Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

> I pytanie. Czy różowy kolor zaznaczenia to jest konieczny?

Widać kto nie wchodził na główną jak ją zmieniali :P
Różowy jest od tamtego czasu i mimo ogromnej krytyki nikt z tym nic nie zrobił. Co oczywiście nie wróży dobrego przy obecnym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat idzie do przodu, wszystko się zmienia i znów trzeba się przestawiać na coś nowego. Na pierwszy rzut oka wygląda to nieco mniej przejrzyście niż poprzednia wersja, ale problem, przynajmniej tak mi się wydaje, tkwi w przyzwyczajeniu. Postępu Panie nie zatrzymasz, stety bądź niestety. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Świat idzie do przodu, wszystko się zmienia i znów trzeba się przestawiać na coś nowego.
> Na pierwszy rzut oka wygląda to nieco mniej przejrzyście niż poprzednia wersja, ale problem,
> przynajmniej tak mi się wydaje, tkwi w przyzwyczajeniu. Postępu Panie nie zatrzymasz,
> stety bądź niestety. :)

Zmiana tylko po to żeby było inaczej , to nie jest postęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Świat idzie do przodu, wszystko się zmienia i znów trzeba się przestawiać na coś
> nowego.
> > Na pierwszy rzut oka wygląda to nieco mniej przejrzyście niż poprzednia wersja,
> ale problem,
> > przynajmniej tak mi się wydaje, tkwi w przyzwyczajeniu. Postępu Panie nie zatrzymasz,
>
> > stety bądź niestety. :)
>
> Zmiana tylko po to żeby było inaczej , to nie jest postęp.

O, tu dalbym "lajka" jesli tylko bylby dostepny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Świat idzie do przodu, wszystko się zmienia i znów trzeba się przestawiać na
> coś
> > nowego.
> > > Na pierwszy rzut oka wygląda to nieco mniej przejrzyście niż poprzednia wersja,
>
> > ale problem,
> > > przynajmniej tak mi się wydaje, tkwi w przyzwyczajeniu. Postępu Panie nie zatrzymasz,
>
> >
> > > stety bądź niestety. :)
> >
> > Zmiana tylko po to żeby było inaczej , to nie jest postęp.
>
> O, tu dalbym "lajka" jesli tylko bylby dostepny :P


Ba, nie mozna edytowac nawet po 3 minutach publikacji. Ciekawe.
Anyway, Muradin i ekipa gramu, ktorym niby zalezy na stalych uzytkownikach, beda mieli troche roboty i wyjasniania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zmiana tylko po to żeby było inaczej , to nie jest postęp.

Kiedy nie jest tylko inaczej. Są pewne nowości, których nie było. To czy komukolwiek do szczęścia potrzebne, to już inny temat. Zresztą wszystko, co nowe w głównej mierze opiera się na zmianie wyglądu i dodaniu kilku nowych funkcji. To tak jak z przesiadaniem się na nowy system - dostajesz dokładnie to samo wzbogacone o kilka usprawnień, ale z początku i tak wszystko wydaje się obce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zmiana tylko po to żeby było inaczej , to nie jest postęp.

Warto przypomnieć motto Vetinarich: Si non confectus, non reficiat (pol. Jeżeli nie jest zepsute, nie naprawiaj).

Patrząc na wyniki mojej nieoficjalnej ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/1ZNpt7a2xHS0qjtdgzTkvEXOD14luRoPxN6ZmjQ00IfY/viewanalytics
którą można znaleźć tutaj:
https://docs.google.com/forms/d/1ZNpt7a2xHS0qjtdgzTkvEXOD14luRoPxN6ZmjQ00IfY/viewform?usp=send_form
na 77 odpowiedzi przeważają głosy niezadowolenia.

Szkoda tylko, że nie przeprowadzono profesjonalnego sondażu przed inkorporacją tego dziwnego tworu, który będzie potrzebował kilku dni lub tygodni by działać tak sprawnie jak to stare, brzydkie i przede wszystkim stare forum, które z jakichś niezrozumiałych dla nikogo powodu lubiliśmy ;/

Oczywiście wiem, że wszelkie narzekania lub ankiety można o kant pupy rozbić ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamany. To jedyne forum, które odwiedzam i praktycznie jedyna strona, z której czerpię informacje o nowościach w świecie gier. I teraz jest kompletnie nieczytelna. Zawsze używałem białego tła forum, ale po zmianach czytanie tu czegokolwiek jest strasznie męczące. Z czcionką jest chyba coś nie tak. Smutkiem napawa mnie też informacja o odłączeniu newsów od forum. Fakt, że pojawiały się właśnie tutaj decydował tak właściwie o tym, że je czytałem. To forum gram.pl jest pierwszą zakładką na pasku w mojej przeglądarce, natomiast strony głównej nie ma wcale.
Przebolałem jakoś zmiany strony głównej bez dzielenia się swoją opinią. Podobnie było ze sklepem, chociaż i jego uważam za kompletnie nieczytelny, nieintuicyjny i zniechęcający do zakupów tutaj. Próbowałem kilka razy coś w sklepie znaleźć, ale ten system za każdym razem mnie odrzucał. Korzystanie ze sklepu i strony głównej stało się męczące po zmianach, a teraz dołączyło do tego forum. "Postępowość" w tutejszym wykonaniu zabija to co dobre. A wystarczyło pójść w stopniowe zmiany, a problemu by nie było.
Wypełniłem ankietę, może w jakiś sposób pomoże to w naprawieniu tego chaosu. Na co szczerze liczę, bo gdy zobaczyłem nowe forum to tak jak pisałem w pierwszym zdaniu - załamałem się. Lubiłem to forum, naprawdę. W odpowiedzi na Wasz apel wyłączyłem nawet adblocka na gram.pl. Walczyłem ze sobą, ale po zmianie forum musiałem wyrazić swoją opinię. Szkoda tylko, że negatywną. Kończę pisać, bo oczy krzyczą już ze zmęczenia.
Pozdrawiam
Smutny ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Smutkiem napawa mnie też informacja o odłączeniu
> newsów od forum. Fakt, że pojawiały się właśnie tutaj decydował tak właściwie o tym,
> że je czytałem. To forum gram.pl jest pierwszą zakładką na pasku w mojej przeglądarce,
> natomiast strony głównej nie ma wcale.

Mam podobnie, forum Gram.pl ustawione jako pierwsza zakładka, zamiast strony głównej w Firefoxie. Także nie wchodziłem na stronę główną i wszystko czytałem z poziomu forum, a teraz trzeba się podwójnie logować, gdyż jak kliknę na " newsy " to nie jestem zalogowany ...

> Przebolałem jakoś zmiany strony głównej bez dzielenia się swoją opinią. Podobnie było
> ze sklepem, chociaż i jego uważam za kompletnie nieczytelny, nieintuicyjny i zniechęcający
> do zakupów tutaj.

... Dodajmy, że z zalogowaniem się do sklepu też są od dawna kłopoty. Ciekawe, czy coś poprawili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to teraz krótko z mojej strony.
Dajmy im ten czas na załatanie krytycznych błędów i braków. Przyjmijmy, ze na wersji testowej faktycznie nie występowały a na finalnej "gówno uderzyło w wentylator". Wszyscy którzy się tu wypowiadają, są tu od lat. wiecie jak na gramie zawsze wyglądało łatanie bugów. Ta ekipa pracuje w takim systemie w jakim pracuje i musimy się uzbroi w cierpliwość.
Nie bronię tu nikogo, nie będę wam mydlił oczu, ze jest super - ale proszę ze swojej strony o wstrzymanie "samosądu" przed wyrokiem. Poczekajmy do weekendu i sprawdzimy, czy wrócą kluczowe funkcje które wrócić muszą tj

- normalne powiadomienia o odpowiedzi an post
- poprawne cytaty postów
- opcje wyboru rozmiaru okienek postów/awatara, ilości postów na stronę
- pogrubienie tematów w których są nowe posty

To te kilka kluczowych funkcji które muszą powrócić, mają je nawet darmowe fora które każdy z nas sobie może postawić.

My jako ekipa, widzieliśmy prewkę forum, co prawda nie w ruchu, dużo wcześniej niż ją wprowadzono. Wyglądała naprawdę dobrze i też nie spodziewaliśmy się tylu problemów.
Brak zamkniętych testów mnie też trochę rozczarował - ale redakcja zdecydowała tak a nie inaczej i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
Starego forum nie da się technicznie przywrócić, wiec dalej operujemy tego, żywego pacjenta =)
Pacjent nie rokuje tak fatalnie jak to niektórzy malują [nie, ze wam wmawiam, ze nie macie racji, ale nieco dramatyzmu jest tu na wyrost]

Wieszanie psów na Muradinie czy na nas też wiele nie da, my wiedzieliśmy prawie tyle co wy. Nowy naczelny to gość który chce zmian na lepsze. Od dosyć dawna nie było redakcji, która by chciała tu coś pchać do przodu, dajmy mu szansę dopiąć to co chciał, na forum i w komentach, wprowadzić do końca.

Dorzucę jeszcze od siebie, że my na naszym małym zamkniętym grajdołku tez ostro rozmawiamy i podrzucamy feed co i jak trzeba poprawić. Robimy to tak jak wy - czysto z perspektywy usera i po to, żeby to forum dźwignąć do jego dawnej pozycji.

20151012114257234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ... Dodajmy, że z zalogowaniem się do sklepu też są od dawna kłopoty. Ciekawe, czy coś
> poprawili?

Usuń ciasteczka dla strony gram.pl w Firefoksie i wtedy będziesz mógł się zalogować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przyjmijmy, ze na wersji
> testowej faktycznie nie występowały a na finalnej "gówno uderzyło w wentylator".

Dla mnie to wygląda jak zbyt duże parcie, by wrzucić nowe forum w "urodzinowym" tygodniu. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie to wygląda jak zbyt duże parcie, by wrzucić nowe forum w "urodzinowym" tygodniu.
> ;p

Albo przejaw myślenia, na które natrafiam coraz częściej w sieci i różnych firmach: wszystko non stop musi się zmieniać, jeśli nic się nie zmienia, to znaczy, że nic się nie dzieje. Stare jest nudne, a nowe wspaniałe. Coś się dzieje, więc można to uznać za sukces. Nie ważne, co mówią, ale żeby mówili...

I trzeba przyznać, że jest w tym trochę racji. Trudno mi powiedzieć jaka jest średnia dzienna ilość postów i wejść na forum, ale przez ostatni weekend napisaliśmy w tym temacie ponad 300 postów i na pewno zaglądaliśmy raz na jakiś czas żeby sprawdzić czy coś poprawiono ;(


Spisane o godzinie 12:13, 12 października Roku Pańskiego 2015 (015.M3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 11:43, Zekzt napisał:

Dajmy im ten czas na załatanie krytycznych błędów i braków. Przyjmijmy, ze na wersji
testowej faktycznie nie występowały a na finalnej "gówno uderzyło w wentylator".


Naprawdę myślisz, że gram miał wersję testową? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, słowo ode mnie.

Zebrałem wszystko to, o czym tutaj piszecie i podałem to wyżej. Jeszcze osobno podejdę do tematu drugiej z bugami, ale tutaj postarałem się ogarnąć wszystko to, o czym mówicie lub też sam wspominałem.

Łącznie z ciemniejszym theme dla forum, bo mnie też to boli nawet jak mam włączony inteligentny kontrast...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba jedyną osoba na świecie, której nie przeszkadza biały theme. :) Wcześniej miałem biały i nawet ten mnie nie razi. Serio, nawet z szarym tekstem. Oczy mnie też nie bolą. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, czy osobistych preferencji. No chyba, że dopiero odczuję to po dłuższym czasie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jestem chyba jedyną osoba na świecie, której nie przeszkadza biały theme. :) Wcześniej
> miałem biały i nawet ten mnie nie razi. Serio, nawet z szarym tekstem. Oczy mnie też
> nie bolą. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia, czy osobistych preferencji. No chyba,
> że dopiero odczuję to po dłuższym czasie... :P

Nie jesteś jedyny ;D Czytanie czegokolwiek na czarnym tle to dla mnie udręka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowiek dziesięć lat oglądał to samo, przyzwyczaił się do archaizmu. I sobie żył spokojnie, ale wystarczyło na kilka dni być offline, a tu taka "niespodzianka". Wczoraj myślałem, ze tylko na smartfonie jest "dziwnie", mało czytelnie, a tymczasem dziś się okazało, że jest znacznie mniej czytelnie, niż myślałem. :P

Zauważyłem, że powstał kącik naprawczy dla nowego forum, więc zaraz tam idę, szukać ratunku dla moich oczu. :D

Ogólnie rzecz biorąc, nie jest tak źle. Trzeba się przyzwyczaić i czekać na to, co czas przyniesie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Człowiek dziesięć lat oglądał to samo, przyzwyczaił się do archaizmu. I sobie żył spokojnie,
> ale wystarczyło na kilka dni być offline, a tu taka "niespodzianka". Wczoraj myślałem,
> ze tylko na smartfonie jest "dziwnie", mało czytelnie, a tymczasem dziś się okazało,
> że jest znacznie mniej czytelnie, niż myślałem. :P
>
Mój Samsung Galaxy SIII w ogóle nie wyświetla nowego forum: jest tylko góra i dół i nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować