Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

HoloLens kolejny raz zaskakuje. Tym razem ceną

10 postów w tym temacie

Cóz, mają prawo. Jako jedyni wypuszczają takie google. Taka technologia nie jest nawet jeszcze powszechna i jak każda nowość musi być dla VIP''ów i jakiś korporacji którzy mogą coś pod to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście ma tak działać, jak w teorii, to nie dziwię się. Takie technologię kosztują, to nie składany Iphone przez dzieci ze wschodu, z ceną wywaloną przez markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię. Racja, jest to bardzo wysoka cena, ale sama nazwa "wersja deweloperska" mówi wszystko. Przeciętny Kowalski raczej sobie tego nie kupi, nie? ;) Choć mam nadzieję, że cena wersji finalnej nie będzie wymagała sprzedaży obu nerek.
BTW, skoro wspomnieliście o cenie, to mogliście też powiedzieć coś o Project X-Ray: http://go.ign.com/5degi4I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2015 o 19:47, QuandorX napisał:

Jeśli rzeczywiście ma tak działać, jak w teorii, to nie dziwię się. Takie technologię
kosztują, to nie składany Iphone przez dzieci ze wschodu, z ceną wywaloną przez markę.

Myślisz, że HoloLens będzie składany ręcznie przez wysocewykwalifikowanych inżynierów z Microsoftu i będzie sprzedawany po kosztach produkcji? xD

Przecież to będzie składane tradycyjnie zaraz obok linii produkcyjnej iPhonów pod tym samym dachem w fabryce Foxconna i będzie zysk z każdego egzemplarza dla Microsoftu. Nie bądź naiwny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Za to ty myślisz, że to ten sam poziom skomplikowania konstrukcji i technologii co telefon z jabłkiem? Nie jestem naiwny, zwyczajnie mam świadomość, że stworzenie takiego sprzętu kosztuje więcej niż wyhypowany telefon, który też tani nie jest. Dlatego ja tą cenę przyjmuje z pełnym zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2015 o 20:40, QuandorX napisał:

Za to ty myślisz, że to ten sam poziom skomplikowania konstrukcji i technologii co telefon
z jabłkiem? Nie jestem naiwny, zwyczajnie mam świadomość, że stworzenie takiego sprzętu
kosztuje więcej niż wyhypowany telefon, który też tani nie jest. Dlatego ja tą cenę przyjmuje
z pełnym zrozumieniem.

Akurat smartfon jest bardziej skomplikowanym urządzeniem od gogli AR. Sam sprzęt do Hololens to relatywnie prosta konstrukcja, co innego oprogramowanie.

PS. Pierwszy iPhone też swoje w produkcji i R&D kosztował. To teraz jest w miarę tani w produkcji. W 2007 taki nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Myślisz, że HoloLens będzie składany ręcznie przez wysocewykwalifikowanych inżynierów
> z Microsoftu i będzie sprzedawany po kosztach produkcji? xD
>

Myślę, że jeszcze te pierwsze wersje deweloperskie będą/mogą być produkowane w Stanach, ale jak ruszy seryjna produkcja to outsourcing zrobi swoje, co złe nie jest bo i cena pewnie spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na same poszczególne elementy to złożenie tego do kupy wygląda dziecinnie prosto.
A trzeba pamiętać, ze składanie takich urządzeń to prawie jak klocki lego - to się na etapie montażu zwyczajnie spina jak składany modelik samolotów z naszego dzieciństwa =)
Inna kwestia to elektronika tam upchana, bo to drobna i precyzyjna robota - ale to akurat drukują maszyny, to już nie ta era gdzie się takie elementy ręcznie lutowało [czy to "cesarką" czy hotem], teraz dokręcona co do nanomilimetra maszyneria drukuje to w kilka sekund.

Natomiast cena - mnie tez nie dziwi i twoje porównanie z iPhonem jest w 100% trafne. coś co trafia na rynek jako prekursor swoje zawsze kosztuje. Minie parę lat, powstanie trochę klonów tej technologi to cena spadnie drastycznie.
Z resztą sam MS będzie do tego dążył - w końcu im zależy na maksymalnej liczbie odbiorców bo sprzęt to jedno a dojenie ludzi na usługach nań aktywnym to już drugie dno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować