Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opinia: FIFA czy PES?

6 postów w tym temacie

Mam ogromny sentyment do Fify i nie potrafię kupić PES-a, mimo że może obiektywnie jest lepszy. Zresztą mnie akurat powolne tempo nie przeszkadza, bo ja to gram tylko tryb kariery na najniższym poziomie trudności i frajdę mam nieziemską, dlatego nic więcej mi nie trzeba do szczęścia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy przydałaby się opcja "C", bo zarówno PES jak i FIFA mają znaczące wady. W grze singlowej PES jest dużo lepszy, natomiast w grze po sieci fifka rządzi. Ani Konami, ani EA w tym roku swoimi kopankami niczego nie urwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w serię FIFA nieprzerwanie rok w rok od 1996:) ...od 2008 roku na XBOX a ostatnie 2 lata na PS4.
W tym roku jednak mimo faktu, że kupiłem grę już z przyzwyczajenia to po kilku dniach powędrowała do jakiegoś szczęśliwca z allegro a ja zakupiłem PES.
Fifa przy obecnym silniku nie ma do zaoferowania nic atrakcyjnego, powiela jedynie stare błędy i jest produkcją która podczas gry online sprawia, że masz ochotę cisnąć padem o TV - tak się dzieje głównie w sytucjach gdy po raz kolejny tracisz gola w ten sam sposób, nie z powodu błędu w obronie tylko przez spieprzoną mechnikę gry. O wadach FIFY można by pisać i pisać ale skupię się na PES i tym co mnie przekonuje:
Grafika, płynność wygląd murawy, sposób realizacji powtórek bardzo przypominający transmisję TV (nie jakieś dziwne kąty kamer które nie zmieniają się w FIFI''e od 10 lat)

Gameplay,gameplay,gameplay...ta gra daje furę radości - tutaj nawet przegrana sprawia frajdę
Niesamowite akcje i sposoby ich wykańczania - znacznie bliższe realizmu. Coś mnie trafiało jak po raz kolejny przegrywałem pojedynek sam na sam w FIFI''e 16. Bramkarze w tej edycji FIFY są przegięci, bramka wydaje się przy nich bardzo mała i taka też jest szansa na ich pokonanie. PES bliższy jest w tym realizmowi - w sytuacji gdy piłkarz znajdzie się w 16-ce bramkarz ma tak na prawdę znikome szanse obrony gdy piłka jest uderzona szybko po ziemi.

Jak tracisz gola (głównie online, ale też w meczach z SI) to doskonale wiesz gdzie zawaliłeś w obronie - np. wyciągnięcie obrońcy w celu podwojenia krycia zostawia dziurę często nie do odratowania, złamanie lini spalonego itp. i tylko do siebie możesz mieć pretensję - stąd gra nie frustruje nawet przy wysokich porażkach, bo każda jest dla nas lekcją

Brak licencji nie jest taki straszny, import strojów z Premier League zajął mi 30 min, a braki po części rekompensują rozgrywki europejskie.

Reasumując potwierdzam że w tym roku króluje PES...a mnie bardzo trudno będzie przekonać panom z EA by wrócić za rok do ich produktu, który jest ofiarą trybu FUT gdzie producent skupia się tylko nad tym jak wydoić 100 mln użytkowników tego trybu z ciężko zarobionych pieniędzy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla wciąż nieprzekonanych polecam filmiki z youtube na których widać wiele rzeczy o których piszę.
Doświadczeni gracze FIFY na pewno zauważą różnice w gameplay''u:)
Mam nadzieję, że coraz więcej graczy będzie się przekonywać do PES''a bo na prawdę warto..gra daje mnóstwo satysfakcji i radości.


Tutaj kilka bramek wrzuconych po moim pierwszym tygodniu obcowania z grą:
https://www.youtube.com/channel/UCsg3JwMwuUMwNSvobVBbdMw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować