Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Phil Spencer szczerze: - Sony ma wielką przewagę. Straciliśmy zaufanie lojalnych klientów

12 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2015 o 19:31, czaki222 napisał:

Wow... normalnie... ścięło mnie z nóg. Ale może to oznacza, że będą na dobrej drodze?


A może chcą by nam ich było szkoda i żebyśmy poszli po konsole do sklepu. Bo jakoś że są na dobrej drodze to nie wierze. Ja jestem jednym zk lientów których zawiedli ale nie stałym podłączeniem i tymi innymi debilnymi bzdurami które wymyslali tylko dla nich. Zawiedli mnie porzucając 2-3 lata przed nową generację 360.

A patrząc po tym że nadal zamiast inwestować w nowe marki i exclusive podkupują firmy żeby mieć roczną wyłącznośc czy poł roczną. To strasznie jest przez graczy odbierane źle do tego tłumacząc dość głupimi wymówkami tą współprace. Po prostu gracze udopornili się na tak zwane bzdury.

Pomijam już fakt słabej konsoli, pewnie sony mogło skończyć podobnie tylko że przegrało a zarazem wygrało z nowinkami czyli move kontra kinect. Kinect wygrał move przez sony strasznie szybko został porzucony ale ta przegrana poszła na ich korzyść. Natomiast MS zainwestował miliony w nowego kinecta i część specyfikacji w konsoli jest przeznaczone pod niego dopiero po premierze został porzucony. Uważam że to duży cios nawet dla takiej firmy jak MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wow... normalnie... ścięło mnie z nóg. Ale może to oznacza, że będą na dobrej drodze?

No też jestem w szoku... Rzadko się zdarza, żeby kierownictwo tak dużej korporacji po prostu przyznało się do tego, że coś zrobili źle. I to bez żadnego ale, bez szukania winnych na zewnątrz... Czy coś z tego będzie – nie wiadomo, ale to samo w sobie cieszy, bo oto jedna z największych korporacji świata pokazała ludzkie oblicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co robi Microsoft, robi dla pieniędzy - to oczywiste i w pełni zrozumiałe, w końcu to prywatna korporacja istniejąca w celach zarobkowych, a nie fundacja czy organizacja charytatywna.

Problem pojawia się wtedy, gdy osiągnięcie zarobku przesłania im całą resztę i w konsekwencji prowadzi do zachowań anty-konsumenckich. Takie praktyki nie są i nigdy nie będą akceptowane.

Ludzie byliby może bardziej wyrozumiali, gdyby chodziło o firmę, która na prawdę potrzebuje kasy bo np. grozi jej bankructwo. MS natomiast śpi na forsie, a ich każda próba jawnego "dojenia frajerów" (bo jak inaczej nazwać ich działania?) wzbudza jedynie złość i obrzydzenie.

Tak swoją drogą, to MS - w ostatnich latach - zachowuje się tak, jakby kompletnie nie miał pojęcia o rynku gier. Zupełnie jakby nie wiedzieli czego oczekują współcześni gracze, co lubią, czego nie lubią, kim są, dlaczego są graczami itd. Miotają się po omacku, a potem się dziwią, że zyski nie rosną...

Tak to jest, jak o wszystkim decydują "ludzie od cyferek na koncie" i marketingowcy, a nie znawcy tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesus Christ... Facet szczerze przyznaje się do błędów "swojej ekipy", nie maskuje prawdy, ale zawsze się znajdzie ktoś, kto go za to jeszcze pojedzie. To lepiej byłoby, gdyby okłamywał i zwalał winę na innych? Wg mnie Phil pokazał, że ma jaja. Publicznie przyznawać się do tak dużych błędów jest trudniejsze, niż nam się wydaje. No nie ukrywajmy, pierwsze prezentacje były ryzykowne i sprawiły, że wiele nawet zagorzałych fanów przeszło na stronę "niebieskich". Ale skoro Xbox zmienił kierunek to przeszłość mnie nie interesuje. Fakt, gdyby inaczej zaczęli to doścignięcie PlayStation byłoby możliwe. I nie rozumiem, czemu to miałoby być tylko PR-owa gadka. Gdyby tak było to Spencer by nic nie powiedział, albo próbować zatuszować prawdę, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam być szczery to ja z XO jestem zadowolony ;) W ramach abonamentu wpadło mi dużo świetnych gier (golda mam nieprzerwanie od 4 lat), niektóre nawet zachęciły mnie do zakupu następnych części (ostatnio rzucili MGS:GZ, które zachęciło mnie do MGS:PP), wsteczna kompatybilność, świetne części Forzy (FH2 i F6), świetne są kierownice do XO, aczkolwiek jeszcze się nie zdecydowałem, czy kupię Thrustmastera, czy Ligitecha. Miałem pewne obawy przy kupnie konsoli, ale teraz po roku muszę przyznać, że nie żałuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż jako szczęśliwy posiadacz 360''tki (której zakupu nie żałuję i uważam, że był to dobry wybór) mogę tylko powiedzieć, że kiedy przyjdzie moment kupna konsoli kolejnej generacji (a kiedyś przyjdzie :) ) to będzie to raczej PS4. Na plus dla XBOX ONE mogę zaliczyć tylko kompatybilność wsteczną (chodź nie wiemy dalej jak to będzie działać i ile gier obsługiwać) oraz bardzo dobry serwis (ten w sony jest beznadziejny). PS4 za to ma masę interesujących EX''ów, czego XBOX''owi brakuje. Widać znaczną przewagę sprzętową. Na PS4 wszystko gra w 1080, zaś na XBOX schodzą bardzo często do 920p. Na starszej generacji takiej różnicy nie było, wręcz przeciwnie. Problematyczny procesor PS3 powodował, że gry często lepiej wyglądały i chodziły na xbox360. Tak więc samemu można stwierdzić, że w tej generacji XBOX''owi może pomóc tylko jedno. Zainwestowanie w Ex''y. Dobre ex''y (i nie chodzi mi tu o czasowy EX ala Tomb Raider). Najlepiej, żeby to były jakieś nowe marki, które przyciągną klientów, a nie odświeżane kotlety typu Halo, czy GoW (chodź one są nieodłączną częścią konsoli i powinny być rozwijane). Zapomniałem napisać jeszcze, że xbox ma jeden duży plus nad PS''em. Gry wyścigowe. Uważam, że FORZA pod tym kątem bije konkurencyjną konsole. No ale samymi ścigałkami człowiek nie żyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szacunek że potrafią przyznać się do błędu. Ale mimo wszystko dobrze, że dostali za swoje. Inaczej by zniszczyli rynek wtórny konsol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować