Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sporo posiadaczy Xboksa 360 przesiądzie się na Xboksa One dzięki wstecznej kompatybilności

21 postów w tym temacie

Jeżeli o mnie chodzi to nie zamierzam mimo tej wstecznej kompatybilności przerzucić się na x1. I uważam, że sprzedaż konsoli x1 będzie większa, ale bez fajerwerków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrym przykładem jest Mass Efect który działał na X0 poniżej 20 klatek. Jeżeli gra działała ok na X360 to będzie działac dobrze na X0 jak ssała na X360 tak będzie ssać na X0 nie tego nie zmieni taki emulator. Nie wiem po co się w to bawić a Ci co napiszą, że lepiej niz SONY bo SONY wydaje remastery zamiast wsteczną kompatybilność to u SONY jest to niemożliwe przez Cella i jego architekturę i sposób pisania na to gier.
Dla mnie wsyeczna kompatybilnosc to poroniony pomysł lepiej wydawać remastery jak np Gears of War na X0 które naprawdę dużo zmieniło w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jeśli chodzi o mnie to nie mam zastrzeżeń, tym bardziej, że klika dni temu kupiłem XboxaOne i jeśli mam być szczery konsola jest dla mnie wypas, a posiadam też PS4, więc fanbojem nie jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to dzięki wstecznej kompatybilności pozbędę się X360 i zostanę tylko z XOne, i myślę, że wiele osób też tak zrobi, tak więc jak ktoś planuje kupić trzystasześćdziesiątkę to niech niedługo poluje na okazję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli o mnie chodzi, to dzięki wstecznej kompatybilności pozbędę się X360 i zostanę
> tylko z XOne, i myślę, że wiele osób też tak zrobi, tak więc jak ktoś planuje kupić trzystasześćdziesiątkę
> to niech niedługo poluje na okazję ;)
I tak za każdym razem będziesz robił jak wyjdzie nowa konsola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Jeżeli o mnie chodzi, to dzięki wstecznej kompatybilności pozbędę się X360 i zostanę
>
> > tylko z XOne, i myślę, że wiele osób też tak zrobi, tak więc jak ktoś planuje kupić
> trzystasześćdziesiątkę
> > to niech niedługo poluje na okazję ;)
> I tak za każdym razem będziesz robił jak wyjdzie nowa konsola?

Konsola wychodzi raz na 5-7 lat, no rzeczywiście ciężka długoterminowa zagwozdka. Pewnie za te 5-7 lat usiądzie i przypomni sobie Twój komentarz i powie: "Przegrałem życie Karanthir666 bo znowu z marszu przesiadam się na nową konsolę która ma wstęczną kompatybilność"

Dla mnie super sprawa, ogram Halo: Reach plus pare gier które mnie ominęły jako nieposiadacza X360. Gdyby Sony ogłosiło wsteczną kompatybilność to tego samego dnia wystawiam PS3 na allegro, jedno pudło mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 12:49, golic napisał:

Konsola wychodzi raz na 5-7 lat, no rzeczywiście ciężka długoterminowa zagwozdka.

A jesteś w stanie zagwarantować (sobie), że za te 5-7 lat będzie cię stać na kupno nowej konsoli? Dla mnie to np. ogromny wydatek. W dodatku gry tanie nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Konsola wychodzi raz na 5-7 lat, no rzeczywiście ciężka długoterminowa zagwozdka.
> A jesteś w stanie zagwarantować (sobie), że za te 5-7 lat będzie cię stać na kupno nowej
> konsoli? Dla mnie to np. ogromny wydatek. W dodatku gry tanie nie są.

Az sie dziwie ze na to odpisuje. Jak zaczniesz pracowac to bedzie Cie stac i znikna Twoje problemy oraz kupowanie generacji 7 lat po jej starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 13:49, Janus2801 napisał:

Akurat 2800 zł ( PS 3 ) w porównaniu do 1600 zł PS 4 to duza róźnica cenowa jak na premierę
obu konsol


A czy PS2 nie była jeszcze droższa na premierę?
Ja, za PS3 dałem 1400 zł, a za PS4 podobną sumę ( niecały rok po premierze ). Najdroższy był XO bo kosztował aż 1800 zł, ale to i tak niewielka kwota, zważywszy na to, że w połowie lat 90- tych nie było mnie stać na PSX a jak go już miałem to nie było mnie stać na kartę pamięci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 13:32, golic napisał:

Az sie dziwie ze na to odpisuje. Jak zaczniesz pracowac to bedzie Cie stac i znikna Twoje
problemy oraz kupowanie generacji 7 lat po jej starcie.

Ja też się dziwię, że takie głupoty napisałeś. Wyobraź sobie, że pracuję. Ale mam o wiele ważniejsze wydatki niż konsole i gry do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 13:59, Karanthir666 napisał:

Ale mam o wiele ważniejsze wydatki niż konsole i gry do nich.


Czyli widocznie gry wideo i/lub konsole to hobby nie dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 13:59, Karanthir666 napisał:

Ja też się dziwię, że takie głupoty napisałeś. Wyobraź sobie, że pracuję. Ale mam o wiele
ważniejsze wydatki niż konsole i gry do nich.


W takim razie pozostan przy X360 a przesiadke na nowe konsole zostaw tym ktorzy chca w to zainwestowac i maja do tego srodki i chca te srodki wydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A jesteś w stanie zagwarantować (sobie), że za te 5-7 lat będzie cię stać na kupno nowej
> konsoli? Dla mnie to np. ogromny wydatek. W dodatku gry tanie nie są.


Ty tak serio? Panie, z takim podejściem to ja bym w ogóle się w konsole nie pchał i na PC został, tam względnie nowe tytuły za grosze można kupować. Kompatybilność praktycznie wieczysta, bundle ze stima po taniości- grać nie umierać. Ja tam też się w listopadzie przesiadam na XOne, i wsteczna kompatybilność jest dla mnie bardzo ważna- chociażby z oszczędności miejsca- X360 spakuje do pudełecka, zafoliuję i do piwnicy schowam. Boli mnie że na PS4 nie będzie wstecznej kompatybilnośći bo będę musiał więcej gratów pod TV trzymać, a miejsca tam już niewiele ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsteczna kompatybilność jest jakąś zachętą i na pewno plusem, ale nie byłby to dla mnie główny powód kupna XBO. Nawet jeśli przerzucę się na nowszą generację to dla gier nowych, a X360 i tak zostawię, bo po prostu lubię kolekcjonować konsole. Chyba że miałbym problemy finansowe. :P Tak czy inaczej z kompatybilności wstecznej skorzystam na pewno, bo jest ona tym razem tak zrealizowana, że grzechem byłoby z niej nie skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wsteczna kompatybilnosc ma raczej marketingowe znaczenie niz realna uzytecznosc. Ile mozna grac w te same gry na dana konsole? U mnie pudelka zbieraja kurz i jedyne co mnie interesuje to naprawde mocne tytuly na Xbox One, mozliwe ze szykuja sie takowe w postaci Battlefront i Halo, a wtedy Xboxa 360 wraz z grami wrzuce do skladziku lub opyle za grosze. Poki co to specjalnego cisnienia nie mam na zakup swojego egzemplarza, a pogralem zarowno na PS4 jak i XBOne sporo. Jak te konsole beda kosztowac 1000 zlotych i miec bogata biblioteke tanszych gier to mozna sie zastanawiac., a tak zwyczajnie mozna lepiej te pieniadze wydac, bo innowacji to w tej generacji jest ZERO. Zrobienie grafiki starym projektom mnie nie ponioslo, fabularnych perelek sie nie uswiadczy. Schodza srednie tytuly przy silnym marketingu, kiedys sie czekalo pol roku czy rok na jakis tytul i nie trzeba bylo o nim specjalnie trabic. Moze gogle VR przyniosa wysyp nowych pomyslow... Albo to juz tak bedzie wygladac, jak w kazdej innej branzy. Wielka machina medialna, a tytul do pogrania na pare godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 20:33, scyzor napisał:

Ta wsteczna kompatybilnosc ma raczej marketingowe znaczenie niz realna uzytecznosc. Ile
mozna grac w te same gry na dana konsole?


Tu się nie zgodzę. Na X360 jest kilka fajnych tytułów, które oferują 4 osobowego multiplayera przy użyciu jednej konsoli, a nie doczekały się kontynuacji. Mówię tu głównie o Blurze i Fuzion Frenzy 2. Dlatego też osobiście wolę konsole od PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować