Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie


>
> A najgorszym pomyslem, jaki widze, jest oddzielenie forum od newsow. Nie wiem, kto wpadl
> na ten pomysl, ale chyba nie do konca to przemyslano. To wlasnie newsy napedzaly to forum,
> to pod nimi prowadzono wiekszosc dyskusji. Powiem wiecej - odkad wprowadzono kilka lat
> temu nowa szate graficzna glownej strony, przestalem na nia zagladac, bo byla malo czytelna.
> Wchodzilem od razu na forum, bo wiedzialem, ze tam bede mial to samo, tylko w czytelnej
> formie, bez zbednych przeszkadzajek na pol ekranu. Teraz zmuszony jestem przegladac glowna.
> I wiesz co? Kompletnie nie mam ochoty, bo jest nieczytelna!
>
>
Dokładnie.
Ja także nie wchodziłem na główną, tylko od razu na forum, gdzie było wszystko, bez zbędnych przeszkadzaczy, a teraz?
Jeżeli newsy nie wrócą to forum będzie martwe - oczywiście, moim zdaniem, bo to newsy je napędzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak powiedział już Fett - raczej nie jest to możliwe. Nie wiem dlaczego z drugiej
> strony wszyscy twierdzą na siłę, że jest źle. Nie mówię że jest "idealnie", ale jest
> na dobrej drodze. Zresztą znowu musiałbym pisać to samo... dwudziesty pierwszy raz...

Czemu zmiana na starą wersję forum i zostawienie ten nowej jako bety jest niemożliwe? Przecież jakoś aktualnie edycja postów działa jeszcze tak samo, jak w poprzedniej wersji, jak to się dało zostawić, to dlaczego nie całą resztę?

Edit. W 100% popieram Ring5, to co wszystko napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czemu zmiana na starą wersję forum i zostawienie ten nowej jako bety jest niemożliwe?
> Przecież jakoś aktualnie edycja postów działa jeszcze tak samo, jak w poprzedniej wersji,
> jak to się dało zostawić, to dlaczego nie całą resztę?
>
> Edit. W 100% popieram Ring5, to co wszystko napisał.

Bo tak jak wspominałem - wcześniejsza wersja, na której testowano niektóre rzeczy była połączona stricte z feedem forumowym. Już w przypadku testowania przez jedną osobę było zamieszanie tutaj, bo pojawiały się i znikały posty. Gdybyśmy dostali to wraz z moderatorami - 10 osób działa na żywym organizmie i nikt nie wie o co chodzi. Więcej osób - większy problem. Tak ja to widzę, nie bierz tego jako oficjalne wytłumaczenie, bo takie mógłby dać chyba tylko ktoś odpowiadający za stronę IT gramu. Tak czy inaczej sam dostałem informację, że najpierw są problemy z takową wersją, później że niestety jej nie będzie, bo jest to wszystko bardzo problematyczne.

Co do edycji postów to tak jak wspomniałem wiele elementów będzie do tego wszystkiego dochodzić, zapewne Fett będzie jeszcze podrzucał jakieś patch notes odnośne tego, co zostało dodane czy zmienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> Nie wiem dlaczego z drugiej
> strony wszyscy twierdzą na siłę, że jest źle.

Miałem coś odpisać, ale chyba jednak nie. No po prostu śmiać mi się chce w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Miałem coś odpisać, ale chyba jednak nie. No po prostu śmiać mi się chce w tym momencie.

Mi do śmiechu nie jest, ale podejrzewam o co chodzi... A nie taki zamiar miałem. Chodzi mi po prostu o to, że zgłaszanie swoich uwag czy propozycji to jedno, ale mówienie "jest źle bo jest źle" to fakt - mi też się nieco twarz uśmiecha jak widzę coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A przeczytałeś to co napisałem wcześniej? Że nie było jak tego zrobić na taką
> ilość użytkowników żeby to wyszło efektownie.

Przeczytałeś. I sugerowałeś, by w takim razie zrobić betę dla ograniczonej liczby gramowiczów ;)

> w momencie pojawienia się "forum dla forum" można wiele rzeczy robić tylko i wyłącznie jeśli chodzi o community

Ok, tylko żeby przypadkiem nie doszło tu do wylania dziecka z kąpielą - chcecie zrobić "forum dla forum", żeby móc zadbać o community, a okaże się, że tak naprawdę nie ma dla kogo tego wszystkiego robić, bo ludzie się zniechęcili i pouciekali.

> Natomiast można popracować nad innym rozwiązaniem, nie wiem jednak czy będzie ono możliwe
> - aby tematy ogólne były powiązane z grami lub też najnowszymi newsami z nimi związanymi.

Albo nie kombinować z jakimiś Disqusami i innymi wynalazkami, tylko ponownie powiązać newsy z forum, bo to chyba było rozwiązanie, które pasowało wszystkim. Teraz, jak widzę, pod newsami komentarzy praktycznie nie ma - i nie sądzę, by to uległo jakieś szczególnej zmianie.

> Tym samym idzie to o tyle rozwiązać, że klikając temat o Heroesach dostajesz najświeższe
> newsy o tej grze.

Ale przecież to jest kompletnie bez sensu! Oznacza, że muszę codziennie klikać X tematów, żeby sprawdzić, czy nie ma newsów o Battlefroncie, Bloodborne, Dark Souls III i innych grach. Co komu, jak rany, przeszkadzała możliwość komentowania newsów z poziomu forum? Przecież to było najbardziej przejrzyste rozwiązanie, jakie tylko można sobie wyobrazić: masz na stronie listę 20 newsów i od razu widzisz, co nowego się pojawiło, bez ozdóbek, udziwniaczy i odwracaczy uwagi.

> W sumie wracamy do tego samego tematu, o którym zresztą pisałem nie raz... nie chcę tego
> pisać po raz 20-ty... naprawdę...

Ok, tylko wtedy były to komentarze w rodzaju "bo ludzie może Wam pouciekają", teraz mamy już realną groźbę zaistnienia takiej sytuacji. Czy naprawdę nikogo to nie obchodzi?! O_o

> Tylko gdyby jeszcze było tak jak w przypadku innych rzeczy, że było coś wrzucane i zostawiane
> samemu sobie... to martwiłbym się wtedy cholernie o to wszystko.

Patrz pierwszy akapit - rzuciliście ludziom ochłap w postaci niedopracowanego, zabugowanego, paskudnie wyglądającego, niefunkcjonalnego forum i teraz z uporem godnym lepszej sprawy wmawiacie wszystkim, że będzie super, bo wymaga to tylko troszkę polerki. Wyobraź sobie, że do tej pory jeździłeś może nienajnowszym, ale nadal sprawnym samochodem, postanawiasz go zmienić, więc kupujesz u dealera nowy wóz, oddając w rozliczeniu stary, dostajesz zdezelowany, zajeżdżony wrak koloru jasnorozwolnieniowego, bez obić na fotelach i z wymontowaną deską rozdzielczą, a sprzedawca mówi Ci, że będzie dobrze, tylko nałożą trochę wosku... I że to potrwa. Ale będzie dobrze. Kiedyś. Może.

> Tak jak powiedział już Fett - raczej nie jest to możliwe.

Ludzie ludziom zgotowali ten los...

> Nie wiem dlaczego z drugiej strony wszyscy twierdzą na siłę, że jest źle.

Może dlatego, że JEST?! Rozumiałbym, gdyby część osób narzekała. Gdyby narzekała połowa. Ale, jak rany, NARZEKAJĄ WSZYSCY! Nie znalazłem od wczoraj ani jednego posta, ani jednej wypowiedzi, ani jednego komentarza, stwierdzającego, że jest dobrze! Ludzie krytykują w nowej wersji absolutnie wszystko, a Wy uparcie twierdzicie, że to my się czepiamy i nie dajemy Wam szansy. Serio? Szansy NA CO?! Skopano działające forum, oddano do naszej dyspozycji coś, co wygląda jak wersja alfa, i wmawia się nam, że jacyś dziwni i roszczeniowi jesteśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ok, tylko żeby przypadkiem nie doszło tu do wylania dziecka z kąpielą - chcecie zrobić
> "forum dla forum", żeby móc zadbać o community, a okaże się, że tak naprawdę nie ma dla
> kogo tego wszystkiego robić, bo ludzie się zniechęcili i pouciekali.
>
Dokładnie. Dla mnie, teraz to forum jest ciut niepotrzebne a nie będę wchodził na główną żeby czytać posty pod newsami.

>
> Albo nie kombinować z jakimiś Disqusami i innymi wynalazkami, tylko ponownie powiązać
> newsy z forum, bo to chyba było rozwiązanie, które pasowało wszystkim. Teraz, jak widzę,
> pod newsami komentarzy praktycznie nie ma - i nie sądzę, by to uległo jakieś szczególnej
> zmianie.
>
Też proponuje takie rozwiązanie, powrót do tego co było, tylko w nowej szacie graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw konkret - brakuje przycisku "Dodaj post" na dole strony. Jest tylko na górze, więc jak ktoś sobie zjedzie do najnowszych postów, a potem chce dodać swój, to musi znów przewijać całą stronę.

A teraz moje marudzenie. Nie ma czarnego tła, trudno, też korzystałem, ale przeżyję. Forum jest ładne, to plus. Ale chyba jedyny. Strasznie mi się nie podoba obecne ''zarządzanie przestrzenią'' na stronach, wszystko jest wielkie, ściśnięte na środku, przez to widać mało treści. Jasne, można się do tego przyzwyczaić, ale nie zmienia to faktu, że jest gorzej, mniej czytelnie. Użyliście też chyba jakiejś starej bazy danych do przenosin, bo mam podpięte tematy, do których od dawna nie zaglądam. I nie wiem jak je odpiąć. Wrzucanie obrazków tylko przez przeciąganie to też kiepski pomysł.

Ogólnie jednak najbardziej przeszkadza mi to, że forum jest takie... wąskie. Po ustawieniu odpowiedniej dla mnie wielkości strony (80%), treść zajmuje jakieś 40% ekranu. Z kolei na 100% wielkości strony wszystko jest po prostu za wielkie. Eh, ciężko będzie przywyknąć. To jedyne forum z jakiego korzystam, więc pewnie się zmuszę, ale na razie bardzo ciężko mi się tu funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja tam uwazam, ze jest na razie na 3 (w skali 5 stopniowej). Fakt, zrobienie bety i puszczenie zaproszen do najbardziej aktywnych uzytkownikow byloby najlepszym wyjsciem. No, ale wyszlo jak wyszlo, ja widze (i mam nadzieje, ze tak bedzie) podwaliny na cos naprawde fajnego. Tyle, ze troche czasu pewnie uplynie do poprawienia/usprawnienia obecnego stanu rzeczy.

Co do komentarzy pod newsami- fakt, glupio troche, sam wchodzilem w newsy tylko z forum, na glowna w ogole nie zagladalem. Moze daloby sie zrobic ee hybryde, tj. np. 24/48h dyskusja pod newsem i potem automat przenosi dyskusje na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Może dlatego, że JEST?! Rozumiałbym, gdyby część osób narzekała. Gdyby narzekała
> połowa. Ale, jak rany, NARZEKAJĄ WSZYSCY! Nie znalazłem od wczoraj ani jednego
> posta, ani jednej wypowiedzi, ani jednego komentarza, stwierdzającego, że jest dobrze!

To może pora zacząć ich szukać? Ja na pierwszej stronie widzę co najmniej pięć postów (w tym mój), które mimo zastrzeżeń stwierdzają że jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co do edycji postów to tak jak wspomniałem wiele elementów będzie do tego wszystkiego
> dochodzić,
To trzeba było poczekać aż dojdzie przynajmniej to co było na starym forum a dopiero potem zmieniać, a nie w piątek jak skoro wiadomo że nic nie ma i będzie "kiedyś tam".

ps co za problem zrobić pustą wersję testową na nowej bazie danych?


ps niniejszym odchodzę, i w zasadzie nie wiem czy jeszcze tu wpadnę za jakiś czas sprawdzić czy wasze forum znowu nadaje się do czegokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytałeś. I sugerowałeś, by w takim razie zrobić betę dla ograniczonej liczby gramowiczów
> ;)
Tak, dlatego też jeśli nawet dla nas (w sensie mnie i ekipy moderacji) nie udało się tego zrobić, to w przypadku innych użytkowników też ciężko byłoby o tym mówić.


> Ok, tylko żeby przypadkiem nie doszło tu do wylania dziecka z kąpielą - chcecie zrobić
> "forum dla forum", żeby móc zadbać o community, a okaże się, że tak naprawdę nie ma dla
> kogo tego wszystkiego robić, bo ludzie się zniechęcili i pouciekali.
Problem leży też w tym, że (dobra, dostanę po głowie, ale zaryzykuję) na innych forach też taka praktyka jest stosowana i nie ma z tym większego problemu. Po prostu forum jest jako miejsce spotkań community, grubszej dyskusji i tak dalej, i tak dalej. To, że tutaj działał ten system komentarzy wraz z forum to było coś innego, być może i charakterystycznego. Ale nie ma co gadać - ruch na forum był w dużej mierze też zależny od ilości komentarzy pod newsami. Potraktujmy to jako taki test dla naszego community czy faktycznie lubi się integrować.

Ale... uwierz lub nie zastanawiam się cały czas jak to uatrakcyjnić, co zrobić aby faktycznie warto było tutaj wpadać na "pogaduchy". Tak jak też wspomniałem zachęcam do podrzucania własnych pomysłów.

> Albo nie kombinować z jakimiś Disqusami i innymi wynalazkami, tylko ponownie powiązać
> newsy z forum, bo to chyba było rozwiązanie, które pasowało wszystkim. Teraz, jak widzę,
> pod newsami komentarzy praktycznie nie ma - i nie sądzę, by to uległo jakieś szczególnej
Spokojnie, tutaj też warto się po prostu przyzwyczaić do nowego systemu plus - licznik komentarzy jeszcze nie współdziała chyba z disqusem jako takim. Więc cierpliwości.

> Ale przecież to jest kompletnie bez sensu! Oznacza, że muszę codziennie klikać X tematów,
> żeby sprawdzić, czy nie ma newsów o Battlefroncie, Bloodborne, Dark Souls III i innych
> grach. Co komu, jak rany, przeszkadzała możliwość komentowania newsów z poziomu forum?
> Przecież to było najbardziej przejrzyste rozwiązanie, jakie tylko można sobie wyobrazić:
> masz na stronie listę 20 newsów i od razu widzisz, co nowego się pojawiło, bez ozdóbek,
> udziwniaczy i odwracaczy uwagi.
Zaraz, spokojnie... chodzi mi o powiązanie takie, które by niektóre rzeczy ułatwiało dla stałych bywalców niektórych tematów. Natomiast tak jak mówię - na dole masz też feed najnowszych materiałów. On też będzie rozwijany. Ja np. chciałbym też aby faktycznie można było sobie odłączyć niektóre podfora, skrócić listę, aby tam docierać. Ale już o to będę bił się "z górą" :>

> Ok, tylko wtedy były to komentarze w rodzaju "bo ludzie może Wam pouciekają", teraz mamy
> już realną groźbę zaistnienia takiej sytuacji. Czy naprawdę nikogo to nie obchodzi?!
> O_o
Ale czekaj czekaj... To teraz faktycznie przechodzimy w etap gróźb? Come on guys, chill...

> Patrz pierwszy akapit - rzuciliście ludziom ochłap w postaci niedopracowanego, zabugowanego,
> paskudnie wyglądającego, niefunkcjonalnego forum i teraz z uporem godnym lepszej sprawy
> wmawiacie wszystkim, że będzie super, bo wymaga to tylko troszkę polerki. Wyobraź sobie,
> że do tej pory jeździłeś może nienajnowszym, ale nadal sprawnym samochodem, postanawiasz
> go zmienić, więc kupujesz u dealera nowy wóz, oddając w rozliczeniu stary, dostajesz
> zdezelowany, zajeżdżony wrak koloru jasnorozwolnieniowego, bez obić na fotelach i z wymontowaną
> deską rozdzielczą, a sprzedawca mówi Ci, że będzie dobrze, tylko nałożą trochę wosku...
> I że to potrwa. Ale będzie dobrze. Kiedyś. Może.
To wtedy dzwonię do Pimp My Ride...

A na serio to ja to nazywam "doszlifowaniem", ale chodzi bardziej o dostosowanie wszystkiego plus nie ma tutaj jeszcze wszystkiego, co mieliśmy zaplanowane. Zmiany wchodzą stopniowo, raczej nie widzę tego w ten sposób co kiedyś, że na jakiekolwiek ruchy czekaliśmy kilka lat, serio... Dlatego mówię - rozmawiajmy, mówmy co jest tak/nie tak. Po to właśnie to wszystko działa.

> Ludzie ludziom zgotowali ten los...
Ehh...

> Może dlatego, że JEST?! Rozumiałbym, gdyby część osób narzekała. Gdyby narzekała
> połowa. Ale, jak rany, NARZEKAJĄ WSZYSCY! Nie znalazłem od wczoraj ani jednego
> posta, ani jednej wypowiedzi, ani jednego komentarza, stwierdzającego, że jest dobrze!
> Ludzie krytykują w nowej wersji absolutnie wszystko, a Wy uparcie twierdzicie, że to
> my się czepiamy i nie dajemy Wam szansy. Serio? Szansy NA CO?! Skopano działające forum,
> oddano do naszej dyspozycji coś, co wygląda jak wersja alfa, i wmawia się nam, że jacyś
> dziwni i roszczeniowi jesteśmy...
No wiesz - jeśli już mówimy o realnych groźbach tak jak mówisz to inaczej nie idzie odebrać niektórych rzeczy. I ja nie mówię, że nie wiem... użytkownicy są rozczeniowi, dziwni. Mówię tylko o tym, że rozumiem pewną niechęć lub też to, że coś się nie podoba. Mówię tylko o tym, że tak jak podejrzewałem zmiany wywołują emocje, które nie muszą być pozytywne jeśli chodzi o rozwiązania względem tego co było.

Do wielu rzeczy idzie się przyzwyczaić, niektóre z nich można dostosować. Wiem, że czeka mnie przebywanie w tym i innych tematach przez dłuższy czas, zbieranie feedbacku i rozmowa z Wami na temat kierunku rozwoju tego miejsca. I uwierz mi - nie robię tego dlatego, że mi za to płacą, tylko dlatego że też chcę aby miejsce w którym sam się udzielam był nie tylko dla mnie, ale i dla innych miejscem dobrym do tego typu aktywności. Ale nie tylko ja tak myślę, ale myślą także inni, którzy w gramie pracują. Nie ma co do tego tematu podchodzić w kontekście gróźb odejścia, bo tak też jak kiedyś mówiłem - motywacja spada do zrobienia czegokolwiek, nawet zastanawiam się czy nie był to powód dlaczego przez pewien czas na gramie nie zmieniało się praktycznie nic.

Nikt nie mówił że będzie łatwo, miło i przyjemnie. Ale też nie ma co zakładać, że #dedgrampeel. Też nie zakładam, że wszystkim spodoba się ostateczna wersja forum. Część z rzeczy, o których mówicie zapewne będzie można wprowadzić już (jak choćby te ulubione tematy), część pewnie później, o innych będziemy musieli zapomnieć. Ale nie wierzę, że będzie tak tragicznie jak mówicie. To dopiero pierwszy dzień działania tego miejsca w nowych szatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak ekipa gramu będzie się zbytnio ociągać to mogę udostępnić skrypt (działa w Firefoxie z rozszerzeniem Greasemonkey).

Dawaj, dawaj, bo się na to nie zanosi - ''stawiamy na spójny wygląd serwisu'' - ciemne tło, zmniejszone i lekkie skalowanie czcionki zrobiłem, ale na tym kończą się moje wybitne umiejętności - Twoje wygląda lepiej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największe wady nowego forum:

1: Brak newsów i komentarzy pod nimi - największy i niewybaczalny błąd
2: Wszystko, łącznie z avatarami, jest wielkie, przez co na forum jest mało treści, zawartości
3; Brak powrotu na forum u dołu czytanej strony, żeby wrócić na główną stronę trzeba wszystko przewijać do góry
4: Białe tło i szare litery. Mało czytelne
4: Nie mam pojęcia jak teraz dodawać fotki z mojego PC na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że próbujecie coś zrobić jest pozytywny. Stare forum nie było złe, ale jeśli nowe ma oferować więcej możliwości, to czemu nie?
Tylko zadbajcie o to, żeby ludzie mieli możliwość dostosowania wyglądu pod siebie, a nie "one size - doesn''t fit anybody". Ja jestem jedną z tych osób, które korzystały z ciemnego layoutu, biały był dla mnie niewygodny, a obecny jest jeszcze gorszy, bo bieli jest za dużo i męczy oczy. Do tego czcionka jest szara, więc kontrast słaby i czytanie staje się tym bardziej niewygodne.
Dostosowanie koloru tła i czcionki to powinny być podstawy, a nie jakieś bonusy, które "może kiedyś zostaną dorzucone".

Na tę chwilę przestaję odwiedzać forum gram.pl. Przeglądanie go w takiej wersji jest dla mnie zbyt niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Największe wady nowego forum:
> 4: Nie mam pojęcia jak teraz dodawać fotki z mojego PC na forum
Klikasz na obrazek, przeciągasz go na przeglądarkę (tak żeby się pojawiła w oknie) i przesuwasz na "Przeciągnij tu obrazek" w oknie tworzenia nowego posta.

Podobnie z obrazkami z linków. Jak masz obrazek na zakładce, to klikasz, przesuwasz na zakładkę z forum i przeciągasz na podane miejsce.

20151010144820687

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować