Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Serca z kamienia - recenzja dodatku do Wiedźmin 3: Dziki Gon

12 postów w tym temacie

Powiem tak, może to będzie odosobniona opinia, a może nawet znajdzie kilka "+1":

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o dodatki do trzeciego Wieśka to śmiało warto jest je kupować nawet i w tej cenie, w jakiej premierowo pojawia się w pudełku czy też cyfrowo. I nie mówię tego w związku z tym, że jest to polska gra i warto swoich wspierać. Nie nie...

Dziki Gon, jako jedna z niewielu gier w które grałem ostatnimi czasy (mógłbym nawet powiedzieć w ostatnich latach) wywołał u mnie emocje, których chyba żadna gra jeszcze nie wywołała. Można byłoby nawet to podpiąć pod immersję, bo kurczę...

Spoiler

Moment śmierci i pogrzeb Vesemira był jednym z najmocniejszych przeżyć w mojej growej "karierze". Po prostu poczułem, że faktycznie żegnam kogoś bliskiego, przyjaciela wręcz.

Mało który tytuł wciągnął mnie także tak mocno, że potrafiłem faktycznie cały dzień spędzić przed ekranem zwiedzając przeróżne zakamarki Velen czy Skellige. Robiłem to mimowolnie, nie ze względu na próbę scalakowania gry (którą z pewnością podejmę) czy też jak w przypadku nowego MGSa - bo po części musiałem te fundusze na ulepszenia zbierać.

To naprawdę dobra gra, nie jest idealna, bo mało co jest idealne, ale za tę rzemieślniczą robotę Redom należy się nie tylko worek nagród czy też innych dobroci w branży gier. Warto także kupić dodatek i powiedzieć: "wiem, że będzie to dobre - płacę za świetny kawałek kodu i kolejną genialną przygodę". Chyba dawno nie było gry, przy której nawet przedpremierowo można w ciemno stawiać, iż będzie to dobry zakup bez uczucia pustki czy zastanawiania się ile z gry było wycięte przed premierą, dlaczego zakończenie jest takie sobie (tak, na Ciebie patrzę Snake). Zresztą nawet jeśli chodzi o sam dodatek to dawno chyba nie było takiego, przy którym nie towarzyszyłoby tak pozytywne nastawienie graczy, bo wielu z nas widząc słowo DLC powoli ostrzy widły :D

tl;dr: Warto rzucić tych kilka orenów (czy po zamianie w kantorze w Novigradzie - kilkadziesiąt koron) na stół, wziąć pudełko i z uśmiechem powiedzieć po przejściu: "czekam na więcej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze dodali przybyszow z Ofiru ale mam takie dziwne wrazenie, ze stoi za tym znienawidzona przeze mnie poprawnosc polityczna znowu. Pamietacie ten jazgot i zarzucanie tworcom rasizmu, tylko dlatego, ze w Wiedzminie nie ma innych ras oprocz bialej? Eeehhh pewno Redzi ulegli presji i dlatego dodali Ofir... Nie mam nic oczywiscie przeciwko dodawaniu innych ras do gry ale na Boga, nie w taki sposob! Mam nadzieje, ze sie jednak myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 00:11, Skoryyy napisał:

Fajnie, ze dodali przybyszow z Ofiru ale mam takie dziwne wrazenie, ze stoi za tym znienawidzona
przeze mnie poprawnosc polityczna znowu. Pamietacie ten jazgot i zarzucanie tworcom rasizmu,
tylko dlatego, ze w Wiedzminie nie ma innych ras oprocz bialej? Eeehhh pewno Redzi ulegli
presji i dlatego dodali Ofir... Nie mam nic oczywiscie przeciwko dodawaniu innych ras
do gry ale na Boga, nie w taki sposob! Mam nadzieje, ze sie jednak myle.


Otóż nie mylisz się. Zauważ że jakoś nigdy wcześniej nie było żadnych przedstawicieli czarnej rasy w Wieśkach (Javed nie był do końca czarny), a dopiero dodali ich po hejtach ze strony zachodnich serwisów. Mi to nie przeszkadza, o ile będzie to jakoś wytłumaczone fabularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2015 o 00:33, Sanders-sama napisał:

Otóż nie mylisz się. Zauważ że jakoś nigdy wcześniej nie było żadnych przedstawicieli
czarnej rasy w Wieśkach (Javed nie był do końca czarny), a dopiero dodali ich po hejtach
ze strony zachodnich serwisów. Mi to nie przeszkadza, o ile będzie to jakoś wytłumaczone
fabularnie.


Dla mnie najgorsze jest, ze Ci ludzie szerzacy poprawnosc polityczna znowu wygrali! Z kazda wygrana czuja sie pewniejsi i beda zadali wiecej! Niedlugo kaza Redom zrobic Geralta gejem w imie wymuszonej tolerancji. Masakra, ze zyjemy w czasach w ktorych mowia nam jak mamy myslec a ludzie sluchaja! Wstyd Redzi!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Otóż nie mylisz się. Zauważ że jakoś nigdy wcześniej nie było żadnych przedstawicieli
>
> > czarnej rasy w Wieśkach (Javed nie był do końca czarny), a dopiero dodali ich po
> hejtach
> > ze strony zachodnich serwisów. Mi to nie przeszkadza, o ile będzie to jakoś wytłumaczone
>
> > fabularnie.
>
> Dla mnie najgorsze jest, ze Ci ludzie szerzacy poprawnosc polityczna znowu wygrali! Z
> kazda wygrana czuja sie pewniejsi i beda zadali wiecej! Niedlugo kaza Redom zrobic Geralta
> gejem w imie wymuszonej tolerancji. Masakra, ze zyjemy w czasach w ktorych mowia nam
> jak mamy myslec a ludzie sluchaja! Wstyd Redzi!
>
>
>


Nom, ulegli presji i dodali czarnych ludzi... co z tego że dodatek tworzą od dwóch lat, przecież Ci źli Ofirczycy zostali dodani w ostatniej chwili... serio takie teorie spiskowe są strasznie głupie.

BTW jeśli Azar nie jest czarny:
http://vignette2.wikia.nocookie.net/witcher/images/0/09/Tw-screenshot-javed.png/revision/latest?cb=20111015132319
To ten pan tym bardziej:
http://www.gamereactor.pt/media/70/witcher3_1567043b.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2015 o 17:20, shasiu napisał:

Nom, ulegli presji i dodali czarnych ludzi... co z tego że dodatek tworzą od dwóch lat,
przecież Ci źli Ofirczycy zostali dodani w ostatniej chwili... serio takie teorie spiskowe
są strasznie głupie.


Czyli chcesz mi powiedzieć że dodatek robili zanim podstawka wyszła? Dowód albo nie gadaj głupot.
I owszem, uważam że to nie przypadek, skoro wcześniej tego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a gdzie są żółci, czerwoni, kosmici (zieloni) i smerfy (niebiescy). Dodać ich, inaczej się nie godzi. Redzi, w następnym dodatku już maja być! A i biali, w sensie, albinosi. Toż to dyskryminacja. No i Geralt powinien mieć możliwość zmiany koloru skóry, chociażby przez opalanie się (solarka!), tudzież ingerencje magiczną. Mam szczera nadzieję, że to zaimplementują. I opcje romansowe z Jaskrem koniecznie, czułem się źle bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli chcesz mi powiedzieć że dodatek robili zanim podstawka wyszła? Dowód albo nie gadaj
> głupot.
> I owszem, uważam że to nie przypadek, skoro wcześniej tego nie było.

Tak, ponieważ są one robione w Krakowskim oddziale, który został otworzony specjalnie do tego, co można wyczytać z planów firmy, z tamtego roku. Szukał go nie będę, więc po więcej informacji proponuję udać się na oficjalne forum gry:
http://forums.cdprojektred.com/forums/9-Seria-gier-Wied%C5%BAmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować