Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft nowym właścicielem Havok Physics

10 postów w tym temacie

> Ciekawe czy zamierzają coś z tym zrobić, czy po prostu będzie ich i tyle. W sumie przydałyby
> się jakieś usprawnienia.

To będzie prawdopodobnie wyglądało tak jak przy przejęciu PhysX przez NVIDIE. Firma zacznie mocno rozwijać silnik implementując go w różne systemy. Czyli prawdopodobnie wszystko idzie w dobrym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo skończy się tak jak z większością produktów MS. Tzn rynek pójdzie do przodu a oni zostaną w tyle. Wystarczy popatrzeć na ich przeglądarkę. Produkt który używał cały świat. Nawet teraz, w 2015 są w tyle za konkurencją.

Generalnie większość pomysłów MS to niewypały więc raczej nie oczekuje nic dobrego z tego przejęcia. Oni nie mają bladego pojęcia jak działa rynek i jeszcze poruszają się na bazie swojego początkowego monopolu.

Bo co ostatnio udało się MS?
- Zaprojektowali dobry język (C#) ale nikt go nie używa bo go ograniczyli do jednej niepopularnej platformy serwerowej.
- Mieli niemal 100% rynku przeglądarek (monopolistycznymi zagraniami ale jednak) a teraz wszyscy z nich rezygnują a używanie IE to obciach
- Lata próbują wgryźć się w rynek mobile i nadal zbierają ochłapy. Ich soft jest zwyczajnie słaby.
- Mieli dominację na rynku konsol i oddali ją całą Sony głupimi zagraniami.
- Olali rynek Indie i teraz nadganiają Steam i Sony.
- Robili alternatywy dla Youtube, Githuba, SourceForge, Facebooka i wielu innych serwisów - nikt o żadnym nie słyszał.
- Kupili Skype który teraz non stop nawala. Bo zachciało im się przenieść komunikacje z p2p do ich własnych serwerów żeby NSA miało co czytać (służby non stop skarżyły się na Skype że jest zbyt skuteczny).

Biorąc to pod uwagę naprawdę myślicie że jeżeli MS przejmuje coś to wychodzi z tego coś dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Albo skończy się tak jak z większością produktów MS. Tzn rynek pójdzie do przodu a oni
> zostaną w tyle. Wystarczy popatrzeć na ich przeglądarkę. Produkt który używał cały świat.
> Nawet teraz, w 2015 są w tyle za konkurencją.
>
> Generalnie większość pomysłów MS to niewypały więc raczej nie oczekuje nic dobrego z
> tego przejęcia. Oni nie mają bladego pojęcia jak działa rynek i jeszcze poruszają się
> na bazie swojego początkowego monopolu.
>
> Bo co ostatnio udało się MS?
> - Zaprojektowali dobry język (C#) ale nikt go nie używa bo go ograniczyli do jednej niepopularnej
> platformy serwerowej.
> - Mieli niemal 100% rynku przeglądarek (monopolistycznymi zagraniami ale jednak) a teraz
> wszyscy z nich rezygnują a używanie IE to obciach
> - Lata próbują wgryźć się w rynek mobile i nadal zbierają ochłapy. Ich soft jest zwyczajnie
> słaby.
> - Mieli dominację na rynku konsol i oddali ją całą Sony głupimi zagraniami.
> - Olali rynek Indie i teraz nadganiają Steam i Sony.
> - Robili alternatywy dla Youtube, Githuba, SourceForge, Facebooka i wielu innych serwisów
> - nikt o żadnym nie słyszał.
> - Kupili Skype który teraz non stop nawala. Bo zachciało im się przenieść komunikacje
> z p2p do ich własnych serwerów żeby NSA miało co czytać (służby non stop skarżyły się
> na Skype że jest zbyt skuteczny).
>
> Biorąc to pod uwagę naprawdę myślicie że jeżeli MS przejmuje coś to wychodzi z tego coś
> dobrego?

No nie wiem Ie uzywalem bo miałem dość chroma a teraz Edga używam i działa jak trzeba. One drive działa jak trzeba mam ich lumie 930 to zawsze jestem fotografem imprez bo inne telefony się umywaja. Jak i sam telefon bezpieczny bo robię nim przelewy i mega szybki. Chyba najlepszy tele na rynku do tysiąca zł. XO mniej problematyczny niż ps4. Mam też tablet na androidzie z3 Compact i dlatego wiem ze nie ma sensu posiadanie telefonu z andkiem w mpim przypadku. Ogółem nie prawda jest ze nic im nie wychodzi :P więc będzie czysta korzyść dla gier na PC i XO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft to jest mądry trzeba przyznać. Kupują co trzeba i interes się kręci :) A czy są na rynku jakieś inne silniki fizyczne podobne do Havoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Microsoft to jest mądry trzeba przyznać. Kupują co trzeba i interes się kręci :) A czy
> są na rynku jakieś inne silniki fizyczne podobne do Havoka?
Powiedziałbym że PhysX nVidii, ale mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja obstawiam, że chodzi głównie o trzepanie kasy z licencji. W końcu która gra nie jest

Dnia 03.10.2015 o 22:12, kodi24 napisał:

upstrzona logiem Havoka? ;)



Też tak sądzę, w końcu nie ucina się kurze złotych jaj, czy jakoś tak ;-). "Strachy na lachy" (bo pojawiają się takie głosy), że ograniczą ten silnik do własnych produktów, wkładam między bajki - od 2007 r. do teraz właścicielem silnika był INTEL i też nic się złego nie stało :). Kasa, kasa, kasa, a ta z licencji będzie płynąć szerokim strumieniem. IMO, dobra inwestycja, to jest chyba najpopularniejszy obecnie silnik fizyki (sam osobiście najbardziej cenię Euphorię, ale stety/niestety w niewielu grach jest) i chyba najmniej sprzętożerny (w odróżnieniu od np. PhysX Nvidii), a przy tym oferujący całkiem sporo.

Także "bez strachu", choć oczyma wyobraźni widzę pewien mały trolling, jeśli lekko "uzupełnią" logo ;-) Wyobraźmy sobie - gracz na PS 4 odpala Uncharted 4:

Sony Computer Entertainment

i dalej logo Naughty Dog...

... a tuż po nim logo Microsoft Havok...

... huehuehue :D Najzagorzalszym fanbojom japońskiej korporacji ciśnienie mogłoby skoczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować