Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Będzie również narzekanie.

1. Dlaczego wszystko jest takie duże? Na starym forum na jednym ekranie mieściło się ponad 20 tematów i scrollowania było bardzo mało, by przejrzeć wszystkie ulubione, a teraz? Jest to w ogóle porażka. Bardzo to nieczytelne. To samo dotyczy wewnątrz tematów dawniej na jednej stronie tematu, było wyświetlone wiele postów, a teraz jak się jeden zmieści to już jest sukces.
2. W ogóle niepotrzebny i imho nieprzydatny jest leciutki podgląd na ostatni post, bo co mogę się dowiedzieć z tekstu - Ring5 odpisał: >@Ring: (to tak dla przykładu)
3. Ten biały jest strasznie nieczytelny
4. Widok awatar osobny, która napisała ostatni post jest w ogóle nie potrzebny

Ogólnie jest tego trochę więcej, ale najgorsze jest to co napisałem w punkcie pierwszym. Mam nadzieję, że to forum się jeszcze zmieni, bo to by było kolejne forum, z którego bym musiał zrezygnować, bo stało się po prostu nieporęczne, nieczytelne.

Edit. Dopiero co napisałem tego posta a podane jest, że dodałem go godzinę temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Panie kierowniku, bez przesadyzmu, nie trzeba "no offence''ow" dawac, ja sie za takie
> rzeczy nie obrazam :D
Zawsze wolę napisać niż potem były nieprzyjemności ;>

> Ekhm... tego... bo wiesz, Rewolucja Francuska tez byla "entuzjastyczna" reakcja nizszych
> klas spolecznych na rozbestwienie szlachty ;)
True, ale chyba jeszcze wideł tutaj nie przyszykowaliście? :D

> A powaznie - naprawde rozwazcie tymczasowy powrot do starego forum, przy jednoczesnym
> uruchomieniu nowego jako beta.forum.gram.pl . Wierz mi, ze wielu ludzi z ogromna checia
> pomoze w testowaniu, dzieki czemu w koncu przeszlibyscie na w pelni sprawdzone, funkcjonalne
> i przyjazne uzytkownikowi forum. Bo w tej chwili az sie nie chce tu pisac - dyskusji
> prowadzic nie mozna, bo funkcja odpisz nie dziala, w oknie pisania tekstu widac (na telefonie)
> cztery linijki, zalacznikow dodawac sie nie da (bo na telefonie NIE DA sie przeciagnac
> obrazka, jak rany!)... Nowe forum moze mialo byc krokiem naprzod, ale nie do konca wyszlo.
> Teraz, zamiast przekonywac wszystkich, ze to oni sie myla, pokazcie klase, huknijcie
> sie w piers, mowiac "dobra, za szybko to bylo" i dajcie sobie pomoc. Bo wmawianie wszystkim,
> ze jest dobrze, a bedzie jeszcze lepiej, to nie jest dobry pomysl. Nie jest dobrze, i
> praktycznie kazdy post w tym watku to stwierdza. Wyciagnijcie z tego wnioski.
Z tego co wiem były spore problemy aby to zrobić - nie chcę wchodzić w szczegóły dlaczego, bo informatykiem nie jestem i nie wiem w tym temacie zbyt wiele. A prawda jest taka, że chcieliśmy sami potestować to i owo, tylko tak jak w przypadku wielu zmian na starym forum - było ono zbyt stare aby coś takiego utworzyć. Zresztą - testy poniekąd prowadzone były na żywym forum z wykorzystaniem jego feedu (widać było jak doktorevil podrzucał tematy, posty i inne rzeczy jeśli widzieliście). Dlatego też no to było niestety nie do przeskoczenia...

Natomiast co do innych rzeczy - rozumiem Martivara dlatego, bo wiem ile pracy włożył w przygotowanie tego wszystkiego, podobnie jak rozumiem Fetta, bo #zmiany mocno w serwisie zachodzą od momentu objęcia przez niego funkcji naczelnego. W pewnym sensie rozumiem też i siebie, bo rozmawiałem z Wami, podrzucałem pomysły wyżej i też poniekąd jestem sądzony za współudział w zabójstwie starego forum (:>). Ok, może niekiedy w dyskusji byłem "za ostry" , bo sam tak jak mówię nie lubię podejścia typu "nowe jest złe, chcemy stare". To jest ta jedna z opcji, o których kiedyś pisałem w Obradach...

Ale tak jak mówię - to nie jest tak, że mówimy "jest dobrze, się nie znacie" tylko "będzie dobrze, będziemy dalej to rozwijać". Po to są te tematy, abyście zgłaszali błędy, mówili o swoich odczuciach i będziemy nadal pracować nad rozwojem tego miejsca. Minęło dopiero 12 godzin od debiutu nowego forum - mamy jeszcze mnóstwo czasu do rozwoju. A tak naprawdę to... nie jest ostateczna forma forum - jest jeszcze kilka rzeczy, które się tutaj pojawią. Powoli, krok po kroku. Wiem, bo widziałem ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w nocy widziałem nowe forum, które na smartfonie nie chce się w ogóle załadować ;)
Na razie jest dziwnie, a najbardziej brakuje linku do forum na dole czytanej strony, który w starej wersji forum był. Co się z nim stało? Wróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na starym forum bylo do wyboru w ustawieniach male avatary i duze awatary, a teraz domyslnie sa duze awatary i sie zastanawiam czy obecne duze awatary sa wieksze czy takie same jak "duze awatary" na starym forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z kolejnych sugestii - przycisk dodaj post powinien być także na dole. Teraz jest to zupełnie nieintuicyjne i łamie wszelki rozum i godność człowieka.

A z innych ktoś ma pojęcie jak skomentować newsa tak, by komentarz wylądował na forum? Bo właśnie zauważyłem, że ktoś po cichu wprowadził najgorszy system komentarzy ever - Disqusa (straszliwie tego systemu nie lubię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>czy obecne duze awatary sa wieksze czy takie same
> jak "duze awatary" na starym forum?

Są dużo większe. ;) Moim zdaniem trochę jednak za duże. Widać to m.in po pikselozie awatarów. Dlatego zachęcamy do załadowania awatarów w wyższej rozdzielczości. ;)

@Henrar Przycisk dodaj post jest przy każdym poście użytkownika.

Nie można skomentować newsa tak, żeby komentarz wylądował na forum. Newsy sa już całkowicie oddzielne od forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @Henrar Przycisk dodaj post jest przy każdym poście użytkownika.
Bardzo widoczne....
> Nie można skomentować newsa tak, żeby komentarz wylądował na forum. Newsy sa już całkowicie
> oddzielne od forum.
Duży błąd, zwłaszcza wrzucenie Disqusa do tego, którego moderowanie z czasem robi się coraz trudniejsze.

Chyba pora się ewakuować na NeoGaf...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie można skomentować newsa tak, żeby komentarz wylądował na forum.
Czyli nici z wchodzenia w newsy przez forum? : <

> Newsy sa już całkowicie
> oddzielne od forum.
To dopiero będzie tu pustawo. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Są dużo większe. ;)

A im wieksze pole na awatar tym wieksze pole na posta jest tworzone. Ten sam problem (dla mnie problem dla kogos innego moze nie) byl na starym forum gdy sie ustawilo duze awatary, jakby sie dalo dac duze awatary, a pole na posta jak przy malych awatarach, to byloby mniej wolnego -marnowanego- miejsca.
A teraz (a wtedy w sumie tez na malych awatarach, ale nie rzucalo sie w oczy) jest pusta przestrzen w "polu posta", bo w lewej stronie pod awatarem jest "zglos i szukaj posty usera" jak by cos porobic typu przeniesc/zminimalizowac chociazby tekst, to w prawej stronie tez byloby lepiej. Bo obecnie sa 2 ikony i niewidzialny tekst objasniajacy ikony, ktory zajmuje przestrzen, a tekst pojawia sie po najechaniu myszka. I te 2 ikony z niewidzialnym tekstem generuja wolne miejsca w "polu posta".

edit jako przyklad mozna zobaczyc post powyzej lub ponizej , jest kilka zdan nie doszlo do ikon z tekstem, i a tam powstaje wolne miejsca.

no chyba, ze zalezy od indywidualnych ustawien rozdzielczosci monitora i itd?

> Nie można skomentować newsa tak, żeby komentarz wylądował na forum. Newsy sa już całkowicie
> oddzielne od forum.
By czytac komentarze pod newsem trzeba odszukac tego newsa z strony glownej? Wolabym osobny duzy dzial na forum na newsy jak maja quiz czy pomoc techniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Nie można skomentować newsa tak, żeby komentarz wylądował na forum. Newsy sa już całkowicie
> oddzielne od forum.

Najgorsza zmiana, teraz forum już trochę nie ma sensu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzacie, dałbym szansę, zwłaszcza że funkcjonalności zostają dodawane więc ekipa gram.pl wraz z nami chce tworzyć je dalej. Fakt mi również brakuje czarnego tła, ale jakoś to przeżyje.

Ulubione wróciły więc nie jest źle. Nie wywala mnie już z forum i cytowanie działa więc ekipa czyta nasze posty i bierze pod uwagę. Z drugiej strony jesteśmy przyzwyczajeni do forum w takiej postaci jakiej znaliśmy je do wczoraj.
Będzie dobrze trochę wiary i dawajcie pomysły co by można było dodać, wierzę, że wtedy forum będzie takie jakie byście chcieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Najgorsza zmiana, teraz forum już trochę nie ma sensu ...

Wg mnie to po prostu czysty idiotyzm - w newsy wchodziłem zawsze przez forum, na głównej spędzałem kilka minut w ciagu miesiąca. Nie wiem kto podjął decyzję, żeby komentarze pod newsami odłączyć od głównego forum, ale chyba trzeba zwolnić tą osobę :D
Byłem jedną z osób, które postulowały odświeżenie forum, ale nie do końca mi chodziło o pogorszenie wszystkiego :D W sumie na plus chyba sam wygląd, choć trochę by sie przydało wszystko pozmniejszać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ale tak jak mówię - to nie jest tak, że mówimy "jest dobrze, się nie znacie" tylko "będzie
> dobrze, będziemy dalej to rozwijać".

A ja powtarzam to, co juz napisalem wczesniej - eksperymentujecie na zywej tkance i to sie na Was zemsci. Ludzie bardzo jasno wyrazaja swoje niezadowolenie z obecnej formy forum i ja to doskonale rozumiem, bo mnie samego szlag trafia, jak na to patrze.

A najgorszym pomyslem, jaki widze, jest oddzielenie forum od newsow. Nie wiem, kto wpadl na ten pomysl, ale chyba nie do konca to przemyslano. To wlasnie newsy napedzaly to forum, to pod nimi prowadzono wiekszosc dyskusji. Powiem wiecej - odkad wprowadzono kilka lat temu nowa szate graficzna glownej strony, przestalem na nia zagladac, bo byla malo czytelna. Wchodzilem od razu na forum, bo wiedzialem, ze tam bede mial to samo, tylko w czytelnej formie, bez zbednych przeszkadzajek na pol ekranu. Teraz zmuszony jestem przegladac glowna. I wiesz co? Kompletnie nie mam ochoty, bo jest nieczytelna!

Kilka osob rzucilo haslo o przeniesieniu sie na forum konkurencji. Nie wiem, na ile powaznie mowili, ale nie ukrywam, ze sam to rozwazam. Bo w tej chwili gram.pl nie ma nic, czym by mnke zatrzymalo:
- glowna strona jest nieczytelna i nieatrakcyjna;
- forum odstrasza wygladem i nie pozwala na szybkie przegladanie newsow
- o sklepie wypowiadalem sie juz wielokrotnie.

Pamietasz, jak mowilem o tym, ze wprowadzone bez przemyslenia zmiany doprowadza do powaznych problemow? Zaluje, ze mialem racje. Wprowadzajac zmiany skutecznie rozp... forum gramu. Moze i czesc rzeczy naprawicie, ale obawiam sie, ze do tego czasu wiele osob podziekuje za wspolprace.

Powtorze raz jeszcze: wycofajcie sie z tego, zrobcie wersje beta, zeby wprowadzic nowe forum dopiero wtedy, gdy naprawde bedzie gotowe. W przeciwnym razie gram bedzie mial spore oszczednosci, bo - wzorem CDP - bedzie mogl zamknac forum, gdyz ludzie wyemigruja na polygamie czy inne fora. Naprawde nie rozumiem, czemu z takim uporem twiedzicie, ze bedzie dobrze, skoro wiele wskazuje na to, ze nie bedzie nikogo, kto by sie o tym przekonal, moze poza banda Obywateli, proszacych o kody do Margonem i pytajacych, czy nowy CoD pojdzie im na Pentium 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sarinew:

> Wolabym osobny duzy dzial na forum na newsy jak maja quiz czy pomoc techniczna.

U mnie jest widoczny dział na newsy pod nazwą "Archwium tekstów" w dolnej części forum, co zresztą zaznaczyłem na screenie.

20151010130153796

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja powtarzam to, co juz napisalem wczesniej - eksperymentujecie na zywej tkance i to
> sie na Was zemsci. Ludzie bardzo jasno wyrazaja swoje niezadowolenie z obecnej formy
> forum i ja to doskonale rozumiem, bo mnie samego szlag trafia, jak na to patrze.
A przeczytałeś to co napisałem wcześniej? Że nie było jak tego zrobić na taką ilość użytkowników żeby to wyszło efektownie. Tak, można to zrobić w innych warunkach - w tych to nie wyszło.

> A najgorszym pomyslem, jaki widze, jest oddzielenie forum od newsow. Nie wiem, kto wpadl
> na ten pomysl, ale chyba nie do konca to przemyslano. To wlasnie newsy napedzaly to forum,
> to pod nimi prowadzono wiekszosc dyskusji. Powiem wiecej - odkad wprowadzono kilka lat
> temu nowa szate graficzna glownej strony, przestalem na nia zagladac, bo byla malo czytelna.
> Wchodzilem od razu na forum, bo wiedzialem, ze tam bede mial to samo, tylko w czytelnej
> formie, bez zbednych przeszkadzajek na pol ekranu. Teraz zmuszony jestem przegladac glowna.
> I wiesz co? Kompletnie nie mam ochoty, bo jest nieczytelna!
No właśnie - jesteśmy do tego przyzwyczajeni więc nam to nie do końca pasuje. Poza tym tak jak zresztą mówiłem jakiś czas temu o tym, że w momencie pojawienia się "forum dla forum" można wiele rzeczy robić tylko i wyłącznie jeśli chodzi o community tego miejsca, daje to trochę inne możliwości, inne rzeczy nie kolą tak w oczy.

Natomiast można popracować nad innym rozwiązaniem, nie wiem jednak czy będzie ono możliwe - aby tematy ogólne były powiązane z grami lub też najnowszymi newsami z nimi związanymi. Tym samym idzie to o tyle rozwiązać, że klikając temat o Heroesach dostajesz najświeższe newsy o tej grze. Podobnie jeśli chodzi o Playstation, XBoxie i innych. Pamiętaj też, że masz na dole najnowsze newsy i materiały - więc to nadal jest, tylko w innym miejscu.

> Kilka osob rzucilo haslo o przeniesieniu sie na forum konkurencji. Nie wiem, na ile powaznie
> mowili, ale nie ukrywam, ze sam to rozwazam. Bo w tej chwili gram.pl nie ma nic, czym
> by mnke zatrzymalo:
> - glowna strona jest nieczytelna i nieatrakcyjna;
> - forum odstrasza wygladem i nie pozwala na szybkie przegladanie newsow
> - o sklepie wypowiadalem sie juz wielokrotnie.
W sumie wracamy do tego samego tematu, o którym zresztą pisałem nie raz... nie chcę tego pisać po raz 20-ty... naprawdę...

> Pamietasz, jak mowilem o tym, ze wprowadzone bez przemyslenia zmiany doprowadza do powaznych
> problemow? Zaluje, ze mialem racje. Wprowadzajac zmiany skutecznie rozp... forum gramu.
> Moze i czesc rzeczy naprawicie, ale obawiam sie, ze do tego czasu wiele osob podziekuje
> za wspolprace.
Tylko gdyby jeszcze było tak jak w przypadku innych rzeczy, że było coś wrzucane i zostawiane samemu sobie... to martwiłbym się wtedy cholernie o to wszystko. A tak? Bierzemy piłkę w ręce, patrzymy na ustawienie przeciwnika i lecimy na drugi koniec boiska aby było jak najlepiej. To jest możliwe

> Powtorze raz jeszcze: wycofajcie sie z tego, zrobcie wersje beta, zeby wprowadzic nowe
> forum dopiero wtedy, gdy naprawde bedzie gotowe. W przeciwnym razie gram bedzie mial
> spore oszczednosci, bo - wzorem CDP - bedzie mogl zamknac forum, gdyz ludzie wyemigruja
> na polygamie czy inne fora. Naprawde nie rozumiem, czemu z takim uporem twiedzicie, ze
> bedzie dobrze, skoro wiele wskazuje na to, ze nie bedzie nikogo, kto by sie o tym przekonal,
> moze poza banda Obywateli, proszacych o kody do Margonem i pytajacych, czy nowy CoD pojdzie
> im na Pentium 90.
Tak jak powiedział już Fett - raczej nie jest to możliwe. Nie wiem dlaczego z drugiej strony wszyscy twierdzą na siłę, że jest źle. Nie mówię że jest "idealnie", ale jest na dobrej drodze. Zresztą znowu musiałbym pisać to samo... dwudziesty pierwszy raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest widoczny dział na newsy pod nazwą "Archwium tekstów" w dolnej części forum,
> co zresztą zaznaczyłem na screenie.
Co dotyczy tekstów sprzed wersji 3.0.
Nowe nie będą tam trafiały, z tego co widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @Sarinew:
>
> > Wolabym osobny duzy dzial na forum na newsy jak maja quiz czy pomoc techniczna.
>
>
> U mnie jest widoczny dział na newsy pod nazwą "Archwium tekstów" w dolnej części forum,
> co zresztą zaznaczyłem na screenie.
To są stare newsy gdzie jeszcze komentarze mogły być dodawane przez forum, nowe będą już już robione na disquss i nie będą widoczne na forum.
Mi też się to nie podoba, newsów mało czytałem, właściwie na newsy wchodziłem tylko poprzez forum jak zobaczyłem ciekawy tytuł tematu... teraz nie będę już w ogóle czytał newsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > ziptofaf:
> Ej no, na wszelkie problemy są rozwiązania :P Posiedziałem sobie chwilę i udało mi się utworzyć udoskonaloną wersję, Gram 4.0!
> (...) Jak ekipa gramu będzie się zbytnio ociągać to mogę udostępnić skrypt (działa w Firefoxie z rozszerzeniem Greasemonkey).
Jesteś wielki/wielka, wpisz mnie pierwszego na listę po to cudo - może forum zacznie być przynajmniej znośne.

Co zaś do statystyk odnośnie tego ile osób używało jakiego tła - droga Ekipo, czy wykorzystaliście do tych statystyk jakikolwiek inny system niż wzięcie wszystkich użyszkodników jak leci?
Może gdyby ktoś się pofatygował zerknąć na to przez filtr "napisał minimum x postów" albo "średnio x postów/dzień" zauważyłby różnicę - bo jak juz kilkukrotnie wspomniano gdyby ciemne tło było domyślne ''preferencje większosci'' byłyby zgoła odwrotne: Na starym forum ten kto napisał 2 posty w ciągu 7 lat nie bawił się w zmiany i zostawał na domyślnym, ci jacy pisali wiecej (nawet jeśli i z przerwami) zwykle dokonywali wyboru ciemniejszego layoutu.
Nie wierzycie? Zróbcie ankietę i sprawdźcie sami... szkoda, że o takim rozwiązaniu nie pomyśleliście ZANIM wprowadziliscie zmiany.

PS: Forum cofa się w rozwoju? Na wielu mozliwość wybrania innych skórek jest uznawana za zaletę, a tu jak widzę za wadę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa sztata forum wygląda bardzo ładnie. Cieszą mnie zmiany ale mam nadzieję, że wkrótce znikną moje problemy z ciągłym wylogowywaniem z konta i wszelkiego rodzaju niedociągnięcia na stronie - nadal mogę ze strony głównej wejść w ustawienia konta które pozostały w niezmienionej formie od premiery strony. Ode mnie dostajecie słowa pochwały, ale liczę na to, że posłuchacie użytkowników wypowiadających się w tym temacie bo sporo tutaj w pełni uzasadnionej krytyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować