Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Ojojoj, gdzie tu jest jakiś tutorial? Gdzie ja jestem? Dawno nie wchodziłem na forum, przed chwilą przypadkiem kliknąłem w link w zakładkach i myślałem że gram.pl upadło a pod tym adresem działa coś innego. ;) Ładnie to to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecny układ forum jest, krótko mówiąc, beznadziejny. Poprzednio wszystko było sensowne - elegancki przycisk "odpowiedz", dymki z powiadomieniami o odpowiedzi, małe, ale wystarczająco duże kółko mówiące, czy użytkownik jest online - wszystko miało ręce i nogi.
Teraz nie idzie się w tym połapać. Okropnie wygląda okno wpisywania posta, osadzone po prostu na dole strony, forum jest ogromne, przez co wydaje się, jakby w monitorze była ustawiona niska rozdzielczość, a newsów nie będę teraz czytał, bo nie można do nich wejść z poziomu forum - co zawsze robiłem, bo było - słowo kluczowe - wygodne!
Niestety, to, jak zmienił się gram nie przemawia do mnie i zaraz po odwiedzeniu strony mam ochotę ją zamknąć - elementy są przytłaczające. Nie wiem, może sprawdza się to na tabletach, ale na laptopie odpycha mnie taki design i jeśli zostanie taki, jaki jest, to będę zmuszony całkowicie pożegnać się z ta społecznością. A szkoda, bo spędziłem tu wiele miłych chwil (nawet narzeczoną poznałem przez zupełnie niezwiązany z zagadnieniami sercowymi temat :) ).
A dziś nie wiem, czy znalazłbym tu kogokolwiek, z kim dobrze by się pisało, bo nie mam tyle samozaparcia, żeby przekopywać się przez tony niepotrzebnych przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2015 o 23:25, Shinigami napisał:

Jest. End.


Patrząc na to, że skupiali się rzekomo na urządzeniach mobilnych a te klawisza end nie posiadają, takie rozwiązanie jest nieco niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 12:59, Henrar napisał:

Patrząc na to, że skupiali się rzekomo na urządzeniach mobilnych a te klawisza end nie
posiadają, takie rozwiązanie jest nieco niewygodne.

Na urządzeniach mobilnych przewinięcie na dół to kwestia jednego szybkiego swipe''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 13:42, Dared00 napisał:

> Patrząc na to, że skupiali się rzekomo na urządzeniach mobilnych a te klawisza end
nie
> posiadają, takie rozwiązanie jest nieco niewygodne.
Na urządzeniach mobilnych przewinięcie na dół to kwestia jednego szybkiego swipe''a.


Na sam dół strony jednym szybkim swipem nie zjedziesz a ilość "normalnych" swipe''ów potrzebnych do tego jest cholernie duża (sprawdzone na Safari na iOSie). Szybkich nieco mniej, ale nie będę się wydurniał z telefonem.

Nie, to nie jest wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 13:42, Dared00 napisał:

> Na urządzeniach mobilnych przewinięcie na dół to kwestia jednego szybkiego swipe''a.


Dobra, ja rozumiem, ze nowego forum bronisz z taka sama zawzietoscia, z jaka niektorzy (np. obok podpisany) je krytykuja, ale to juz jest zaklinanie rzeczywistosci. Przed chwila sprawdzilem i w zaleznosci od dlugosci postow na stronie, potrzeba od czterech do siedmiu swipe''ow, by zjechac na dol strony. Czyli zrobic cos, co kiedys robilo sie samo jednym kliknieciem - przejsc do ostatniego posta w watku. Tak, ja rozumiem, ze nie wymaga to wysilku godnego Syzyfa, ale mimo wszystko oznacza, ze zamiast cos na- lub poprawic, skutecznie to popsuto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 14:14, Henrar napisał:

Na sam dół strony jednym szybkim swipem nie zjedziesz a ilość "normalnych" swipe''ów
potrzebnych do tego jest cholernie duża (sprawdzone na Safari na iOSie). Szybkich nieco
mniej, ale nie będę się wydurniał z telefonem.


Nie wiem jak na innych przeglądarkach, ale na mobilnej Operze jak się raz da swipe w którąś stronę to pokazuje się przycisk po kliknięciu którego jesteśmy przenoszeni do samego końca strony w kierunku w którym był daliśmy swipe. Nie jest to jeden swipe, ale jest to dosyć proste, szybkie i wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... Ale co tu się dzieje!? Człowieka kilka dni nie było na forum i mu wszystko poprzestawiali i o mało nie oślepili... :/ Czy już się ktoś bawił w gramowego kartografa, czy trzeba będzie zatrudniać nadwornego kartografa DSLS? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dość rzadko tu zaglądam i zmianę widzę pierwszy raz. Wrażenie jest niestety negatywne, przede wszystkim layout forum jest zbyt szeroki, czytanie stało się mnie wygodne. Tak jak stronę główną, starano się na siłę zrobić wygląd bardziej pod telefony i tablety, aczkolwiek z niezbyt udanymi efektami. Na PC wciąż jest to ciut wygodniejsze, jednak nie tak, jak poprzednia szata.

Edit: Zauważyłem, że okienko edycji posta i gramsajty zostały po staremu :D Przynajmniej mogliby się pozbyć gramsajtów, bo to już dawno zbędny i nierozwijany element.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 15:05, Arcling napisał:

Już dość rzadko tu zaglądam i zmianę widzę pierwszy raz. Wrażenie jest niestety negatywne,
przede wszystkim layout forum jest zbyt szeroki, czytanie stało się mnie wygodne. Tak
jak stronę główną, starano się na siłę zrobić wygląd bardziej pod telefony i tablety,
aczkolwiek z niezbyt udanymi efektami. Na PC wciąż jest to ciut wygodniejsze, jednak
nie tak, jak poprzednia szata.

Edit: Zauważyłem, że okienko edycji posta i gramsajty zostały po staremu :D Przynajmniej
mogliby się pozbyć gramsajtów, bo to już dawno zbędny i nierozwijany element.


Gramsajty będą cały czas, ale będą nieco bardziej powiązane z profilem gramowym i jego funkcjonalnościami. Nie wiem czy nadal będą one gramsajtami nazywane, ale powiedzmy że docelowo "blogi" będą nadal działały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu mam wrażenie, że strony się renderują dużo wolniej niż na starej wersji forum? Mam wrażenie jak bym oglądał stronę osoby, która dodała na chybił trafił z tysiąc bajerków napisanych w JS i to mocno ze sobą się gryzącymi. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 15:16, Muradin_07 napisał:

Nie wiem czy nadal będą one gramsajtami nazywane


Czyżby ktoś chciał zrezygnować z tak fajnej nazwy?

20151014153115343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Welp... nie wiem, nie mam pojęcia. Sugeruję się belką powyżej ;]

Piterus: możliwe, że to kwestia optymalizacji. W swoim feedbacku zaznaczyłem, że strona ma problemy z szybkim ładowaniem się na mobilkach, na komputerach aż tak mocno tego nie widzę, ale też o tym napisałem, bo o tym wspominaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 15:16, Muradin_07 napisał:

Gramsajty będą cały czas, ale będą nieco bardziej powiązane z profilem gramowym i jego
funkcjonalnościami. Nie wiem czy nadal będą one gramsajtami nazywane, ale powiedzmy że
docelowo "blogi" będą nadal działały ;)

Szczerze mówiąc, funkcja blogów na forum wydaje mi się zbędna, bo skorzysta z niej raczej niewielki procent użytkowników. Ludzie lubiący taką aktywność, prędzej wybierają portale społecznościowe oraz strony przygotowane pod blogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może jest tak jak mówisz, zresztą to jest jeszcze mniejszy odsetek użytkowników niż użytkowników Forum... ale jak wiadomo statystyka to... Tak czy inaczej tematu nikt nie opuszcza, tak samo jak poprawek do Forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 15:28, Piterus_Von_Drackus napisał:

Czemu mam wrażenie, że strony się renderują dużo wolniej niż na starej wersji forum?
Mam wrażenie jak bym oglądał stronę osoby, która dodała na chybił trafił z tysiąc bajerków
napisanych w JS i to mocno ze sobą się gryzącymi. :/


u mnie jest to samo. o ile w domu na szybkim PC jest wszystko ok, tak w pracy jest zle, bardzo zle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 19:53, Mercuror napisał:

O panie, kto to panu tak ... zepsuł? Wszystko 100x większe i o wiele mniej czytelne.

O panie ducha ujrzałem a duchem jesteś ty... Ty jeszcze tu zaglądasz ? :> Dawno nie widziałem posta w twoim wykonaniu... Jednak niektórzy jeszcze żyją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować