Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fallout 4 - wymagania sprzętowe

27 postów w tym temacie

Z drugiej strony co twórcy gry rozumieją przez minimalne wymagania, bo jeśli wziąć komputer z taką specyfikacją jaka została tam opisana i odpalić grę na minimalnych ustawieniach to wątpię, że będzie to ledwo ciągnąć, prawdopodobnie operując opcjami dojdziemy do czegoś w okolicach high bez większych spadków wydajności, w najgorszym wypadku medium. Oczywiście wszystkie te opowieści o ultra na sprzęcie sprzed kilku lat można włożyć między bajki, sam mam PC sprzed roku za niecałe 3,5k i takiego wieśka na ultra to max 30 fpsów w porywach do 40(ultra ultra), a przy większej zadymie mam spadki do nawet 20. Wiec czy minimalne, oznaczają naprawdę minimalne, na których gra odpali czy może minimalne na których gra będzie wyglądać w miarę zgodnie z tym co chcieli pokazać twórcy i nie być rozczarowanym? To głównie wywołuje niepokoje pod każdym newsem tego typu, ludzie grają na słabszym sprzęcie niż podane wymagania i zauważają, że mogą w miarę płynnie nawet na medium to nie wiem czy z euforii, ale dają się ponieść wyobraźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet, to bethezda :D gra, mam nadzieje jak poprzedniczki tej firmy, potwornie modowalna. Zaraz pojawią się jakieś mody optymalizujące rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nawet, to bethezda :D gra, mam nadzieje jak poprzedniczki tej firmy, potwornie
> modowalna. Zaraz pojawią się jakieś mody optymalizujące rozgrywkę.

Problem z modami do gier Bethesdy jest taki, że jak już zaczniesz to się nie da skończyć, a jak się człowiek polubi z Nexusem to dziwnym trafem zauważa, że więcej czasu spędza z mod managerem niż z samą grą. Ostatecznie ten mod optymalizacyjny, który być może daje nam kilka klatek, nie daje zauważalnej różnicy, bo tonie po dziesiątkami innych żrących zasoby tak, że w końcu wymagania są większe niż najlepiej wyglądających gier na rynku. Taki urok, z drugiej strony jakby nie wsparcie modów to seria TES i Fallout nie miałyby tej popularności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Problem z modami do gier Bethesdy jest taki, że jak już zaczniesz to się nie da skończyć,
> a jak się człowiek polubi z Nexusem to dziwnym trafem zauważa, że więcej czasu spędza
> z mod managerem niż z samą grą. Ostatecznie ten mod optymalizacyjny, który być może daje
> nam kilka klatek, nie daje zauważalnej różnicy, bo tonie po dziesiątkami innych żrących
> zasoby tak, że w końcu wymagania są większe niż najlepiej wyglądających gier na rynku.
> Taki urok, z drugiej strony jakby nie wsparcie modów to seria TES i Fallout nie miałyby
> tej popularności.
Teraz nie będzie problemu z modami, bo pewnie będą płatne i jak już się ktoś zdecyduje, to raczej mocno rozważy, które instalować.

Ja jestem np. dziwny i przeważnie gram bez modów - nawet w Morrowindzie nie instaluje nic co polepsza grafikę. Po prostu preferuję grę taką, jaką zapamiętałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Teraz nie będzie problemu z modami, bo pewnie będą płatne i jak już się ktoś zdecyduje,
> to raczej mocno rozważy, które instalować.

Z tego co pamiętam, w którymś wywiadzie powiedzieli, że nie będzie płatnych modów, bo fani są bardzo przeciwni i może kiedyś wrócą do pomysłu, ale nie w F4. Niestety nie podam źródła bo czytałem to chyba 2 czy 3 miesiące temu, jeśli nie dalej.

> Ja jestem np. dziwny i przeważnie gram bez modów - nawet w Morrowindzie nie instaluje
> nic co polepsza grafikę. Po prostu preferuję grę taką, jaką zapamiętałem.

Akurat Morrowind, całkiem dobrze broni się bez modów, głównie klimatem wylewającym się z ekranu i wizją świata, która była jednak nieco inna niż typowe średniowieczne fantasy rpg. Poza tym nie mówię, że każdy się zaraża pasją do modów, Skyrim na konsolach sprzedał się bardzo dobrze a modów nie ma. Sam uważam, że jak raz się mocno zmoduje grę to już ciężko potem do vanilli wrócić, wydaje się płaska, szara i pozbawiona życia, nie mówiąc o wielu umilaczach życia jak choćby SkyUI, czy patchach, których Bethesdzie się nigdy nie chciało wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak bardzo ludziom nie podoba się grafika w tej grze choć jeszcze nie zagrali ?
Przecież gra wygląda bardzo ładnie , może trailer tego nie pokazywał ale już na pokazie było widać że gra jest miła dla oka. Ci co piszą że Fallout 4 wygląda jak gra z poprzedniej generacji chyba nie wiedzą co to jest poprzednia generacja. A już rzygać mi się chce jak czytam że to po prostu jest podkręcony Fallout 3 . Osobiście mam gtx''a 570 i to mi wystarczy , nie muszę mieć miliona klatek i Bóg wie jakiej grafiki żeby dobrze się bawić .
PC masterrace my ass.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować