Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Need for Speed - wrażenia z wersji beta

25 postów w tym temacie

Mam nadzieje że będzie te minimalnie kilkadziesiąt aut w tym nie bugatti veyron czy... Nie wiem, bolid f1? Śmieciarka? A chociażby honda civic czy dodge neon, jakiś lexus.. Sporo kandydatów do stworzenia auta marzeń. A jak będę chciał pośmigać lamborghini to mam przecież tyle do wyboru.. Shifty nie shifty, projekty aut.. Gran turisma jakieś forzy. Nie to mnie zaciąga do tej serii, nie mniej evo wygląda piorunująco i aż strach sobie wyobrazić jak by im wyszedł taki peugeot 106. http://cache.bazoomcdn.com/cars/gallery/fullscreen/1/1404-peugeot-106-gti---agergaard :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieje że będzie te minimalnie kilkadziesiąt aut w tym nie bugatti veyron czy...
> Nie wiem, bolid f1? Śmieciarka? A chociażby honda civic czy dodge neon, jakiś lexus..
> Sporo kandydatów do stworzenia auta marzeń. A jak będę chciał pośmigać lamborghini to
> mam przecież tyle do wyboru.. Shifty nie shifty, projekty aut.. Gran turisma jakieś forzy.
> Nie to mnie zaciąga do tej serii, nie mniej evo wygląda piorunująco i aż strach sobie
> wyobrazić jak by im wyszedł taki peugeot 106. http://cache.bazoomcdn.com/cars/gallery/fullscreen/1/1404-peugeot-106-gti---agergaard
> :)
Grałem w betę i aut jest MASAkrycznie dużo, grafika prezentuje się identycznie jak na trailerach, czuć klimat undergrounda, powiem z czystym sumieniem ze się postarali ludziska tym razem i stworzyli coś co można będzie nazwać reaktywacją i powrotem do korzeni NFS''a podczas nocnych wyścigów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twórcy chwalili się co prawda, że świat składa się z 200 mil kwadratowych, co przekłada się na jakieś 320 kilometrów

Panie redaktorze, ale na matematyce to sie dziewczyny podrywalo chyba, a nie sluchalo? Jedna mila to rzeczywiscie okolo 1,6 kilometra, ale mila KWADRATOWA to obszar o boku 1,6 kilometra, czyli 1,6x1,6=2,56 kilometra kwadratowego, jak zatem nietrudno obliczyc, 200 mil kw to okolo 512 km kw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2015 o 17:49, Illidian_Stormrage napisał:

tym razem i stworzyli coś co można będzie nazwać reaktywacją i powrotem do korzeni NFS''a
podczas nocnych wyścigów.


Kolejny, który twierdzi, że NFS zaczął się od Undergroundów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2015 o 22:44, tgomola napisał:

Kolejny, który twierdzi, że NFS zaczął się od Undergroundów...


Wiesz, tak naprawde, to NFS jakiego znamy dzis, zaczal sie wlasnie od Undergroundow. Pamietaj, ze pierwsze czesci to wyzcigi supercarow, ktore maja niewiele wspolnego z takim np. Most Wanted czy innym Carbonem, gdzie jezdzi sie glownie "plastikowymi" samochodzikami do skladania, a nie cackami z salonow, wartymi setki tysiecy euro.

I, by rozwiac watpliwosci, spedzilem wiele godzin przy pierwszych czesciach NFS, a soundtrack z trojki do dzis jest jednym z najlepszych, jakie slyszalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, tak naprawde, to NFS jakiego znamy dzis, zaczal sie wlasnie od Undergroundow.
> Pamietaj, ze pierwsze czesci to wyzcigi supercarow, ktore maja niewiele wspolnego z takim
> np. Most Wanted czy innym Carbonem, gdzie jezdzi sie glownie "plastikowymi" samochodzikami
> do skladania, a nie cackami z salonow, wartymi setki tysiecy euro.
Jakiego znasz dziś nie znaczy że seria NFS zaczęła się od Undergroundów. Nie ważne od której części ktoś zaczął grać. Korzenie ma się jedne.
Co do wozów, to pierwsze wyścigi były przeciwko klasie super/blisko super. Później tradycyjnie do kaszlaków się wróciło aby tak naprawdę albo je podrasować do poziomu supersamochodów albo po prostu zasuwać przez 1/3 gry samymi supersamochodami. Lamborghini, Astony, Porsche, te są dostępne nie tak późno jakbyś chciał abyśmy wierzyli. Specjalnie że ta 1/3 część gry zazwyczaj wymaga więcej wkładu czasowego ze względu na dłuższe trasy, pościgi i ogólnie cały end-game. Chcąc nie chcąc i w MW i Carbonie miałeś wszędzie na około supersamochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2015 o 22:44, tgomola napisał:

Kolejny, który twierdzi, że NFS zaczął się od Undergroundów...

No U2 jako pierwszy miał open world, wyścigi uliczne. Reszta NFS''ów działa się na zamkniętych torach wiec nie, nie jestem "następnym" który tak twierdzi tylko to jest fakt. I broń Boże nie mówię że wcześniejsze NFS''y były złe. Tak czy siak jest to NFS który od dłuższego czasu może zdobyć ocenę wyższą niż 6/10 czy 7/10 ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2015 o 23:41, Ryu_Makkuro napisał:

Jakiego znasz dziś nie znaczy że seria NFS zaczęła się od Undergroundów. Nie ważne od
której części ktoś zaczął grać. Korzenie ma się jedne.


Patrzac na to w ten sposob, Wolfensteiny zaczely sie od dwuwymiarowej zrecznosciowki ;) Ale jakos wszyscy uwazaja, ze zarowno ta seria, jak i FPSy w ogole, zaczely sie od Wolfa 3D.

Dnia 06.10.2015 o 23:41, Ryu_Makkuro napisał:

Co do wozów, to pierwsze wyścigi były przeciwko klasie super/blisko super.


O ktorej grze mowisz? Bo w MW (pierwszym) zaczynalismy bodajze z BMW M3. To raczej nie jest klasa super.

Dnia 06.10.2015 o 23:41, Ryu_Makkuro napisał:

Lamborghini, Astony, Porsche, te są dostępne nie tak późno jakbyś chciał abyśmy wierzyli.


Ja bym chcial? O_o

Dnia 06.10.2015 o 23:41, Ryu_Makkuro napisał:

. Chcąc nie chcąc i w MW i Carbonie miałeś wszędzie na około supersamochody.


Niezupelnie. Spora czesc przeciwnikow z Blacklist jezdzila skladakami. Razor pomykal naszym M3. I praktycznie tylko na ten wyscig przesiadlem sie do Carrery GT. Owszem, supercars byly dostepne, ale byly w mniejszosci, a sama rozgrywka w bardzo niewielkim stopniu przypomina wyscigi z pierwszych czesci (bedace po prostu seria wyscigow po zamknietych torach, a nie mniej lub bardziej otwartym swiatem, jaki wystepuje od U2) I stad moje stwierdzenie, ze "dzisiejszym" NFS om blizej do Undergroundow, niz do jedynki czy dwojki. Wprawdzie po drodze mielismy jeszcze High Stakes, ale mam wrazenie, ze ta czesc przeszla jakos bez wiekszego echa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2015 o 23:59, Illidian_Stormrage napisał:

No U2 jako pierwszy miał open world, wyścigi uliczne. Reszta NFS''ów działa się na zamkniętych
torach wiec nie, nie jestem "następnym" który tak twierdzi tylko to jest fakt. I broń
Boże nie mówię że wcześniejsze NFS''y były złe. Tak czy siak jest to NFS który od dłuższego
czasu może zdobyć ocenę wyższą niż 6/10 czy 7/10 ;].


Tak jak wspomniał Ryu_Makkuro - korzenie są jedne, i nie jest to Underground. Twierdzenie, że jest inaczej jest po prostu błędne. A wyścigi uliczne były już w poprzednich częściach (chociażby trasa Empire City w NFS3).

Jak patrzę na to, co się obecnie wyrabia z NFS-em, to aż serce boli - miasto, tuning, idiotyczne decyzje typu always online czy też limit do 5 aut w garażu. Moim zdaniem EA już dawno powinno zrobić z tą serią to, co Microsoft z Forzą - podzielić ją na dwie osobne "gałęzie", tworzone przez osobne studia i wydawane na przemian. W przypadku Forzy są to serie Motorsport i Horizon, tutaj były by to NFS-y klasyczne i Undergroundowe. W ten sposób każdy byłby zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 00:10, tgomola napisał:

Tak jak wspomniał Ryu_Makkuro - korzenie są jedne, i nie jest to Underground. Twierdzenie,
że jest inaczej jest po prostu błędne. A wyścigi uliczne były już w poprzednich częściach
(chociażby trasa Empire City w NFS3).

A był otwarty świat? Tunning? Nope, więc takie wyścigi uliczne to nie wyścigi uliczne sorry, przynajmniej dla mnie takimi nie są.

Dnia 07.10.2015 o 00:10, tgomola napisał:

Jak patrzę na to, co się obecnie wyrabia z NFS-em, to aż serce boli - miasto, tuning,
idiotyczne decyzje typu always online czy też limit do 5 aut w garażu. Moim zdaniem EA
już dawno powinno zrobić z tą serią to, co Microsoft z Forzą - podzielić ją na dwie osobne
"gałęzie", tworzone przez osobne studia i wydawane na przemian. W przypadku Forzy są
to serie Motorsport i Horizon, tutaj były by to NFS-y klasyczne i Undergroundowe. W ten
sposób każdy byłby zadowolony.

Z limitem aut czy always online to się zgodzę jest to bzdura by wymusić kupić towar który może podobać się tylko przed premierą przez hype a potem może być nudny dla kogoś, ale tuning i miasto jest jak najbardziej spoko w końcu tego chcieli fani NFS''a i jeśli ten NFS nie dostanie choćby 8,5 średniej na Metacriticu to powiem że ludzie to są hipokryci i sami nie wiedzą czego chcą :). Nie zrobią tak jak w Forzie bo obecnie NFS na torach nie sprzedałby się tak jak choćby Underground co pokazuje choćby Prostreet czy HP 2010, były to gry dobre lecz niestety ludzie wymagają otwartego świata w którym mogą z samochodu zrobić istne monstrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nurtuje jedno pytanie i brak odpowiedzi na nie zakłóca mi obraz gry w mojej główce... Mianowicie - czy mając znajomych posiadających tą grę bedziemy mogli ustawić się gdzieś na mapce? Zrobić taki wirtualny spot? Beta dawała taka mozliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza zgadzam się z autorem tego artykułu.
Ale ten ciągle dzwoniący telefon to przesada. Kończę jedną rozmowę a telefon znowu wibruje i tak w kółko. Irytujące.
Do tego zrywanie połączenia z serwerami EA czego efektem był brak możliwości pogrania przez na oko 10 godzin bo ciągle pojawiał się błąd.
Doszedłem do 20 levelu i albo trafiłem jakiś błąd albo nie wiem co bo nic dalej się nie pojawiało. Tylko co chwila na górze ekranu pojawiał się pasek, ze level 20 osiągnięty mimo, że level ten osiągnąłem kilka wyścigów wcześniej a kolejne nie dodawały punktów do zdobycia wyższego poziomu.

Uszkodzenia to kpina ale to najmniej ważne. W NFS to raczej standard (nie licząc Shifta).

Źle nie jest ale pewne poprawki by się przydały.
I te trasy trochę takie wszystkie do siebie podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Panie redaktorze, ale na matematyce to sie dziewczyny podrywalo chyba, a nie sluchalo?
> Jedna mila to rzeczywiscie okolo 1,6 kilometra, ale mila KWADRATOWA to obszar o boku
> 1,6 kilometra, czyli 1,6x1,6=2,56 kilometra kwadratowego, jak zatem nietrudno obliczyc,
> 200 mil kw to okolo 512 km kw ;)

Przyznaje się bez bicia, matma nie była moja dziedziną, w klasie sześciu chłopaków i ponad dwadzieścia dziewczyn... ;) Przepraszam za błąd, dzięki za uwagę, poprawiam.

PS - zawsze zastanawia mnie, jak te liczby odnoszą się do rzeczywistości. 500 km2 to ogromny teren, w grze tego nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2015 o 13:31, Citkowsky napisał:

Ale ten ciągle dzwoniący telefon to przesada. Kończę jedną rozmowę a telefon znowu wibruje
i tak w kółko. Irytujące.


Mam nadzieję, że poprawią coś z tymi telefonami, bo masakra. Mega wkurzające. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 15:25, Zaix_91 napisał:

Przyznaje się bez bicia, matma nie była moja dziedziną, w klasie sześciu chłopaków i
ponad dwadzieścia dziewczyn...


Nikt nie mowil, ze dziecinstwo ma byc latwe ;)

Dnia 07.10.2015 o 15:25, Zaix_91 napisał:

PS - zawsze zastanawia mnie, jak te liczby odnoszą się do rzeczywistości. 500 km2 to
ogromny teren, w grze tego nie widać.


Podejrzewam, ze to sa growe kilometry, nie prawdziwe. Postac ma 5 metrow wysokosci, samochod - 20 metrow dlugosci i jezdzi z predkoscia 500 kilometrow na godzine. Innej opcji raczej nie ma.

Choc z drugiej strony, w GTA V przejazd z jednej strony mapy na druga zajmowal kilka minut. Moze rzeczywiscie tych kilometrow troche jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak dla mnie po dziś dzień najlepszym NFS był: NFS Porsche!:) A nikt o nim nie wspomniał, więc naprawiam wasz błąd:)

Ale swoją drogą też miałem okazję pograć w betę nowego NFS który wygląda świetnie i daje zadziwiająco dużo funu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak zapowiada się najlepszy NfS od lat. Grając w betę znalazłem tu większość czego oczekuję od tej serii, mimo że to nie są jej korzenie pierwotne ;) a zaledwie boczne. Minus za dosyć puste i szarobure ulice. To na pewno coś czego będę się czepiał. O samochodach już pisałem kiedyś... bajka.

tgomola Pomysł z podziałem dosyć ciekawy muszę przyznać, ale jak ktoś już tu napisał nieopłacalny dla EA, przynajmniej na chwilę obecną. Ja mimo wszystko trzymałbym się underground''ów, bo to mnie jakoś bardziej kręci, no chyba, że po drugiej stronie wyszłoby coś naprawdę zacnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 19:50, Stfforex napisał:

Hmmm jak dla mnie po dziś dzień najlepszym NFS był: NFS Porsche!:) A nikt o nim nie wspomniał,
więc naprawiam wasz błąd:)


Widzisz... to tak samo jak mógłbym powiedzieć, że dla mnie najlepszym NFSem jest pierwszy Most Wanted. Naraziłbym się wielu osobom, no ale... ;]

Tak czy inaczej ogólnie beta uświadomiła mi, że warto na nowego NFSa czekać i warto było dać serii odpocząć ten rok. Zresztą sam uważam, że taki rok czy dwa przerwy dla niektórych innych marek byłby czymś zbawiennym i nieco odświeżającym, pozwalającym nieco zatęsknić. Bo tak naprawdę Need For Speed to takie połączenie Undergrounda 2 z Most Wantedem i podobnym sterowaniem co w grach od Hot Pursuit w górę (oprócz The Run). Jedyne do czego mogę się przyczepić to to, że jakoś nie do końca czułem jakąś ekscytację z tego, że odblokowuję nowe części do samochodu - robiłem to strasznie mechanicznie gdy tylko byłem w garażu i wpadało to dość łatwo. I albo Ghost zrobi coś w kierunku utrudnienia tego elementu rozgrywki nawet jeśli chodzi o poziomy (coś a''la Most Wanted właśnie), albo niech zrobią tego więcej, ale z umiarem... Bo w tworzeniu wyglądu swojego Subaru się kompletnie pogubiłem i nie do końca było to intuicyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować