienia artykułu?

Uczciwie przyznam, że dopisałem ją po ~20 minutach od opublikowania, ale jeszcze przed tym jak Ty napisałeś swój komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować