Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2015 o 19:38, Ring5 napisał:

Ale my tu nie mówimy o "jakimś" stopniu! W tym wątku wypowiadają się praktycznie wszyscy
regularni bywalcy gramu! I przytłaczająca większość z nich wypowiada się krytycznie!
W normalnej firmie, w takiej sytuacji, ktoś by się chociaż przez chwilę zastanowił, czy
aby na pewno zrobili dobrze.


Regularnych bywalców gramu, którzy generują "spam" na forume można podejrzeć na stronie z nieoficjalnymi statystykami.
To że klepiąc średnio 50 czy tam 60 postów miesięcznie, byłem w top40 forumowych ''spamerów" świadczy chyba dobitnie jak "wielki stopień" stanowią regularni wypowiadający się na forum użytkownicy.

Nie odkrywam przecież Ameryki, a nie nie pisze wydumanych myśli, gdy stwierdzam, że wypowiadający się regularnie na forum gramu użytkownicy, to jakiś promil całkowitej liczby miesięcznych użytkowników serwisu.
Brzmi pewnie brutalnie, ale to z myślą o nich planuje się rozwój serwisu, a nie z myślą o garstce nałogowców klepiących 100 postów miesięcznie.
I trzeba z tym jakoś żyć, albo szukać innego, mniej komercyjnego środowiska.

Jeśli po wprowadzonych zmianach w serwisie, ilość zarabianych pieniędzy nie spadnie w jakiś drastyczny sposób, to tak, zmiany były jaka najbardziej na miejscu z punktu widzenia właściciela serwisu.
Jeśli uatrakcyjnienie wizualne wygeneruje więcej odwiedzin "okazjonalnych gości", którzy od czasu do czasu coś kupią i napiszą komentarz, to tak, utrata kilku "regularnie wypowiadających się użytkowników" zwyczajnie zostanie "wpisana w niezbędne koszty".
Brutalne, ale jednak prawdziwe i nie wiem po co walczyć z oczywistymi wiatrakami.

Dnia 12.10.2015 o 19:38, Ring5 napisał:

Nie wiem, czy nie czytałeś tamtego wątku, czy go nie pamiętasz, ale w tym
momencie nie wprowadzono kompletnie żadnej ze zmian, o jakie prosili gramowicze, natomiast
pozmieniano wszystko to, co uważano za dobrą stronę tamtego forum.


Nie da się wprowadzić wszystkiego na raz i jeszcze jakimś cudem wszystkich bez wyjątku zadowolić.
Mimo wszystko nadal się uczepię, zmiany postępują tutaj powoli, ale jak już jakieś następują, dajcie im chociaż trochę czasu i dopiero wieszajcie psy, łącznie z dramatycznymi sugestiami odejścia.
pewne rzeczy jak widać da się naprawić, więc z czasem może forum stanie się dla Was znośnym do użytkowania.

Dnia 12.10.2015 o 19:38, Ring5 napisał:

Mylisz pojęcia. Osoba, która zagląda tu, jak piszesz, raz na trzy lata, raczej nie jest
"zwolennikiem". Jest okazjonalnym gościem. Zwolennikami są te wszystkie osoby, które
bywały tu codziennie, pisząc po kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt postów.


Jeszcze raz polecam obadać statystyki forum i porównać jak duży odsetek miesięcznie wypowiadających się na forum osób, pisze tutaj o kolejnym upadku gramu. ;)

Dnia 12.10.2015 o 19:38, Ring5 napisał:

Ale przecież ani to forum, ani ta strona nie wyglądają współcześnie, więc o czym Ty mówisz?!
Główna strona jest nieczytelna, nie wiadomo co jest czym, nie ma jasnego i wyraźnego
oddzielenia newsów od starych tekstów - to jest ta współczesność? O_o


Nie mam pojęcia co w tym jest "niewspólczesnego".
Są dżezi i trendi kafelki, duże literki, ladne kolorki, więc jest współcześnie.
A że starym dinozaurom nie podoba się styl "pokolenia jutuba", to już niestety inna para kaloszy. ;)
Akurat strona gramu w niczym nie odbiega od aktualnych trendów w stronach o grach jeśli chodzi o wizualia i funkcjonalność.

Dnia 12.10.2015 o 19:38, Ring5 napisał:

Newsflash: Właściciele i administracja JUŻ OLALI SPRAWĘ. W ciągu czterech dni od zmiany
forum, Fett wypowiedział się w tym wątku dwa razy. Z czego raz pisząc OP. Nieźle, jak
na 19 stron skarg, krytyki i pukania się w czoło.


Ale na tym polegają właśnie brutalne prawidła internecikowego biznesu.
Zdanie użytkowników jest na ostatnim miejscu, liczą się tylko wpływy.
Gdyby na serio Gram miał gdzieś Waszą opinię, nikt by nie zajął żadnego stanowiska, tak jak chociażby miało to miejsce przy zmianach we wspomnianym już wcześniej serwisie last.fm.
Mimo wszystko "coś tam, coś tam", cytując pewną Panią posłankę, się dzieje, więc może jednak dajmy im trochę czasu.

Dnia 12.10.2015 o 19:38, Ring5 napisał:

Naprawdę nie rozumiem tego jadu. Zwykle do tej pory można było z Tobą prowadzić dyskusję
na poziomie, nawet jeśli nie zawsze się nasze opinie zgadzały. :(


Jadu? o_O
Odbiję piłeczkę i zauważę, że od jakiegoś już czasu przy różnych okazjach zaobserwowałem, że każde postowanie nie po Twojej myśli, to "osobista wycieczka" albo owe "sączenie jadu".
W połączeniu z ciągłym narzekactwem, wygląda to co najmniej dziwnie i poleciłbym zjeść Snickersa od czasu do czasu, ale nie wiem czy nie obrazisz się za moją zdolność do ciętego dowcipu. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 19:18, Henrar napisał:

No właśnie liczniki już działają. I nie widać zbyt wielu komentarzy.


Dlatego napisałem, że rozpięcie forum i komentów to była zupełnie inna para kaloszy.
Też uważam ten ruch za złą decyzję. Ba paradoksalnie chyba lepiej by to wyszło, gdyby forum zastąpić [sic!] disqusem z dwojga złego.
Bo przynajmniej dalej sekcja komentarzy była by z forum spójna i generowała by dyskusję na "starych zasadach".
Obecnie patrząc na aktywność to forum jako takie ledwo zipie.
Bo na dobrą sprawę owszem - generujemy masę postów, ale w tych 2 tematach o forum 3.0 i z wiadomych względów [narzekania słuszne i niesłuszne i takie same pochwały + zbieranie sugestii i bugów].
Regularne tematy są tak samo aktywne jak wcześniej, za to dyskusji w nowych tematach-newsach brak bo owych tematów nie ma. Jednocześnie pod disqusowymi newsami, jak sam napisałeś, komentów jak na lekarstwo. Dobrze to niestety nie wróży.

Ale dalej staram się nie być mega sceptyczny i czekam aż się to przez kolejne 7-14 dni "wyklepie na warsztacie" =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zebrało mi się na przemyślenia na temat nowego forum i konkretnie:
- do tej pory otwierało mi się okienko, mogłem pisać posta i do tego czytać inne komentarze, wszystko na raz,
- na stronie mieści mi się tylko jedna dłuższa wypowiedź, lub maksymalnie 3 króciutkie,
- nie potrzebne kafelki na dole forum, zawsze zjechałem na sam dół i widziałem ostatnią wypowiedź, teraz na samym dole są jakieś kafelki "dołącz do dyskusji"
- jednym słowem nieintuicyjne te zmiany,
Czy jest opcja powrotu do poprzedniego forum, lub jakiś ustawień, by to przejrzyściej wyglądało,
Moim zdaniem te zmiany to strzał sobie gramu w kolano jak nie prostu między oczy.
Nie wiem może wprowadzono jakieś fajne nowe funkcje ale napisałem już dziś dwie wiadomości i nic nowego fajnego nie znalazłem. Radzę niech się ktoś tu odpowiedzialny zastanowi zanim będzie za późno. Wcześniej wypowiadałem się w newsach, odkąd jest nowa strona główna, nie przeczytałem z niej zadnego newsa, jedynie z forum i wtedy klikałem na artykuł. Sorry ale jak nie będzie powrotu to ja spadam stąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 20:51, meryphillia napisał:

> To że klepiąc średnio 50 czy tam 60 postów miesięcznie, byłem w top40 forumowych ''spamerów"
świadczy chyba dobitnie jak "wielki stopień" stanowią regularni wypowiadający się na
forum użytkownicy.


To, że na forum było stosunkowo mało postów i ruch jest niewielki to zupełnie insza inszość i tego nikt nie podważał w żadnym momencie. Wprost przeciwnie, wiele osób od dawna twierdzi, że forum powoli umiera. Umiera czy nie, codziennie widziałem te same kilka/kilkanaście nicków, plus ewentualnie co jakiś czas, niczym rodzynka, pojawiał się nowy nick. Który, w 9 przypadkach na 10, po krótkim czasie znikał.

Dnia 12.10.2015 o 20:51, meryphillia napisał:

Nie odkrywam przecież Ameryki, a nie nie pisze wydumanych myśli, gdy stwierdzam, że wypowiadający
się regularnie na forum gramu użytkownicy, to jakiś promil całkowitej liczby miesięcznych
użytkowników serwisu.


Nie wiem, nie posiadam takich danych. Nie wydaje mi się także, by Twoje informacje były zgodne z rzeczywistością. A jaka jest prawda - tego raczej nigdy się nie dowiemy. Próbowałem kiedyś podpytać Muradina, odmówił odpowiedzi.

Dnia 12.10.2015 o 20:51, meryphillia napisał:

> Brzmi pewnie brutalnie, ale to z myślą o nich planuje się rozwój serwisu


Znaczy, mówisz o tej grupie, która pojawia się regularnie, gdy gram rozdaje klucze lub gdy trzeba pożebrać o kody do Margonem?

Dnia 12.10.2015 o 20:51, meryphillia napisał:

> Jeśli po wprowadzonych zmianach w serwisie, ilość zarabianych pieniędzy nie spadnie w
jakiś drastyczny sposób


A niby czemu ma spaść? O_o Nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka. Natomiast gdyby wprowadzono choć część tych sugestii, które pojawiały się od dawna na forum (program lojalnościowy, wpływ zakupów w sklepie gram na "rangi" forumowe i odwrotnie - zniżki w sklepie dla stałych bywalców), zamiast bawić się w jakieś wynalazki typu Disqus, ilość zarabianych pieniędzy by wzrosła, bo ludzie, którzy korzystają z forum, woleliby robić zakupy w sklepie gramowym, a nie u konkurencji (która program lojalnościowy ma i rozwija). Ale odchodzimy od tematu.

Dnia 12.10.2015 o 20:51, meryphillia napisał:

> Jeśli uatrakcyjnienie wizualne wygeneruje więcej odwiedzin "okazjonalnych gości",


JAKIE uatrakcyjnienie wizualne? Forum jest mało czytelne, mało przyjazne, oczojebne i raczej zniechęca, niż zaprasza do korzystania ze sklepu.

Dnia 12.10.2015 o 20:51, meryphillia napisał:

> Jeszcze raz polecam obadać statystyki forum i porównać jak duży odsetek miesięcznie wypowiadających
się na forum osób, pisze tutaj o kolejnym upadku gramu. ;)


Słodki Jeżu, jakim upadku gramu? Jak pisałem już wcześniej, człowiek jest niezastąpiony tylko na swoim pogrzebie. To, że ja czy kilka innych osób przestaniemy tu regularnie zaglądać, odwiedzając gram od czasu do czasu, raczej nie spowoduje, że gram upadnie. Natomiast to, że na forum zapanuje cisza i zdominuje je 1785 nowych tematów z serii "czy pójdzie mi...", "chce ktoś zagrać w..." lub "mam na sprzedaż konto w...", to zupełnie inna kwestia.

To, że to właśnie newsy i dyskusje pod nimi napędzały życie na forum, to niekwestionowany fakt. Ludzie wchodzili na FORUM, nie na gram.pl i z tego poziomu czytali newsy, które następnie komentowali. A liczba komentarzy pod newsami działającymi w nowym systemie tylko to potwierdza. Liczba osób, które biernie czytały tylko newsy (zapewne korzystając z głównej) zmianie nie ulegnie. Czyli, de facto, zmiany uderzają głównie w te osoby, które na forum wypowiadały się najwięcej.

Dnia 12.10.2015 o 20:51, meryphillia napisał:

> Akurat strona gramu w niczym nie odbiega od aktualnych trendów w stronach o grach jeśli
chodzi o wizualia i funkcjonalność.


Pozwolę sobie się nie zgodzić. Korzystam z kilku różnych portali z wiadomościami ze świata gier (chociażby Gamespot, IGN czy Kotaku) i tam raczej nie ma problemu z przejrzystością. Ani forum, ani strony głównej.

Dnia 12.10.2015 o 20:51, meryphillia napisał:

> Gdyby na serio Gram miał gdzieś Waszą opinię, nikt by nie zajął żadnego stanowiska


Z całym szacunkiem do Muradina - zobacz, kto zajmuje stanowisko: osoba, która co najwyżej może podać coś dalej. Czy z tym ktoś coś robi? Na to pytanie nietrudno odpowiedzieć, patrząc na to, iż naczelny milczy niczym zaklęty. Gdyby komuś na tym forum zależało, po trzydniowym shitstormie naczelny by zareagował na zaistniałą sytuację, próbowałby jakoś całość załagodzić, powiedziałby, jakie dalsze zmiany chcą wprowadzić itp. A tu co? Nic. Cisza. A Muradin przynajmniej próbuje ratować sytuację i bierze wszystko na klatę, za co mam do niego ogromny szacunek.

Dnia 12.10.2015 o 20:51, meryphillia napisał:

> Odbiję piłeczkę i zauważę, że od jakiegoś już czasu przy różnych okazjach zaobserwowałem,
że każde postowanie nie po Twojej myśli, to "osobista wycieczka" albo owe "sączenie jadu".


No cóż, przykro mi, że nie owijam w bawełnę, tylko mówię, jak jest - jest krytyka i jest krytykanctwo. Można się z kimś nie zgadzać, ale można też próbować taką osobę ośmieszać. Teksty w rodzaju "płacz", "lamentowanie" itp to właśnie ta druga kategoria. I jeśli ktoś się w ten sposób zachowuje, to będę to piętnował, bo nie na tym polega dyskusja, która ma być (w teorii) wymianą argumentów, a nie inwektyw. Dokładnie to samo można powiedzieć w zupełnie inny sposób, przekazując podobną treść, ale bez owych wspomnianych przez Ciebie wycieczek osobistych. Odnoszę wrażenie, że cała ta, już dwudziestostronicowa, dyskusja przebiegała w większości trzymając się tej pierwszej kategorii - większość osób pisała rzeczowo i konkretnie: to nie działa, to brzydko wygląda, to daje po oczach. I raczej nikt nikogo nie nazywał tu lizusem (przykładowo), gdy rozmówca mówił, że forum mu się podoba. Jeśli ktoś się ze mną nie zgadza (choć nadal nie mogę wyjść z podziwu, że mają czelność), to niech odnosi się do tego, co napisałem, a nie do mojej osoby. Przykład - z Muradinem w wątku o zmianach na gramie (zanim je wprowadzono) prowadziliśmy dość długą i zażartą dyskusję, w której żaden z nas nie był w stanie przekonać drugiego, ale w żadnym momencie na siebie nie naskakiwaliśmy. Wydaje mi się, że w tym wątku jest podobnie - nie zgadzamy się co do tego, co obecnie się dzieje na forum, ale odnosimy się do swoich argumentów, osobę piszącego pozostawiając w spokoju. Muradin pisze mniej więcej to samo, co Ty, tyle tylko, że on nie wspomniał o lamentowaniu, płakaniu czy o tym, jak to cała reszta tego motłochu w tym wątku go śmieszy.

A że robi się offtop, to proponuję dyskusję o kulturze wypowiedzi zostawić na inny dzień (swoją drogą, ciekawe, czy jest o niej osobny wątek :) ) i skupić się raczej na temacie, czyli zmianach na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ring

Naczelny to stety lub niestety tylko jeden gość.
Obecnie z tego co się orientuje walczy z problemami jakie się pojawiły na Disqusie [bo tam ma admina] a reszta IT teamu walczy z tym co dostali odnośnie forum [tj co nie działa, co ma wrócić, co jest spierniczone po całości itp itd]

Powiem tak - wole, żeby ekipa działała na pełnych obrotach niż miała nam tu wypisywać rzewne obiecanki cacanki, posty "ku pokrzepieniu" a robota będzie stać tygodniami.
Mija pierwsze 24 godziny robocze od wejścia forum w weekend, poczekajmy do soboty i wtedy ocenimy co zdziałali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jestem wymieniany, to krótki komentarz. Wiem, że czasami wydaje się prostym etap zamkniętych testów, następnie otwartych itd., ale gram.pl jako całość to wieloletni moloch. Dostęp do roboczej wersji forum obiecywałem moderatorom i niestety okazało się, że z różnych przyczyn nie mogę ich "wpuścić". By zaktualizować forum musieliśmy wykonać odważny krok i, choć nie wszystko poszło po naszej myśli, trzeba było go wykonać. W tej chwili pracujemy nad ustabilizowaniem wszystkiego - powiadomień, logowania, danych przekazywanymi przez bazę. Jak widzicie, wolniej lub szybciej, ale staramy się też dostosować do Waszych uwag.

Jestem z gramem od początku i uwierzcie, naprawdę zależy mi na serwisie, inaczej nie siedziałbym nad nim przed 23. Nie zawsze jednak rozwój jest jednoznaczny dla grona forumowego i szerszej perspektywy, o której mówimy. I tak na przykład oddzielenie komentarzy od forum, ich większa otwartość, nie było ruchem, który wykonaliśmy lekką ręką, ale idą za nim określone założenia. Będziemy jednak dostosowywać się, na tyle, na ile to możliwe, zwłaszcza że przed nami kolejne aktualizacje i nowe wdrożenia. Mam nadzieję, że mniej kontrowersyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem te wymijające odpowiedzi ze strony ,,rządzących" i stwierdziłem, że nie ma sensu tu zaglądać przez najbliższe tygodnie dopóki nie naprawią tego co zepsuli.
Po co sobie nerwy psuć i walczyć z ułomnością obecnej formy tego forum? Będę zerkał co jakiś czas z nadzieją, że się coś zmieniło:)

Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 22:14, Ring5 napisał:

A że robi się offtop, to proponuję dyskusję o kulturze wypowiedzi zostawić na inny dzień /.../


Też mnie się wydaje, że nasze przekomarzanie się prowadzi raczej donikąd.
Ty nadal będziesz uważał, że jest źle i basta, ja nadal będę sądził, że forume i serwis wyglądają całkiem przyzwoicie i tak samo przyzwoicie funkcjonują (no może brakuje tylko oznaczenia tematu, że ktoś mi odpowiedział), a i jak widać władze też twardo obstają na swoim stanowisku.

IMO dobrze że zmiany, nawet tak brutalne, miał miejsce, bo w końcu coś się ruszyło.
Dla mnie nie wpływają niekorzystnie na odbiór serwisu i korzystanie z niego, więc dlatego też stoję za redakcją i nie widzę zbyt wielkiej dramy.
No ale może za słabo zżyłem się z forume i społecznością i nie widzę zła, rozkładu i sodomy z gomorą, którą widzi większość. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 18:14, Citkowsky napisał:

A może by tak zrobić ankietę na temat wprowadzonych zmian? Przemyśleć możliwe do zaznaczenia
odpowiedzi i poddać całe to forum pod ankietę? Może to da przodownikom zmian do myślenia?
W końcu to zmiany są dla nas a nie odwrotnie.


Chcesz ankietę? Służę!
https://docs.google.com/forms/d/1ZNpt7a2xHS0qjtdgzTkvEXOD14luRoPxN6ZmjQ00IfY/viewform?usp=send_form

Nieoficjalna i nic nie da, ale możesz dorzucić swoje 3 grosze xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 23:30, Alamut napisał:

Nieoficjalna i nic nie da, ale możesz dorzucić swoje 3 grosze xD

A oto nieoficjalne wyniki:
https://docs.google.com/forms/d/1ZNpt7a2xHS0qjtdgzTkvEXOD14luRoPxN6ZmjQ00IfY/viewanalytics?usp=form_confirm

89 odpowiedzi.

1) Co sadzisz o nowym wygladzie forum?
- To zdecydowany krok naprzod, od lat czekalem na takie zmiany! - 4 (4.7%)
- Podoba mi sie, ale wymaga jeszcze licznych poprawek - 22 (25.9%)
- Okropne, wszystko powinno byc zrobione od nowa... - 21 (24.7%)
- DAJCIE MI Z POWROTEM STARE FORUM!!! - 38 (44.7%)

2) Czy oddzielenie forum od newsow to dobry pomysl?
- Tak, disqus to o wiele lepsze rozwiazanie. 13 15.3%
- Nie, na newsy wchodzilem z poziomu forum. 59 69.4%
- Nie czytam newsow. 7 8.2%
- Jest mi to bez różnicy - czytam newsy, ale ich nie komentuje. 6 7.1%

3) Czy podoba Ci sie wyglad strony glownej?
- Tak, jest nowoczesny i ekscytujacy. 7 8.2%
- Niczym sie nie wyroznia, ale jest ok. 20 23.5%
- Nie, jest nieintuicyjny. 30 35.3%
- Przeciez mowilem, ze na newsy wchodzilem tylko przez forum! Strona glowna jest okropna! 28 32.9%

4) Czy administratorzy forum.gram.pl wezma nasze opinie pod uwage?
- Oczywiscie! Modzi to takze czesc spolecznosci i sa po to by nam pomagać! 3 3.5%
- Realizacja wszystkich naszych zyczen jest niemozliwa, ale na pewno doczekamy sie realizacji najwazniejszych. 14 16.5%
- Watpie, ale mam nadzieje, ze przywroca czesc opcji. 53 62.4%
- Zartujesz sobie? Przeciez to banda korporacyjnych przytakiwaczy, ktora ma nas za debili! 15 17.6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 23:30, Alamut napisał:

> A może by tak zrobić ankietę na temat wprowadzonych zmian? Przemyśleć możliwe do
zaznaczenia
> odpowiedzi i poddać całe to forum pod ankietę? Może to da przodownikom zmian do
myślenia?
> W końcu to zmiany są dla nas a nie odwrotnie.

Chcesz ankietę? Służę!
https://docs.google.com/forms/d/1ZNpt7a2xHS0qjtdgzTkvEXOD14luRoPxN6ZmjQ00IfY/viewform?usp=send_form

Nieoficjalna i nic nie da, ale możesz dorzucić swoje 3 grosze xD



Ostatni punkt tej ankiety jest iście debilny. My nie mamy mocy sprawczej od strony serwisu. Nie jesteśmy redakcją gramu. Jedyne co mamy, to zapewne ciut większy "posłuch" u ekipy i feedback z naszej strony, który pokrywa się praktycznie 1w1 z waszym został wysłany dziś rano jako zbiorczy materiał [z dyskusji jaką odbyliśmy w swoim gronie, na naszym prywatnym kolektywie].
Konkluzja - nie wymagajcie od nas cudów, gram to nie jest nasz serwis, moderatorem jesteś za darmo i nie należysz do ekipy redakcyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2015 o 00:11, Zekzt napisał:

Ostatni punkt tej ankiety jest iście debilny.


Ostatni punkt jest dla jaj, ponieważ Ring5 i kilka innych osób pisało o braku reakcji na nasze posty. Szczególnie czwarta, ociekająca sarkazmem odpowiedź, która jednak znalazła 15 zwolenników ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest bardzo dobrze. Świetnie to wygląda na tablecie. Jedyne czego by mi brakowało, to aby można było jakoś przeskalować to na desktopach i laptokach, coby się więcej mieściło na ekranie. Ale poza tym - fajnie.
Gratulacje dla naczelnego i to nie tylko za forum, ale i że za jego panowania coś na gram.pl się wreszcie zmienia, na lepsze. Tak trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2015 o 00:20, Alamut napisał:

> Ostatni punkt tej ankiety jest iście debilny.

Ostatni punkt jest dla jaj, ponieważ Ring5 i kilka innych osób pisało o braku reakcji
na nasze posty. Szczególnie czwarta, ociekająca sarkazmem odpowiedź, która jednak znalazła
15 zwolenników ;3


A to pardon.
Myślałem, ze to tak "na poważnie" w tonie rozgoryczenia ilością błędów.

Btw czy tylko mi się wydaje, że czasem posty zmieniają kolejność w jakiej były dodane pierwotnie o.0 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu to forum tak długo się wczytuje? Już mnie coś bierze powoli. I jeszcze te cholerne przewijanie w dół do ostatniego posta. w zasadzie wchodzę teraz jedynie do 3-4 tematów, bo nie chce mi się przewijać pół dnia przez te wszystkie moje przyczepione posty zanim dojdę do ogólnego forum. Niedługo to całkiem odechce mi się korzystać z tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z gram.pl jestem od początku. Na forum nie jestem aktywny, ale codziennie je czytam. Żadne zmiany na stronie głównej nigdy mi nie przeszkadzały. Owszem, trzeba było czasem zmieniać pewne przyzwyczajenia, ale żadna z dotychczasowych zmian nie wywołała u mnie niechęci do serwisu. Niestety to, co stało się z forum, taką niechęć u mnie wywołało. Ktoś ma chyba straszne kompleksy - dlaczego wszystko, od belek z tematami poprzez awatary i przyciski aż do pól tekstowych, jest takie OGROMNE? Co więcej, wiele przestrzeni na stronie jest po prostu niewykorzystane. Mamy ogromne sekcje z białym/szarym tłem i w większości bez żadnej treści. Bardzo to nieprzyjemne w odbiorze, przynajmniej dla mnie. Przeszkadza mi też kilka drobniejszych kwestii - choćby brak możliwości zmiany strony tematu u góry, nad postami (teraz jest ta możliwość tylko na dole, pod postami) albo zmiana wyświetlania godziny dodania posta na "dodano x minut/godzin/dni temu". Owszem, mogę najechać na taki komunikat i data + godzina dodania posta mi się wyświetli, ale nie mam ani czasu, ani ochoty na takie zbędne czynności. Jak już ktoś chciał to koniecznie zmienić, to nie można było zmienić poprzedniej wersji tej informacji na coś w stylu "Dodano 2015-10-13 o godz. 12:15 (5 minut temu)"? Jaki to problem implementacyjny? Żaden. Tym bardziej, że wszystko jest teraz tak DUŻE, że komplet informacji zmieściłby się bez problemu, a i tak sporo miejsca by jeszcze zostało. Mam nadzieję, że ta wersja forum to jakaś beta, a głosy wieloletnich gramowiczów będą brane pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować