Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

>> https://docs.google.com/forms/d/1ZNpt7a2xHS0qjtdgzTkvEXOD14luRoPxN6ZmjQ00IfY/viewform?usp=send_form

> Brakuje mi opcji o newsach, gdzie mogę zaznaczyć, że mi to bez różnicy.

Bardzo przepraszam, nie pomyślałem o drugiej neutralnej odpowiedzi >_<

Swoją drogą wyniki przedstawiają się na obecną chwilę następująco:
https://docs.google.com/forms/d/1ZNpt7a2xHS0qjtdgzTkvEXOD14luRoPxN6ZmjQ00IfY/viewanalytics

@Luk04229
Czarna magia jak dla mnie, ale po to jest własny podpis xD

Spisane o godzinie 14:53, 11 października Roku Pańskiego 2015 (015.M3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy takie złośliwości są naprawdę niezbędne?
> Nie można sobie nawzajem odpowiadać bez szturchania pytającego?
Widzę nie załapałeś o co mi chodzi.

Administracji tak naprawdę już za wiele nie obchodzi to forum, bo gdyby tak było, to takie rzeczy jak statystyki byłyby oficjalnie naprawione jak tylko przestały działać. Tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Administracji tak naprawdę już za wiele nie obchodzi to forum

Powiedziane półtorej dnia po gigantycznym redesignie forum brzmi to nieco komicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie starych bywalców tutaj nie chcą. Jak napisał naczelny "jest 2015" więc wszystko jest ładne, duże i białe.

W każdym razie, nie liczyłby na jakieś wielkie zmiany, taką mają wizję. Zrobili swoje, gdyby zależało im na naszej opinii przeprowadziliby ankietę, wkleili choćby screeny z nowym interfejsem i czekali na odzew.

Tak macie, bawcie się tylko musicie być uśmiechnięci - słowa krytyki traktujemy jak:

"Dajce RDR na PC!!!!11" ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> gdyby zależało im na naszej opinii przeprowadziliby ankietę

Zacznijmy od tego, że gdyby zależało im na naszej opinii, to szanowny naczelny również by się tu od czasu do czasu pojawił. A tak, to mamy sytuację, w której Naczelny nagle uznał, że dla naszego dobra trzeba wprowadzić zmiany, bo akurat ma wizję. Ale pamiętajmy, że musimy być szczęśliwi, bo przecież wprowadzono zmiany! Hurra! Jeśli zaś idzie o te 15 stron narzekań, to jest to zwykły wypadek przy pracy, w końcu żaden geniusz nie był za życia doceniany, więc po prostu się czepiamy, jesteśmy niewdzięczni i tyle.

A o przeprowadzeniu ankiety wśród gramowiczów pisałem już wczoraj, tylko jakoś temat nie został podłapany. Ciekawe czemu...? No cóż, jeśli fakty nie pasują do teorii, to tym gorzej dla faktów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Powiedziane półtorej dnia po gigantycznym redesignie forum brzmi to nieco komicznie.

Przypomnij mi Dared, kiedy padły statystyki i od kiedy były skopane komentarze na głównej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość portali szykując tak duże zmiany stawia na betę, większą, mniejszą ale zawsze. Stopniowo dodając kolejne funkcjonalności czy testując zmiany na taką skalę. Nawet dla ''wybranego'' grona użytkowników.

W każdym razie, może kliknięcia na głównej zarobią na stronę - pytanie tylko kto będzie komentował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Spisane o godzinie 13:45, 11 października Roku Pańskiego 2015 (015.M3)
>
> Seems legit. (załączony screen)

Po najechaniu kursorem na czas napisania/edycji posta widać dokładną godzinę jego napisania, nie fatygujcie się wiec z podawaniem samodzielnie czasu napisania posta, korzystajcie z tego co jest.

A problemy z zakrzywieniem czasu na gramie wynikają z tego, że gramowy zegarek ma nieprawidłową godzinę. Od kilku lat widać było, że śpieszy się o kilka (~7?) minut, teraz okazuje się, że gram pomylił strefy czasowe i ich zegarek śpieszy się o ponad godzinę. Gdyby widget do podmieniania dokładnych godzin na format różnicowy, był trochę lepiej skonfigurowany, mielibyśmy informację, że nowy post "dodano za 1 godzinę". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Panie i Panowie!
>
> Stworzyłem niewielką ankietę, której zamierzonym celem jest zbadanie stosunku do najnowszych
> zmian na naszym forum. Być może wykresy będą bardziej przejrzyste niż posty...
>
> https://docs.google.com/forms/d/1ZNpt7a2xHS0qjtdgzTkvEXOD14luRoPxN6ZmjQ00IfY/viewform?usp=send_form
Ankieta wypełniona.... najlepsze jest ostatnie pytanie : Czy administratorzy forum.gram.pl wezmą nasze opinie pod uwagę?
Oczywiście, że jedyną słuszną odpowiedzią jest odpowiedź numer 4 :D :D :D xD xD xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> https://docs.google.com/forms/d/1ZNpt7a2xHS0qjtdgzTkvEXOD14luRoPxN6ZmjQ00IfY/viewform?usp=send_form

> Ankieta wypełniona.... najlepsze jest ostatnie pytanie : Czy administratorzy forum.gram.pl
> wezmą nasze opinie pod uwagę?
> Oczywiście, że jedyną słuszną odpowiedzią jest odpowiedź numer 4 :D :D :D xD xD xD

Odpowiedzi super pozytywne i mega negatywne były bardziej dla żartu wstawione, ale widzę, że znajdują wielu miłośników xD

Spisane o godzinie 18:11, 11 października Roku Pańskiego 2015 (015.M3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach tu spędzonych chyba przyjdzie mi się pożegnać z gram forum. Miało być innowacyjnie i nowocześnie, a wyszedł brzydki kał. Nie bardzo wiem na czyj wniosek wprowadzono te pogorszenia. Jest nieczytelnie, niefunkcjonalnie i do odbytu. Wszystko przez UE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka zgaduję, że chodziło tutaj w dużej mierze także o dostosowanie układu forum do systemów mobilnych. Ale albo to ten zdziadziały samsung, albo coś poszło nie tak, bo forum na androidzie nie otwiera mi się w ogóle. Poprzednie nie było może na telefonie zbyt wygodne, ale działało.
I pytanie. Czy różowy kolor zaznaczenia to jest konieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem tego forum od niepamiętnych czasów. Bywało, że przez 2 lata nic nie napisałem, ale codziennie na forum wchodziłem i czytałem posty innych użytkowników. Forum gramu jest najczęściej otwieraną przeze mnie stroną w chromie, ale to się pewnie zmieni. Na monitorze kompa w wyższej rozdzielczości jeszcze da się przeżyć, ale w takim hd forum jest koszmarnie wręcz nieczytelne i nieintuicyjne. Forum musi być przede wszystkim funkcjonalne, a potem ładne. Zresztą jak dla kogoś białe tło i duże kafle mogą być ładne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ankieta wypelniona, teraz pozostaje tylko z uwaga obserwowac, jak kompletnie nikt jej
> nie wezmie pod uwage i nawet slowem o niej nie wspomni.

Siedzę w hotelu,zmęczony po dniu w górach i czekam na mecz. Jako ze jest jeszcze trochę czasu postanowilem dac jeszcze jedną szansę forum. Jednak na tablecie wcale nie jest lepiej. Na małym smartfonie tez nie. Dobrze, ze czcionka jest dużą,ale layout jest zbyt rozstrzelany i scrollowania jest zbyt dużo, żeby z tego się dało komfortowo korzystac. Do tego to cholerne białe tło. Brak newsów na forum tez razi, nie mówiąc juz o masie innych drobniejszych spraw.

Nie rozumiem jak można było wprowadzić tak drastyczne zmiany bez udziału stałych użytkowników forum, czyli głównej grupy, która generowała content na forum. Z przykrościa stwierdzam, ze pora stad odejść. Byłem na cdprojekt info od poczatku, potem tutaj. Bywały zmiany na lepsze, bywaly na gorsze, ale odpowiedzi redakcji q gym watlu utwierdzily mnie w przekonaniu, ze redakcja ma w glebokom powazaniu, co sie tu dzieje (tylko w takim razie po Co to w ogole ruszaliscie...). Najlepsza byla ta sarkastyczna odpowiedz jakiegos Pana na M (kto to w ogole jest? ) na drugiej lub trzeciej stronie. Jesli krytyka take bardzo Was uwiera, to move po prostu calkiem zlikwidujcie forum. Byloby prosciej.

Cos się kończy, coś się zaczyna. Z powodu małej ilości i kiepskiej jakości newsów od jakiegoś czasu częściej bywam na ppe.pl, pora przeniesc się tam na stale.

@RING5

Chyba szkoda Twojego czasu i nerwów. Mam wrażenie, ze nic juz nie zmieni się tu na lepsze, przynajmniej nie w poważnym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na pierwszy rzut oka zgaduję, że chodziło tutaj w dużej mierze także o dostosowanie układu
> forum do systemów mobilnych. Ale albo to ten zdziadziały samsung, albo coś poszło nie
> tak, bo forum na androidzie nie otwiera mi się w ogóle. Poprzednie nie było może na telefonie
> zbyt wygodne, ale działało.

Chciałem odpisać na twój post na moim Galaxy S5 ale zapomniałem że nagle na telefonie nie mogę postu dodać . Więc to twój model zawodzi na pewno :D Jestem do przodu że mogę cieszyć moje oczy tym zjawiskiem na moim smartfonie:) Musiałem się na kompa wbić żeby coś napisać. Klikam jak głupek 10 razy w ten żółty przycisk i odświeża tylko stronę .


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zresztą jak dla kogoś białe tło i duże kafle mogą być ładne?

Jak pokazuję gry typu Mirror''s Edge czy filmy pokroju GATTACA czy Facetów w Czerni biel, ergonomika, stępione krawędzie i mnóstwo niepotrzebnej przestrzeni to najczęściej powielany schemat korporacyjno-futurystyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jestem użytkownikiem tego forum od niepamiętnych czasów. Bywało, że przez 2 lata nic
> nie napisałem, ale codziennie na forum wchodziłem i czytałem posty innych użytkowników.
> Forum gramu jest najczęściej otwieraną przeze mnie stroną w chromie, ale to się pewnie
> zmieni. Na monitorze kompa w wyższej rozdzielczości jeszcze da się przeżyć, ale w takim
> hd forum jest koszmarnie wręcz nieczytelne i nieintuicyjne. Forum musi być przede wszystkim
> funkcjonalne, a potem ładne. Zresztą jak dla kogoś białe tło i duże kafle mogą być ładne?

Mam to samo . Chcąc czy nie chcąc jakoś samoistnie (szczególnie w robocie) klikało się na te forum. Próbowałem się z tego wyleczyć i teraz będzie dobra okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @RING5
>
> Chyba szkoda Twojego czasu i nerwów. Mam wrażenie, ze nic juz nie zmieni się tu na lepsze,
> przynajmniej nie w poważnym stopniu.

Wiem, na zdrowy, chłopski rozum, powinienem sobie dać spokój. Doskonale sobie z tego zdaję sprawę. Problem w tym, że, cholera, nie mogę :( Naprawdę zależy mi na tym miejscu, a tymczasem ludzie, którzy nawet nie raczą zaszczycić nas swoją obecnością, podejmują decyzje, prowadzące do tego, co dzieje się w tym momencie - atmosfera na forum leży i kwiczy, przytłaczająca większość postów od piątku trafia do tego wątki i sprowadza się do "coście zrobili z naszym forum?!", a nam się wmawia, że przecież wcale nie jest tak źle, jak to przedstawiamy i że w ogóle, to tylko nam się wydaje, że nam się to nie podoba.

A ja naprawdę bym chciał, żeby to forum przetrwało. Naprawdę bym chciał w dalszym ciągu zaglądać tu kilkanaście razy dziennie, żeby pogadać ze "znajomymi twarzami", nawet jeśli nie zawsze się zgadzamy ze sobą (gdybyśmy się zgadzali, byłoby bardzo nudno). Chciałbym na pierwszy rzut oka widzieć, czy pojawiły się jakieś nowe informacje, a to właśnie oferowało stare forum. Co oferuje nowe? Frustrację, śnieżną ślepotę, irytację, żal, gniew i bezsilność. Najgorsze jest chyba to ostatnie, bo doskonale wiem, że choćbyśmy tu nawet i 500 stron napisali, to pies z kulawą nogą nie zwróci na to uwagi, bo szanowne władze już dawno pokazały, że zarówno forum, jak i nas, stałych bywalców, mają w głębokim poważaniu.

Ja powoli zaczynam odwyk. Jedynym powodem, dla którego dziś zaglądałem tu w miarę regularnie jest to, że sprawdzam, czy ktoś mi odpisał w wątku "ogłoszeniowym". Gdyby nie to, zajrzałbym raz, może dwa. Jeszcze w czwartek ten jeden, dwa razy, to zaglądałem tu w ciągu godziny. Teraz jakoś zupełnie nie czuję potrzeby.

Przykro mi, gramie. Będzie mi Ciebie brakowało. Pewnie będę się tu pojawiał, ale na pewno nie tak regularnie, jak kiedyś. Ale że człowiek jest niezastąpiony tylko na swoim pogrzebie, to wielkiej różnicy to nie zrobi. Ważne, że Pan Naczelny będzie mógł swoim przełożonym zameldować o wykonaniu zadania. No cóż, mam nadzieję, że jest z siebie bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować