Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie


> Mnie skojarzyło się z "Odpowiedz" ze starego
> forum. :P
No mnie też, ale tak to działa. :D

Btw. powiadomienia o odpowiadaniu na posty nie działają. Już 3 osoby odpowiedziały na moje posty, a na pasku cisza. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Btw. powiadomienia o odpowiadaniu na posty nie działają. Już 3 osoby odpowiedziały na
> moje posty, a na pasku cisza. ;)

Bo cytowanie szwankuje xD
Poza tym forum jest świeże więc pewnie poprawki i udoskonalenia będą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie widziałbym możliwość wybrania czegoś z mniejszą czcionką/bardziej upakowane) oraz możliwość przypięcia tematów. Zwłaszcza brak tego drugiego irytuje niesamowicie. Jakaś opcja zwinięcia działu też byłaby mile widziana.

W obecnej wersji nawet znalezienie nowego tematu np. pomocy technicznej czy choćby zauważenie nowego zapytania w jakimkolwiek temacie który zwykłem odwiedzać jest absurdem. Czytelność wstępnie wyraźnie ucierpiała, myślałem że będzie to skok raczej w kierunku reddita (który może piękny nie jest ale czytelny) ;(

A tak, dodanie nowego posta wyświetla niewłaściwy komunikat ( http://puu.sh/kEm30/8a4f097b7c.png), zaś samo okno edycji posta jest wciąż ze starej wersji forum ( http://puu.sh/kEm66/e558a83256.png).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Btw. powiadomienia o odpowiadaniu na posty nie działają. Już 3 osoby odpowiedziały na
> moje posty, a na pasku cisza. ;)

Na razie to praktycznie nic nie działa :D Napisałem w temacie o Battlefroncie przed sekundą i nigdzie na głownej tego tematu nie widzę, a przecież powinien być pierwszy :D
Powiadomień o odpowiedziach nie ma, ani na głownej, ani w wątkach (info, że komuś na posta odpowiadamy), nie ma odnośnikow do gramsajtów (o ile te jeszcze działają), nie ma ustawień forum nigdzie, przypiętych postów itp. itd :D
To raczej jest wersja alpha nowego forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym forum jest świeże więc pewnie poprawki i udoskonalenia będą ;)

Do zobaczenia przy piętnastych urodzinach, o ile serwis dożyje. dedgrampl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra moja ocena dla nowej wersji forum wynosi Vitrual Hydlide/10(dla niekumatych zobaczcie filmik ProJared o grze to skumacie o co mi chodzi) bo to istne dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio? Brak listy stron u góry forum, cholernie "grube" linijki każdego wątku. Kochałem stare forum bo na ekranie miałem pierdylion tematów na raz, a teraz średnio 8. Czy modyfikacja tła jest gdzieś ukryta? Nienawidzę białego tła.

Generalnie bardzo niemiła niespodzianka. A to tylko pierwsze 30 sekund po odpaleniu.

EDIT: Gdzie teraz zmienia się WT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy odpaliłem nowe forum to aż zaniemówiłem. W pierwszej chwili myślałem, że to na starej Operze jakieś bugi w wyświetlaniu i layout się rozjechał, ale później zauważyłem, że na Firefoxie jest tak samo. Przyznam, że nowy layout jest bardzo rozczarowujący. Przyznam, że jestem konserwatystą, więc nie lubię pogoni za nowymi modami w designie, ale moja niechęć do nowego wyglądu strony to chyba coś więcej niż tylko lęk przed nowym.
Pracuję jako webdeveloper i już nasz grafik wbił mi do głowy, że nie można wszystkiego pakować obok siebie i potrzebne są marginesy, jednak obecny wygląd to gruba przesada. Forum internetowe to nie strona wizytówka, gdzie można poszaleć z designem, ale miejsce gdzie ludzie spędzają sporo czasu i dlatego wygląd strony powinien być maksymalnie ukierunkowany na funkcjonalność i czytelność. Trzeba patrzeć na nie jak na narzędzie - wygodne w obsłudze, intuicyjne, dostarczające wszystkiego co potrzeba, nie zalewając jednocześnie użytkownika przesadna ilością drugorzędnych elementów.Nie będę się wdawał w szczegóły, bo większość zarzutów odnośnie nowego wyglądu już padła. Mam tylko nadzieję, że ktoś pójdzie po rozum do głowy.

Czekałem na Forum 3.0 od dawna, bo i od dawna był zapowiadany. Zamiast rewolucji czy ewolucji mamy w praktyce tylko nową skórkę (w dodatku bardzo prostą, więc jej produkcja nie zajęła pewnie więcej niż 2-3 tygodnie).

PS. Z rzeczy na szybko - przycisk ''Dodaj posta'' dać na dole też. Przycisk "powrót" zrobić normalnie linkiem a nie JS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na 11 urodziny będzie poprawiona wersja #potwierdzoneinfo
Ale czy ciągle będą tu użytkownicy? Bo ja mam wrażenie że za kilka dni przestanę tu zaglądać, a potem być może ew za jakiś czas sprawdzę czy tego forum da się już używać. Gdybym teraz wszedł tu pierwszy raz, uznał bym to forum za niewarte choćby odrobiny uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogromnie liczę, że dodacie opcję ustawienia starego motywu, a przynajmniej zmiany schematu kolorów. Siedem lat korzystam z tego forum. Słabo. Po prostu słabo.

20151009224351109

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wygląda to mniej czytelnie niż na starym forum, ale nie wypowiadam się w tej kwestii ostatecznie bo chwilowo korzystam ze starego monitora o niskiej rozdzielczości. Możliwe też, że z tego powodu nie widzę jakichś elementów.

Mam jednak wielką prośbę do kogoś z zielonych, chociażby Muradina, ale najlepiej osoby odpowiedzialnej za ten projekt albo pana, który ten temat założył o odpowiedź na moje pytania.
Czy naprawdę grupa projektująca nowe forum i/lub człowiek odpowiedzialny za akceptację projektu uznali, że funkcjonalność taka jak lista przypiętych wątków jest zbędna?
Dlaczego znacznie ograniczono funkcjonalność odpowiedzi na czyjegoś posta, tzn. przy postach nie ma wyraźnego oznaczenia na czyj post odpowiadamy (z odnośnikiem do niego)? Nie wiem czy usunięto też powiadomienia w postaci wykrzykników przy liście tematów, ale zdaje się, że tak. Obie te rzeczy były pierwszymi, na które zwróciłem uwagę gdy zacząłem się udzielać na tym forum i były bardzo dobre.
Dlaczego nigdzie nie ma odnośnika do gramsajtów, ani do własnego przy poście danego użytkownika, ani nawet do ich strony głównej? EDIT: Dobra, widzę, że link do prywatnych sajtów jest schowany w awatarze...

Poza tym też nie bardzo podoba mi się, że wszystko jest takie ogromne, ale tak jak już napisałem, nie wiem jeszcze jak to wygląda na dużej rozdzielczości.
Niestety, ogólnie prezentuje się to tak, że stare forum okrojono z wielu przydatnych elementów i zmieniono jedynie szatę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, żeby nie było samej krytyki bez konkretów. Kilka zmian w CSS''ie i już się da używać waszej strony i rozwiązuje to najbardziej dręczący mnie element ( http://puu.sh/kEntY/7bf0766c0d.png - po modyfikacji i http://puu.sh/kEnAD/cc9a973afe.png - przed). Kilka zmian w paddingu który jest potwornie wielki i nagle mieści się 2x tyle wątków co wcześniej!

To samo wypadałoby zrobić już na samej stronie posta który obecnie wygląda np. tak ( http://puu.sh/kEnNK/d8fce1c6c0.png). WIELKIE. 1/3 ekranu zajęta przez pojedynczego posta. Ponownie, jedna prosta modyfikacja i już w tym samym obszarze mieszczą się 2 posty zamiast jednego ( http://puu.sh/kEo1Z/97a16c7adf.png). Nie potrafię zrozumieć po co ustawiać min-height na jakieś absurdalne wartości powyżej 30rem;

IMHO - do zmiany zdecydowanie same rozmiary. Może i na tabletach (z tego co widzę to sam layout w telefonach prezentuje się okej) to wygląda lepiej ale na PC-tach już nie, w 1920x1080 prezentuje się toto kiepsko, w 1280x1024 też niezbyt to piękne (awatar użytkownika może i jest istotny ale nie musi zajmować więcej miejsca niż całe posty ( http://puu.sh/kEoqD/bd0a528d2d.png).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego nigdzie nie ma odnośnika do gramsajtów
Jest, musisz kliknąć na swój awatar, aby wejść na GS-a.

EDIT: Widzę, że już sobie poradziłeś. Jakby co, stronę odświeżyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest na plus:

- mozna dodawac obrazki przeciagajac je
- troche na sile, ale powiedzmy, ze wieksze avatary mozna uznac za cos na plus
- wygodniej mi sie pisze posta w nowym innym oknie


Co jest na minus:

- zdaje sie, ze mozna dodawac obrazki tylko je przeciagajac (prosze mnie poprawic, jesli sie myle, ale nie zauwazylem, aby bylo inaczej)
- mozna sie bylo tego spodziewac po redesignie gramu kilka lat temu i pojsciu w kierunku czegos a la "web 2.0", czyli rzekomo ladnie, ale beznadziejnie pod wzgledem uzytkowym
- gdzie sa ustawienia? - troche tam mozna bylo sobie rzeczy zmieniac
- z tego co widze nowe forum to w zasadzie tylko nowa skorka, wiec fajnie by bylo jakby byla mozliwosc tez zmiany na stara
- chcialbym moc widziec dokladne daty i godziny publikacji tematow/postow, w komentarzach pod newsami czy na stronach typu reddit lub wykop moze byc tak jak teraz, ale na forum wolalbym dokladny czas
- grasz, statystyki i kolektyw dalej leza, nie wspominajac, ze patrzac po bledach jakie innym wywalalo (te same co od kilku lat), backend jest i tak do napisania od nowa, tylko patrzac po obecnych zmianach nie ma co liczyc na tak wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Dlaczego nigdzie nie ma odnośnika do gramsajtów
> Jest, musisz kliknąć na swój awatar, aby wejść na GS-a.
>
> EDIT: Widzę, że już sobie poradziłeś. Jakby co, stronę odświeżyłem.
Tak, już znalazłem.

Do swojego posta dodam jeszcze, że cytowanie działa... dziwnie. Kliknąłem ikonkę "cytuj" przy poście Mikiego i nie otworzyło mi się automatycznie pole do dodawania posta.

Do apelów o dodanie przycisku "dodaj post" na dole strony (w sumie, tak jak ktoś zauważył, taka opcja jest przy każdym poście pod ikonką strzałki), ja prosiłbym o dodanie na dole przycisku umożliwiającego powrót do strony głównej forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować