Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Będzie narzekanie:

1. Dlaczego jak ktoś komuś odpowiada na post, to praktycznie tego nie widać? Jest tylko zmieniona czcionka i dodana ksywka. Nie można tego jakoś rozgraniczyć? Nie wiem jakiś kolor inny tudzież ramka?
2. Jak dodawać/usuwać ulubione tematy?
3. Kiedy będzie można zmienić tło na jakieś odrobinę ciemniejsze? Ta biel wali po oczach.
4. Będzie można jakoś zwijać/rozwijać działy forum? Może taka belka jak była na poprzednim forum?
5. Dlaczego wszystko jest takie wielkie? Na stronie widzę ledwo trzy tematy, odstępy gigantyczne, po co? Z ciekawości włączyłem forum na Imacu 27 calowym z ekranem 5k i dopiero tam widziałem około 10 tematów. Jakbym to zrobił na starym forum, to widziałbym praktycznie całą stronę. Czy my wszyscy jesteśmy ślepi, żeby aż tak to powiększać?
6. Gram ma dziwną koncepcję czasu: jeden post napisany 5 minut temu, a inne pod nim pół godziny wcześniej? Czyżby gram to Tardis? ;)
7. Będzie możliwość zmiany ilości wyświetlanych postów w danym temacie, czy jest to wartość stała? Np. 10, 20, 50 te ustawienia byłyby optymalne, no chyba, że chodzi o to, żeby klikać po stronach? ;)
8. Po dodaniu posta strona robi się biała i nie widać zawartości, tylko same ramki i avatary. Nawet w odnośnikach na dole nie widać tekstu, tylko tło. Dopiero jak kliknę na stronę, to pojawia się treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie Muradin. Nie pasuje dlatego że jest przerosty formy co sprawia, że nie da się sprawnie
> czytać forum. Na rozdziałce 1440x900 jedyną możliwością by jako tako dało się na to patrzeć
> jest powiększenie 75%. Śnieżna biel od Viziru też w mojej ocenie robi więcej złego niż
> pożytku, jest po prostu za jasno. Flux nie daje sobie rady z tą bielą w nocy, a to już
> jest osiągniecie.
> Tu nie chodzi żeby wam teraz wyrzucać, że porażka itp. ale miło by było gdybyście dali
> użytkownikom możliwość wyboru takich ustawień forum by dobrze im się z niego korzystało.
> Rozciągniecie na boki, rozmiar czcionki, rozmiar avataru. W tym momencie pole postów
> mają tyle pustego, niewykorzystanego pola pod tekstem ze spokojnie zmieściłby się tam
> jeszcze jeden post.

Dlatego też napisałem, nie wiem czy w tym temacie, że jeszcze wiele rzeczy będziemy docierać i dostosowywać. O to się nie martwcie, bo to forum jest wyjściem do dalszych zmian. Nie wiem czy w weekend będzie coś jeszcze dodawane, możliwe że tak, ale o reszcie będziemy rozmawiać z pewnością w następnym tygodniu.

Natomiast co do koloru... welp - ja też narzekam, bo siedziałem na czarnym skinie do grama. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale jeśli ilość udzielających się na Forum osób była mała (te ok 100 osób dziennie) to fakt - w statystykach kolor czarny używany był przez małą część osób niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Powiem tak - z perspektywy mobilków wszystko wygląda naprawdę dobrze.

Z perspektywy mobilków strona jest ciężka jak gruz. Optymalizacja po stronie przeglądarki to tragedia, u mnie na PC strona główna potrafi się renderować nawet kilka sekund. Serio, brak ciemnej skórki czy "duże" czcionki to kwestia subiektywna i da się przyzwyczaić, ale czekanie po 5 sekund aż na stronie głównej coś będzie widoczne to nieakceptowalny błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze:

Jest nieczytelnie, przegladanie na telefonie to meczarnia, biel jest oczoje....eee.... wypala oczy, nie da sie przypinac/odpinac tematow, odpowiedzi nie dzialaja, jest ZLE!

Redakcja Gram.pl:

Cieszy nas tak entuzjastyczne podejscie do rewolucyjnych zmian, jakie wprowadzilismy na gramie.


Ech... czemu mnie to nie dziwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widząc odpowiedzi rednacza na pytania i opinie użyszkodników (tak wypada nas teraz nazwać, gdyż jesteśmy zdecydowaną mniejszością, która nigdy nie ma racji) to już wiem dokąd zmierza ten serwis.
NIE dla stałych bywalców, TAK dla ślepych dzieciaków, dla których obrazek na pół strony jest ważniejszy niż tekst.
Sorry, ale odpowiedzi w stylu "taki mamy klimat", nie pozostawiają mi jak na razie wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Z perspektywy mobilków strona jest ciężka jak gruz. Optymalizacja po stronie przeglądarki
> to tragedia, u mnie na PC strona główna potrafi się renderować nawet kilka sekund. Serio,
> brak ciemnej skórki czy "duże" czcionki to kwestia subiektywna i da się przyzwyczaić,
> ale czekanie po 5 sekund aż na stronie głównej coś będzie widoczne to nieakceptowalny
> błąd.

Ehhh... Wszystko cały czas jest w "ruchu" i będziemy nad tym pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, rozumiem brak innych skórek chęcią osiągnięcia spójności. Ale w takim razie dlaczego na białym tle treść postów jest szara? Nie ułatwia to czytania a wręcz przeciwnie - męczy oczy już po krótkiej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ring:

Kurczę, muszę to napisać - oczywiście no offence...

ALE ZA TO RANGI SĄ! :D

A na serio to wiesz - negatywny wydźwięk to też jest entuzjazm, bo wszyscy wypowiadają się jeśli chodzi o nowe forum. Nie odbieram tego jako coś negatywnego. Zresztą wiesz jakie mam zdanie na ten temat, rozmawialiśmy o tym niedawno i tłumaczyłem jak ja to widzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako stary zgred pytam: gdzie znajdę złotą rybkę spełniającą internetowe życzenia?
Od tej nowej odsłony doszło mi drugie zyczenie.
Pierwsze było: przywrócić stary system mBanku (tak, nadal za nim tęsknie bo w wielu wypadkach był czytelniejszy)
A drugie jest teraz, przywrócić tu stare forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Natomiast co do koloru... welp - ja też narzekam, bo siedziałem na czarnym skinie do grama. Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale jeśli ilość udzielających się na Forum osób była mała (te ok 100 osób dziennie) to fakt - w statystykach kolor czarny używany był przez małą część osób niestety :/

Nic dodać, nic ująć. Mam nadzieję, że zwolennicy ciemnego tła nie zostaną poświęceni na ołtarzu postępu przez tyranię większości (domyślna skórka była jasna, dostępu do statystyk nie mam, ale zakładam, że 99% obywateli nic nie zmieniała w ustawieniach).
Na chwilę obecną ograniczam zaglądanie na gram do minimum, szkoda oczu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Natomiast co do koloru...
(też byłem tam!) Jak dla mnie mógłby być używany nawet przez 50, chodzi o kwestię wyboru. Patrzenie na to w dzień boli, a co dopiero jak ktoś przegląda to nocą (i to bez fluxa - współczuję takim osobom). A na pewno są i takie osoby. Tu już nie chodzi o kwestię statystyk czy był używany czy nie (o ile ci nowsi użytkownicy w ogóle o nim wiedzieli), tylko żeby był do wyboru. Skoro są głosy, że ludzie chcieliby ciemniejszą barwę (nie oszukujmy się, ale takie patrzenie na biel też męczy, szczególnie właśnie nocą) to góra niech nie zasłania się statystykami. To nie jest wprowadzenie wielkiej funkcjonalności tylko ciemniejszej barwy tła. Chyba że chcą iść wspomnieniami jak z konkursem skórek i forum będzie takie białe już do swojego upadku, bo "góra wie lepiej". Tak samo jak góra wie lepiej co mają jeść dzieci w szkołach, jak wyszło, wszyscy wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ring5

Myślę, że tu trafiasz w sedno. Kompletny brak zrozumienia pomiędzy obiema stronami. Od siebie dodam kolejną rzecz. Nie powinniście nazywać tego forum 3.0, a zaledwie jego słabą betą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> w statystykach kolor czarny używany był przez
> małą część osób niestety :/
Kłamstwo, większe kłamstwo, itd. ;d

Ile znasz osób, które używały białego forum? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A poza tym - Chryste, forum nareszcie jest czytelne na monitorach większych niż FullHD
> (1440p i 4K). Stare miało strasznie małe.... wszystko. Od fontów aż po same przyciski.
> Teraz da się tego używać bez lupy :3

Chyba mi nie powiesz, że jak typowy kowalski mając monitor z rozdzielczością full hd, albo wyższą, przeglądałeś strony internetowe bez powiększenia ich na stałe w ustawieniach przeglądarki (ze 100 do 150%)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Forumowicze:
>
> Jest nieczytelnie, przegladanie na telefonie to meczarnia, biel jest oczoje....eee....

Ej no, na wszelkie problemy są rozwiązania :P Posiedziałem sobie chwilę i udało mi się utworzyć udoskonaloną wersję, Gram 4.0!

Ciemny(!) layout, na stronie mieści mi się 20-25 tematów (plus pełne skalowanie dla urządzeń mobilnych, na jednym z obrazków widać)! :P Teraz się bawię właśnie z samym wyglądem poszczególnych wątków i może dodam widoczne kategorie do tematów. Jeśli dobrze myślę to już nawet ogarnąłem jak odtworzyć możliwość dodawania/usuwania ulubionych tematów (kod wydaje się być na swoim miejscu, tylko obecnie brakuje fizycznie guziczka za to odpowiedzialnego). Jak ekipa gramu będzie się zbytnio ociągać to mogę udostępnić skrypt (działa w Firefoxie z rozszerzeniem Greasemonkey).

20151010111712437

20151010112553359

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie, ze statystyk wynikało, że wykorzystywała ją naprawdę znikoma część użytkowników.
> Stawiamy w tej chwili na spójność całego serwisu.

Cytując klasyka: "Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, bezczelne kłamstwa i statystyki". Jeśli wziąć pod uwagę całe hordy Obywateli, którzy napisali na forum góra parę postów i pewnie nawet nie wiedzieli, że istnieje możliwość zmiany koloru tła na inne niż białe, to rzeczywiście siłą rzeczy statystyki musiały ukazywać zdecydowaną przewagę "białych" ;)
Sam czarne tło miałem tylko przez jakiś czas dawno temu, ale z tego co się orientuje to używa(ło) go sporo osób z wysokimi tytułami i dla nich przyzwyczajenie się do nowego forum może być teraz podwójnie trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Chyba mi nie powiesz, że jak typowy kowalski mając monitor z rozdzielczością full hd,
> albo wyższą, przeglądałeś strony internetowe bez powiększenia ich na stałe w ustawieniach
> przeglądarki (ze 100 do 150%)?

Powiększać to powiększałem, ale to nie da tego samego, co natywnie przystosowany layout do rozdzielczości XXI wieku.
Skalowanie =/= natywna rozdzielczość.
To samo tyczy się skopanego skalowania w Win10 - zamiast ruszyć tyłek i wymienić interfejs na większy to wciąż wygląda to tak, jakby robili pasek Start i resztą interfejsu dla rozdzielczości 1024x768 a posiadacze większych niech skalują w górę.

PS. Skalowanie w dół da Ci lepszy efekt niż skalowanie do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> PS. Skalowanie w dół da Ci lepszy efekt niż skalowanie do góry.

To oczywiste, ale chyba lepsza nieco niższa jakość i większe czcionki niż strona internetowa wyglądająca jak wąska kolumna z pustymi pasami po bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @Ring:
>
> Kurczę, muszę to napisać - oczywiście no offence...
>
> ALE ZA TO RANGI SĄ! :D

Panie kierowniku, bez przesadyzmu, nie trzeba "no offence''ow" dawac, ja sie za takie rzeczy nie obrazam :D

> A na serio to wiesz - negatywny wydźwięk to też jest entuzjazm,

Ekhm... tego... bo wiesz, Rewolucja Francuska tez byla "entuzjastyczna" reakcja nizszych klas spolecznych na rozbestwienie szlachty ;)

A powaznie - naprawde rozwazcie tymczasowy powrot do starego forum, przy jednoczesnym uruchomieniu nowego jako beta.forum.gram.pl . Wierz mi, ze wielu ludzi z ogromna checia pomoze w testowaniu, dzieki czemu w koncu przeszlibyscie na w pelni sprawdzone, funkcjonalne i przyjazne uzytkownikowi forum. Bo w tej chwili az sie nie chce tu pisac - dyskusji prowadzic nie mozna, bo funkcja odpisz nie dziala, w oknie pisania tekstu widac (na telefonie) cztery linijki, zalacznikow dodawac sie nie da (bo na telefonie NIE DA sie przeciagnac obrazka, jak rany!)... Nowe forum moze mialo byc krokiem naprzod, ale nie do konca wyszlo. Teraz, zamiast przekonywac wszystkich, ze to oni sie myla, pokazcie klase, huknijcie sie w piers, mowiac "dobra, za szybko to bylo" i dajcie sobie pomoc. Bo wmawianie wszystkim, ze jest dobrze, a bedzie jeszcze lepiej, to nie jest dobry pomysl. Nie jest dobrze, i praktycznie kazdy post w tym watku to stwierdza. Wyciagnijcie z tego wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować